Page 11 of 44 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #251
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stvarno je ove godine Contador zaradio nagradu anti fair play Tour-a.
    Ima hronometar pred kraj gdje je veliki favorit u odnosu na Schlecka, ima jos uspona. AKo je vec bolji sto ga nije napao kako treba.
    Release Yourself

  2. #252
    big giant head Guest

    Default

    i andyjev napad je bio dok je contador bio pozadi, pio vode, tako da po tome opet ne mozemo znati jel andy stvarno bio jachim.
    mislim, ovo je sport u kojem se po definiciji zaradjuje na tudjoj muki. meni je uzasno zao sto je shleck ovako izgubio majicu, ali nije mu contador pokvario bicikl. uostalom, nije kontador bio sam, i menshov i samu sanchez su krenuli napred

  3. #253
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default



    Isto 15a etapa... Prvo pad, pa mehanicki problem... I cekao ga je.

    Danas je Shleck NAPAO, Contador nije odmah odgovorio, imao je makar 6-7 sekundi prednosti vec... I onda se desio problem. I sta je Contador uradio...? Napravio nesto najruznije sto se moglo desiti. Bruka... I u isti kosh i on i Samuel Sanchez neka idu...
    Just to slip the skin...

  4. #254
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nijesam znao da je Andy napao kad je ovaj hranio...

    Menchov i Sanchez su prvih 800m-1km samo pratili Contadora...
    Just to slip the skin...

  5. #255
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    meni su ta chekanja zbog mehanickih kvarova i inace glupost. dio sporta, valjda. da je shleck pao, pa ajde. uostalom, i on je u zuto usao zahvaljujuci problemima drugih.
    Ali gledaj, Contador nije ni napao u trenutku kad je Schleck vec bio bar 30 metara ispred. Samo ga je Vinokurov pratio na nekih 5 metara iza. I onda kad je vidio da se nesto desava sa Andy-jem napao je. Ali kad se sve pogleda, samo 8 sekundi zaostaje, nije to mnogo, jer kakav je bio uspon mislio sam da ce da izgubi dva minuta.

    Sve bi bilo u redu da je Contador odmah odgovorio na napad, da su zajedno vukli i da se tada Andy-ju nesto desilo. No mozda sam malo pristrasan, jer bih vise volio Schleck ovo da uzme.

  6. #256
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post


    Isto 15a etapa... Prvo pad, pa mehanicki problem... I cekao ga je.

    Danas je Shleck NAPAO, Contador nije odmah odgovorio, imao je makar 6-7 sekundi prednosti vec... I onda se desio problem. I sta je Contador uradio...? Napravio nesto najruznije sto se moglo desiti. Bruka... I u isti kosh i on i Samuel Sanchez neka idu...
    Istina,Sanchez je morao da stisne petlju i da ne radi na spustu zajedno sa Contadorom.I on se ponio nekorektno.U redu je shto je pratio,razumljivo je da ne smije da dopusti da gubi vrijeme kad je Contador vec otishao,ali nije smio da "radi" na spustu zajedno sa Contadorom.
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #257
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Nijesam znao da je Andy napao kad je ovaj hranio...

    Menchov i Sanchez su prvih 800m-1km samo pratili Contadora...
    Samo je pio vodu,valjda,nisam siguran,ali,uostalom,bio je koliko sam vidio pri kraju grupe Contador,a Schleck na chelu,sumnjam da je mogao vidjeti da ovaj pije vodu.Osim da se bash okrenuo da vidi shto svi rade prije nego shto je napao,a to je vec u domenu slucajnosti.

    Schleck je shto se toga tiche,chisto napao,sa chela(najtezha pozicija),i tome napadu nema prigovora.Kada se zhutoj majici desi defekt ili padne,ona se cheka.
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #258
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://uk.eurosport.yahoo.com/190720...w-schleck.html

    Evo ga link.Kao shto rekoh,Schleck je napao sa chela,a Conty je bio skroz na zacelju,nikako nije Andy mogao da vidi shta ovaj radi.
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #259
    big giant head Guest

    Default

    da rashchistimo, ja nemam nista ni protiv shleckovog napada dok je contador pio vodu. ja mislim da je normalno da se sve to iskoristi. osim u slucaju pada, tada mislim da treba cekati, ali ovako ne. prosto, bicikli su dio trke, ako se desio kvar, hu kers.

    a plus, mislim da je contador stizao shleckleta svejedno. sta bi bilo do kraja, mozemo samo da nagadjamo, ali nije mu shleck bash toliko puno bjezao uopste.

  10. #260
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mada, u pravu je BGH. U svakoj etapi svi gledaju kako i kad da napadnu i traze momenat kad je ovaj drugi u teskoci, dal zbog umora, dal zbog neceg drugog.
    Ima tu pomalo svega, i zelje za pobjedom i nekorektnosti.
    Release Yourself

  11. #261
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    da rashchistimo, ja nemam nista ni protiv shleckovog napada dok je contador pio vodu. ja mislim da je normalno da se sve to iskoristi. osim u slucaju pada, tada mislim da treba cekati, ali ovako ne. prosto, bicikli su dio trke, ako se desio kvar, hu kers.

    a plus, mislim da je contador stizao shleckleta svejedno. sta bi bilo do kraja, mozemo samo da nagadjamo, ali nije mu shleck bash toliko puno bjezao uopste.
    Kada je Andy dobio defekt,trebalo je Contadoru tachno 7 sekundi da prodje pored njega.Dodaj tome josh 3 sekunde koje bi bile da nije defekta-to je vec 10 sekundi,a to je dosta za 100-200 metara na kojima se desio incident.

    Drugo je napasti u momentu kad je protivnik umoran,to znachi da ovaj koji napada vozi bolje na usponu(chim se manje umara),i to je to-ide dalje i gotova pricha.Ali napasti tachno u momentu kad se ima defekt-to je potpuno nekorektno,totalno.Pogotovo napasti tako zhutu majicu.Shto neko reche gore-ako je Contador stvarno jachi,pa gdje je bio do sada?Gdje je bio na Avoriazu,gdje je bio u drugoj alpskoj etapi,gdje je bio juche?Napao je u Mendeu,tachno,i uzeo 10 sekundi,poshteno sasvim.Ali u pravim brdima nigdje ga nije bilo,i trebalo je da neko dobije kvar da bi on osvojio njegovu chuvenu zhutu majicu...Totalno nesportski.

    Ako je Lance Armstrong mogao da cheka 2001 glavnog konkurenta,a da taj isti konkurent svjesno ne iskoristi priliku da obuche zhutu majicu 2003 samo zato shto je Lance pao,e pa mogao je vala i Contador da se uzdrzhi.Pogotovo kad znamo da bolje vozi hronometar.Ajde da je makar vozio svoj tempo,nego odmah u puni napad...Totalno nesportski.
    Last edited by Recordare88; 19-07-10 at 17:01.
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #262
    big giant head Guest

    Default

    bio je i vino tu, pratio shlecka prilicno lagano, sigurno bi i contador spojio. mislim, 'sigurno'... naravno da ne znam da li bi 'sigurno' spojio, ali mislim da nije bio shleck toliko jachi koliko je bio produkt chinjenice da je contador krenuo sa zacelja grupe.

  13. #263
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    da rashchistimo, ja nemam nista ni protiv shleckovog napada dok je contador pio vodu. ja mislim da je normalno da se sve to iskoristi. osim u slucaju pada, tada mislim da treba cekati, ali ovako ne. prosto, bicikli su dio trke, ako se desio kvar, hu kers.

    a plus, mislim da je contador stizao shleckleta svejedno. sta bi bilo do kraja, mozemo samo da nagadjamo, ali nije mu shleck bash toliko puno bjezao uopste.
    u pravu si da je nagadjanje, ali da ga je stizao - nije jer je na 31 sekund prije ove etape bio daleko schleck, i danas je pravio napad, mozda bi jos desetak sekundi povecao prednost schleck koliko je bio jak na usponu

  14. #264
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    bio je i vino tu, pratio shlecka prilicno lagano, sigurno bi i contador spojio. mislim, 'sigurno'... naravno da ne znam da li bi 'sigurno' spojio, ali mislim da nije bio shleck toliko jachi koliko je bio produkt chinjenice da je contador krenuo sa zacelja grupe.
    Vino jeste pomocnik u ekipi,ali poslednjih dana pokazuje snagu jednaku i Contadoru i svim ostalim na brdima.
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #265
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    And Schleck intervju na letour.fr

    From the moment that Andy Schleck dropped his chain, until he started riding again after his attack on the Port de Bales it was 28 seconds. At the finish, he lost 39 to Alberto Contador who is the new leader of the Tour de France. Andy is angry but he could also give lessons in how to be forgiving…

    “Now I’m really angry. I will ride on the Tourmalet until I fall from my bike and give everything to this race.
    “I felt really good but what counted at the end of the day is the time that you have when you arrive at the finish and I was so far back even with what I did on the descent.
    “I promised my brother this morning that I wouldn’t take any risk on the downhill but I think I went down pretty fast... for me, let me put it that way. I didn’t want to lose too much time.
    “Things happen, and everything happens for a reason. People can say what they want but they also have realize that Alberto was one of the guys who waited for me in Spa and that was really a great sign of fair play. Chapeau! Today was a different story, a different scenario but the Tour is not finished.

    [Question: Andy, you seem so calm. You speak really relaxed but are you not mad with your bike or at anyone – maybe with Alberto?]
    “What happened, happens. I cannot change the situation even if I’m mad. Of course I wouldn’t have minded to throw my bike into the fence and just hit someone but you’ve got to keep yourself under control in situations like this. If you just stay calm it’s worthwhile. If yell at people, it won’t change the situation. It is how it is. I’m not crying behind my jersey. In the end it comes down to the fact that this is a bike race and we will make the final count. I’m not done with.”

  16. #266
    big giant head Guest

    Default


    pogledati oko 43. sekunde, alberto je vec pristizao i to u prilicno jakom tempu.

    ono sto treba reci - zuta majica je u problemima, u pitanju je chitav tour, a odlucuje se u sekundi. nisam siguran ni da li je contador bio uopste svjestan u kakvom je problemu shleck, ali svejedno. mogao je da saceka, bio bi fenomenalan primjer fer pleja, ali po meni ne mora i ne treba. plus, nije bio sam, tu su bila i druga dva vozaca koja su takodje prijetnja

  17. #267
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    bgh, bi li ga ti chekao?
    Just to slip the skin...

  18. #268
    big giant head Guest

    Default

    u ovakom slucaju ne. ozbiljno, znam da svi mislite da to nije fer, ali po meni je i to dio trke. steta da se tako odluci, ali nije se zaustavio nechijom krivicom, nije pao, nije ga navijac zaustavio ili sta vec. prosto, bicikl je dio trke i ako imas problema s biciklom, sucks for you.

    plus, mislim da moramo da uzmemo u obzir i chinjenicu da se radi o zutoj majici, vruce glave, ovoono.


    bjarne riis posle etape:
    Riis: It's Andy's fault
    - It's every cyclist damned duty to check his equipment, says furious Bjarne Riis after today's Tour drama
    Last edited by big giant head; 19-07-10 at 18:48.

  19. #269
    Join Date
    May 2008
    Posts
    189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovo što se desilo izgleda nekorektno, ali je sastavni dio sporta. Meni se učinilo da se na početku bijega Contador čak dvoumio šta da radi, da čeka ili ne, čini mi se da je bio sasvim odlučan da je mogla da se napravi i veća razlika od ovih 39 sekundi. Schleck je izgledao jak, imao je peh, j.b.g. dešava se, ali tour nije završen, ima još mnogo šansi da se sve preokrene. Pitanje je ipak kako će ovo psihološki da se odrazi na Andija. Ako bude srljao sjutra (a iz njegove izjave bi se nešto takvo moglo naslutiti - ''Now I’m really angry. I will ride on the Tourmalet until I fall from my bike and give everything to this race.'') to će biti loše za njega. Naime, sjutra poslije posljednjeg uspona ima još 60km, čak i da napravi neku razliku uz ogromne napore na brdu, jaka Astana plus Sanchez i Menchov će ga stići. Za njega je prava šansa 17-ta etapa kada je cilj na Tourmalet-u, pa tu neka pokaže koliko je jak. U svakom slučaju biće zanimljivo do kraja, borba se baš rasplamsala...

  20. #270
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SnowHunter View Post
    Ovo što se desilo izgleda nekorektno, ali je sastavni dio sporta. Meni se učinilo da se na početku bijega Contador čak dvoumio šta da radi, da čeka ili ne, čini mi se da je bio sasvim odlučan da je mogla da se napravi i veća razlika od ovih 39 sekundi. Schleck je izgledao jak, imao je peh, j.b.g. dešava se, ali tour nije završen, ima još mnogo šansi da se sve preokrene. Pitanje je ipak kako će ovo psihološki da se odrazi na Andija. Ako bude srljao sjutra (a iz njegove izjave bi se nešto takvo moglo naslutiti - ''Now I’m really angry. I will ride on the Tourmalet until I fall from my bike and give everything to this race.'') to će biti loše za njega. Naime, sjutra poslije posljednjeg uspona ima još 60km, čak i da napravi neku razliku uz ogromne napore na brdu, jaka Astana plus Sanchez i Menchov će ga stići. Za njega je prava šansa 17-ta etapa kada je cilj na Tourmalet-u, pa tu neka pokaže koliko je jak. U svakom slučaju biće zanimljivo do kraja, borba se baš rasplamsala...
    Da,ali mozhe da napravi razliku sa Sanchezom protiv Contadora,ili tako neshto.Mozhe da poshalje svog teammate u bijeg pa da ga pokupi posle,ima tu strategija i za takve etape.

    Menchov i Sanchez jesu i oni bili nekorektni ali ne kao Contador.Contador je morao da sacheka.Menchov ima 2 minuta manje od njega,Sanchez 1.47,ta pricha da bi bio u opasnosti od njih jednostavno ne pije vodu.Plus bolje vozi brda i od jednog i od drugog,plus bolji je na hronometar i od jednog i od drugog.

    Plus,Contador je mogao da prati Menchova i Sancheza u sluchaju njihovog napada,i niko mu ne bi zamjerio nishta.On je napao prvi,ne zaboravite.

    Neko mozhe da kazhe da je ovo revansh Schlecku za trecu etapu(na kocki),ali to jednostavno ne pije vodu.Da je ovo uradio Lance ili Basso,to bi bio revansh.Ali Contador tada nije imao defekt,jednostavno je vozio gore.Preciznije,nije imao Cancellaru da vuche za njega.A i on je tada pozhurio(Contador) da da vrijeme Lanceu,opet posle defekta.Lance je tada vazhio za favorita,i bio najbolje od svih glavnih kotiran u generalnom,tako da se i tu nije bash slavno pokazao.Ali jbg,izgubio je i on vrijeme pa se nije primijetilo.

    Na kraju ce upravo ovih 39 sekundi da odluce.Schleck je imao realnu shansu da uzme 10-20 sekundi Contadoru danas,i,aj da kazhemo josh 20ak na Tourmalet-u,to je vec preko minut,i to mozhe da se brani na hronometru.Ovako realno mozhe da ima praktichno 20-30ak sekundi prednosti,i to ako bude vozio briljantno(a puno se umorio danas hvatajuci),a to je nishta za hronometar.

    Da sam na mjestu Schlecka,naravno ako ima snage,uradio bih sjutra ono shto je Lance uradio na Huezu 2001-vozio se na kraju grupe chitavi dan,a onda jedno 5-6 kilometara prije poslednjeg brdskog cilja veliki napad.Po mogucnosti,kao shto rekoh gore,da poshalje nekoga(Foht ili Fugslang najbolje) u bijeg pa da ga "pokupi" negdje nizbrdo da mu chita krivine,jer mu spust loshe ide.
    Last edited by Recordare88; 19-07-10 at 22:33.
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #271
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    obavezno pogledajte Contadorovu izjavu

  22. #272
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    obavezno pogledajte Contadorovu izjavu
    Hahahahah,a chujesh li ga molim te,on je zaustavio grupu... Da nije mozhda Cancellara to uradio,koji je bio zhuta majica?Pa chovjek ju je izgubio zbog chekanja...

    Schleck se jeste ponio nekorektno na kocki,ali ne prema Contadoru.Plus,na kocki ni jedan ni drugi nisu bili u zhutom.To svi previdjaju-zhuta majica potpuno mijenja stvar.
    Deserve's got nothing to do with it.

  23. #273
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Neko je prokomentarisao, ti nisi zaradio zutu majicu, ti si je ukrao Mislim da je to bila treca etapa na kocki (nisam siguran, nije ni bitno), ali rekordare, u pravu si potpuno, te dvije situacije nemaju dodirnih tacaka i u najmanju ruku je nekorektno pozivati se na tu etapu

  24. #274
    big giant head Guest

    Default

    pa cancellari je tad bilo malo lakse da zaustavi grupu, s obzirom da je zaustavio zbog vozaca iz svoje ekipe. malo mjenja stvar.

    shleck je napravio gresku pri mjenjanju brzina, nije mu chak bio ni mehanicki kvar nego je on pogrijesio. onda je preko pola minuta namjestao lanac.

    bash me zanima da li bi pettachi chekao cavendisha na sprintu, da je ovome pao lanac. siguran sam da bi

  25. #275
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    pa cancellari je tad bilo malo lakse da zaustavi grupu, s obzirom da je zaustavio zbog vozaca iz svoje ekipe. malo mjenja stvar.

    shleck je napravio gresku pri mjenjanju brzina, nije mu chak bio ni mehanicki kvar nego je on pogrijesio. onda je preko pola minuta namjestao lanac.

    bash me zanima da li bi pettachi chekao cavendisha na sprintu, da je ovome pao lanac. siguran sam da bi
    28 sekundi tacno. Tako da je izgubio jos deset ukupno do kraja, ali tu treba uracunati sve, dok je krenuo, dobio brzinu uhvatio ritam....

Page 11 of 44 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 19:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 01:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •