Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 44

Thread: Globalno zagrijavanje - prevara?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Globalno zagrijavanje - prevara?

    Da li je globalno zagrijavanje prevara ili su samo periodi Sunceve aktivnosti?

    http://www.viddler.com/explore/kirieleison/videos/16

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih najprije rekao da ima i jednog i drugog... globalno zagrijavanje je posledica i odredjenih prirodnih procesa i ljudskog faktora koji je te procese ubrzao ili ih samo napravio uocljivijima... Uglavnom, da je ziv, ovaj covjek bi nam to sve lijepo objasnio: http://en.wikipedia.org/wiki/Milutin_Milanković
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Toplotne promjene, porast ugljen-dioksida, sve što se dešava na Zemlji, posljedica je dešavanja koja su se na Suncu zbila - prije stotinjak godina. Čovjek nema apsolutno nikakve veze sa tim.
    Naučnici koji su dokazivali da se takve stvari iznova dešavaju stotinama, hiljadama godina, ostajali su bez posla na svojim univerzitetima.
    Ipak milioni ljudi dobijaju plate na račun ove izmišljene priče, nećemo da im hljeb uzimamo.


    "The planet has been through a lot worse than us. Been through all kinds of things worse than us. Been through earthquakes, volcanoes, plate tectonics, continental drift, solar flares, sun spots, magnetic storms, the magnetic reversal of the poles…hundreds of thousands of years of bombardment by comets and asteroids and meteors, worlwide floods, tidal waves, worldwide fires, erosion, cosmic rays, recurring ice ages… And we think some plastic bags, and some aluminum cans are going to make a difference?"
    Last edited by [kinetic]; 23-12-09 at 14:12.

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Pitao sam se kad će i ovo doći na dnevni red.

    The finding that the climate has warmed in recent decades and that this warming is likely attributable to human influence has been endorsed by every national science academy that has issued a statement on climate change, including the science academies of all of the major industrialized countries.[22] With the release of the revised statement by the American Association of Petroleum Geologists in 2007[23], no remaining scientific society is known to reject the basic findings of human influence on recent climate change.[24]
    Last edited by MadGod; 23-12-09 at 14:24.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,067
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    426
    Thanked in
    232 Posts

    Default



    Ovo je strava
    \\
    OFL•GIC

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post


    Ovo je strava

    uuu batice...tek će da bude zajebano

  7. #7
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Pitao sam se kad će i ovo doći na dnevni red.
    A propo citata,Mad,molim te prošvrljaj kroz ova istraživanja o kretanju planete kroz glacijalne periode u zavisnosti od položaja zemljine orbite u odnosu na Sunce u okretanju oko svoje ose.
    Uopšte nisu nebulozni i uopšte nisu sa lijevih univerziteta,ili od strane nekih teoretičara zavjere,kao ovi linkovi našeg drugara McS-a.
    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post


    Ovo je strava
    O tome pričam,samo nisam mogao da nađem sliku koja adekvatno predstavlja ovo.
    Ispaliću neki siže istraživanja,pa ko ga j*be.
    Ovakvi ciklusi su jasno i lako vidljivi u klasičnim istraživanjima ledenog jezgra ili ledenog pokrivača.Kao i sa geodetskim istraživanjima,na ledu se vrlo jasno vide slojevi (godovi,popularno nazvani kao kod drveća).Naime,evo šta se dešava.Sa promjenom prosječne godišnje temperature vide se i promjene na godišnjim slojevima leda koji se talože na određenom mjestu,naravno,preko promjene u vlažnosti vazduha,dakle molekularnog sastava istog.Promjene su,pored mikrobiološke strukture sloja leda,vidljive i kad govorimo o recimo,količini leda (koja se može uporediti sa debljinom prethodnog i narednog sloja leda).Preko ovih istraživanja smo ustanovili (kad kažem smo,nismo ja i Miško,nego naučna zajednica,a samim tim i čovječanstvo) količinu ugljenika koja je vladala na Zemlji prije par miliona godina i gomilu drugih činjenica koje prihvatamo kao apsolutno tačne - tako da nemaju alternativu.Upravo ovakva istraživanja su nam dokaz protiv mnogih nonsensa koje su ljudi sposobni da izmisle o ovim temama.
    Istraživanja se uglavnom sprovode na Južnom Polu i to na nekoliko lokacija,mahom jer se na Južnom Polu (Antarktiku) nalazi najstarija polarna kapa (od moguće dvije ).
    Metoda istraživanja se zove 'paleoklimatologija'.
    Evo nekoliko linkova.
    O potencijalu ovakvih istraživanja,prirodi,metodi,osnovne crte,lokacije:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_core
    Dye 3 Ice Core,na kome je sprovedena gomila istraživanja:
    http://www.ncdc.noaa.gov/paleo/iceco...dye3/dye3.html
    I evo jedna studija koja upravo govori o istoriji Ledenih Jezgara (odvratan prevod,izvinjavam se) :
    http://www.nicl-smo.sr.unh.edu/Langw..._ice_cores.pdf

    Očigledno da u naučnoj zajednici postoji polemika.Naravno,priča sa Suncem je pomalo neutemeljena i mahom je torokanje ruskog profesora koji je bio ozlojeđen jer je ispiškio sa univerziteta zbog 'ličnih problema i nedostatka organizacije'.
    (ČITAJTE : VODKA)
    I dalje sam pri stavu da je u pitanju koktel faktor ovog problema i emisije.Jer ako Zemlja prolazi kroz periode,ona to ne radi ovako brzo kako se klima mijenja danas.CO2 joj podosta pomaže,i to ne smijemo zanemariti.
    E da,u vezi jednog citata,idemo u nastavak:
    'There is nothing wrong with the planet.The planet is fine.The PEOPLE are fucked.'
    Last edited by Čika Džo; 23-12-09 at 15:13.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    9,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Toplotne promjene, porast ugljen-dioksida, sve što se dešava na Zemlji, posljedica je dešavanja koja su se na Suncu zbila - prije stotinjak godina. Čovjek nema apsolutno nikakve veze sa tim.
    Naučnici koji su dokazivali da se takve stvari iznova dešavaju stotinama, hiljadama godina, ostajali su bez posla na svojim univerzitetima.
    Ipak milioni ljudi dobijaju plate na račun ove izmišljene priče, nećemo da im hljeb uzimamo.


    "The planet has been through a lot worse than us. Been through all kinds of things worse than us. Been through earthquakes, volcanoes, plate tectonics, continental drift, solar flares, sun spots, magnetic storms, the magnetic reversal of the poles…hundreds of thousands of years of bombardment by comets and asteroids and meteors, worlwide floods, tidal waves, worldwide fires, erosion, cosmic rays, recurring ice ages… And we think some plastic bags, and some aluminum cans are going to make a difference?"
    Tačno tako!

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I dje cemo sad?! Dje da idemo?!
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    269
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Tyler View Post
    I dje cemo sad?! Dje da idemo?!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emp View Post
    pandoru <3
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Još jednom: mogući cilj ove CO2 histerije - global carbon tax.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,278
    Thanks Thanks Given 
    422
    Thanks Thanks Received 
    2,618
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Obicne klimatske promjene koje se desavaju periodicno. Samo sto sad kad imaju nacin da isprepadaju narod to cine sa velikim zadovoljstvom. Vjerovatno misle da uzmu pare od naroda pod izgovorom da je za projekat protiv globalnog zagrijavanja. Sve se vrti oko para. Kako moze bit globalno zagrijavanje? Ja sam primjetio da je cak hladnije u zadnjih 3-4 godine bar sto se tice Crne Gore.

    Jos prepadaju narod poplavama ako se otopi sav led na polovima. A cak i da se otopi sav led ne bi porastao nivo mora. Ti gleceri su vecom polovinom pod vodom a poznato je da je zapremina leda veca od zapremine vode. Ako se istopi led nivo mora ce se smanjit ili ce ostat isti.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    objasni to babama koje gledaju samo dnevnik i kuhinju na rai uno

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Babe i navijaju za globalno zagrijavanje. Jer na hladnoci imaju problema sa reumom... :mrgreen:
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,071
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    867
    Thanked in
    547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Obicne klimatske promjene koje se desavaju periodicno. Samo sto sad kad imaju nacin da isprepadaju narod to cine sa velikim zadovoljstvom. Vjerovatno misle da uzmu pare od naroda pod izgovorom da je za projekat protiv globalnog zagrijavanja. Sve se vrti oko para. Kako moze bit globalno zagrijavanje? Ja sam primjetio da je cak hladnije u zadnjih 3-4 godine bar sto se tice Crne Gore.

    Jos prepadaju narod poplavama ako se otopi sav led na polovima. A cak i da se otopi sav led ne bi porastao nivo mora. Ti gleceri su vecom polovinom pod vodom a poznato je da je zapremina leda veca od zapremine vode. Ako se istopi led nivo mora ce se smanjit ili ce ostat isti.
    očigledno nisi čuo za "veliki potop" .nije sporan taj led pod vodom već onaj iznad.i na sjevernom i na južnom polu ima podosta ledenih planina + sniježni vrhovi i glečeri na kopnu.tako da se nivo mora može izdići.e sad,to nije nešto prećerano al par metara je dovoljno da sjebe recimo Holandiju,priobalje SAD,Kine.Takođe ako dođe do podizanja nivoa mora podiže se i nivo velikih rijeka.Ništa novo to se i prije dešavalo.Industrija malo to ubrzava i gotova stvar.Mi smo u velikoj mjeri na sigurnom barem što se toga tiče :mrgreen:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kako moze bit globalno zagrijavanje? Ja sam primjetio da je cak hladnije u zadnjih 3-4 godine bar sto se tice Crne Gore.
    Globalni trend rasta temperatura postoji.Jedna od posljedica je hladnoća zimi,toplota ljeti.
    Najtopliji dan u CG ikad ljeto 2006. 44,6 C u hladu.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Jos prepadaju narod poplavama ako se otopi sav led na polovima. A cak i da se otopi sav led ne bi porastao nivo mora. Ti gleceri su vecom polovinom pod vodom a poznato je da je zapremina leda veca od zapremine vode. Ako se istopi led nivo mora ce se smanjit ili ce ostat isti.
    Vanja...
    Led je voda u drugom agregatnom stanju.Ako se istopi,dobijaš vodu.Više vode - rast nivoa mora.Probaj sa par kocki leda i čašom.Drugo,veći dio glečera ne dodiruje vodu,uopšte,dok ne krene da se topi.Glečeri na Grenlandu,Himalajima i Alpima npr.Jedan veliki dio Antarktičke ledene mase takođe.
    Treći problem je formacija glečera.Normalan led jeste takav (zapremina).Glečer nije.U svakom sloju glečera uz firn se zarobljavaju i molekuli vazduha.To ga čini drugačijim po strukturi i manje zapremine od vode.
    Last edited by Čika Džo; 23-12-09 at 17:35.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja mislim da je potpuno nebitno da li teorija o Globalnom zagrijavanju ima smisla, jer u svakom slucaju se *****o na planetu i posljedica ce bit i u slucaju da vazi i ne vazi ova terija, pitanje je samo u kom obimu. Ideje koje prate borbu protiv ovog fenomena bio on stvaran ili ne, su plemenite i korisne i trebe ih se pridrzavati bez obzira na sve.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Inicijalna ideja možda jeste plemenita,ali je treba adekvatno ispratit'.Nikome nije od koristi zamlaćivanje svim i svačim - naročito traćenje vremena na pogrešne solucije.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jeste razmisljali mozda o tome sta se desava sa ozonom od svih nasih svakodnevnih aktivnosti i koliko smo sve vise izlozeni losem uticaju sunca na kozu? Mozda da malo obidjete onkologiju u kbc pa ce vam slika biti jasnija ... posebno kad se zgrozite koliko mladih ljudi se lijeci od raznih vrsta tumora...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  21. #21
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    očigledno nisi čuo za "veliki potop" .nije sporan taj led pod vodom već onaj iznad.i na sjevernom i na južnom polu ima podosta ledenih planina + sniježni vrhovi i glečeri na kopnu.tako da se nivo mora može izdići.e sad,to nije nešto prećerano al par metara je dovoljno da sjebe recimo Holandiju,priobalje SAD,Kine.Takođe ako dođe do podizanja nivoa mora podiže se i nivo velikih rijeka.Ništa novo to se i prije dešavalo.Industrija malo to ubrzava i gotova stvar.Mi smo u velikoj mjeri na sigurnom barem što se toga tiče :mrgreen:
    Treba izgradit' branu na Gibraltaru, zatrpat' Suec i banja. Nema zime za nas tj. vrele zime u brdima.
    Last edited by St.Dzonny; 24-12-09 at 00:22.

  22. #22
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne mogu se sjetit tacno procenta, ali veliki broj populacije planete zivi na priobalnim podrucjima i samo par metara izdizanja nivoa okeana bi nekoliko milijardi ljudi natjeralo na evakuaciju i preseljenje.

  23. #23
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo pogledajte dokum. film HOME....i sve ce vam biti jasno
    :)

  24. #24
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne mogu se sjetit tacno procenta, ali veliki broj populacije planete zivi na priobalnim podrucjima i samo par metara izdizanja nivoa okeana bi nekoliko milijardi ljudi natjeralo na evakuaciju i preseljenje.

    Ilitiga jos koji metar vode u Boku i pocinucete od mene
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,925
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,592
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vikky View Post
    Ilitiga jos koji metar vode u Boku i pocinucete od mene
    E stete velike :devil::joint:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prevara na kolokvijumu
    By Stetni in forum Sve i svašta
    Replies: 95
    Last Post: 20-05-08, 13:33
  2. Globalno Zagrijavanje
    By zabiela in forum Sex i erotika
    Replies: 7
    Last Post: 28-11-07, 00:26
  3. !globalno otopljavanje
    By Undead in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 15-12-06, 06:11
  4. Prijatelji i prevara
    By Grofica in forum Sve i svašta
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-04, 02:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •