View Poll Results: Best Motion Picture of the Year

Voters
61. You may not vote on this poll
  • Avatar

    10 16.39%
  • The Blind Side

    2 3.28%
  • District 9

    10 16.39%
  • An Education

    1 1.64%
  • The Hurt Locker

    12 19.67%
  • Inglourious Basterds

    17 27.87%
  • Precious: Based on the Novel Push by Sapphire

    0 0%
  • A Serious Man

    1 1.64%
  • UP

    4 6.56%
  • Up In The Air

    4 6.56%
Page 10 of 10 FirstFirst ... 678910
Results 226 to 233 of 233

Thread: Oscars: 82nd Annual Academy Awards

  1. #226
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Evo ja da guknem.
    Sreća pa psihijatri manje ili više shvataju težinu dijagnoza.Sreća pa mi nismo psihijatri.Ovako furnuta dijagnoza bi ti,da si psihijatar,osigurala jedan temeljan otkaz ili tako nešto.
    Shizofreni poremećaji su slojeviti i ima tu mnogo 'kukica i kvačica',tako da je ponekad lakše reći da neko ima indikatore (sklonost ka) paranoidnim tripovima,nego ga automatski 'osuditi' na hroničnu verziju,koja je mnogo teška.No,rekao bih da je Leo negdje zakačio akutnu retroaktivnu amneziju sa indikatorima paranoidne shizofrenije.Razlika je dosta značajna.
    Prilikom susreta sa velikim količinama stresa (ili traumama,jebiga),akutna retroaktivna amnezija našeg dragog Lea vraća na traumatičan period u životu (odnosno,smrt njegovo troje djece).Okidač kasnijih indikatora paranoidnog poremećaja je ta amnezija,tako da nju stavljamo prvu.
    Pritom zaboravljamo agresivno ponašanje,koje bi moralo da nađe svoje mjesto tu.
    S' obzirom da je u zvaničnim klasifikacijama (DSM IV i ICN) uveden disocijativni poremećaj,i da ima više nego dovoljno takvih poremećaja širom svijeta (što je i razlog za uvođenje u ove,dvije najjače klasifikacije),bojim se da su ti autoriteti sa kojima si se susreo :
    a)Stari,poput Frojda,Lakana,Jaspersa,ili - >
    b)neobrazovani.


    P.S. Nađi negdje DSM IV,da se ne bakćeš sa 'autoritetima'.Tamo imaš sve što ti treba.
    Pa naravno da nismo psihijatri, moja se dijagnoza sastojala od "najvise mi lici na, na...." ali eto vidim da sam pogodio bar indikatore oboljenja.

    Sto se DID-a tice, znam ja de se on nalazi u DSM IV i da ga izucavaju na svim fakultetima psihologije u Drzvama i van njih, ali isto tako znam da postoje snazne kontroverze. Ne mogu ti sada dati reference jer sam to cuo na predavanju (profesora kog cijenim) ali evo nasli su za shodno da pomenu i na Wikipedii. Procitah da su se u poslenje vrijeme pojavili i opisani slucajevi po Evropi ali i da oni stoje na klimavim nogama.

    DID is a controversial diagnosis and condition, with much of the literature on DID being generated and published in North America, to the extent that it was regarded as a phenomenon confined to that continent. Even within North American psychiatrists there is a lack of consensus regarding the validity of DID.

    Criticism of the diagnosis continues, with Piper and Merskey describing it as a culture-bound and often iatrogenic condition which they believe is in decline.

    Skeptics claim that people who present with the appearance of alleged multiple personality may have learned to exhibit the symptoms in return for social reinforcement. One case cited as an example for this viewpoint is the "Sybil" case, popularized by the news media. Psychiatrist Herbert Spiegel stated that "Sybil" had been provided with the idea of multiple personalities by her treating psychiatrist, Cornelia Wilbur, to describe states of feeling with which she was unfamiliar.
    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  2. #227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    e vidis s Burtonom nemam problema. Naprotiv!

    Mislim da je osnovna prica Shutter Islanda, odnosno shizofrenija, ispricana i dovedena do vrhunca u Beautiful Mind.
    Pokusao je nesto sa atmosferom da uradi, nije da nije uspio ali ne znam... falilo mi je i tu nesto. A najsmjesnije mi je bilo kako je na kraju opravdao americki sistem i kako je poentirao uporedjujuci ga tokom cijelog filma sa njemackim i ruskim. Skorseze, pakshu stari i grdna li su ona djeca, shto je ono...

    ono.. ne mogu dusu da grijesim, Di Kaprio glumi genijalno, ali nesto me se nije dotakao film.
    pricha jeste mozda dovedena do vrhunca ali beauty of the shutter island je shto ostavlja mjesta interpretaciji i shto je kompletna pricha isprichana 50-50 (lud-normalan).Bilo kome ko ne gleda filmove samo da bi ga vidio, ovaj film ce,pa makar i malo proizvesti ono shto je skorceze htio - da se pitash na kraju da li je leo bio lud ili ne sa svim dokazima koji su predstavljeni...ja se josh igram advokata i tuzioca i pokushavam da sklopim svoju verziju ovoga filma.beatiful mind ima beatiful storyline koji za razliku od ovoga ima jedan kraj pa se, bar po meni, ne mogu mjeriti...

  3. #228
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Upravo tako. Pustio nas je da se igramo. I na kraju sami odaberemo i skockamo svoju pricu.
    Just to slip the skin...

  4. #229
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cranox View Post
    Sto se DID-a tice, znam ja de se on nalazi u DSM IV i da ga izucavaju na svim fakultetima psihologije u Drzvama i van njih, ali isto tako znam da postoje snazne kontroverze. Ne mogu ti sada dati reference jer sam to cuo na predavanju (profesora kog cijenim) ali evo nasli su za shodno da pomenu i na Wikipedii. Procitah da su se u poslenje vrijeme pojavili i opisani slucajevi po Evropi ali i da oni stoje na klimavim nogama.
    U posljednjih tridesetak godina ti slučajevi se javljaju.To što su ti slučajevi mučenje (uz granične poremećaje) za psihijatre,pa se ne zna koncizno šta i kako je druga priča.
    Možda,možda nisam u toku toliko.Kako nemaš reference,nikad nećemo saznati.
    Boldovano važi za kompletnu mentalnu bolest,koncepte mentalne bolesti i zdravlja itd.Ne samo za DID.Već za sve.
    Nađi nešto od Tomasa Sasa. (Thomas Szasz)
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Cranox View Post
    Ajde objasni odakle znas, posto i mene interesuje a tezina mi bilo da trazim. Po mom vidjenju di kaprio boluje od paranoidne shizofrenije, posle nekog razmisljanja to mi se najvise uklapa...moguce je da ima i disocijativne poremecaje, sto bi bilo potpuno ocekivano jer amerikanci forsiraju ta fore sa dvostrukom (visetrukom) licnoscu i shitovima, iako u evropskoj psihijatrijskoj praksi gotovo nije potvrdjen nijedan slucaj i neki autoriteti dovode u pitanje uopste postojanje tog oboljenja kao psihoze.
    Spoiler: Čika Džo ti je je ukratko objasnio i ne želeći (jer nije mjesto za to) da ulazim u detaljisanje Di Capriovog lika (premorbidna ličnost kao osnova + jaka trauma = da bi se ugroženi ego očuvao i oslobodio ogromne anskioznosti prouzrokovane traumatskim događajem mijenja se drugom ličnošću) i nekih scena iz filma (npr. snovi - proboji orginalnog selfa), samo ću dodat jedan od razloga zašto nije shizofrenija - neadekvatan afekt i nivelacija afekta (apatija) kod njega ne postoji. Vjeruj mi, davanje dijagnoze nekom nije nimalo lak posao
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  6. #231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Da je There Will Be Blood svijet izmislio za dosadno i besmisleno Coen Bros mlatinjanje-jeste.

    Da je There Will Be Blood veliki film-svakako.

    Ali,najbolji americki u poslednjih 20 godina Teshko,mnogo teshko.Prije svega,treba da prodje barem josh 5-6 godina pa da izricemo takve sudove
    Ovaj.....ti nemash zenu i to, soulmate-a i sl.....Pa ako ti nije problem uzmi me u obzir ;D

    Da tachno.....teshko da bih mogla sad da $edem i izvuchem dvadesetak filmova koji bi bili najbolji iz americhke produkcije, a kamoli samo jednog.....Nije chak ni stvar da nisam vidjela sve shto sam htjela (jer uglavnom jesam), nije ni stvar u tome da smo quazi "mladi i neiskusni" pa da in general pojma nemamo sha prichamo.....vec da je premalo vremena proshlo od kada se desio turn-point u hollywood-u tj. radjanje nekog novog pristupa shto snimanju, shto reziji, scriptu, produkciji bla bla bla da bi bili u mogucnosti da izvuchemo valjan zakljuchak. Nisam sigurna da je vrijeme za taj zakljuchak. Priblizava se neka bura. E nakon nje, okey.

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Aj da pocnemo sa ovima:

    http://www.imdb.com/title/tt0105695/

    http://www.imdb.com/title/tt0137523/

    http://www.imdb.com/title/tt0114369/

    Ovo su bash prva 3 shto mi padoshe na pamet.Ima tu josh puno konkurenata.Naravno,ne sporim da je There Will Be Blood odlican film,ali...
    Lijepa trojka kao proizvod brzog razmishljanja.....like.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Pulp Fiction, Se7en, Donnie Darko, Fargo, Mulholland Drive, Lost in Translation, Zodiac, A History Of Violence, Waking Life, The Squid and The Whale, 25th Hour, In America, The Royal Tenenbaums, Punch-Drunk Love, Schindlers List, Shawshank Redemption, JFK, The Nightmare Before Christmas, The Thin Red Line, Shutter Island, Miller's Crossing, Big Fish, 12 Monkeys, Scent of a Woman, The New World... Uh, treba li jos? Sve filmovi za koje se ne moze reci da su gori od There Will Be Blood... Jer je takve stvari tesko uporedjivati. Naravno, mozemo raspravljati o filmu koji je najvise ponio "duh vremena" zadnjih 20 godina USA... Mozda bi tu vec dosli do nekih zakljucaka.
    Ovo je stvarno zdravo za nov topic.....I agree

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    a bogami sam ocekivala jachu konkurenciju...
    ali dobra ti je lista, nema sto.

    There will be blood posjeduje isto shto i ovi filmovi, onu dimenziju koja ih svrstava u prekretnicke i to na vise nacina, ali Andersonovo remek djelo (po meni) ima nesto vrjednije - kroz elemente klasicne kinematografije ispricana je univerzalna prica danas, u svijetu raznih zanrovskih salata. To je recimo film u rangu Gradjanin Kejn...
    To je nevjerovatno dobar film. Bez ikakve dileme. I sushtinski jeste bolji od No country for old men.....ne rediteljski koliko prvenstveno nevjerovatno dobrom castingu i time i savrsheno odradjenoj ulozi Lewis-a od kojeg me u par kadrova vrlo strah (a to je za mene nevjerovatno dobar pokazatelj, koliko god ovo suludo zvuchalo a jeste). Andersona istog apsolutno nichega strah ovdje nije bilo.....Horizontalu bi mogao da pretvori u vertikalu koliko mu se posvetio.....Ali bez obzira na sve to ne bih mogla reci da je najbolji americhki film u zadnjih toliko godina.....Treba mi josh neshto.
    Ali potpuno kapiram razlog tvog zakljuchka.

    Quote Originally Posted by GAGA View Post
    Volim Bartona, ali tesko da bi se mogao naci na mojoj listi naj filmova u zadnjih dvaes godina...
    Ista stvar. Uzasno sam veliki fan (chak i bezobrazno ponekad), ali ne bih mogla. Neko bi mozda dodao "maybe Big fish" ali i tu se treba dobro razmislit.

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Nego, nesto sad dumam... Poslednji pravi, sveobuhvatni, turning point u kinematografiji? neo-noir? New Hollywood? Ili pak, nesto kasnije - sa Finchom na jedan nachin, ili Coenovima na drugi, ili Lynchovim vratolomijama (bolje reci mozgolomijama)... Ili pak da virnemo do Koreje...
    Iskreno, najblizi sam stavu da se od pocetka 70ih strukturalno-konceptualno-sushtinski nije mnogo toga promijenilo... Par extra primjera mozda koji vise lice na eksperimentisanje nego na novi pravac, ali...
    Ceka se ceka neki boom.....I'm crossing the fingers.....still.

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    Od ove topic muke sam poceo da gledam iranske filmove.
    Vjeruj mi nisi uopshte pogrijeshio
    Last edited by paralelopipak; 22-03-10 at 18:48.
    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  7. #232
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by paralelopipak View Post
    Ovaj.....ti nemash zenu i to, soulmate-a i sl.....Pa ako ti nije problem uzmi me u obzir ;D
    1-nemam.2-imam.3-naravno

    Quote Originally Posted by paralelopipak View Post
    Da tachno.....teshko da bih mogla sad da $edem i izvuchem dvadesetak filmova koji bi bili najbolji iz americhke produkcije, a kamoli samo jednog.....Nije chak ni stvar da nisam vidjela sve shto sam htjela (jer uglavnom jesam), nije ni stvar u tome da smo quazi "mladi i neiskusni" pa da in general pojma nemamo sha prichamo.....vec da je premalo vremena proshlo od kada se desio turn-point u hollywood-u tj. radjanje nekog novog pristupa shto snimanju, shto reziji, scriptu, produkciji bla bla bla da bi bili u mogucnosti da izvuchemo valjan zakljuchak. Nisam sigurna da je vrijeme za taj zakljuchak. Priblizava se neka bura. E nakon nje, okey.

    To je to.Ja brzo mislim,ti lijepo zborish-moracu stvarno da razmislim...
    Deserve's got nothing to do with it.

  8. #233
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo kratko... Nesto me je jutros suddenly hitnulo, na putu Zabljak-Nk - kolika je nepravda ucinjena prema filmu "Up In The Air" na ovoj dodjeli. Za 10 godina ce ovaj film imati status slican Wilderovom Apartmentu... Sa pravom.
    Just to slip the skin...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Oscar 81st Academy Awards
    By Drug Tito in forum Film
    Replies: 103
    Last Post: 24-02-09, 22:08
  2. Philips Online Academy
    By Mungos in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-07, 16:01
  3. The 78th Annual Academy Awards (OSCAR)
    By Nikollaki in forum Film
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-06, 12:58
  4. Academy Awards Nominees - OSCAR 2006
    By Trinity from Zion in forum Film
    Replies: 12
    Last Post: 08-02-06, 21:37
  5. 62nd Annual Golden Globes
    By Trinity from Zion in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 14-12-04, 23:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •