Results 1 to 16 of 16

Thread: čiščenje lica

  1. #1
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    kod Spidermana ;)
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink čiščenje lica

    cure koji je tip vaše lice, kako ga čistite i koje proizvode koristite???

    Ja već godinama koristim Vichy, koža mi je mješovita sklona dehidriranju. Promijenila bi Vichy, pa me zanimaju vaša iskustva i način na koji njegujete vaše lice!!!
    "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering" by Jedi Master Yoda

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i meni je mješovita koža,koristim Biotherm aquasource a imam neki trik,našla po net-u al stvarno je dobra maska za ćišćenje lica,promiješaš šećera i limuna da bude gusto i kao maska 15 min ili 30 i efikasno baš.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je koza mjesovita, nije problematicna..ali ako si vec odlucila da zamijenis Vichy, meni recimo neutrogena nije losa. Nista specijalno ne radim, ciscenje mlijekom i krema, osjecam da mi je to dovoljno. Nivea mi se pokazala kao losa. Zavisi sve i sama najbolje znas kako ti koza reaguje...
    Weakness of attitude becomes weakness of character.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Red face

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    i meni je mješovita koža,koristim Biotherm aquasource a imam neki trik,našla po net-u al stvarno je dobra maska za ćišćenje lica,promiješaš šećera i limuna da bude gusto i kao maska 15 min ili 30 i efikasno baš.
    Šta ti konkretno ta maska čini licu, tj kakvo je poslije toga? Ima li ulogu i pilinga? Koliko često to stavljaš? Kako skidaš (vodom...?)? Ima li crvenila poslije toga, i koliko traje ako da? Stavljaš li hidrantnu kremu odmah nakon, ili sačekaš malo (ili uopšte ne)?

    Čuh i ja za ovo, ali me sva ta kiselina iz limuna straši, pa ti eto 300 000 pitanja, ako dozvoliš )))
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Šta ti konkretno ta maska čini licu, tj kakvo je poslije toga? Ima li ulogu i pilinga? Koliko često to stavljaš? Kako skidaš (vodom...?)? Ima li crvenila poslije toga, i koliko traje ako da? Stavljaš li hidrantnu kremu odmah nakon, ili sačekaš malo (ili uopšte ne)?

    Čuh i ja za ovo, ali me sva ta kiselina iz limuna straši, pa ti eto 300 000 pitanja, ako dozvoliš )))
    hahahaha kakvo bombardovanje jutros
    operes lice,stavis dosta secera,malo limuna i vruce vode,promijesas i stavis na lice 15mn i isperes hladnom vodom i naravno posle stavis hidrantnu kremu.1 put nedeljno da ti precisti lice i dodje glatko kao bebina guza(efikasno i protiv bubuljica) jedino nemoj ako imas bas osetljivu kožu.normalno da malo pecka ali nista strašno.ja nemam crvenila posle ali ipak stavljam tu masku uvece pred spavanjem.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Mnogo ti hvala Ja to tako - ili pitam, ili ne ;D

    Stavila sam.. Drugi dan posle toga, lice mi je - premasno, kako dosad nije bivalo. Da l' se iščišćava ili ne, ne znam, vidjeću
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Mnogo ti hvala Ja to tako - ili pitam, ili ne ;D

    Stavila sam.. Drugi dan posle toga, lice mi je - premasno, kako dosad nije bivalo. Da l' se iščišćava ili ne, ne znam, vidjeću
    hahaha masno ti lice posle secera i limuna?da nisi dodala u tu mixturu maslinovog ulja?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    A što misliš što ti postavih onolika pitanja? Da poslije njih dodam i malo maslinovog ulja, jee l'?

    Šalu na stranu, mast mi isplivava (smršah, obrazi mi upali) ali nema pufica. Nek ostane da se čistim.

    Kapiram da ne može svačija koža na iste stvari isto reagovati
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Ja sam prije mjesec dana prestala da maltretiram kozu sa sapunom za pranje lice (Sebamed) i presla sam na proizvode L'Erbolario - mlijeko za skidanje shminke koje se nanese na lice i skine sa tonikom od ruzmarina.
    E sad, rekla mi je jedna kozmeticarka da ne bih smjela da koristim taj tonik, jer prokrvljuje kozu - a meni to ne treba, jer sam sva rumena i bojim se da cu imati problema sa kapilarima kad omatorim.
    Krema koju sam uzela je hidrantna od nevena i aloe, naravno koristila sam testere prije toga. Jos jednu sam probala kremu od te kuce - i zatezala mi je lice, sto je no-no.

    Testeri su sjajna stvar, samo sto ih rijetko ima po nasih apoteka. Lijepo probas, vidis sta ti odgovara i kupis. Ovako, tresnes pare za kremu, a tamo machka u dzaku. I bubuljice ili ne daj boze perut po kozi.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel neko ima kao ja suvu, osjetljivu i blijedu kozu i prosto ne zna sta vise da radi :-/
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Poppy View Post
    Ja sam prije mjesec dana prestala da maltretiram kozu sa sapunom za pranje lice (Sebamed) i presla sam na proizvode L'Erbolario - mlijeko za skidanje shminke koje se nanese na lice i skine sa tonikom od ruzmarina.
    E sad, rekla mi je jedna kozmeticarka da ne bih smjela da koristim taj tonik, jer prokrvljuje kozu - a meni to ne treba, jer sam sva rumena i bojim se da cu imati problema sa kapilarima kad omatorim.
    Krema koju sam uzela je hidrantna od nevena i aloe, naravno koristila sam testere prije toga. Jos jednu sam probala kremu od te kuce - i zatezala mi je lice, sto je no-no.

    Testeri su sjajna stvar, samo sto ih rijetko ima po nasih apoteka. Lijepo probas, vidis sta ti odgovara i kupis. Ovako, tresnes pare za kremu, a tamo machka u dzaku. I bubuljice ili ne daj boze perut po kozi.
    Mom licu npr SEBAMED savrseno odgovara.Nije u pitanju sam preparat,koliko tip koze i ishrana koju praktikujemo!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    Jel neko ima kao ja suvu, osjetljivu i blijedu kozu i prosto ne zna sta vise da radi :-/
    Ja koristim ovaj 2 u 1 cleaner i toner sa cajevcem i krastavcem, iz neke Avonove kolekcije narocito za takvu osjetljivu kozu i odgovara mi u potpunosti

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    thanX...probacu ako nadjem
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

  14. #14
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni AVON ne odgovara nikako što se tih kremica tiče. Imam i ja suvu blijedu i osjetljivu kožu. L'Erbolario je savršen. Pođeš u Sveti Vrači apoteku i oni ti pod mikroskopom pogledaju kakva ti je koža i daju preporuku koju od tih kremica koristiti.
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Ne prevrći očima dok ne probaš ;D

    Quote Originally Posted by Lilith View Post
    Jel neko ima kao ja suvu, osjetljivu i blijedu kozu i prosto ne zna sta vise da radi :-/
    Pantenol krem-gel, nabavlja se u apotekama, oko 3.5e košta.

    E sad, to jeste krema (kutija, tuba), ali probaj da lice očistiš njom kao što bi radila s bilo kojim mlijekom, a poslije možeš kao i svaku običnu kremu da stavljaš - onoliko koliko ti je potrebno koži.

    Imala sam problematičnu kožu (mješovitu, pufice...), pih Roakutan i poslije njih mi je koža postala suva, baš suva, izuzev ako je ne podvrgnem već nečemu poput onog od iznad nekoliko postova.

    Doktorice u Divi (klinika u BG) su mi rekli za Pantenol i da to tako koristim. Nikakvih problema, nikakvih nus-pojava nisam imala ni ja, ni bilo ko koga znam a da je koristi.

    Skidam šminku (doduše, puder ne koristim), odstranjujem nečistoće pred spavanje i hidriram njom kožu u toku dana, onoliko puta koliko osjetim da joj treba.

    E, da, nije masna i koža je prelijepa na dodir poslije nje.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Shad0wLands
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Thanx

    Quote Originally Posted by makica-pakica View Post
    Meni AVON ne odgovara nikako što se tih kremica tiče. Imam i ja suvu blijedu i osjetljivu kožu. L'Erbolario je savršen. Pođeš u Sveti Vrači apoteku i oni ti pod mikroskopom pogledaju kakva ti je koža i daju preporuku koju od tih kremica koristiti.
    I majka mi je rekla da odem u Sveti Vraci.
    Obicno sam sama tragala izbjegavajuci dermatologe jer kao i svi doktori mogu da pogrijese, a ipak mi je lice u pitanju.Moja mladja sestra je imala problema pa su joj dermatolozi davali kreme koje su joj pogorsale situaciju.I to nisu neki bzvz doktori, ali eto ponekad djeluje, ponekad ne.
    Cula sam da su Vichy i Eucerin dobri proizvodi.

    Hvala cure, zapisala sam i idem u potragu
    my dark twin...the annihilating feminine
    ...does not need...civilizing

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Lica Narkomana
    By punisher in forum Sve i svašta
    Replies: 31
    Last Post: 18-09-05, 17:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •