Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 39 of 39

Thread: Kad smo vec kod zajebanih bolesti...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa Shockerom. Sida je bila stvorena da se unisti kompletna africka populacija. Medjutim, niko nije mogao da predvidi da ce se ono prosiriti i na ostalim kontinentima.

    Lijek postoji, samo je pitanje kad ce se pojaviti neki doktor ili naucnik, koji ce objatviti vijest da je nasao lijek protiv side i ko zna jos kojih bolesti.

    Sigurno se jos ceka da broj oboljelih premasi oko pola milijarde ljudi, pa ce kao grom iz vedra neba doci lijek. Taj doktor ce biti slavljen kao Mesija, dobice Nobelovu nagradu za medicinu i td. i td.

    Sto se tice pticjeg gripa, mislim da je to jos jedna lazna uzbuna, mada nista nije sigurno. Ko ce ga znati sta je po sredi... sjetite se kakva je bila uzbuna sa antraksom i sars-om prosle ili pretprosle godine.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trinity from Zion
    Slazem se sa Shockerom. Sida je bila stvorena da se unisti kompletna africka populacija. Medjutim, niko nije mogao da predvidi da ce se ono prosiriti i na ostalim kontinentima.
    izvini, ali ovo sto si napisala meni stvarno djeluje nevjerovatno. taj koji je bio toliko pametan da napravi virus side, tesko da moze biti toliko glup da ne pretpostavi da ce se svuda prosiriti, ako je vec znao kako on funkcionise. ovo pod uslovom da ste vi u pravu i da je stvarno izasao iz laboratorije

    Lijek postoji, samo je pitanje kad ce se pojaviti neki doktor ili naucnik, koji ce objatviti vijest da je nasao lijek protiv side i ko zna jos kojih bolesti.

    Sigurno se jos ceka da broj oboljelih premasi oko pola milijarde ljudi, pa ce kao grom iz vedra neba doci lijek. Taj doktor ce biti slavljen kao Mesija, dobice Nobelovu nagradu za medicinu i td. i td.
    pa ako postoji, taj ljekar bi i sad pobrao svu slavu i dobio nobelovu nagradu. ako nesto ceka, postoji mogucnost da ga neko pretekne.
    Sto se tice pticjeg gripa, mislim da je to jos jedna lazna uzbuna, mada nista nije sigurno. Ko ce ga znati sta je po sredi... sjetite se kakva je bila uzbuna sa antraksom i sars-om prosle ili pretprosle godine.
    iz tvojih usta, u pticije ushi

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    C E N T A R
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lipsace$ ti meni bojana :evil: :evil:
    we`re cumming in peace

    Ja_sam_uobrazen_a_ti

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne mislim da je sida izasla iz laboratorije, mislim da je to potpuno prirodna bolest koja je nastala kao i sve na ovom svijetu, prirodnom selekcijom.

    Takodje ne smatram da postoji lijek i da ga kriju, zasto, zato sto danas ne postoji niti jedan lijek koji lijeci od virusnih bolesti.

    Postoje ljekovi koji ublazavaju simptome, koji usporavaju razvoj virusa ili vakcine ali bas lijek, kao antibiotici protiv bakterija, e to za viruse ne postoji.

    Zasto je u africi ima toliko, pa tamo je bolest nastala u pocetku, prirodno je da se tamo i najvise prosirila, ne uzimajuci u obzir da je to zaostao kontinent dje se nista ne zna o prevenciji a medicina je jos samanska, bar u trenutku kada se pojavila bolest.

    Sjetite se ostalih africkih bolesti kao Denga i Ebola koje su nastale takodje u africi i nestale kasnije zbog svoje virulentnosti.

    http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/viewtopic.php?t=6218
    http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/v...ic.php?t=10195
    http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/viewtopic.php?t=9627
    http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/viewtopic.php?t=1345
    http://cafemontenegro.cg.yu/forumi/viewtopic.php?t=6661

    Ovo su linkovi za pojedine topike na forumu nauka koji se bave ovom i slicnim temama na kojima sam napisao po nesto i dobio odredjeni broj odgovora, pa koga interesuje moze pogledati.

  5. #30
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,329
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,639
    Thanked in
    2,445 Posts

    Default

    I$ , kako se bole$ljivi.... :roll:
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    C E N T A R
    Posts
    644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    narkomanija...
    we`re cumming in peace

    Ja_sam_uobrazen_a_ti

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta bi ste rekli za obican grip?

    U toku prvog svjetskog rata, mnogo ljudi je umrlo od gripa, koja je tada bila potpuno nepoznata bolest. Koliko se sjecam, tvorci gripa su bili Njemci, koji su pustili gasove protiv francuskih vojnika.
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BeTTwEn The Wa||eS
    Posts
    567
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Quote Originally Posted by KRKNA
    sa ovim nashim standardom bash bi pripremili organizam za sucheljavanje s' raznoraznim virusima ... 8)
    ne vjerujem da bi tebi ista bilo
    Vazi li ovo i za mene
    ...I`m A LiTl|E RuNaWay...DaDdy'S GiR|...
    I`m Miss Milkie**>And I am prude on it... :ass: :finger:

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto je bilo pitanje kolko zaradjuju farmaceuti od prevencije side?
    Lijecenje osobe zarazeno HIV virusom kosta 1000e mjesecno u CG!
    Zamislite koje su to pare, podrazumijeva se da zarazeni ne smiju da preskacu terapiju!

    Ako moze neka neko nadje broj zarazenih u svijetu pa neka racuna!
    \x56 \x47 \x42 \x4D
    \x53 \x41 \x47 \x50

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Posto je bilo pitanje kolko zaradjuju farmaceuti od prevencije side?
    Lijecenje osobe zarazeno HIV virusom kosta 1000e mjesecno u CG!
    Zamislite koje su to pare, podrazumijeva se da zarazeni ne smiju da preskacu terapiju!

    Ako moze neka neko nadje broj zarazenih u svijetu pa neka racuna!
    mislim da se u cg ljekovi mogu refundirati tj. ako ih nema u drzavnoj apoteci na recept i kupe se u privatnoj ponese se racun i vrate se pare :P
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prevencija od side ne kosta puno. Ne drogirati se (cista zarada) a prezervativ nije skup. Na lijecenje, edukaciju..... Crna Gora godisnje daje oko 600.000 eura. Koliko razumjeh strucnjake sad se lijeci 20- tak osoba, a od pojave side u Crnoj Gori je otkriveno 46 slucaja.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI
    Quote Originally Posted by sh0cker
    Posto je bilo pitanje kolko zaradjuju farmaceuti od prevencije side?
    Lijecenje osobe zarazeno HIV virusom kosta 1000e mjesecno u CG!
    Zamislite koje su to pare, podrazumijeva se da zarazeni ne smiju da preskacu terapiju!

    Ako moze neka neko nadje broj zarazenih u svijetu pa neka racuna!
    mislim da se u cg ljekovi mogu refundirati tj. ako ih nema u drzavnoj apoteci na recept i kupe se u privatnoj ponese se racun i vrate se pare :P
    Samo sto ih nema u privatnoj nego se kupuju u BGD, il' u Montefarm.. Koja je drzavna. Tako nesto smandrljase oni na TV.. Sto ce drzat takve ljekove kad nema musterija!
    btw. A oni su ludi pa ne bi provalili posle dvije nedelje kad ti neko uzastopno dolazi svako jutro, jer terapija je svaki dan

    Hari, pukne ti kondom. I sta ona?
    Vaznije je nac lijek, jer kao sto se svaka brava moze otkljucat tako se za svaku bolest moze nac lijek, samo neko nece ocigledno!

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Shoker, moze se desiti da pukne kondom, ali zbog toga rijetko ko stavlja dva komada da bude sigurniji. Logikom da se mogu desiti nepredvidjene ( i malo vjerovatne) stvari ne bi se izlazilo na ulicu jer moze i cigla na glavu pasti. Logika katastroficara o virusima koji se namjerno puste iz laboratorije, namjernim bolestima i raznima cudima je pomalo smijesna jer kako bi taj bio siguran da oslobodjeni virus bas njega ne spopadne. Farmacetuski lobi zaradjuje previse na naivnosti pa proizvodi sve bolje i bolje preparate za podmadjivanja, mrsavljenja i druga cudesa i malo je vjerovatno da ima lijek protiv opakih bolesti, a nece da ih objavi ili dopusti za proizvodnju.

  14. #39
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sve je ovo zavjera vanzemlajaca
    oni mali iz svemira bi da nas uniste, vjerujte mi :!:
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •