Page 3 of 44 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #51
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pogodio sam da ce britanac dobit, ali falih ime. Waggins pobjednik prve etape.
    Odlican Evans, Vinokurov i Nibali takodje. Lose Basso i Sastre.
    Release Yourself

  2. #52
    big giant head Guest

    Default

    bravo za bradleya.
    danas druga etapa, potpuno ravnicarska, odluchice sprint. greipel, farrar, pettachi ili tako neko dobija, most probably

  3. #53
    big giant head Guest

    Default

    peh za wigginsa, ostao odmah bez roze majice, zbog pada na 5km pred cilj [ne njegovog, nego masovnog pada, zbog cega se peleton podjelio na 3 grupe, a on je dosao u trecoj].
    ovens prvi, sastre vec sad minut zaostatka

  4. #54
    big giant head Guest

    Default

    sta, niko ne gleda giro?
    juche apsolutno spetakularna etapa, posle koje se vino vratio u roze majicu. danas veci uspon, ali manje zanimljiva etapa i pobjeda za chris anker sorensena [saxo bank]

  5. #55
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    uhvatim ja pomalo, danas sam gledao uspon i fin zavrsni bijeg sorensena, sa kakvom je grimasom zavrsio trku, strasan napor. nazalost nisam jucerasnju gledao jer procitah da je bila fantasticna, sto neke slike njih blatnjavih i izmorenih pokazuju... nocas krece Tour Of California, prenos od 23 sata na eurosport.

  6. #56
    big giant head Guest

    Default

    evo snimak etape jucerasnje etape, iz pet djelova:
    http://www.youtube.com/user/worldcyc...D8ED84C677E5CC

  7. #57
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemam vremena ove godine za Giro, uhvaticu par zadnjih etapa kljucnih tek... Shame. Iz onoga sto citam na cyclingnews, Basso mi djeluje jako ozbiljno...
    Just to slip the skin...

  8. #58
    big giant head Guest

    Default

    uh, probaj makar te hajlajtse. sto bi nash narod rekao, it's epic
    danasnja etapa nevjerovatna, peleton se raspao [nisam vidjeo kad i zasto, nije josh bilo prenosa] na dva dijela - ne moze se reci da je bijeg, jer je skoro 50 vozaca pobjeglo. druga grupa, gdje su vino, ovens, basso, nibali kasni 15:47 na 100 km do kraja. u prvoj je npr. arroyo, moncoutie, pozzovivo, mayo, millar, agnoli, kislerlovski [hrvat, rodjen u cacku], wiggins, goss, gerdemman, sorensen, porte [ako ovako ostane, on ce biti nova maglia rosa], te tondo i rekao bih najbitniji - sastre.

  9. #59
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    nevjerovatan rasplet dogadjaja danas, poslije 20 km se odvojila grupa od 56 vozaca od pelotona i napravili razliku preko 15 minuta. na kraju slavio petrov iz kacuse ali vodjstvo u generalnom plasmanu preuzeo richie porte iz saxo banke (jeij). hrvat kiserlovski treci ukupno, nesto manje od 2 minuta zaostatka. vinokurov, basso, ovens i ostali kasnili preko 10 minuta. odlicna etapa, zahuktava se.

  10. #60
    big giant head Guest

    Default

    shit is on:
    Landis comes clean
    steta je sto ce se sad vise pricati o ovome, nego o djiru koji je vjerovatno jedna od najljudjih trka ikad. a josh nismo dosli u prave planine

  11. #61
    big giant head Guest

    Default

    ako neko do sada nije gledao giro, koji je btw vjerovatno najbolji GT u zadnjih nekoliko godina, danasnja etapa je pod obavezno. monte zoncolan, najtezi uspon na kontinentu, sudeci prema dosadasnjem toku gira bice josh jedna epska etapa, sa vjerovatno puno napada. cilj je na vrhu brda sa prosjecnim nagibom od 11,5% - poredjenja radi, alpe d'huez je 8,1%, mont ventoux 7,1%, angliru 9,9%

  12. #62
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Danas se obavezno gleda. Inace, Aroyo preuzeo vodjstvo od Porte-a, koji se juce BAS mucio. Danasnja etapa moze da iskristalise stvari dosta.

  13. #63
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Kakva klanica na Zoncolanu danas...
    Deserve's got nothing to do with it.

  14. #64
    big giant head Guest

    Default

    ono je nehumano, kakav je uspon. basso majstorski, prvo je ostavio pojacao tempo prije nego sto je rodriguez stigao da pomogne scarponiju, prije nego sto su se mogli ikako organizavat, a onda i evansa kasnije. koliko je naporan uspon da basso nije mogao ni da se raduje na kraju, ni da podigne ruke.
    sastre izgubio 2 minuta, ali u sustini je i dalje tu, na oko pola minuta od bassa i moze se nadati podijumu. i arroyo solidno odvozio, nije panicio vec u svom tempu sacuvao roze majicu

  15. #65
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    ono je nehumano, kakav je uspon. basso majstorski, prvo je ostavio pojacao tempo prije nego sto je rodriguez stigao da pomogne scarponiju, prije nego sto su se mogli ikako organizavat, a onda i evansa kasnije. koliko je naporan uspon da basso nije mogao ni da se raduje na kraju, ni da podigne ruke.
    sastre izgubio 2 minuta, ali u sustini je i dalje tu, na oko pola minuta od bassa i moze se nadati podijumu. i arroyo solidno odvozio, nije panicio vec u svom tempu sacuvao roze majicu
    Evans je najbolje proshao.Nije izgubio previshe,ima 2 hronometra da to nadoknadi.

    A uspon je ubica.
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #66
    big giant head Guest

    Default

    da, svakako, evans je, uz naravno bassa, u najboljoj poziciji. ali mislim da treba obratiti paznju i na sastrea. no, sto se hronometara tice, ovaj prvi je brdski tako da bi to moglo bassu da odgovara. ne vjerujem da ce pobjediti, ali mislim da ce proci bez velikih gubitaka. drugi hronometar je opet previse kratak da bi bilo ko mogao praviti prevelike razlike.

    no, glupo je shpekulisat na ovakvom giru. ako je u prvoj nedelji bilo onoliko preokreta, sta tek ocekivat od zadnje

  17. #67
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nevjerovatno je to da Arroyo ima prilicno veliku prednost 3 dana do kraja... Bruka bi bila da pobijedi. Basso ocekivano najbolji u brdima od ovih ljudi...
    Just to slip the skin...

  18. #68
    big giant head Guest

    Default

    ja bi volio da arroyo pobijedi, rjetko se desava da autsajder uzme. jes da mi je i basso simpatican [mada, iskreno, svako ko ziv izadje na vrh zoncolana je za mene heroj, koliko god jeftino zvucalo]

    a sutra novi pokolj. nakon zoncolana, josh jedan nenadjebivo tezak uspon, legendarni mortirolo. profil etape:


  19. #69
    big giant head Guest

    Default

    kakva etapa!
    zao mi je arroya, pogotovo posle onakvog spusta, ali basso je car. nenadjebiv djiro, nema sanse da tour bude ni priblizno ovako uzbudljiv, ali ako bude barem djelimicno takav, bice odlicno

  20. #70
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nevjerovatan spust Arroya ali Basso je masina na usponima, plus uvijek ima nekog iz ekipe pored sebe, za razliku od Arroya koga je Vino iskulirao danas, normalno :mrgreen: Odlican Giro, vrlo zanimljiv. Sjutra jos jedna teska etapa i posljednja sansa za bitnije promjene u poretku?

  21. #71
    big giant head Guest

    Default

    zavrsilo se
    strasan giro. ne znam sta bi prije pomenuo, pucanje peletona u holandiji, strade bianche etapu i napade vina, pad i kasnjenje chitavog liquigasa, pobjedu evansa, ili neku od breakaway pobjeda [meni licno najdraza - pobjeda pinoa, kada su, zahvaljujuci harashiru ostali na par sekundi ispred zahuktalog peletona - steta sto japanac nije dobio], pa glupost liquigasa kada su svi izgubili po 10 minuta, pa napadi vina i par drugih favorita na prakticno ravnoj etapi, tucha evansa i righija, richie porte na prvom GTu onako dobar u planinama, odlican momak sa ovih prostora - kiserlovski, pa epska zoncolan etapa i pobjeda bassa, pa spust arroya nakon mortirola i vonovo kuliranje , uzbrdni hronometar, pa nazalost neuspjeh simonija na gaviji - tesko da ce uskoro biti ovakve trke. ali eto, imamo tour koji bi trebalo makar u borbi za podijum da da nesto uzbudjenja.
    prije toga, i dauphine libere na kojoj ce ucestvovati mnogi tour favoriti [osim lancea, on ce na tour of switzerland, gdje ce, naravno, opet cancellara da objasni].
    prije toura cemo, naravno, gledati fudbal, ali ovo ljeto je stvarno prepuno dogadjaja

    jel rano da pitam za favorite u francuskoj? ne mislim za favorite za plasman, no vase licne. meni je vino pored svega car, i basso mi je drag, contador jako simpatican, braca schleck takodje, hell, ima ih jedno 15 koje bash volim, ali dvojicu bih izdvojio - cancellaru, obviously, i jensa voigta kome ce ovo biti vjerovatno poslednji tour

  22. #72
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    zavrsilo se
    strasan giro. ne znam sta bi prije pomenuo, pucanje peletona u holandiji, strade bianche etapu i napade vina, pad i kasnjenje chitavog liquigasa, pobjedu evansa, ili neku od breakaway pobjeda [meni licno najdraza - pobjeda pinoa, kada su, zahvaljujuci harashiru ostali na par sekundi ispred zahuktalog peletona - steta sto japanac nije dobio], pa glupost liquigasa kada su svi izgubili po 10 minuta, pa napadi vina i par drugih favorita na prakticno ravnoj etapi, tucha evansa i righija, richie porte na prvom GTu onako dobar u planinama, odlican momak sa ovih prostora - kiserlovski, pa epska zoncolan etapa i pobjeda bassa, pa spust arroya nakon mortirola i vonovo kuliranje , uzbrdni hronometar, pa nazalost neuspjeh simonija na gaviji - tesko da ce uskoro biti ovakve trke. ali eto, imamo tour koji bi trebalo makar u borbi za podijum da da nesto uzbudjenja.
    prije toga, i dauphine libere na kojoj ce ucestvovati mnogi tour favoriti [osim lancea, on ce na tour of switzerland, gdje ce, naravno, opet cancellara da objasni].
    prije toura cemo, naravno, gledati fudbal, ali ovo ljeto je stvarno prepuno dogadjaja

    jel rano da pitam za favorite u francuskoj? ne mislim za favorite za plasman, no vase licne. meni je vino pored svega car, i basso mi je drag, contador jako simpatican, braca schleck takodje, hell, ima ih jedno 15 koje bash volim, ali dvojicu bih izdvojio - cancellaru, obviously, i jensa voigta kome ce ovo biti vjerovatno poslednji tour
    Giro je bio zaista strashan,tu zbora nema.

    Shto se tice favorita za Tour,to su,ovim redosledom: Contador,Armstrong,Valverde,Menchov,Schleck,Sastre-glavni favoriti.

    Basso i Evans-vrebaju iz prikrajka,mada teshko,jer su obojica vozili iscrpljujuci Giro.

    Da objasnim.Conty je definitivno najveci favorit,tu i ne treba posebno pojasnjenje.

    Lance na Tour dolazi najodmorniji(mozhda ne njegovom zheljom,ali ipak).Ima najvise iskustva,najbolji tim i najboljeg managera.Prosle godine je pokazao da je i dalje,i pored pauze,definitivno u formi.Ipak,trebace mu prije svega bolja voznja na hronometar da pobijedi Contadora.Shto se tiche brda,mozhe on tu da defanzivnom vozhnjom i na ekipu zadrzhi Alberta.Chak je i na proshlom touru pokazao da to mozhe(osim onog dana na Verbieru,kad ih je Conty zaista sahranio sve),ali Lance je tip vozacha koji ne mozhe dobro da vozi bez kompaktne ekipe koja radi za njega,a to proshle godine nije bio slucaj.

    Valverde-ima strashan tim(Sanchez i Arroyo kao pomagachi su zaista wet dream svakog all round bicikliste),odlicno se penje i ima puno toga da dokazhe.Ipak,za uspjeh na Touru treba mu vishe konzistentnosti,a poznato je da nije imun na "lose dane".To na Touru ne smije da mu se deshava.

    Menchov-Izvanredan i na brdima i na hronometar,ali za nijansu gori od trojke na vrhu,makar do sada.Na Tour de Romandie se nije bash pokazao,Valverde ga pobijedio na hronometar,mada je na brdima bio odlican.Ukoliko se te nijanse nadoknade,mozhe do Toura.

    Schleck-mozhda i najbolji u brdima(pored Contadora),ipak,iako je brdski tour u pitanju,mora da se popravi na hrnonometar,a i iskustva mu fali.Moje predvidjanje-biti ce sve do poslednjeg hronometra na podijumu,a onda ce ga neko odatle izbaciti i zavrshice 4-ti.

    Sastre-prosto je milina bilo gledati Sastrea kako vozi Giro.Lagano,svojim tempom,prakticno je odradio najbolji moguci trening pred Tour,a da se nije ni oznojio poshteno.Ipak,nema dobru ekipu,shto znaci da ce morati prakticno sam da bude bolji na brdima od Contadora,Schlecka i Valverdea,a to zaista nije lako.

    Basso i Evans-vjeciti favoriti pred svaku trku,ovaj put ipak malo manji nego inace.Basso zbog iscrpljujuceg Gira,Evans zbog nedostatka ekipe.Ipak,ova dvojica mogu pomrsiti racune svakom.
    Last edited by Recordare88; 31-05-10 at 17:23.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #73
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je nekako omiljena Saxo Bank ekipa. Nemam pojma zasto. Znaci braca Schleck, Cancellara, Breschel, O'Grady i Voigt i naravno Porte, vrlo prijatno iznenadjenje na njegovoj prvoj velikoj trci. Zivo me interesuje kako ce to na Tour-u da izgleda i kakva ce bit' hijerarhija u ekipi.

  24. #74
    big giant head Guest

    Default

    ja moram priznati da sam josh uvijek vrlo skeptican sto se lancea tiche. chak bih isao toliko daleko da bih rekao da me ne bi zachudilo da leipheimer bude ispred njega na kraju. mada, lancea nikad ne treba potcjeniti, ali ovdje se ipak radi samo o prognozi, koju ja ionako redovno promasujem , tako da , ne vidim ga na podijumu, a iskreno ni u vrhu uopste. s druge strane, ima ekipu koja je u teoriji najjaca, u praksi se ni na jednoj trci ove sezone nije pokazala, naprotiv, nerjetko se blamirala, ali opet, ta ekipa je stvorena samo radi toura, pa ih ipak ne treba bash otpisati
    stvarno bi se nesto spektakularno trebalo desiti da berto ne uzme. ne znam stvarno sta, jedino neki pad. u izvjesnom smislu sada ima i bolju ekipu nego lani, kada je bio prakticno sam pobjedio, i kada su neki iz tima radili direktno protiv njega.
    najjaci tim, uprkos ulozenom u radio shack, ima saxo. dva schlecka, dva sorensena i fuglsang za planine, plus cancellara, breschell, o'grady za ravno. andy je posle contadora najjaci u planinama, pretpostavljam da je radio i na TTu, koji je ionako kraci nego prosle godine. najozbiljniji kandidat za drugo mjesto.
    ne znam da li je i definitivno dozvoljeno valverdeu da ucestvuje? ako jeste, on je svakako tu, medju favoritima. osim sancheza i arroya, ne treba zaboraviti ni urana.
    za liquigas nemam ideju kakav ce sastav biti. da li ce se, kao na giru, usredsrediti na GC, ili ce dati prostora i sprinterima [benatti, chicchi, mozda i sagan, mada sumnjam da ce u prvoj sezoni ici na tour], da li ce mozda pelizzotiju biti dozvoljeno da se trka... u svakom slucaju, ocekujem da uzmu neku etapnu pobjedu, ali tesko da basso ili kreuziger mogu na podijum. nibali ce vjerovatno ici na vueltu.
    menchov, sastre i evans ce svakako biti tu, ali evans ima nikakav tim, a i potrosio se na giru.

    edit: nista od valverdea, dvogodisnja suspenzija potvrdjena
    Last edited by big giant head; 31-05-10 at 23:13.

  25. #75
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sjutra se raspisah, nesto me glava mrchi nocas... Tema svih tema . Kad se sjetim samo prije 10ak god se jedva nalazio strani forum da se o ovome prica... Prvo je bio neki 7-11 forum, pa dailypeloton, pa...
    Just to slip the skin...

Page 3 of 44 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 20:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 02:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 17:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •