Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 207

Thread: Kojoj partiji da pristupim/o?

  1. #26
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Koja je poenta tvoje priče uopšte? Čemu ova pitanja?
    Pita choek koji ovdje kontinuirano prosipa pricu o judeomasonskim i ne znam kakvim josh zavjerama.

    Majo,pitanja su ti sasvim na mjestu,tako nemoj da te obeshrabri.Nego nema Bilderberg grupe i masona,pa mu nije tema interesantna.
    Deserve's got nothing to do with it.

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Postovani Mojsije, ja sam navela razlog zbog kojeg sam zamolila sve vas da odgovorite na pitanja. Te stavke koje sam navela su bitne meni i mojim prijateljima jednostavno da bi znali koju partiju da odaberemo i koja nam odgovara po stavovima i ciljevima. Nemamo politicku karijeru od "osnovne skole" pa nas zanimaju samo struchne oblasti koje se moraju voditi kroz politichko diplomatsku ravan, a na nivou su kakvom jesu upravo iz razloga sto ih pokrivaju samo politicari sa diplomama koje su fiktivne i podrzane politichko-podobnim karijerama.
    Politiku u svijetu vode politicari a grade strucna lica iz svih profesionalnih oblasti drustva. Cini nam se da je kod vas stanje drugacije i da vecinom politicari vode i grade.. To je ipak ostatak komunistichkog kadrovskog sistema pa se mora promijeniti da bi se islo u korak sa progresivnim dijelom svijeta.
    Ovdje se ne radi o "vjerovanju na rijech" politicaru, nego o profesionalnom kredibilitetu pojedinaca u pol. partiji. Utisak je sa prezentacija pol. partija da mnogi pokazuju samo politichki CV ali se u javnosti dice sa drugim titulama. Mislimo da razmjer clanova u vrhu politichkih partija ogroman tj. zagusen takvim profilima ljudi i zato ova moja pitanja, jer cemo se angazovati u CG u partiji koja ima osnove koje sam navela i koje su tim nama najblize.
    Politika nije izmishljena u CG i standard je poznat, dok je shvatanje CG partija i njihovih politichkih ciljeva skoro pa "vojna" tajna, tj. nepoznanica koju bi zeljeli da shvatimo.


    Hvala Lepo
    Hvala lepo tebi na opširnom odgovoru. Majo, evo vidiš kakva je država, a dobra politika nas ne bi dovela ovdje gdje jesmo. Ti sad vidi koliko je ko dobar. A ovi što su na vlasti su 'najbolji' pa prosudi kakvi su ostali. Pozdrav

  3. #28
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Pita choek koji ovdje kontinuirano prosipa pricu o judeomasonskim i ne znam kakvim josh zavjerama.

    Majo,pitanja su ti sasvim na mjestu,tako nemoj da te obeshrabri.Nego nema Bilderberg grupe i masona,pa mu nije tema interesantna.
    Nema potrebe za miješanjem u tuđe rasprave, uživaj u svom malom svEtu, ne sEkiraj se ni oko čega, ovo je zona zabranjenog sEkiranja.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Majo, ako tražiš partiju koja ima viziju dugoročnog i održivog razvoja privrede Crne Gore, iskreno mislim da je nijedna partija nema. Svi naoko krupni planovi (od prodaje kompanija koje imaju monopolski položaj, do devastacije prirode bilo zbog pretvaranja CG u betonsko dvorište, bilo zbog pretvaranja Crne Gore u jednog velikog proizvođača struje) su u stvari planovi raznih lobija i grupa koje u tim "vizijama razvoja" vide ostvarenje svojih interesa. Da ne govorimo o tome da će, kad se svi ti planovi ostvare, sve što je iole vrijedno u Crnoj Gori više neće biti naše.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #30
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Nema potrebe za miješanjem u tuđe rasprave, uživaj u svom malom svEtu, ne sEkiraj se ni oko čega, ovo je zona zabranjenog sEkiranja.
    Samo kazhem koleginici forumasici da se ne obeshrabri...nemash brige...
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #31
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo Majo da se i ja uključim u raspravu

    Najprije bih ti preporučio da se obavezno opredijeliš za neku od partija u CG, prije svega kako bi na početku viđela način donošenja odluka a poslije određenog vremena i sama učestovala u njihovom kreiranju. Na taj način se uključuješ u politički život svoje zajednice, što će ti omogućiti da svoje ideje i mišljenja o određenim pitanjima možeš predstaviti širem krugu ljudi i za njih se (iz)boriti.

    Neulazak u političku arenu ljudi koji su vrlo politički aktivni ("nezavisni" analitičari, NVO lideri, savjetnici, "intelektualci") vrlo često postatram i kroz prizmu vlastite neostvarenosti u nekoj političkoj partiji u jednom momentu, ili više momenata za pojedine. Preuzimanje odgovornosti i aktivno uključivanje u rješavanje problema svoje zajednice je vrlo dobar način da učiniš nešto dobro i za sebe i za tu zajednicu.

    Naravno ne bih ti preporučio da ulaziš u neku nacionalnu ili nacionalističku partiju, poput BS, DUA, DS, NS, DSS ili NOVA, jer je njihov sat prestao da kuca u devedesetim (na sreću i nas i njih).

    Ukoliko te interesuje nešto više o partiji kojoj ja pripadam možeš se više upoznati na www.sdp.co.me i www.sdocg.org

    Pozdrav!
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  7. #32
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,366
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Penzionerskoj. Baćo im je lider, ima da prosperiraju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prilicno je dobro objasnjeno stanje na politickoj sceni..

    Ali vazda imas onu foru da si u dps, primas nedje platu, a okolo tvrdis da si nezavisan intelektualac i da si potpuno apolitican...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  9. #34
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,243
    Thanks Thanks Given 
    369
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    samo mojne u sdp, pa kako god oces..
    You'll Never Smoke Alone..

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Prilicno je dobro objasnjeno stanje na politickoj sceni..

    Ali vazda imas onu foru da si u dps, primas nedje platu, a okolo tvrdis da si nezavisan intelektualac i da si potpuno apolitican...
    Nemoj tako, to ti se cini vidis da se od opozicije ne moze prolaziti a poslije izbora sve duhovi glasali

  11. #36
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,977
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    E kako Vanja Ćalović nema neke jače veze sa Amerikom, odma bi mi smijenili DPS

  12. #37
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Hari

    A dobro, to kad dodje onda pricas da si izaso ali si prekrizio listic
    Bijo si poziw koi se neodbija

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    @Hari

    A dobro, to kad dodje onda pricas da si izaso ali si prekrizio listic
    da da aktivni bojkot

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Mozda nisam bila dovoljno jasna, pa cu pokusati na ovaj nacin da kompletiram misao:

    1. Koja stranka se striktno drzi Ustavnih normi i postuje Ustav CG drzave?
    2. -II- ima najbolji ekonomski program i strucni tim?
    3. -II- ima najachi kredibilitet u strucnom smislu za brz privredni i tehnoloshki razvitak CG?
    4. -II- ima najbolje kulturoloshke osnove i program za obrazovanje, revitalizaciju socijalnih normi u drustvu i naucni kredibilitet?
    5. -II- zastupa ulazak CG u NATO, kao i pristup EU sa najboljim principima i zastitom interesa CG?

    itd...u tom smislu..
    Sudeci po ovih 5 uslova prije ćes biti fudbaler Buducnosti nego naci partiju da se aktiviras.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Evo Majo da se i ja uključim u raspravu

    Najprije bih ti preporučio da se obavezno opredijeliš za neku od partija u CG, prije svega kako bi na početku viđela način donošenja odluka a poslije određenog vremena i sama učestovala u njihovom kreiranju. Na taj način se uključuješ u politički život svoje zajednice, što će ti omogućiti da svoje ideje i mišljenja o određenim pitanjima možeš predstaviti širem krugu ljudi i za njih se (iz)boriti.
    Partija i njen rad kao tima nije nikakav problem. Sto bi neki rekli iz ex YU - "kolektiv", pa samim tim ima i gorih i boljih clanova. Razumljivo. Ali, kao sto rekoh, politichari sa politichkim visegodisnjim iskustvom su jedno, a strucna lica kao chlanovi partije su nesto drugo. Vjerovatno je to jasno i iz posmatranja rada i podjele akcija kod drugih partija iz EU. Obzirom da u vecini partija u CG (rekoh po CV na prezentacijama )vecinu u partijama chine politichki podobni iz ko zna kojeg perioda, time procentualno slabe struchni kadar u tim partijama.
    Da pojednostavim, uzimam primjer... Ukoliko je neko najbolji ekonomista na svijetu u svojoj oblasti, i dodje u CG da pomogne sa svojim znanjem ucescem u nekoj partiji, tu bi komunistichki bilo ukoliko bi tim, sastavljen vecinski od ljudi koji nemaju blage veze sa materijom, sebi dali za pravo da vijecaju odluku najstruchnijeg za tu oblast. Taj primjer za sve ostalo. Moze biti dosta specijalista, ali se zna ko je za sta najbolji. To je ono sto mi vidimo kao problem za mnoge pol. odluke koje su od dalekoseznog znacaja za zajednicu.

    Neulazak u političku arenu ljudi koji su vrlo politički aktivni ("nezavisni" analitičari, NVO lideri, savjetnici, "intelektualci") vrlo često postatram i kroz prizmu vlastite neostvarenosti u nekoj političkoj partiji u jednom momentu, ili više momenata za pojedine. Preuzimanje odgovornosti i aktivno uključivanje u rješavanje problema svoje zajednice je vrlo dobar način da učiniš nešto dobro i za sebe i za tu zajednicu.
    Ovdje imamo dosta slichno mishljenje, samo s razlikom, sto neko ima poseban otpor prema politici u aktivnom smislu, iz razloga predrasuda, nekih lichnih stavova u vezi sa privatnoscu, ili cak sa nesigurnoscu u prof. smislu.

    Naravno ne bih ti preporučio da ulaziš u neku nacionalnu ili nacionalističku partiju, poput BS, DUA, DS, NS, DSS ili NOVA, jer je njihov sat prestao da kuca u devedesetim (na sreću i nas i njih).
    Imam puno prijatelja u imenovanim strankama i kao pojedinci nemaju extremne stavove u vezi sa nacionalizmom, ali se trude da svoju nauchno i profesionalno znanje uklope na najbolji moguci civilizovan nacin. Znaci, i kod njih nije sve crno ili bijelo.

    Ukoliko te interesuje nešto više o partiji kojoj ja pripadam možeš se više upoznati na www.sdp.co.me i www.sdocg.org

    Pozdrav!
    SDP mi je dosta blizak, osim u dijelu sastavljenog od "bivsih" ideoloshkih komunista -sa politichkom karijerom od osnovne skole do danas. I kad vec preciziramo, da kazem, ne cijenim znanje i rad jedne osobe pri vrhu te partije koji zauzima pozicije mnogo boljih strucnih lica. Ovo nije samo moje mishljenje. Samo zbog toga postoji distanca od SDP. Za ostalo, mozda i najzanimljivija partija u CG.
    Quote Originally Posted by MotobikeR View Post
    samo mojne u sdp, pa kako god oces..
    Ukoliko "penzionisu" jednu osobu, nije receno da necemo. Definitivno im kvari rejting, a mi ipak tezimo kvalitetu, za najbolji rad i rezultate.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-02-10 at 23:10.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    joga letaci...oni su pravi
    :)

  16. #41
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Што мислите,колико је ово истинито:

    ,,Ни један млад човек не сме никада приступити некој политичкој партији; онај ко то учини је издајник своје генерације и свог народа. Наиме, он својим присуством, именом, новцем и својим радом у некој странци повећава моћ политичара. Таква особа је издајник, баш као и онај ко напусти своју браћу и пређе у табор свог непријатеља. Иако он можда не пуца из оружја, он је саучесник у убиству своје пале браће и ако само носи воду онима који пуцају, и самим тим је издајник својих начела. Учење које нас наводи да се сви прикључимо политичким партијама како бисмо их поправили - ако претпоставимо да су лоше - је погрешно и подло. Од кад је света и века, у Црно море се улива само слатка вода из хиљаду разних река, али морска вода због тога никада није постала слатка, већ је увек обратно: тако је и са нама, уласком у глиб политичких странака, ми не само да их небисмо поправили, него би оне, напротив, поквариле нас." -- Корнелије Кодреану

  17. #42
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vazi li to i za RAZNE RELIGIJE,
    da nishta ne mozemo popravit, da ce nas VJERA POKVARIT, ili POLITICHARI IMAJU MONOPOL NA LJUDSKO NISHTAVILO A PREDSTAVNICI RAZNIH VJERA NIJESU DJAVOLI SA ROGOVIMA NEGO SVETI LJUDI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  18. #43
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Зависи Миловане,највише је злоупотребљавана религија јер је увијек било најлакше злоупотребљават људско повјерење.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pustite religiju nece g. Maja da se zapopi nego da se politikom bavi. Teko kod popova je guzva

  20. #45
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Подгорица
    Posts
    766
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Што мислите,колико је ово истинито:

    ,,Ни један млад човек не сме никада приступити некој политичкој партији; онај ко то учини је издајник своје генерације и свог народа. Наиме, он својим присуством, именом, новцем и својим радом у некој странци повећава моћ политичара. Таква особа је издајник, баш као и онај ко напусти своју браћу и пређе у табор свог непријатеља. Иако он можда не пуца из оружја, он је саучесник у убиству своје пале браће и ако само носи воду онима који пуцају, и самим тим је издајник својих начела. Учење које нас наводи да се сви прикључимо политичким партијама како бисмо их поправили - ако претпоставимо да су лоше - је погрешно и подло. Од кад је света и века, у Црно море се улива само слатка вода из хиљаду разних река, али морска вода због тога никада није постала слатка, већ је увек обратно: тако је и са нама, уласком у глиб политичких странака, ми не само да их небисмо поправили, него би оне, напротив, поквариле нас." -- Корнелије Кодреану
    Брате, па Кодреану се бавио политиком итекако...
    Одакле је ово извучено?

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Neulazak u političku arenu ljudi koji su vrlo politički aktivni ("nezavisni" analitičari, NVO lideri, savjetnici, "intelektualci") vrlo često postatram i kroz prizmu vlastite neostvarenosti u nekoj političkoj partiji u jednom momentu, ili više momenata za pojedine. Preuzimanje odgovornosti i aktivno uključivanje u rješavanje problema svoje zajednice je vrlo dobar način da učiniš nešto dobro i za sebe i za tu zajednicu.
    Oscar, zasto mislis da su politicke partije jedini nacin na koji mozes djelovati na politicko-drustvena desavanja u zemlji i zajednici? Zasto mislis da djelovanje kroz medije, NVO, privatni sektor nema tu snagu oblikovanja drutvenih trendova? I zasto mislis da to sve ima veze sa nemanjem odgovornosti. Zar ne mislis da je jednom dijelu ljudi mrzno funkcionisati kao clan partije, postovati partijske stavove, zbog obaveze, a ne zbog slaganja? U sustini, partijski monopol nad tim procesima je jedan od kljucnih pokazatelja nedemokratskog drustva...

    Evo, na primjer, Hercy ti moze objasniti kako jedna neformalna grupa, umrezena oko prof. Vukotica moze imati mnogo veci uticaj (koji se cesto granici sa zakonima, i to sa obje strane )
    Vecina ljudi je zla

  22. #47
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Oscar, zasto mislis da su politicke partije jedini nacin na koji mozes djelovati na politicko-drustvena desavanja u zemlji i zajednici? Zasto mislis da djelovanje kroz medije, NVO, privatni sektor nema tu snagu oblikovanja drutvenih trendova? I zasto mislis da to sve ima veze sa nemanjem odgovornosti. Zar ne mislis da je jednom dijelu ljudi mrzno funkcionisati kao clan partije, postovati partijske stavove, zbog obaveze, a ne zbog slaganja? U sustini, partijski monopol nad tim procesima je jedan od kljucnih pokazatelja nedemokratskog drustva...

    Evo, na primjer, Hercy ti moze objasniti kako jedna neformalna grupa, umrezena oko prof. Vukotica moze imati mnogo veci uticaj (koji se cesto granici sa zakonima, i to sa obje strane )
    Ne mislim da su jedini način, ali je ovo oko uključenja bilo vezano prije svega za one iz gore navedenih grupa (koje si i sam pobrojao) koji su vrlo aktivno uključeni u politiku. Tu prije svega mislim dan "lidere" NVO koji su u koordinaciji sa političkim partijama (nebitno jel u pitanju Prva kosa iz Pljevalja ili CGO), i saopštenja su im vrlo često politčkog karaktera, "analitičare" modela Janjušević koji se oprobao u nekoliko partija, i nije nikad uspio, a inače spada u rijedak broj građana koji je uspio da promaši svako svoje predviđanje. Ili Vukadinović.

    Naravno mislim da je uticaj određenih grupa, NVO (MANS, Nansen, Green Houme, YIHR) ili Rotari klubova i udruženja izviđača na primjer može bit odličan. Ali to vam izgleda ovako.
    Ako uzmemo da je proces demokratizacije društva, pravljenje istinske pravne države i bolji kvalitet života za građane trka na 2 km, a da je najbolji pojedinac koji nastupa van političkog spektra u toj trci Usein Bolt, a najgora politička partija Yugo (45), šanse da će Bolt dobiti su minimalne. Identičan je odnos i kad je u pitanju uticaj na društvena ili politička dešavanja pojedinaca ili grupa pojedinaca van politike CG dešavanja u ovom trenutku.

    Primjer Gimnazije na CT je pokazao da sistem nije uopšten neranjiv i da samo treba biti uporan i naravno biti u pravu.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Primjer Gimnazije na CT je pokazao da sistem nije uopšten neranjiv i da samo treba biti uporan i naravno biti u pravu.
    Primjer cetinjeske gimnazije je pokazao ne da sistem nije neranjiv vec da sistema nema i cijeli je sistem "da Milo sredi" On mrdne obrvama nadju nekog kukavca za krivca i svi sretni i zadovoljni.
    Zli jezici kazu da svakog gradonacelnika treba opLjaniti da pocne gluposti lupetati. Izuzetak su dva - ovaj sa Cetinja i onaj iz Niksica njima ne treba dati alkohola i onda pocnu.... Taj sistem koji "nije neranjiv" ne taknu gradonacelnika, a malo ko zna sta je skrivio Skuletic i djavo ga ponese.
    Nego se ode daleko od teme, mada djevojka pitala o sistemu i moze vidjeti kako sistem funkcionise.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da, mogu naslutiti sistem...
    Primjeri su dosta slikoviti i potvrdjuju pravilo o kojem trenutno ne bih.

    Husein Bolt i Yugo45 - masinerija.
    U ovom slucaju pokazuje nesto sto je primitivno i zaostalo. Partije u EU regrutuju najbolje, i za Husein Bota ne bi se ni mislili, imali bi fer trku, pozivali bi na fer odnos drustvenu zajednicu, pa i ostale sa ferrari-masinerijama, i vec bi bio napredak. A, "YUGO 45" sta radi?
    Potpuno retrogradan komunistichki pristup - sto znachi borba protiv najboljeg, zadrzavanje status quo u partiji i to iz razloga da bi mediokriteti uhljebljeni u grupi opstali na pozicijama koje im donose lichnu korist. Bez grupe ne bi mogli nista za sebe stvoriti, pa svjesni lichnih" kapaciteta" drze pozicije i vrse mobbing protiv boljih. To je status biranje mediokriteta za potkozno klanjanje pojedincima. Dakle, takav nacin rada nema veze sa opstim boljitkom partije, a kamoli sa nekim ozbiljnijem i brzem doprinosu zajednici.
    U ovom slucaju Husein Bolt vec ima dokazanu svjetsku vrijednost u svom "poslu", dovoljno dokazan kapacitet da ce trajati, i uz sve to prepoznat i po sopstvenom privatnom materijalnom dostignucu na fer nachin. Takva osoba je problem za YUGO45 masineriju?

    Partije, grupe, institucije, klanovi, firme, drzave - sve to djeluje na isti nacin, samo jedni teze opstem progresu na duze "staze", a neki teze zadrzavanju stanja da bi prikrili pojedinachne kapacitete chlanova (mediokriteta), i lome "noge" bilo kome ko pokaze da je i samostalan najbolji, pa time ne zavisi kao oni od statusa u nekoj grupi.

    Hvala Lepo

    p.s. Gledajuci uopsteno, na osnovu vasih mishljenja ovdje, sticem utisak, da je strah za odrzavanjem pojedinachnih pozicija u politickim partijama, srazmjeran ekonomskom, kulturoloshkom, nacionalnom i politichkom stanju u CG. Mozda grijesim?
    Last edited by Maja; 10-02-10 at 12:59.

  25. #50
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,879
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Nije srazmjeran nego obrnuto srazmjeran. Što veći strah, to manji učinak. Naravno da bi bila druga priča da sve te bizMismene koji su se obogatili zahvaljujući političkim vezama i sumnjivim poslovima pustiš da se sami snalaze, na osnovu svog stručnog znanja i mogućnosti. Isto tako sam siguran da svi oni misle kako su uspjeli zato što su sposobni, a ne zato što im je to neko drugi omogućio. Gledajte samo koliko su se i za šta sve zaduživali po bankama, pa je sad cijeli sistem u opasnosti jer su oni u gubicima. Pare od raznih kriminalnih radnji neće da diraju, nego čekaju da im se uloženo desetostruko vrati. Onako kako su oni i navikli.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Metal-muzika u kojoj je satkana moc
    By BlackGoddess666 in forum Muzika
    Replies: 1796
    Last Post: 18-04-24, 17:58
  2. U kojoj radnji su najjeftinije cene komponenata...
    By goxxxy in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 11-04-08, 08:25
  3. Da li ste zamrzjeli zemlju u kojoj ste?
    By djekna in forum CG dijaspora
    Replies: 63
    Last Post: 09-07-06, 12:00
  4. Vodjinu sestru placa kompanija kojoj je dosudila hotel
    By SKOJ in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 38
    Last Post: 16-04-04, 03:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •