Page 141 of 163 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151 ... LastLast
Results 3,501 to 3,525 of 4059

Thread: Rumors,news,upcoming games

  1. #3501
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Izašao Red Dead Redemption II.
    Najbolje izgleda I radi na XboX One X konzoli I najstabilniji frejm rejt ima u 4K nativnoj rezoluciji.
    Za PC će vjerojatno izaći za pola godine sa nenormalnim sistemskim zahtjevima, vjerovatno.

  2. #3502
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Ako se potrude kao i za GTA V ne bi trebalo da bude problema. Ne ocekujem da sistemski zahtjevi budu niski kao za GTA V. I sigurno ce da budu visoki za 4k. Ali iako je grafika znatno bolja, zahtjevi za 1080p/High Settings ne bi smjeli da budu nista visociji od trenutnog standarda. To je ipak igra u kojoj je broj stvari koje se u svakom trenutku desavaju na ekranu znatno, znatno nizi od igre kao sto je GTA koja mora da simulira urbana podrucja u jednom od najvecih gradova 21-og vijeka. Jos ako se potrude kao i za GTA V onda ce da uzmu u obzir i Steam statistiku korisnika i racunara koje koriste da bi prilagodili igru najvecem broju korisnika. Stavise, mislim da od samog pocetka rade na PC verziji, s obzirom na ogromne pare koje im donosi GTA Online na PC, ali nisu blesavi da najave igru prije pocetka nove fiskalne godine. Koliko je samo onih koji ce da je kupe dva puta kad izadje i za PC.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  3. #3503
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    GTA V je već igra koja je stara 5 godina.
    I bila je dobro optimizovana (za to vrijeme).
    Biće I ova sigurno ali je danas sve više igara đe su minimalni sistemski zahtjevi I5 treće ili četvrte gen, 8 GB rama I GTX 960.
    A u nekim igrama je I I7 minimum (novi Fallout).

  4. #3504
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ako RDR 2 izadje za pc za godinu dana to ce biti odlicno.

  5. #3505
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    GTA V je već igra koja je stara 5 godina.
    I bila je dobro optimizovana (za to vrijeme).
    Bila je odlicno optimizovana kad se sjetis minimalnih zahtjeva. Q6600 i NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB, 4Gb RAM. Vec 2015-e su takvi zahtjevi bili ispod svakog standarda. Tri najvece igre te godine su bile The Witcher 3, Metal Gear Solid V i Fallout 4. I sve tri igre imaju visocije minimalne zahtjeve.

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    I5 treće ili četvrte gen, 8 GB rama I GTX 960.
    Nije to strasno. Mada ocekujem da ce minimum za grafiku da bude model sa 4gb vram. Cini mi se da nema sanse da tako masivna igra iz 2018-e zahtijeva manje. Ako bude optimizacija na nivou GTA V, ocekujem da ce moj sistem moci da gura 1080p/High 60fps. GTX980 je i dalje zvijer.
    Last edited by VanjaTheMan; 27-10-18 at 11:16.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #3506
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Malo konzole da poguraju.
    U interesu im je da dođe I na PC.
    Mislim da će na proljeće izać.

  7. #3507
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Doci ce na PC gotovo sigurno, GTA V je bio pun pogodak na PCu, konzole su ipak mnogo limitirane za kompaniju kakva je Rockstar.

    https://rockstarintel.com/red-dead-r...to-pc-version/
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  8. #3508
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Doci ce na PC gotovo sigurno, GTA V je bio pun pogodak na PCu, konzole su ipak mnogo limitirane za kompaniju kakva je Rockstar.

    https://rockstarintel.com/red-dead-r...to-pc-version/
    Ovo je prakticno nezvanicna potvrda da od samog starta rade na PC verziji. Ali ne bih je ocekivao prije marta 2019.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #3509
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Bila je odlicno optimizovana kad se sjetis minimalnih zahtjeva. Q6600 i NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB, 4Gb RAM. Vec 2015-e su takvi zahtjevi bili ispod svakog standarda. Tri najvece igre te godine su bile The Witcher 3, Metal Gear Solid V i Fallout 4. I sve tri igre imaju visocije minimalne zahtjeve.


    Nije to strasno. Mada ocekujem da ce minimum za grafiku da bude model sa 4gb vram. Cini mi se da nema sanse da tako masivna igra iz 2018-e zahtijeva manje. Ako bude optimizacija na nivou GTA V, ocekujem da ce moj sistem moci da gura 1080p/High 60fps. GTX980 je i dalje zvijer.
    Za minimalne zahtjeve mislim da jeste.
    Te 3 stvari i dalje koštaju solidno.
    GTX 980 je i dalje dobra grafika ali za Full HD.
    No da ako se polako gejming prebači na 2K i 4K monitore.
    No s obzirom na eko. situaciju, guraćemo mi još FHD.

  10. #3510
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Za minimalne zahtjeve mislim da jeste.
    Te 3 stvari i dalje koštaju solidno.
    GTX 980 je i dalje dobra grafika ali za Full HD.
    No da ako se polako gejming prebači na 2K i 4K monitore.
    No s obzirom na eko. situaciju, guraćemo mi još FHD.
    Dobar je meni i FHD. Niti mi se pare daju za bolje niti imam trenutno mjesta za veću dijagonalu koja bi zahtijevala visočiju rezoluciju a i ne bih vidio razliku jer ne volim naočare ispred računara da nosim.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #3511
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Dobar je meni i FHD. Niti mi se pare daju za bolje niti imam trenutno mjesta za veću dijagonalu koja bi zahtijevala visočiju rezoluciju a i ne bih vidio razliku jer ne volim naočare ispred računara da nosim.
    Onda se odbiješ od monitora.
    2K i 4K rezolucije uz bolje osvježenje monitora (144Hz) su raj za oči.
    Čitav svijet ida ka nečemu boljemu, što ne bi i mi?

  12. #3512
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Zato sto su ti monitori bezobrazno skupi, da bi imao u u nekoj top multiplayer online igri 144 fps stabilno treba ti mnogo para za grafickuu pritom. A da ne pricam da imas brdo igara koje nisu ispolirane kako treba i ne mogu da drze stabilnih 144 fps pa ne znam kakvu konfiguraciju da imas. Da, izgleda lijepo, ali ima svrhu samo ako igras online multiplayer igre, ne vidim bas neku svrhu za igranje sp igara ili neki casual gaming. Izgledace ljepse ali nije potrebno jednostavno.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  13. #3513
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Evo ja sam Master u PUBGu, jedan rank od najveceg ranka u igri, full hd, zakljucanih 60 fps, nemam problem sa pucanjem i da vidim ljude, sve to guram na nekom mediumu, ali problem sa serverima i dalje postoji, kod mene na ekranu ja sam iza kutije, iza drveta i metak me opet pogodi, i tu ne pricam o net lagu, e to je problem, to je problem sa svim masivnim online pucacinama, CS ima male mape i malo ljudi, pa im je lako da srede servere i da tikovi odradjuju posao, ali ove masivne mape i ogroman broj ljudi teze malo. Kad se to sredi, ako se ikad sredi onda moze da se razmislja o 144 hz o 2k i 4k i zakljucanih 144 fps, a to siguran sam nece skoro. Za sp igre full hd, 60 fps i udri.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  14. #3514
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Za sp igre full hd, 60 fps i udri.
    Negdje sam citao i da preko 75-80Hz razlika nije dovoljno primijetna da bi bilo ko osim profesionalnih igraca imao neku prednost. A toliko mogu da overclockujem vecinu monitora. Naravno, i u tom slucaju se radi o prednosti samo u multiplayer igrama.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #3515
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Ne radi se samo o prednosti u multiplejer igrama.
    Tečniji je prikaz i u TPS, Hack & Slash, vožnjama i sportskim igrama itekako kad je monitor 144Hz (lično isprobao).
    Prijatnije je mnogo za oči.
    Meni su veći apetiti za ugođaj u igrama i ne zadovoljavam se s FHD i 60 FPS (to je davno prevaziđeno).
    Makar 2K i 144Hz i naravno HDR i 10-bitni panel.
    4K i 144 Hz su za sada fantazije i košta masu.

  16. #3516
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Ne radi se samo o prednosti u multiplejer igrama.
    Tečniji je prikaz i u TPS, Hack & Slash, vožnjama i sportskim igrama itekako kad je monitor 144Hz (lično isprobao).
    Prijatnije je mnogo za oči.
    Meni su veći apetiti za ugođaj u igrama i ne zadovoljavam se s FHD i 60 FPS (to je davno prevaziđeno).
    Makar 2K i 144Hz i naravno HDR i 10-bitni panel.
    4K i 144 Hz su za sada fantazije i košta masu.
    Nije 60fps davno prevazidjen, i dalje je standard za PC. Samo u takmicarskim krugovima se ozbiljno govori o 144Hz. Nego si ti malo pao pod uticaj gejming marketinga i hajpa kao i mnogi. Ne zalijeci se tako lako na te stvari, to su sve mamipare. Jos fali samo da pocnes sa pricom o zakrivljenim monitorima da bi upotpunio dozivljaj.

    Igrao sam i ja na 144. Ali mi jednostavno razlika izmedju 60fps i 144fps nije dovoljno bitna i uocljiva kao i razlika izmedju 30 i 60 da bih sad razmisljao o tome, a kamoli da bih pare ulagao u sistem koji bi mogao da pokrene igre koje ja igram na toliki fps. Cak i ako pretpostavimo da imam sistem koji moze da gura svaku igru na 144fps, ko zna da li bi radile kako treba ili bi fizika pobudalila kao kod velikog broja igara jer engine nije dizajniran za previsoki fps. Osim toga, prikaz boja mi je vazniji i ne bih se vratio na TN panel posle IPS-a. A s obzirom na ponudu, vise je nego vjerovatno da bih morao da uzmem TN panel ako bih htio refresh rate od 144Hz. A u tom slucaju bih zakrivljeni monitor uzeo za potpuni dozivljaj. LOL.
    Last edited by VanjaTheMan; 30-10-18 at 14:29.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #3517
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,350
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Game Debate
    Red Dead Redemption 2 had the Highest Grossing Opening Weekend in Entertainment History

    Rockstar sold through $725 million (Ł568m) worth of Red Dead Redemption 2 copies within the first three days of the Western epic being on sale. That’s almost triple the highest-earning movie box office opening weekend, $257m, achieved by Avengers: Infinity War earlier this year.

  18. #3518
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije 60fps davno prevazidjen, i dalje je standard za PC. Samo u takmicarskim krugovima se ozbiljno govori o 144Hz. Nego si ti malo pao pod uticaj gejming marketinga i hajpa kao i mnogi. Ne zalijeci se tako lako na te stvari, to su sve mamipare. Jos fali samo da pocnes sa pricom o zakrivljenim monitorima da bi upotpunio dozivljaj.

    Igrao sam i ja na 144. Ali mi jednostavno razlika izmedju 60fps i 144fps nije dovoljno bitna i uocljiva kao i razlika izmedju 30 i 60 da bih sad razmisljao o tome, a kamoli da bih pare ulagao u sistem koji bi mogao da pokrene igre koje ja igram na toliki fps. Cak i ako pretpostavimo da imam sistem koji moze da gura svaku igru na 144fps, ko zna da li bi radile kako treba ili bi fizika pobudalila kao kod velikog broja igara jer engine nije dizajniran za previsoki fps. Osim toga, prikaz boja mi je vazniji i ne bih se vratio na TN panel posle IPS-a. A s obzirom na ponudu, vise je nego vjerovatno da bih morao da uzmem TN panel ako bih htio refresh rate od 144Hz. A u tom slucaju bih zakrivljeni monitor uzeo za potpuni dozivljaj. LOL.
    Zakrivljeni ekrani mi se ne sviđaju.
    A ako nijesi znao postoje IPS monitori sa 144Hz.
    Ja TN monitore nijesam ni pominjao.
    Nije samo hajp u pitanju.
    Monitor od 1000€ mora svoju cijenu opravdat.
    Mogu nekoliko ljudi zeznut ali to je kao priča što će ti matična od 400€ kad ona od 40€ završava posa`?
    Kako ne.
    Pomjeraju se granice gejminga, vizuelnog prikaza, tako da 2K polako postaje standard a Full HD polako ide u istoriju.
    Śedi neđe za neki I5 novije generacije s M2 SSD I za monitor 2K od 144Hz I upali Witcher3 ili Deus Ex ili Assassinss Creed novi pa onda śedi za neki komp (odnosno monitor FHD I 60Hz) pa viđi razliku.
    To su 2 svijeta.
    Nemoj TN panel uzimat kao primjer.
    A kad bi tako razmišljali još bi na Windows XP bili...

  19. #3519
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Ja imam 1440p 144 Hz G-Sync monitor i GTX 1080Ti. Monitor je nazalost TN i boje na IPS monitoru su bolje. Doduse nisu ni ovdje lose al vise bih volio da imam monitor sa nizom rezolucijom al da je IPS.

    Problem sa Witcherom 3: Tokom sekvenci (razgovora između likova) često dolazi do nekakvog frame skippinga/droppinga. Frame rate ne opada ali kao da dolazi do nekog "preskakanja frejmova".

    Inace igra radi nekako glatkije na framerate-u koji je mislim oko 90-100. Osjecaj jeste nekako ljepsi al ne pretjerano. U nekim igrama nisam osjetio razliku izmedju 60 i veceg frame rate-a. Takodje od nekih novijih igara ne mogu ni ocekivati frame rate znatno veci od 60. Npr u Assassins creed Origins u Aleksandriji mi je fps padao ispod 60 za sta je kriv procesor (i7 4790) kao i sama igra. Assassins Creed Odyssey jos nisam igrao ali sudeci po onome sto vidim na youtube fps ima cesto da mi pada ispod 60.

    Razlog zbog kojeg sam uzeo monitor je G-Sync. Ova tehnologija znacajno eliminise stuttering i tearing. Na resetera forumu sam procitao da ljudi uskladjuju frame rate sa refresh rate-om da eliminisu stuttering. Ako je refresh rate 60 onda je idealno da fps bude 60. Ako je 60 nedostizno onda obaraju na 30 sto je dva puta manje. Zato i postoji opcija za half refresh rate u podesavanjima za graficku i monitor. Ili npr u Witcheru mozes da biras da li ces da ogranicis fps na 30 ili 60 (nema izmedju). Primjetio sam da na domacim forumima to niko ne pominje. Ako se ima G-sync monitor onda se ovo ne radi jer g-sync uskladjuje refresh rate monitora sa frame rate-om. Drago mi je sto imam g-sync monitor jer su mi problemi sa tearingom (cijepanje ekrana) i stutteringom (stucanjem) bas smetali. Vjerujem da ima ljudi kojima ne smeta to onoliko koliko je meni smetalo.

    1440p monitori su daleko standarda. Ako se ne varam on je po statistikama steama igraci koji koriste rezoluciju vecu od 1080p su u malim procentima.

  20. #3520
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Zakrivljeni ekrani mi se ne sviđaju.
    A ako nijesi znao postoje IPS monitori sa 144Hz.
    Ja TN monitore nijesam ni pominjao.
    Nije samo hajp u pitanju.
    Monitor od 1000€ mora svoju cijenu opravdat.
    Mogu nekoliko ljudi zeznut ali to je kao priča što će ti matična od 400€ kad ona od 40€ završava posa`?
    Kako ne.
    Pomjeraju se granice gejminga, vizuelnog prikaza, tako da 2K polako postaje standard a Full HD polako ide u istoriju.
    Śedi neđe za neki I5 novije generacije s M2 SSD I za monitor 2K od 144Hz I upali Witcher3 ili Deus Ex ili Assassinss Creed novi pa onda śedi za neki komp (odnosno monitor FHD I 60Hz) pa viđi razliku.
    To su 2 svijeta.
    Nemoj TN panel uzimat kao primjer.
    A kad bi tako razmišljali još bi na Windows XP bili...
    Kad bih vec pare bacao mislim da bih se prije drogirao nego sto bih tolike pare ulagao da bih igrao par video igara. Kao sto rekoh, padas na hajp i na obicne mamipare. A jedine prave granice koje se pomjeraju su granice gramzivosti. Mimo par dobrih primjera poput CDPR gotovo da nijedna igra ne opravdava svoju inicijalnu cijenu od $60+. Pa ako same igre ne opravdavaju svoju cijenu kako mogu hiljade eura ulaganja u hardware da budu opravdane za igranje takvih igara?

    Uzgred, lose si primjere naveo. Zadnjih par Assasasin's Creed igara su ocajno optimizovane pored toga sto su prosjecne igre, novi Deus Ex je apsolutno prosjecna i stavise nedovrsena igra a The Witcher 3 ima problema sa fizikom vec na 60fps.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #3521
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Jes, pa su budale ljudi koji kupuju monitore I televizore po 1000 I kusur €, grafike, procesore.
    Njih zamlaćuju, zajebavaju a ovi te kupuju računare po 200-300€ su pametni I ti računari mogu sve što I ovi od 2-3 K € ???
    To je stara priča, čim je igra zahtjevnija da je neoptimizovana, kako da ne.
    Śetimo se Crysisa prvog.
    I dan danas služi kao benchmark igra stara 11 god...
    Nemam ja novca za hardver moćan o kome pričamo ali pričati da nema potrebe za tim je bzvz.
    Svako od nas bi volio śes` za takvi PC da odigra koju igru u onakvom svjetlu kakvom su je developeri zamislili.

  22. #3522
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Pa ja na kompu od 400 eura igram sve sto zelim u full hd i na svakoj imam 60 fps zakljucano. Evo ti I7 iz 2011. klokovana i iz 2017. sto se gaminga tice ama bas iste rezultate ostvaruje kad ima istu graficku. Izmedju jedan i pet fps je razlika, je li to vrijedno upgradea? Naravno da su mamipare i naravno da ti mozes da uzivas u top gamingu za normalne pare i da odmoris oci pritom.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  23. #3523
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Jes, pa su budale ljudi koji kupuju monitore I televizore po 1000 I kusur €, grafike, procesore.
    Njih zamlaćuju, zajebavaju
    Naravno. Ista stvar kao i sa auto-entizijastima ili kolekcionarima bilo cega.

    Sustina problema je sto ti ne razumijes sta znaci mamipara. Mamipare su nesto sto je uvijek postojalo i vjerovatno ce uvijek postojati. Neki se primaju, neki ne. Ja ne pricam sad samo o racunarima, jer razliciti ljudi se primaju na razlicite vrste mamipara. Mozda se i ja primam na neku mamiparu ali to tako ne dozivljavam jer sam se primio. Skoro cijela Crna Gora se prima na najnovije mobilne telefone od 800e a glavu dajem da niko od njih ne koristi ni 50% funkcija koje su ti telefoni u stanju da pruze. Jer ljudi koji padaju na mamipare ne kupuju zato sto im treba nego zato sto ih je neko ubijedio da treba to da imaju. Isto kao sto ti mislis da bi trebalo da imas racunar od nekoliko hiljada, koji moze da gura najnovije igre u 4k i mislis da bi ti to pruzilo neki veliki uzitak koji trenutno nemas. Ali grijesis, jer same igre nisu dovoljno dobre da bi opravdale takvu investiciju. Jedino zadovoljstvo bi ti bilo znanje da mozes da guras najnovije igre na najjaca podesavanja u 4k. I to je to. Ali to ne moze magicno da pretvori losu i prosjecnu igru u dobru igru. A kad je igra dovoljno dobra, skoro nista drugo nije vazno. Najpopularnije igre na planeti danas nisu ni graficki intenzivne ni pretjerano lijepe.

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    a ovi te kupuju računare po 200-300€ su pametni I ti računari mogu sve što I ovi od 2-3 K € ???
    Niko ne uporedjuje racunare od 300e sa racunarima od 2-3 hiljade.

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    To je stara priča, čim je igra zahtjevnija da je neoptimizovana, kako da ne.
    Śetimo se Crysisa prvog.
    I dan danas služi kao benchmark igra stara 11 god...
    Nemam ja novca za hardver moćan o kome pričamo ali pričati da nema potrebe za tim je bzvz.
    Svako od nas bi volio śes` za takvi PC da odigra koju igru u onakvom svjetlu kakvom su je developeri zamislili.
    Crysis je uvijek bio ocajno optimizovan i to je dobro poznata i dokumentovana stvar koja se vrlo lako moze provjeriti i danas. Imas igre iz 2018-e koje ce bolje da rade nego Crysis na istom racunaru. A Assassin's Creed je APSOLUTNO uzasno optimizovan. Ne samo poslednji vec skoro svaki od AC3 na dalje.
    Engine koji Ubisoft koristi nikad nije bio propisno optimizovan kao na primjer engine koji koriste za Far Cry. Kod AC igara u pocetku nije bilo vazno koji procesor imas jer nikad vise od jednog jezgra nije radilo kako treba. Sad imaju na neki nacin suprotan problem, pa nezavisno od toga koji procesor imas uvijek ce da bude bottleneck kojem svako jezgro radi 100% u skoro svakom trenutku, dok se graficka muci da predje 70%.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. #3524
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Pa ja na kompu od 400 eura igram sve sto zelim u full hd i na svakoj imam 60 fps zakljucano. Evo ti I7 iz 2011. klokovana i iz 2017. sto se gaminga tice ama bas iste rezultate ostvaruje kad ima istu graficku. Izmedju jedan i pet fps je razlika, je li to vrijedno upgradea? Naravno da su mamipare i naravno da ti mozes da uzivas u top gamingu za normalne pare i da odmoris oci pritom.
    Koja ti je to konfiguracija drug?
    Ja eto radim pomalo s ovim komponentama pa mi je prošlo dosta djelova kroz ruke evo 10 godina ali iskreno ne mogu sastavit konfiguraciju za 400 Eura da vrti sve igre u FHD na 60fps???
    Nešto si pobrkao.
    Za tako nešto bi ti trebala minimalno: GTX 980, GTX 1060 (6GB) ili neka RX 580.
    S obzirom da se ovakve grafike "primiču" bliže cifri od 300 Eura, kako sastavi neki I7, 8 GB rama, hdd i ostalo za 100 Eura nije mi jasno?
    Da bi uživao u novijim igrama, treba ti makar I5 četvrte generacije (mada je i on tanak više), minimalno 8 GB rama i GTX 1060 6GB.
    Ovo će naravno biti aktuelno još jedno pola godine do godinu kada će se granica pomjerit.
    Govorim o FHD i 60 FPS.
    Ovo govorim posebno o novijim i zahtjevnijim igrama poput: Kingdom Come: Deliverance, novi Tomb Raider, Deus Ex: Mankind Divided:
    https://www.guru3d.com/articles_page..._review,6.html
    https://www.guru3d.com/articles-page...-review,2.html
    https://www.guru3d.com/articles_page..._review,9.html.

  25. #3525
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Naravno. Ista stvar kao i sa auto-entizijastima ili kolekcionarima bilo cega.

    Sustina problema je sto ti ne razumijes sta znaci mamipara. Mamipare su nesto sto je uvijek postojalo i vjerovatno ce uvijek postojati. Neki se primaju, neki ne. Ja ne pricam sad samo o racunarima, jer razliciti ljudi se primaju na razlicite vrste mamipara. Mozda se i ja primam na neku mamiparu ali to tako ne dozivljavam jer sam se primio. Skoro cijela Crna Gora se prima na najnovije mobilne telefone od 800e a glavu dajem da niko od njih ne koristi ni 50% funkcija koje su ti telefoni u stanju da pruze. Jer ljudi koji padaju na mamipare ne kupuju zato sto im treba nego zato sto ih je neko ubijedio da treba to da imaju. Isto kao sto ti mislis da bi trebalo da imas racunar od nekoliko hiljada, koji moze da gura najnovije igre u 4k i mislis da bi ti to pruzilo neki veliki uzitak koji trenutno nemas. Ali grijesis, jer same igre nisu dovoljno dobre da bi opravdale takvu investiciju. Jedino zadovoljstvo bi ti bilo znanje da mozes da guras najnovije igre na najjaca podesavanja u 4k. I to je to. Ali to ne moze magicno da pretvori losu i prosjecnu igru u dobru igru. A kad je igra dovoljno dobra, skoro nista drugo nije vazno. Najpopularnije igre na planeti danas nisu ni graficki intenzivne ni pretjerano lijepe.


    Niko ne uporedjuje racunare od 300e sa racunarima od 2-3 hiljade.


    Crysis je uvijek bio ocajno optimizovan i to je dobro poznata i dokumentovana stvar koja se vrlo lako moze provjeriti i danas. Imas igre iz 2018-e koje ce bolje da rade nego Crysis na istom racunaru. A Assassin's Creed je APSOLUTNO uzasno optimizovan. Ne samo poslednji vec skoro svaki od AC3 na dalje.
    Engine koji Ubisoft koristi nikad nije bio propisno optimizovan kao na primjer engine koji koriste za Far Cry. Kod AC igara u pocetku nije bilo vazno koji procesor imas jer nikad vise od jednog jezgra nije radilo kako treba. Sad imaju na neki nacin suprotan problem, pa nezavisno od toga koji procesor imas uvijek ce da bude bottleneck kojem svako jezgro radi 100% u skoro svakom trenutku, dok se graficka muci da predje 70%.
    Razumijem ja dobro što znači "mamipara" i nijesam "paraš".
    Volio bih kad bih ima` para da mogu imat UHD monitore sa 144 Hz i desetobitnim panelom, HDR-om, XboX OneX i 4K TV od 55", novi I9 procesor, ovu novu RTX 2080 TI i OCULUS RIFTI ili NVIDIA 3D Vison pa da uživam u gejmingu kako treba (a i svi gejmeri bi ovo voljeli osim onih koji lažu sami sebe).
    Neko se zadovoljava sa FHD i 20 fps neko sa 144 Hz.
    Govorimo o nečemu što je aktuelno i što bi svako.
    Lako se od svega toga opravdat sa riječima: "meni to ne treba, to su mamipare, to je za "paraše", kome to treba, bačanje para" i td.
    Što se Crysis-a tiče i drugi i treći dio su bili odlično optimizovani jer su rađeni za konzole.
    Pošto je prvi rađen za PC (i onda osakaćen) prenešen na konzole, normalno da je bio najzahtjevnija igra tad (a i sad) koja i dan danas izgleda brutalno u 4K i nasviran na svim detaljima ne zaostaje puno za novijim igrama.
    Neoptimizovanost igara je priča za malu đecu...

Page 141 of 163 FirstFirst ... 4191131137138139140141142143144145151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [Borilačke vještine] Upcoming Events
    By makelele in forum Ostali sportovi
    Replies: 14484
    Last Post: Today, 08:43
  2. P: PS2 + games
    By N_L in forum Ostali oglasi
    Replies: 9
    Last Post: 25-08-09, 15:51
  3. EA Games
    By Drake_ in forum Game Server CG
    Replies: 0
    Last Post: 01-08-05, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •