Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast
Results 801 to 825 of 1098

Thread: Biciklizam

  1. #801
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Navijam za Hesedala posle jucerasnje odlicne voznje, u svakom slucaju. Rodriguez-problem sa njim je shto mora barem 3 minuta da ima prednosti prije hronometra, a to teshko da ce postici...
    Ne mislim da mu treba bash 3 minuta. sa 1:30 bi imao realnu sansu da bude bolji od Hesjedala. Hesjedal moze da napravi oko 2 minuta, sigurno, ali opet, do sad nismo imali situaciju u kojoj Ridriguez ima veliki motiv da da sve sto ima na zadnjem hronometru, obicno bi mnogo prije toga bio daleko od bilo kakve pozicije u GC. Mislim da Purito sigurno moze da ogranici gubitke na tih nekih 1:30 na hronometru, ali u svakom slucaju, mora da napada sutra i preksutra, a vidjecemo da li ce i za to biti sposoban. Rjetko kad je on i ovoliko dugo trajao na nekom GT, ja sam ocekivao i na Passo Giau da izgubi vrijeme. Ali vidjecemo sta ce biti kad Liquigas sutra krene na tempo... there will be blood


    Nego, meni je i Pozzovivo izgledao veoma opasno na Giau. Ne bi me chudilo da se on na kraju probije na postolje [mada tesko, ali neko ce sigurno imati krizu]

    Sto se danasnje etape tice, Guardini dobio Cavendisha!
    Fire in the hole!

  2. #802
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakav profil... Balim! Steta sto prenos pocinje poslije Passo Manghen-a, i njega bi bilo interesantno vidjeti. Ali da se ne zalimo, bice grimasa do kraja za izvoz... Nadam se da cemo gledat' pravog Szmyd-a na tempu, sa sve nakrivljenom glavom i 15-ak ljudi iza njega koji ga psuju, mada mi se ne cini da je u nekoj formi (i nadam se da grijesim). Takodje, volio bih da bude napada ali da odluku ipak ostavimo za subotu...

  3. #803
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Ne mislim da mu treba bash 3 minuta. sa 1:30 bi imao realnu sansu da bude bolji od Hesjedala. Hesjedal moze da napravi oko 2 minuta, sigurno, ali opet, do sad nismo imali situaciju u kojoj Ridriguez ima veliki motiv da da sve sto ima na zadnjem hronometru, obicno bi mnogo prije toga bio daleko od bilo kakve pozicije u GC. Mislim da Purito sigurno moze da ogranici gubitke na tih nekih 1:30 na hronometru, ali u svakom slucaju, mora da napada sutra i preksutra, a vidjecemo da li ce i za to biti sposoban. Rjetko kad je on i ovoliko dugo trajao na nekom GT, ja sam ocekivao i na Passo Giau da izgubi vrijeme. Ali vidjecemo sta ce biti kad Liquigas sutra krene na tempo... there will be blood


    Nego, meni je i Pozzovivo izgledao veoma opasno na Giau. Ne bi me chudilo da se on na kraju probije na postolje [mada tesko, ali neko ce sigurno imati krizu]

    Sto se danasnje etape tice, Guardini dobio Cavendisha!
    Vuelta, prosle godine. Rodriguez je bio citavo vrijeme u odlicnoj poziciji i izgubio je vise od 4 minuta na hronometru...

    A prije toga mu sleduje Stelvio. Mislim da Hoakim mora da napada sjutra. Sjutra je uspon koji mu bash odgovara-kratak, ostar, idealan da se odrzi tempo u prvim kilometrima a onda u 2-3 poslednja km da se ubrza i uzme 30ak sekundi konkurenciji.

    Liquigas-mislim da ce i oni da se sacuvaju malo za tu poslednju muku. Sjutra je uvod, Mortirolo+Stelvio ce da bude klanica Bar ja tako mislim.
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #804
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tad je izgubio preko 4 minuta, istina, ali u odnosu na ITT specijaliste kakvi su Martin, Cancellara, Wiggins, Froome. U odnosu na Nibalija i Menchova izgubio je oko 3 minuta, Mollema i Cobo su bili 1:40 ispred, a to je bilo na stazi od 47km, posle etape na kojoj je vec imao krizu i izgubio minut. Ovo je sad krace, a on djeluje u boljoj formi [to na Vuelti je bilo 10. etapa, pa je bilo malo teze procjeniti da li je stvarno u dobroj formi ili ne], tako da mislim da moze da ne izgubi previse. Naravno, sve to je SBBKBB trenutno, jer moze vec sutra da mu se desi ono sto mu se cesto desavalo na GTovima, da potpuno izgubi trku na jednom brdu. Ali chini mi se da je stvarno jak, da je pun samopouzdanja posle pobjede na Fleche Walonne... Having said that, svejedno mislim da nece na kraju uspjeti da uzme Giro. Ocekujem da bude na podijumu, ali da ne pobjedi
    Fire in the hole!

  5. #805
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hesedal objasnjava neke stvari Samo da se odrzi na Stelviu sa istim zaostatkom i osvaja Giro, ubjedljivo je najbolji hronometras medju njima.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #806
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Indeed, Hesjedal objasnio. Svi su bili mrtvi umorni na kraju Kreuziger je jedva prosao kroz cilj.
    Hesjedal sad ovo ima u dzepu, prakticno, ali respect i za Purita, stalno ocekujem da ce konacno da pukne, a on je i dalje tu.

    Btw, Pirazzi je moj novi omiljeni biciklista

    Takodje, moram reci, sve u svemu prilicno underwhelming Giro, ukljucujuci i ovu etapu
    Fire in the hole!

  7. #807
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pirazzi podsjeca na Hoogerlanda, samo napada

    Hesjedal mi je simpatican jer je pravi inteligentni vozac, a takve sam uvijek najvise volio. Podsjeca na Ulricha po stilu voznje, pravi tough all rounder, ne mozes ga otresti nikako, razbija hronometar, a na brdima tacno zna kad treba da napada, a kad da se brani. Nadam se da cemo ga sledece sezone gledati i na Touru, ima 32 godine, shto znaci da su mu sledece dvije zenit karijere.

    Rodriguez takodje odlican, nema shta, samo mora se priznati da je svaki uspon (osim one Cervinie, a ona nije bila teshka jer je blaga) do sada bash odgovarao njegovom stilu. Stelvio ga ceka sjutra, i tu ocekujem pucanje.

    Giro jeste podbacio, a mislim da je to kombinacija dva faktora:olaksavanje staze i lose forme nekih vozaca (Bassa, Kreuzigera uprkos danas, pa i Scarponija, zatim spektakularnih penjaca kao shto su Rujano, Serpa i Sella). A moguce i da je afera sa Contadorom dosta uticala na raspolozenje, poshto nije nikom lako gledati tu sramotu ni od nas ljubitelja, a kamoli od njih koji se time bave.

    U svakom slucaju, sjutra se ocekuje spektakl. Hesjedal treba da izgubi minimum 2 minuta da bi ostali mogli da ga ugroze, jer ce na hronometru da ih unishti (ove borce za generalni, naravno, ne znam kako ce proci protiv ovih specijalista za hronometar).
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #808
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakva "opuc rabota"...

    Hesjedal samo neka gleda Purita sjutra, mislim da moze sebi da dozvoli da izgubi i citav minut, ali vidjecemo. Dug je Stelvio. Pogotovo ako te prije njega saceka Mortirolo...

    bgh, znam na sta mislis. Ocekivao sam i ja vise, ali ocigledno je da su SVI mrtvi. Samo pogledaj napade. Nidje eksplozije, a traju po 10 sekundi. Mislim na favorite, pogotovo ove koji bi morali da nadoknade. Ok, mooozda su se cuvali za sjutra, ali one grimase na finisu mnogo toga kazu. Na kraju krajeva, KO sjutra treba da napadne? Mislim da Stelvio nikako ne odgovara Rodrigezu a on zna da mora da pobjegne Hesjedalu, Basso koji samo sjedi na tocak i diktira tempo kad mu ekipa otpane ili Scarponi koji je danas izgubio plucno krilo? Ako Italijani misle da pucaju na ista vise od (samo) podijuma morace neko ludilo da izmisle.

    Da vidimo ko ce najbrze da se oporavi pa da se spremimo za pakao.

  9. #809
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Odlicna etapa danas. Iako se navija za Purita, Hesjedal je mozda danas rijesio dosta toga.

    Giro, definitvno slabiji u odnosu na proslu godinu. Nekako mi je to previse voznje uz tocak. Fali Kontador.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  10. #810
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto stalno potenciraju da je Stelvio najvisociji uspon u Grand Tourovima, kad je Iseran visociji?
    Last edited by Recordare88; 26-05-12 at 11:19.
    Deserve's got nothing to do with it.

  11. #811
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta se radi danas! Vrh. De Gendt iskoristio to sto su se ova cetvorica gledali citavo vrijeme i napravio 4 minuta. Ovako ako ostane, ulazi na podijum, a ubjedljivo je najbolji hronometras medju favoritima. Garmin mora da se opuchi od posla na Stelviju.
    Fire in the hole!

  12. #812
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo gledam i baš htjedoh da pitam kakav je hronometraš De Gendt, trenutno ima 5:20 prednosti. Izgleda su se udružili Liquigas i Garmin - znači nema šale.

  13. #813
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    De Gendt je bio treci na hronometru Toura, iza Martina i Evansa.
    Fire in the hole!

  14. #814
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Danasnja etapa -wtf!?

    Sve ono sto smo prethodnih dana pricali danas je palo u vodu. Kakva etapa. Giro at his best. De Gendt - pa naklon do poda ovom momku danas.

    Kako je povukao, kakvu je etapu odvezao. Mada, ocigledno da mu i to nece biti dovoljno za pobjedu. A imao je vise od 5 minuta.

    Jedna od najboljih etapa na Giru u zadnjih par godina, jedna od boljih etapa u zadnjih par godina uopste.

    Sjutra - Purito vs Hesjedal. Covjek na covjeka. Krivo mi je sto Purito nije napao ranije, mogao je, imao je snage. Pa ne moze se napadati na nekih kilometar do cilja.

    Sjutra nas show ocekuje. Show.

    Sjutra u 14:30 je li tako? Da ne zakasnim.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  15. #815
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Edinburgh, Scotland
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nevjerovatna etapa, bravo bravo!

    Potpuno neocekivano, kakva taktika, kakva hrabrost, kakva voznja. Chapeau! Aliii, izgubio je skoro 2 minuta samo u zadnjem kilometru, kakva steta...

    Hesjedalu dosta sekunda po kilometru sjutra za trijumf, mislim da ima to bez vecih problema.

  16. #816
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidjecemo kako ce to sutra izgledati. Hesjedal bi trebalo da ima u dzepu ovo, ali moguce da se danas previse istrosio.

    Inace, De Gendt je posle etape rekao da je napao na Mortirolu zato sto ga je bilo strah spusta u pelotonu, pa je htjeo da ga sam predje. Onda se ispostavilo da mu je Carrara ispred i on ga je vukao po ravnom, tako da mu se sve poklopilo. Nadam se da ce mu se i sutra poklopiti, mada jako tesko da moze da uzme 2 minuta...
    Fire in the hole!

  17. #817
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka mu čast, ne znam da li ga je iko imao u vidu za generalni plasman prije današnje etape, no eto poklopilo mu se, samo šteta što je izgubio dosta vremena u finišu. Kad je imao 5 min prednosti bio sam kao na iglama, otprilike kao da se igraju neki produžeci.

  18. #818
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    De Gendt doktor profesor, Hesjedal odradio mushki, slicno Evansu na Touru kad je jurio Schlecka i Contadora, i ima trku u dzepu. Rodriguez napao, a onda izmislio novi stil-biciklisticki cattenacio Ipak, nije mu prosao, iako je na kraju na kontru uzeo nekoliko sekundi, da se posluzim fudbalskim recnikom.

    Mislim da ce Hesjedal osvojiti, De Gendt biti drugi, a Purito treci. Ovo najvise jer Spanac sigurno gubi barem 2.5 sekunde po kilometru sjutra, jer je hronometar ravan kao daska...

    Etapa odlicna, izvukla je ovaj Giro.

    Toliko od mene
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #819
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da kazem da je Vacansoleil najkulja ekipa u pelotonu. Eventualno moze Euskaltel da se priblizi, ili u nekim slucajevima Androni, ali opet, De Gendt, Pauweles i naravno Johnny fuckin' Hoogerland
    Fire in the hole!

  20. #820
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja tek sad kapiram da De Gendt ima 25 godina. Naravno, rano je govoriti, ali, ako ne bude ozbiljnijih povreda i doping afera, imamo ozbiljnog kandidata za buduceg serial grand tour pobjednika
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #821
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Moze li Purito voziti sjutra hronometar zivota?

    Dajete li mu makar nekih 10% sansi da zadrzi roze majicu?
    I don't get lucky. I make my own luck.

  22. #822
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Ja tek sad kapiram da De Gendt ima 25 godina. Naravno, rano je govoriti, ali, ako ne bude ozbiljnijih povreda i doping afera, imamo ozbiljnog kandidata za buduceg serial grand tour pobjednika
    Da, da, apsolutno. Vjerovatno nece nikad biti na nivou Contadora ili Andyja, nema toliko talenta sigurno, ali uz dobar rad, moze biti itekako zajeban GT lik. Jedino sto sam citao da je rekao da ne voli da se vozi u pelotonu, da ga je strah. Ali ne sumnjam da ce i to savladati, pogotov ako ode kod nekog lika tipa Riis/Bruyneel ili tako nesto.

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post


    Moze li Purito voziti sjutra hronometar zivota?

    Dajete li mu makar nekih 10% sansi da zadrzi roze majicu?
    Pa, uvijek ima sanse. Ne bi bilo prvi put da neko uradi tako nesto [Sastre na Touru prije par godina]. Svi su na izmaku snaga, sigurno, Hesjedal se danas istrosio poprilicno. Ali realno, jako jako tesko.
    Fire in the hole!

  23. #823
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Teshko, obzirom da je Hesjedal visestruki pobjednik hronometara a De Gendt je bio treci na Touru, iza Martina i Evansa.

    Inace, Rodriguez vozi kao da je Italijan, a ne Shpanac. Pravi oportunista
    Deserve's got nothing to do with it.

  24. #824
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by big giant head View Post
    Da, da, apsolutno. Vjerovatno nece nikad biti na nivou Contadora ili Andyja, nema toliko talenta sigurno, ali uz dobar rad, moze biti itekako zajeban GT lik. Jedino sto sam citao da je rekao da ne voli da se vozi u pelotonu, da ga je strah. Ali ne sumnjam da ce i to savladati, pogotov ako ode kod nekog lika tipa Riis/Bruyneel ili tako nesto.
    Dobro, to su djecje bolesti koje se lako savladaju, pogotovo, shto ti rece, kod dobrih managera A shto se tice talenta, ne znam. Mozhda je slow starter. U svakom slucaju, odavno nismo imali lika koji mozhe da pobijedi jednog Cancellaru na hronometru a istovremeno da onako vozi brda. Opet kazhem, rano je zakljucivati. Sledece godine ce biti contender za generalni gdje god bude vozio, i tu cemo ga vidjeti, kad je pritisak na njemu od pocetka i kad nema bjekstava.
    Deserve's got nothing to do with it.

  25. #825
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,076
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rodriguez, realno, nije bash GT materijal. On je odlican za klasike sa kratkim i teskim usponima, veoma rjetko on 'traje' ovoliko na tronedeljnoj trci. Sumnjam da je njegova voznja proizvod taktike toliko koliko prosto cinjenice da bolje ne moze. Da je ranije napao, sumnjam da bi izdrzao puno, pitanje da li bi i podijum spasio. Naravno, mozda i bi, ali vjerovatno je procjenio da nema dovoljno snage za tako nesto.
    Fire in the hole!

Page 33 of 44 FirstFirst ... 2329303132333435363743 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Biciklizam
    By N-I-K-O in forum Ostali sportovi
    Replies: 66
    Last Post: 19-07-09, 19:19
  2. Biciklizam
    By Undead in forum Ostali sportovi
    Replies: 38
    Last Post: 16-08-06, 01:56
  3. Biciklizam
    By Vele_PG in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-05, 16:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •