Page 4 of 44 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #76
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://uk.eurosport.yahoo.com/310520...-year-ban.html

    Bila bi teshka,ali zaista TESHKA sramota ako mu ne prihvate zhalbu.

    Mislim da bi reshenje za ovakve probleme bilo da se (slicno kosharci)profesionalni vozachi povezhu u samostalnu federaciju,koja bi iskulirala postojeca "anti-doping"(u stvari,anti-biciklizam) pravila i napravila nova,koja ne bi bila ovako stupidna.

    Unishtiti chovjeku karijeru,i oduzeti mu shansu da se takmichi na najprestizhnijim takmichenjima zbog SUMNJE(dakle,bez dokaza,bez i jednog pozitivnog testa) da je koristio doping,je chista sramota.
    Last edited by Recordare88; 31-05-10 at 23:33.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #77
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jaaako slican slucaj kao sa Rasmussenovom suspenzijom prije 3god... Dakle, samo sumnja, i nista vise, ali... A to ljudima unisti karijeru.

    Nijesam siguran u vezi Lance-ove forme, cak manje nego prosle sezone... Vjerovatno ce doci spremniji za hronometar, sezona priprema mu je ozbiljnija i ranije je pocela, ali... Imao je pad, prije ceste stomacne probleme, 3 puta je vec ovog proljeca morao da prekida ili trening ili trke zbog slicnih stvari.. A to znaci. Doduse, ne ozbiljne povrede kao prosle godine kad je morao 15 dana da pauzira u sred aprila, ali... Nagomilalo se dosta toga. Ima mozda tim koji ce biti def. tu samo da njemu pomogne... I cini mi se da je Tour ove godine za nijansu laksi, bolji za vozace koji voze defanzivno... Ali - godine, godine... Ne znam. Realno, mislim da je trece mjesto neki krajnji domet...

    Dobro je Basso rekao - postoji Contador, pa svi ostali... Nazalost. Sve mi je vise antipatican Spanac... Volio bi da ga Basso dobije, ali cisto sumnjam, ove godine jednostavno Basso nije imao program za Tour, znamo da je sad spreman i pozitivno razmislja, ali trea drzat' formu jos 2 mjeseca... Jako tesko. Realna konkurencija Contadoru u brdima ce biti opet Andy Shleck, nazalost ne i na hronometar... Eto, jos jedno nazalost. Bojim se da nas ceka monoton Tour.
    Just to slip the skin...

  3. #78
    big giant head Guest

    Default

    sta znam, meni je berto bash simpatican, za razliku od lancea. prilicno je down-to-earth, vise mu je stalo do trka i pobjeda, nego do marketinga, kao lanceu. plus, ono zbog cega mi je contador drazi i od lancea, a i od schlecka, je sto se ne sprema samo za jednu jedinu trku. schleck doduse zna da bude konkurentan i za liege-bastogne-liege [pobjedio prosle godine], ali sve ostalo vozi samo kao trening. contador zeli pobjedu na skoro svakoj trci na kojoj se pojavi. to je, po meni, daleko vise sportski.
    sta znam, meni je giro ionako drazi od toura, iako je konkurencija u principu slabija. trkanje je skoro uvijek zanimljivije [to doduse na osnovu mog, ranijih godina povrsnog pracenja]

  4. #79
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jeste, definitivno. Nedje od 2002-3 je Giro postao mnooogo interesantniji, jer su broj zavrsnih uspona na Touru znacajno skresali... A i bolja je forma nekako, prve nedjelje uvijek mora biti dvije etape sa dosta malih uspona kao u spring classics, druga nedjelja nam donosi jedan summit finish uvijek, treca je cistiliste, haos kakav na Touru nikad necemo vidjeti dok je ova garnitura organizatora na celu...

    Jbg, Lance je primjer "never give up spirit" za svakog americkog sportistu sledecih tisucu god... Contador mi je nesto... Ne znam, sve sto radi radi na stazi, i odradjuje savrseno... Savrsen sampion. Nevjerovatno elegantno na biciklu izgleda, kad ustane sa sedla, kao Lance prva 3 Toura, nevjerovatno slicno... Ali ga nekako marketinski ne mozes upakovati. Da ne recem - prilicno mutavo djeluje. Normalno da vozi vise, mlad je... Sa godinama ce znacajno smanjivati broj trka. Ocekujemo prvi crack, prvi los dan u ovim njegovim godinama... Onda ce mi biti jako interesantno da vidim, kako ce reagovati, mentalno...
    Just to slip the skin...

  5. #80
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovaj jucasnji Lance-ov prologue na Tour of Luxemburg vise skriva nego otkriva... 5o mjesto, solidan rezultat mjesec dana pred Tour... ali ne i neka konkurencija. A za ocekivati je da je u boljoj formi za duzi hronometar, naravno, vjerovatno bi to dobio tu... Mozda ipak bude u za nijansu boljoj formi za Tour nego prosle godine, makar za hronometar.
    Just to slip the skin...

  6. #81
    big giant head Guest

    Default

    Jbg, Lance je primjer "never give up spirit" za svakog americkog sportistu sledecih tisucu god... Contador mi je nesto... Ne znam, sve sto radi radi na stazi, i odradjuje savrseno... Savrsen sampion. Nevjerovatno elegantno na biciklu izgleda, kad ustane sa sedla, kao Lance prva 3 Toura, nevjerovatno slicno... Ali ga nekako marketinski ne mozes upakovati. Da ne recem - prilicno mutavo djeluje. Normalno da vozi vise, mlad je... Sa godinama ce znacajno smanjivati broj trka. Ocekujemo prvi crack, prvi los dan u ovim njegovim godinama... Onda ce mi biti jako interesantno da vidim, kako ce reagovati, mentalno...
    meni su upravo to razlozi sto mi je contador simpatican, a lance nije. on mi dodje kao proizvod kojim te lupaju u glavu dok ga ne kupis. contador je jednostavno sportista i to je to. iz intervjua koje sam citao, stekao sam utisak da je, za razliku od ponekad arogantnog, bigger-than-life lancea potpuno na zemlji. mozda i nije najbistriji lik na svijetu, ne znam, ali nije mi djelovao ni narochito tupavo.

    lance ni u najboljim, namladjim danima nije trkao nista osim toura. imao je nekog uspjeha na klasicima, ali to je bilo prije velike transformacije. contador ima osvojena sva tri GTa, i josh buljuk manjih trka, a ove godine je ucestvovao na trkama koje mu jednostavno nisu svojstvene, i pokusao da pobjedi. zbog toga ce mi uvijek biti drazi od lancea i ostalih za koje postoji samo tour.

    opet, lance je uchinio puno za popularnost biciklizma van evrope, vise nego bilo ko drugi, i to je super. ali, zbog navedenih razloga, nije mi nikad bio simpatican. slicno kao sto nije ni recimo phelps, lindsey vonn je ipak druga kategorija, ona mi nikad nece biti antipaticna

    na kraju, opet da ponovim, vrlo moguce da je glavni razlog sto me lance nervira, priznao to ili ne, to sto je bio dominantan. i ne bi me zacudilo da me u nekom momentu i contador zbog toga pocne nervirat [kao sto se desavalo sa mnogima, od pomenutog phelpsa, schumachera itd.]

  7. #82
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Poshtujem, poshtujem!

    LA opet jako dobar danas, 6i u etapi koju je Andy Shleck dobio posle bijega... Moze biti ovo nagovjestaj bas necega dobrog za njega.
    Just to slip the skin...

  8. #83
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    http://uk.eurosport.yahoo.com/050620...so-rivals.html

    Stvari pocinju da se zagrijavaju.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #84
    big giant head Guest

    Default

    navodno je vrlo moguc prelazak contadora u caisse d'espargne sledece sezone, s obzirom na suspenziju valverdea. takodje, pominje se da ce fernando alonso [inace veliki fan biciklizma, bio je na giru u sastreovom timskom autu] uloziti novac u caisse, umjesto u novi tim kako je ranije bilo najavljivano

    sutra pocinje dauphine-libere, mislim da eurosport prenosi

  10. #85
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman se malo smirilo sa dopingom kad evo novog skandala - mehanicki doping.

    Nadmoc CAncellare na zadnjim classics ima novo objasnjenje: Motor u bicikli



    Ostaje sumnja...
    Last edited by sky; 09-06-10 at 16:47.
    Release Yourself

  11. #86
    big giant head Guest

    Default

    meni djeluje malo naivna prica. ok, ja svakako nisam dovoljno obrazovan u tom dijelu, ali da baterija od 22 cm ili koliko vec duzine, stvara energiju dovoljnu da, nekome ko je tezak oko 80 kg, toliko pomogne... tesko.
    ako je cancellara varao, varao je na 'tradicionalan' nacin.

  12. #87
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odgledah Contadora juce na Dauphine na hronometru.Nije se bash proslavio,iskreno receno.Mada,choek ponavlja stalno da trku koristi iskljucivo kao trening,tako,vidjecemo...

    Sa druge strane,Lance i Schleck solidni u Luksemburgu.
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #88
    big giant head Guest

    Default

    contador je na svom sajtu rekao otprilike da nije do toga da se nije trudio, da mu je bilo svejedno, nego nije bio njegov dan, nije mogao da pronadje ritam, a kad je vidjeo da je na prolaznom u minusu preko 30 sekundi nije vishe toliko zapinjao.

    mislim da je i prosle godine imao slican rezultat na dauphine, samo sto je bio kraci hronometar.

  14. #89
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije taj rezultat uopste pokazatelj bilo cega... Contador je taman tamo dje treba da bude, sto se forme tice. Kao i Shleck i Lance.
    Just to slip the skin...

  15. #90
    big giant head Guest

    Default

    jani brajkovic osvojio dauphine, a contador pobjedio na alpe d'huezu. dobra etapa bila, stalno napadi. contador probao da se odvoji i da puca i na generalnu pobjedu, ali brajkovic bio odlicno spreman, tako da se na kraju contador preorjentisao na etapu i uspjeo. sve u svemu, vidi se da nije na vrhuncu forme, i mozda je imao i malo rezerve na kraju, ali sve u svemu, i sad je u pristojnoj formi.

    josh jednom, svaka chast brajkovicu, uvijek je lijepo vidjeti nekog sa ovih prostora da je toliko jak. mozda smo dobili i GC contendera u buducnosti

  16. #91
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jako je interesantan Janez... Ne znam, mozda bude i problem za LA u timu, da ima pored sebe jednog takvog mladog vozaca u brdima... Hm.

    Cini mi se da je Contador u za nijansu losijoj formi nego u ovo doba prosle godine. Ali opet - to ne znaci nista. Mislim da je LA napravio malo los izbor sa Tour de Swiss, samo jedna prava brdska etapa i jedan relativno kratak hronometar.
    Just to slip the skin...

  17. #92
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Vuelta se ove godine nema shto gledati.Kakvi idioti...

    http://www.cyclingnews.com/news/bruy...er-vuelta-snub

    Inace,Lance odlican juce na Swiss-u.Mozhe on sa ekipom kakvu ima da slomi Contadora, barem jednom u brdima.Teshko,ali mozhe.
    Last edited by Recordare88; 15-06-10 at 12:13.
    Deserve's got nothing to do with it.

  18. #93
    big giant head Guest

    Default

    radio shack nichim nije zasluzio pozivnicu, osim prostom chinjenicom da imaju velika imena u ekipi. nijednu jedinu trku, osim toura [dobro, i tour of california ], ne shvataju ozbiljno. osim dauphine, nemaju nijednu pobjedu vrijednu paznje. a i te pobjede sto imaju, doneli su im mladi takmicari. velika imena ove sezone - 0.

    vuelta nista posebno ne gubi ovim

    jedino mi je zao brajkovica i paulinha, ovih ostalih lanceovih pomagaca i nije.
    Last edited by big giant head; 15-06-10 at 13:25.

  19. #94
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    radio shack nichim nije zasluzio pozivnicu, osim prostom chinjenicom da imaju velika imena u ekipi. nijednu jedinu trku, osim toura [dobro, i tour of california ], ne shvataju ozbiljno. osim dauphine, nemaju nijednu pobjedu vrijednu paznje. a i te pobjede sto imaju, doneli su im mladi takmicari. velika imena ove sezone - 0.

    vuelta nista posebno ne gubi ovim

    jedino mi je zao brajkovica i paulinha, ovih ostalih lanceovih pomagaca i nije.
    Pa ta prosta cinjenica je dovoljna.Plus,Brajkovic pobjeda na Dauphine,plus Leipheimer i Kloden o cijim rezultatima(Leipheimerovim na istoj toj Vuelti) nije potrebno narocito dalje komentarisati.

    Ne vidim potrebu da se ovakva imena ne zovnu,a da se zove neki poluprofesionalni tim iz Galicije.To je Vuelta,a ne nacionalno prvenstvo Shpanije.

    Inace,namjeravali su da poshalju sve jake vozace osim Lance-a na trku,tako da su je shvatili itekako ozbiljno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #95
    big giant head Guest

    Default

    ni leipheimer ni kloden, niti bilo ko drugi nije ove seone napravio nikakav rezultat. jedna su od slabijih ekipa ove godine, sto se tice pro toura. jedino problematicno je sto je garmin josh gori, a oni su pozvani.

    a ne vjerujem ni najmanje da bi poslali ozbiljnu ekipu. niti da bi se ozbiljno trkali. nisu to uchinili nijednom ove godine, a imaju dovoljno talenta u okviru tima da se manje vise na svakoj trci bore za visok plasman. imena imaju, ali kad se neko odnosi prema sezoni kao oni, ne zasluzuju nista bolji odnos.

    mozda su i mogli biti pozvani, pogotovo imajuci u vidu da je pozvan garmin koji je josh gori, ili sky koji je tek nesto malo bolji, ali s obzirom na to kakvi su ove sezone - vuelta nece sigurno puno izgubiti njihovim odsustvom.

  21. #96
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uh, ne slazem se sa logikom "nijesu nista uradili ove sezone"... Pa to su uglavnom vozaci koji se fokusiraju na jednu veliku trku godisnje, Klodi i Levi su sifurno polako zalijetali formu bas za Vueltu...
    Just to slip the skin...

  22. #97
    big giant head Guest

    Default

    pa nisu osvojili nista osim dauphine. i mozda neku od americhkih ili meksickih trka. stavise, imali su par prilicnih razocarenja. na skoro svakoj vaznijoj trci su bili daleko od borbe za visok plasman. a koliko sam shvatio, na vueltu bi isli horner i brajkovic kao glavni vozaci.
    bez obzira, oni po ugledu zasluzuju da budu tamo. jedino hocu reci da meni nece nedostajati.

    svejedno, ne vjerujem da su ostali nepozvani zbog slabosti ekipe ili rezultata. vjerovatnije da ima veze sa istragama protiv lancea i bruyneela i ostalih. a spekulise se da je radioshack trazio odredjenu kolicinu para za nastup, a organizatori su procjenili da im se to ne bi isplatilo.

    a sto se tice xacobeo galicije - pa oni zadnjih nekoliko godina redovno imaju vozaca medju prvih 5 na vuelti. koja je ionako nekako 'naklokalnija' od svih GTova, i njima je znacajno da imaju te spanske ekipice

  23. #98
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ko ima vremena i prilike - obavezno sjutra neka gleda Tour de Suisse... Bice veselo
    Just to slip the skin...

  24. #99
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kakav dan danas u brdima! Kako je zrelo i sigurno Lance vozio! Andy Shleck se samo istrosio, na kraju i izgubio sekunde...
    Just to slip the skin...

  25. #100
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Kakav dan danas u brdima! Kako je zrelo i sigurno Lance vozio! Andy Shleck se samo istrosio, na kraju i izgubio sekunde...
    gledao sam hajlajtse i strasno e zanimljivo bilo kad su dosli do podnozja brda i cekali da prodje voz jer je bila rampa spustena

Page 4 of 44 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 19:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 01:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •