Pozdrav forumaši,

Potrebni jedan ili dva cimera ili cimerke u velikom trosobnom, namještenom stanu u Bloku 5, kod Pošte.

Dakle, stan ima:
Dva dnevna boravka
Tri spavaće sobe
Hodnik
WC + Kupatilo
Kuhinju
Trpezariju
Tri terase

Od ''opreme'':
Telefon (niko ga doduše ne koristi)
Internet (ADSL, 1Mbit, Flat, Wireless)
Kablovska (M-Kabl)
Klima (bez obzira na 21. vijek, ovo i dalje treba posebno navoditi)

Stan ima sav namještaj koji potreban. Ima i nova veš mašina ... Pristojno je namješten.

Dvije manje spavaće sobe koristimo cimer i ja, dok treću, najveću, smo ostavili za trećeg cimera/cimerku ili par koji bi došao (par drugova, brat i sestra, drugarice...) - ova soba ima dva kreveta.

Gazdarica živi u Baru i ok je žena. Ne smeta, ne smara. Dogovor o plaćanju kirije se postiže sa njom. Niko od cimera ne mora znati niti ulaziti u taj dogovor.

Lokacija je ekstra. Voli je na 30 metara, dvije trafike na 30m, picerija isto, apoteke, piljare, knjižare, pekara, Fornetti, Castro i Vuk, autobusko stajalište na 100m. Parking je, jbg, kao u Blok 5 - ko prvi njemu đevojka, ako si srećan imaćeš ga.

E, sad... Ono, nekima i najbitnije:
Kirija, ako dođe jedna osoba je 150€. Ako vas je dvoje, onda je 100€ po osobi za vas dvoje
Režije uključuju:
Voda (oko 2€ mjesečno)
Struja
Smeće (5.10€ mjesečno)
Telefon (5.7€ mjesečno pretplata)
Internet (druga linija je u pitanju. Dolazi fiksno 30.33€ mjesečno...)
Kablovska (8€ mjesečno)

Svi ovi računi se saberu na početku mjeseca, kad se svi pokupe, saberu, podijele na broj osoba i svako plati svoj dio. Nose se u poštu i poplaćaju. Nema kredita, čekanja, otezanja...

Ja imam 25 godina, a cimer 18 ili 19, ne znam tačno, ne komuniciramo previše, ali je dobar momak. Zaposlen sam, a on studira. Mislim da sam ok osoba. Evo, neki sa foruma me znaju, pa ako žele, neka kažu kakav sam, slobodno ulazim u taj rizik

E, sad... Dolje sam napisao neka 'pravila' koja su se pokazala najefikasnija i najbezbolnija. Pravila važe za sve jednako, bez obzira što sam ih pisao u prvom licu. Nijesmo sjeli i sastavljali ih, ona su se sama od sebe kristalisala tokom dugogodišnjeg mojeg cimerovanja sa raznim ljudima... To nikako ne znači i da su fiksna, odrasli smo ljudi i možemo se o svemu dogovoriti. Samo ako sjednemo i normalno popričamo.

'Pravila:'
1. Ne interesuje te što ja imam u svojoj sobi niti mene ne interesuje što imaš u svojoj
2. Moje stvari su samo moje, tuđe me ne interesuju
3. Ne čistim za tobom, niti ćeš ti zamnom
4. Zajedničke prostorije su one u kojima svi boravimo. Urednost i čistoću istih treba održavati (pogotovu kupatilo i WC). Podjednako svi. Tvoja i moja soba mogu biti i svinjac - totalno su nebitne.
5. Moja hrana, prašak, šampon, parfem... su moji - ako ti zatrebaju - zaboga pitaj, ne ostavljaj me bez kafe kad se vratim sa posla
6. Što ja radim u svojoj sobi, sve dok to tebe ne ugrožava na bilo koji način, nemoj ni da ti smeta tek zato što radim
7. Život 3 ili 4 ljudi koji se ne poznaju i dolaze iz različitih sredina može biti naporan. Zato budi spreman na kompromise koji ćemo svi morati da pravimo. Varijante tipa ''Boli me peta, ja plaćam za ovo'' ne pale. Pališ samo ti iz stana.
8. Nekad možeš zaželjeti da radiš nešto što drugima može smetati u tom trenutku (tipa raspaljivanje Karleuše u 2 ujutro). Ako te zamolimo i pojasnimo zašto nam to smeta, nemoj to da radiš. Sačekaj neku drugu priliku... Ako nam ne smeta no prija, super, radi to još bolje!
9. Ako već dovodiš društvo, dovedi ih, koliko hoćeš, kad god hoćeš, koliko god puta hoćeš, samo se potrudi da počistiš svinjac poslije njih
10. Kiriju ne plaćaš nikome drugom no gazdarici - preko žiro računa.
11. Svi računi se plaćaju u roku, čim svi se saberu i stignu. Sabere se iznos i podijeli sa 3 ili 4, koliko nas već ima. To što si ti bio kod svojih 7 dana ili misliš da trošiš značajno manji dio struje time što se tuširaš jednom dnevno ne znači ništa - plaćaš svoj dio.
12. To što dijelimo stan i živimo zajedno, ne znači da moramo se družit ili bilo što tome slično - tvoj život je samo tvoj.
13. Ako se pojavi bilo koji problem, reci ga odmah i pokušajmo da dođemo do riješenja koje će nam bilo čemu odgovarati
14. Samo se loša pravila mogu kršiti, u suprotnom se mijenjaju na zadovoljstvo svih

Mislim da sam dosta toga napisao, možda i previše... Hahahah, ljudi će pobijeć kada samo vide ovoliko pravila )

P.S. Ako neko nekog zna kome bi ovo bilo interesantno, molim vas neka me kontaktira.
P.P.S. Ako poželite da me kontaktirate, to uradite preko pvt poruke ili preko mail-a, messengera...

Hvala na strpljenju!