Page 1 of 44 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #1
    big giant head Guest

    Default Biciklizam

    prati li iko?
    ja sam uvijek nekako pratio krajickom oka, s vremena na vrijeme, a onda se nedavno potpuno nalozio.
    za koga navijate, ovo ono...
    dakle, pocinje nova sezona [tj, vec je pocela, bilo je par manje ili vise zanimljivih trka, izmedju ostalih tour down under i tour of qatar], ali ono glavno pocinje za vikend - krece paris-nice. mnogi jaki vozaci ce biti tu[makar po preliminarnim startnim listama] - prije svih contador, ali i frank schleck, valverde, leipheimer, kreuziger itd. ne znam u kakvoj su formi svi oni, ali mislim da contador ima ambiciju da osvoji ovo.
    prva etapa je 7. a zadnja 14. marta
    u isto vrijeme se vozi i tirreno-adriatico [tacnije, od 10. do 16. marta]. i tu ima poznatih likova - evans, mladji schleck, vinokurov, geesink itd.
    paris-nice ce biti prenoseno na eurosportu svaki dan. tirreno-adriatico mozda na raisport, ne znam.

  2. #2
    big giant head Guest

    Default

    ok, ochigledno ce ovo biti razgovori sa samim sobom , ali chisto da podsjetim, danas od 3.15 na eurosport 1 ide prenos druge etape paris-nice. trebalo bi biti zanimljivo, juce se contador skrshio, ne znam hoce li startovati danas, ali i bez njega trebalo bi biti dobro, pogotovo sto je vrijeme uzasno [kisa, snijeg, vjetar], pa moze svasta biti.
    i za one koji inace ne prate road cycling, preporuchujem da pogledaju ako nemaju sta drugo raditi, i komentatori na eurosportu su sasvim dobri.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    ok, ochigledno ce ovo biti razgovori sa samim sobom , ali chisto da podsjetim, danas od 3.15 na eurosport 1 ide prenos druge etape paris-nice. trebalo bi biti zanimljivo, juce se contador skrshio, ne znam hoce li startovati danas, ali i bez njega trebalo bi biti dobro, pogotovo sto je vrijeme uzasno [kisa, snijeg, vjetar], pa moze svasta biti.
    i za one koji inace ne prate road cycling, preporuchujem da pogledaju ako nemaju sta drugo raditi, i komentatori na eurosportu su sasvim dobri.
    Pratim ja,ali ne stizhem nazhalost ove manje trke...Ali za Giro,Tour i Vueltu se vazda vremena nadje...

    Shto je bilo to sa Contadorom?I da,mozhe li Valverde da vozi ovogodishnji tour?
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    mozda offujem ali ja to ne pretim: radije vozim. Ne naravno Giro Vueltu i ostale ali se s vremena na vrijeme ljeti uhvatti krug oko Skadarskog jezera (to bi mogli organizovati kao neko jače takmičenje u nekoj veseloj buducnosti - blizu 200km ni malo naive rute). Vozite ljudi, batalite televizor, on vam nije prijatelj ni pobratim.

  5. #5
    big giant head Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Pratim ja,ali ne stizhem nazhalost ove manje trke...Ali za Giro,Tour i Vueltu se vazda vremena nadje...

    Shto je bilo to sa Contadorom?I da,mozhe li Valverde da vozi ovogodishnji tour?
    contador pao. tj, pali su on, leipheimer i horner, izmedju ostalih. imaju zaostatak od 25. sekundi za vodecim boom-om. startovao je danas, bez problema.
    a za valverdea ce valjda konacno ovog mjeseca da se odluchi sta ce biti, da li ce dobiti opstu suspenziju, ili ce kao i do sad moci da vozi svugdje osim u italiji. ako bude vozio tdf mogao bi biti ozbiljan konkurent, i jachi za GC od armstronga.

    Quote Originally Posted by box View Post
    mozda offujem ali ja to ne pretim: radije vozim. Ne naravno Giro Vueltu i ostale ali se s vremena na vrijeme ljeti uhvatti krug oko Skadarskog jezera (to bi mogli organizovati kao neko jače takmičenje u nekoj veseloj buducnosti - blizu 200km ni malo naive rute). Vozite ljudi, batalite televizor, on vam nije prijatelj ni pobratim.
    volim i ja da vozim, ali ovdje je ipak tema takmicarski biciklizam

    danasnja etapa ipak manje uzbudljiva od ochekivanog, odluchivao masovni [i neorganizovani] sprint, pobjedio bonnet ispred slovaka sagana.
    sutra inace pocinje i tirreno-adriatico, takodje ce eurosport prenositi. paris-nice na eurosport1, tirreno na eurosport2

  6. #6
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://uk.eurosport.yahoo.com/cycling/
    http://www.cyclingnews.com/

    Dobri sajtovi za pracenje biciklizma online.
    Deserve's got nothing to do with it.

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima 4-5 godina sam bio postavio jedan topic, pa onda jos jedan, pa jos jedan... Ali nije islo. Sunce me ogrija kad vidjeh ovo danas...
    Just to slip the skin...

  8. #8
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Btw, godinama mi je Paris-Nice neinteresantan... Francuski savez se godinama trudi da napravi trku koja bi odgovarala njihovim vozacima, i to je politika na svim etapnim trkama u France - sto znaci, ne pretjerano teska brda, ne pretjerano teski hronometri... Ali im ne ide. Zadnjih godina isti trend pokusavaju da preslikaju i na Tour...
    Just to slip the skin...

  9. #9
    big giant head Guest

    Default

    vjerovatno si u pravu, mada meni ne smeta previse, dosta je zanimljiva trka. a uz to, francuzi mogu da budu na podijumu toura jedino ako samo francuzi budu uchestvovali.
    ako nista, nova, buduca zvijezda je predstavljena - petar sagan, slovak od 20 godina. pobjedio na 2 etape, danas bio treci, u generalnom plasmanu je medju 10. koliko liquigas ima tih talenata, strasno. on, kreuziger, nibali + pelizzotti i basso...
    astana mi se chini skroz korektna, sasvim dovoljna za contadora, mislim da ce rutinski uzeti ovaj tour.
    ujedno, jel nesto nije u redu sa mnom ako sam prosle godine mrzio astanu a sad nekako malo navijam za njih?

  10. #10
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je u redu sa tobom,vjerovatno samo malo ne gotivish Lance-a
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #11
    big giant head Guest

    Default

    true

    elem, odlicna zadnja etama paris-nice danas!
    bice posle na jucubu zadnji dio etape. elem, contador osvojio trku, moinard etapu. bilo veoma uzbudljivo u finishu

  12. #12
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    true

    elem, odlicna zadnja etama paris-nice danas!
    bice posle na jucubu zadnji dio etape. elem, contador osvojio trku, moinard etapu. bilo veoma uzbudljivo u finishu
    Odgledah highlightse...Uzbudljivo,ali Conty ochekivano...Svidja mi se shto se Valverde fino oporavio od shikaniranja,koje je trajalo chitavu proshlu sezonu.Ako mogne da vozi Tour,sa Sanchezom kao poruchnikom u ekipi bice teshko i Armstrongu i Contadoru.

    E,da nema ko ovogodishnju mapu tura?Chuh da su ga otezhali malo u odnosu na proshlu...
    Deserve's got nothing to do with it.

  13. #13
    big giant head Guest

    Default

    ja mislim da armstrong uopste nije ozbiljan konkurent contadoru. then again, tesko da ce iko moci stvarno da ga ugrozi, ali ako armstrong ponovo bude na podijumu [sto je ogroman uspjeh bio u 2009.] to ce biti senzacija.
    opet, ne treba ga ni potcjeniti, ali mislim da su osim contadora od njega bolji i oba schlecka, a pogotovo andy, mechov i valverde, a mozda i kreuziger, basso, s. sanchez, ovens [ mada se s njim tek nikad ne zna, a i mozda se usredsredi na giro]
    pri chemu liquigas ima najjachi tim, rekao bih.
    naravno, do toura se svasta moze promjeniti, mozda bude i nekih povreda, ko zna chega.

    elem, tour 2010. 13km of cobbles. svasta ce biti.
    danas ponovo ima prenos tirreno - adriatico, a za vikend je milano-san remo. tu vjerovatno [opet] neki sprinter dobija

  14. #14
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je Armstrong najveci konkurent Contadoru.To je pokazao i proshlu trku,gdje je,sa pripremama potpuno ruiniranim povredom,i opterecen problemima u timu,bio treci.

    Sad je poceo krshteno da se sprema,nece voziti Giro,imace odlican tim samo pod svojom komandom.Kljuc ce biti u Lanceovoj vozhnji na hronometar.Ako to ispravi,jer tu je bio glavni problem proshle godine,mislim da ima chak vece shanse od Contadora.

    Schleck je super climber,ali losh na hronometar,drugi Schleck jednostavno nije ta klasa(Frank),za Menchova vazhi isto shto i za Franka,Basso je imao i suvishe potresa u karijeri da bi mogao ozbiljno na neshto da racuna.Ako mu sve podje po planu,eventualno za sledeci Tour(2011) da lansira ozbiljne pripreme i da proba.

    Tako,mislim da knjiga spada na tri slova.Contador,Armstrong,Valverde.Sva 3 neprikosnoveni lideri u timovima,sva tri all rounderi.

    I da,hvala za link
    Deserve's got nothing to do with it.

  15. #15
    big giant head Guest

    Default

    ne bih se slozio. kao prvo, mora se ponovit, sad je mart, mi ne znamo ni kakve ce biti forme, ni ko ce sve vozit tour [npr, ne bi me chudilo da se stariji schleck preshalta na giro, mozda isto uradi i nibali, kreuziger, ovens vrlo vjerovatno..].
    no, kad sam vec usao u ovaj palamudjenje mode, da nastavim
    prosle godine je armstrong napravio spektakularnu stvar. posle nekih 4 godine pauze, usao na podijum. ali ako je ko bio opterecen problemima u astani, to je prije bio berto. a jedan od glavnih uzroka problema je bio armstrong.
    ove sezone nema TTT, na kojem je on uzeo glavninu vremena braci schleck. a mislim da je i ITT kraci. oba schlecka su sigurno bolji u planinama od njega [ipak chovjek ima 38 godina], a nema sumnje da je i andy svjestan da mu je TT najveca mana i da na tome najvise mora da radi - i da je sigurno na tome i radio. on je dosta mlad, ima ogromne margine za napredak, i mislim da je on ove godine jachi i zreliji nego prosle.
    menchov je prosle godine bio usredsredjen na giro. osvojio ga je, sada ce sve baciti na tour i ulazak na podijum. ima sa sobom solidan tim, geesink ce vjerovatno raditi za njega, a sam se usredsrediti na giro ili vueltu.
    nikako ne bih potcjenio bassa. nema on sanse za pobjedu [sumnjam da iko ima, osim u slucaju da se contadoru desi neki pad ili tako nesto ne predvidjeno], ali bice u top10, mozda i top5. jedini problem i njemu i ostalima iz liquigasa je kako ce odrediti lidera i da li ce npr. kreuziger i nibali raditi za bassa [pelizzotti hoce sigurno, on valjda napada giro]. ako tu sve bude funkcionisalo, oni bi mogli imati i vise od 1 vozaca u top10.
    lance je car, meni nije simpatican prosto zato sto je dominirao jedno vrijeme [kao sto mi nisu simpaticni razni reali, manchesteri, phelps isl], ali on je jedan od najvecih vozaca ikad, makar kada se tiche toura. no, on ima godina, sudeci po nekim izvjestajima ima i visak kila, jednostavno ne moze da se mjeri sa contadorom sada. ima chitavu ekipu za sebe, to je super i to ce mu pomoci da bude medju najboljima. borice se za podijum, no doubt, ali po meni ima nekoliko ljudi koji su u prednosti u odnosu na njega

  16. #16
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne bih tako lako otpisivao Lance-a. Makar za to drugo mjesto... Prvo, ima mnogo ozbiljniji program pripreme, slican onima iz najboljih dana... Drugo, prosle godine je bio pod protoskom povrede, koja ga je zadesila u najbitnijem periodu priprema. Trece... Ima citavi tim samo za sebe. Manjak kilometara za hronometar mu samo moze biti prednost... Problem - naravno godine.
    Just to slip the skin...

  17. #17
    big giant head Guest

    Default

    otpisao - ne. ali bojim se da ga precjenjujete. ipak je 38 godina star, sudeci po izvjestajima sa priprema ima visak kilograma [a jul ipak nije toliko daleko], glavna priprema za tour ce mu biti tour of california.
    a za prvo mjesto sam siguran da nema sanse - osim ukoliko se desi neki pad contadoru. jednostavno, ovaj je ubjedljivo najjaci trenutno, da je lance iz najboljih dana tu onda bi bio stvarno spektakularan okrshaj.
    elem, bio milano-san remo za vikend. pristojna trka, ne spektakularna, ali zanimljiva. flecha dobio boonena u sprintu.

    inace, uskoro je criterium internacional na kome ce se prvi put susresti lance i contador ove sezone. zapravo je contador promjenio svoj schedule da bi se susreo sa lanceom i da ce ga, makar na kratko, natjerati da iskulira sa twitter porukama i slicnim glupostima.
    mada se ja nadam da ce ih voigt[moj omiljeni lik u peletonu ] zeznuti i opet pobjediti

  18. #18
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    gledah danas na eurosport trku oko flandrije, kako je cancellara ostavio bonnena na onom usponu, nevjerovatno. na kraju lagana pobjeda, druga ove sezone valjda. imao je vremena i da uzme zastavu svajcarske pred cilj. inace, prije nisam uopste shvatao biciklizam, dok prosle godine nisam poceo da ga upoznajem uz ona 2 komentatora sa eurosporta. fala im.

  19. #19
    big giant head Guest

    Default

    kakav je car cancellara

    ucinio je trku dosadnom, ali nevjerovatno koliko je vise snage imao od boonena. saxobank 3 od 4 klasika uzeo, a da breschel nije imao problem sa zamjenom bicikla bio bi i on ozbiljan kandidat za podijum.
    sledece nedelje paris-roubaix, opet je cancellara najveci favorit. valjda bude makar neizvjesnije od flandersa

    da, armstrong vozio vrlo dobro, chak bih rekao odlicno, preko svih ochekivanja. kako je izgledao prije 2 nedelje a kako sad... da sam zlobni francuski novinar, sad bih pomislio na dr. ferrarija i njegovu 'magiju'

  20. #20
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eventualno Tom da uspije da ga isprati na cobbles do kraja posto nema uspona i to ce mu odgovarati a tehnicki je bolji po makadamu... I onda ga dobije u sprintu. To je jedina varijanta...
    Lance je valjda imao problema sa nekim virusom prije 15 dana, kad je bila trka u Murciji... Polako dize formu, da nije bilo toga vjerovatno bi i onaj rezultat na Criterium International bio bolji, narocito na hronometru. Vidjecemo, mozda bude vozio Amstel Gold Race u dobroj formi, za top10 na toj trci.
    Just to slip the skin...

  21. #21
    big giant head Guest

    Default

    chisto da podsjetimo - paris-roubaix aka 'hell of the north' upravo na eurosportu. za mnoge, najbolje sto ovaj sport moze da pruzi se desava upravo na ovoj trci.
    ujedno, preporuchujem dokumetarac 'sunday in hell', o paris-roubaix iz 1976.

  22. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    chisto da podsjetimo - paris-roubaix aka 'hell of the north' upravo na eurosportu. za mnoge, najbolje sto ovaj sport moze da pruzi se desava upravo na ovoj trci.
    ujedno, preporuchujem dokumetarac 'sunday in hell', o paris-roubaix iz 1976.
    Juce bez kise, nije to to. Ludnica nastaje kad je mokro kroz 2400 metara puta kroz Arenbergsku sumu.
    Cancellara osvaja drugu zaredom klasicnu north trku u manje od 10 dana.
    Release Yourself

  23. #23
    big giant head Guest

    Default

    opet je ucinio trku dosadnom. trenutno je ipak daleko najspremniji, nema spora, s tim sto da je bilo mokro, bilo bi vjerovatno ipak zanimljivije, mada imam osjecaj da bi ovaj svejedno pobjedio.
    3 pobjede na klasicima, strasno. ajd da za E3 kazemo da nije medju najbitnijima, ali flanders i roubaix i to rutinski.
    i kakva godina za saxo, i pored krize, i pored toga sto su pustili par ljudi najbolji su za sada.

  24. #24
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Tropicana
    Posts
    44
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    onog dana kad je marko pantani umro, za mene je i biciklizam umro...

  25. #25
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne bih se skidao sa bicikla cijeli dan...stalno vozam...
    ali OVAJ SPORT MI JE JEDAN OD NAJDOSADNIJIH ZA GLEDANJE....
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

Page 1 of 44 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 20:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 02:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 17:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •