Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast
Results 151 to 175 of 259

Thread: Dodje li vam ikad da bacite srafciger i kazete "Vise nijedan PC necu poravljat" ?

  1. #151
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    kotor
    Posts
    56
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by industrial View Post
    Prije jedno godinu dana, dodje mi laptop kojem cdrom IDE slomljen (sam cd rom radi ali fizicki prikljucak na laptopu ne radi) nije bootabilan sa USB, a hdd ima onu ress f1: grsku pa kad se prikljuci na externi citac hdd se il ne vidi ili mi ga cas vidi cas ne vidi pa ne mogu nista da uradim pokusao sam na par razlicitih externih citaca, e sad posto su probali "serviseri" da instaliraju sistem i provalili da ne mogu da bootuju nikako instalaciju jer nemaju ni cdrom ni externi cdrom ni usb boot, a on ima vaznih podataka, valjda je isao od servisa do servisa i uzimali mu pare za pokusaje al niko nista nije mogao da zavrsi, uzmem laptop i ono da vidim ima li pxe network boot, ima, na brzinu probam probam dal mogu preko njega, mogu, bootujem preko mreze linux da vidim jel hdd pristupacan, jeste vidim podatke "VAZNE" i kazem coveku da mogu sve da zavrsim i da instalirm windows xp preko mreze bez problema ali da ce ga skuplje kostati nego regularana instalacija, kazem ja 80 eura.
    druze, ploce koje imaju podrsku za preboot execution okruzenje, imaju sigurno usb boot podrsku..nisi nesto dobro vidio.
    problem sa sadrzajem diska, nisi mogao da vidis jer je neko ukljucio eknkripciju diska, tako da je moguce pod xp-om ih ocitati samo ako se podigne o/s jer se u njemu nalazi kljuc koji ih dekriptuje. nijedna druga opcija nije moguca. kasnije je u visti ubacen EFS ciji je princip mnogo jednostavniji. naravno, postoje 3rd party aplikacije za dekriptovanje, ali sada pricamo o xp-u. takodje mi nije jasno kako si ti podigao linux preko mreze da vidis sadrzaj diska, kad bi ti bila potrebna live verzija? mozda ako si imao win server i ris servis, i jos mnogo nekih sitnica moguce je podici samo remote instalaciju, ne live verziju.

  2. #152
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vec uradio sinoc kad sam napravio spoj i izgorio napajanje ... (ako ne i jos po nesto)

  3. #153
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Evo dopisivanje od maločas...
    Naime, momak ima notebook i bi da uzme neke 4.1 zvučnike koje prodajem 20 eura.
    eLeM, zove me... Oli mi reć kako to da vidim? (zanimalo ga je podržava li njegov lap top to) -Objasnih mu da se na net kuca oznaka modela, pa gleda podržava li zvučna kartica. Ili (pošto vidjeh koja je ura) - da mi pošalje oznaku modela SMSom, pa ja da mu pogledam na NET i javim može li...

    ON šalje
    "kako ono reče da ću pogledat"
    -Daj mi kompletnu tačnu oznaku modela lap topa
    "HP" (odgovorio je samo HP)
    -Ne mogu ti ja to prodati...
    "Znači ne podržava, jel?"
    (i nisam mu ništa odgovorio, stvarno nije vrijedno tih 30 sekundi mog života i 2 centa koliko košta poruka)
    :burp:
    Last edited by cvxcomputers; 20-08-10 at 17:08.

  4. #154
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    hahah podrzava sve kartice
    She is only here to annoy herself!

  5. #155
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mogu li pitati odje jer ne znam gdje bix drugo.E owako..Imam dzojstik Logitech Rumble Pad 2 koji sam platio 40 e (prije god dana) i radio mi je super mozda nekix pola godine...Odjednom kad sam ga konektovao dobio sam poruq USB Device Not Recognized ...WTF ?? ja probaj da o5 instaliram onaj cd sto sam dobio uz njega...jok..ja probaj na 2 comp...jok..swe ista por..Trazio sam po netu nesto i nikako da dodjem do resenja..a mislim da nije fizicki kwar...PLS HELP!! TREBA MI DZOJSTIK !!

  6. #156
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    kupi drugi ako ti treba :roll:

  7. #157
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheLazar888 View Post
    Mogu li pitati odje jer ne znam gdje bix drugo.E owako..Imam dzojstik Logitech Rumble Pad 2 koji sam platio 40 e (prije god dana) i radio mi je super mozda nekix pola godine...Odjednom kad sam ga konektovao dobio sam poruq USB Device Not Recognized ...WTF ?? ja probaj da o5 instaliram onaj cd sto sam dobio uz njega...jok..ja probaj na 2 comp...jok..swe ista por..Trazio sam po netu nesto i nikako da dodjem do resenja..a mislim da nije fizicki kwar...PLS HELP!! TREBA MI DZOJSTIK !!
    Mislim da ti je odsvirao dzojstik, kontakt neki ili nesto vece kad vec nece ni na jedan komp...
    Njak Njak Njak

  8. #158
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Montenegro
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ((((((((((((((((((((((((((( neeeee

  9. #159
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    taj posao je odavno otishao do djavola....ja sam se bavio njim preko 7 godina i sad radim samo neshto shto niko ne zna da uradi(iz chiste znatizelje o chemu se radi,nekad se zavrshi nekad ne)

    problem je shto je posao postao premalo placen zbog ljudi koji su voljni da ti za reinstalaciju naplate 5 eura i uz sve to dodju kolima kod tebe i zavrshe rachunar(ne vidim nikakvu isplativu rachunicu tu). tih slobodno da nazovem idiota koji upropashtavaju branshu u kojoj se nekad vrlo dobro moglo zaraditi ima na tone.I oni sami ne shvataju da podcjenjuju i svoj posao i svoje znanje zarad 5 eura.Sad ce nekao da kaze da je to kradja uzimati 30e za reinstalaciju sistema ali sat u bilo kojem servisu kosta 15e.Za kvalitetnu reinstalaciju(O/S,drivers,office,win updates,AV i update istog,dodatni programi) je potrebno oko 2 sata.Sad ja znam da sve to moze za mnogo manje(meni licno treba 20min za sklapanje prosjechnog rachunara,25min intsalcije operativnog,10-15min instalacije drivera i 10-15min instalacije programa ili bolje reci trebalo poshto odavno nisam sklopio racunar) ali poenta je da se stvari odrade bez zurbe i kvalitetno.prije 6godina je u tagoru posle sklapanja i instalacije bilo obavezno da rachunar radi sa svim upaljenim testovima minimum 24h bez prekida.danas su ljudi toliko u zurbi da nam ne dozvoljavaju jer se svima zuri...dodju ljudi koji nisu imali kompjuter 15godina i oce da mi dokazu da su u zurbi jer ne mogu 2 dana da chekaju ili dodju i ochekuju rachunar da kupe sav spreman i na gotovs kao da kupuju televizor...

    Ako vec mi serviseri "krademo" narod zasto dozvoljavamo da nam majstor za krecenje uzme 50-100 eura na krecenje za ruke,zasto ti gipsar izvede neku sumanutu cifru kad ga pitash da ti popravi neku sitnicu,zashto mi chovjek trazi 80 eura za postavljanje tende od 8 kvadrata???????????Zato jer ja to ne znam a on ZNA.a ne znanje se NAPLACUJE.Servisiranje je majstorski posao i to vrlo nezahvalan i stresan kad smo vec kod toga.Ako vi ne cijenite sebe i svoj posao onda vas ni ljudi nece cijeniti a josh manje ono shto radite da bi ste se prehranili.Znam ja da je "musterija uvijek u pravu" ali ima milion i jedan nachin da ih ucutkate na lijepo.

    Prva i osnovna stvar kod servisa je da upalite rachunar pred musterijom kad dodje u servis.Da pitate chovjeka shta nije u redu sa kompjuterom i da ocijenite koliko vam vremenski treba da se zavrshi.

    Nikad ali NIKAD ne obecavajte ljudima da ce biti gotovo za sat,dva ili dan.Uvijek ostavite sebi lufta jer svasta moze da se desi u medjuvremenu.Od nekog hitnog servisa na kom mozete fino da zaradite do nekih nepredvidjenih problema sa rachunarom koji radite.Na taj nachin ne lazete chovjeka ako se neka od takvih situacija desi i naravno zadrzavate neki mali nivo profesionalnosti jer ne lazete musteriju koji ce biti zadovoljan ako ga vratite isti dan ili malo manje zadovoljan ako ga vratite posle dan ili dva.

    Ako smatrate da neki servis vrijedi vishe od predvidjenog vremena za servisiranje,ostavite ga par dana kod sebe,ljudi misle da ako se neshto zavrshi za 10 ili 15 minuta da to ne koshta nishta iako bi nekom drugom serviseru trebalo 2 dana za istu stvar.

    UVIJEK je isplativije za Vas da musteriji odmah na pochetku kazete da ce ga dijagnostika kvara kostati 5 eura pa da ce te ga zvati i reci mu shta je problem i koliko ce da koshta.Prvo,ako iole znate ishta,dijagnostika nece trajati preko 10minuta u kombinaciji sa onim shto vam kaze musterija.Drugo,ljudima se svidja kad znaju na chemu su prije nego da dodju po zavrshenom poslu u servis i frapiraju se cijenom koju kazete.Na taj nachin stedite svoje zivce u neizbjeznoj prepirci sa musterijom i objashnjavanju zashto to toliko kosta.

    Kad ocijenite da da je musterija teshka i sklona svadji ili je vrlo nevaspitana,slobodno lupite cifru 3 put vecu nego inache.Tako sebe oslobadjate te musterije jer vas nikad nece zvati za servise.Naravno pod uslovom da taj servis odradite kvalitetno.

    Kad ocijenite da je musterija dobra slobodno spustite cijenu ili ako je mala cifra u pitanju chastite ih.Takvi ljudi(pod uslovom da ste dobro odradili servis)ce vas uvijek preporuciti nekom pa cete moci da malo vishe da zaradite.

    Kad ocijenite da je musterija glupa(u smislu da chesto kvari svoj kompjuter) i da se ne razumije a ima prara,castite ih jednom ili makar naglasite da je cijena servisa tolika ali da ih cascavate 10,20,50 % .tim zadrzavate takvu vrstu ljudi kod vas a oni su vrlo dobre platishe.Trust me...

    Kad vam dodje povracaj na servis uvijek ga odradite besplatno ali se potrudite da da ga zavrshite do kraja.ako je osoba teshka recite joj da je posao zavrshen,izvinite se i zamolite ih da ne dolaze vishe kod vas.Ako je dobra samo se izvinite.nemojte prichati da Vam se to deshava ponekad jer to znachi da grijeshite i da vam drugi ljudi takodje vracaju racunare.

    NIKAD ne drzite musteriju pored sebe u servisu.bilo koje vrste.ako ne zeli da ode,spakujte racunar i predajte ga.Uvijek se desi da neka nervozna musterija naleti u bas tim trenucima i bez ikakvog valjanog razloga ispljuje servis i kaze kako ste ga zajebali.Thats a NO NO situation...

    Ako idete na teren obavezno ugovorite cijenu unaprijed,posle cete teshko naplatiti realnu cijenu za vas servis.Ako vas osoba chiji racunar popravljate smara,jednostavno batalite servis i recite - moj sat na terenu kosta xx eura,ja mogu cijeli dan da sjedim i pricam sa vama ako to zelite ali cu vam na kraju servisa naplatiti punu cijenu za vrijeme koje sam ostao kod vas.Always works...

    Ako su na terenu u pitanju virusi,uvijek je isplativije da odete kuci sa tim rachunarom.Samo skeniranje iole koristenog racunara vas koshta minimum par sati + skeniranje anti spyware i malware programima a takve stvari ne mozete naplatiti po punoj cijeni.Ako osoba ne zeli da vam da racunar,bolje je da se ustanete i odete nego da presjedite 4h kod nekoga zbog 15-20 eura(ili da kazete musteriji da ce je kostati po satu pa ako odgovara samo nastavite)

    Kad musterije krene da se svadja sa vama niposto nemojte da je chascavate samo da bi ste se otarasili muke.U takvim situacijama samo pitajte osobu da li zna da popravlja racunare.Onda kad vam kaze da je kod Marka jeftinije nego kod vas(Janka ) recite mu da sledeci put ode tamo jer vi drzite svoje cijene a Marko svoje.


    Eto toliko od mene i od mojih 10godina iskustva sa svakakvim manijacima,hoHstaplerima,pacijentima a i naravno normalnim i razumnim ljudima...Nadam se da ce vam ovo malo savjeta koristiti...

    EDIT : Zaboravih reci...ja sam batalio sa servisima jer su mi zivci potpuno posli.Valjda to lakse ide kad si mlad imash zivaca na pretek ili kad ostarash, oguglash na svakakve tipove.Najveci problem je shto kad ste mladi nemate nikakvog autoriteta i ochekuje se da se ne svadjate i prepirete sa starijim ljudima jer je to nevaspitano...Zato vam treba par stvari da takve situacije izbjegnete a da ipak istjerate na svoje
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 25-08-10 at 10:20.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  10. #160
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Strašan post, svaka ti je na mjestu.
    Samo jedan osvrt, ovo za cijenu, pogledajte koliko je ugradnja klime i koliko već godina je ta cijena i niko ne kaže da je puno nego da tako treba.

  11. #161
    Join Date
    May 2009
    Location
    U STAN
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    RESPECT
    DeViLiSh|Je$$uS
    Senior Member
    Inspektor Besevic opet sije mudrost medju narodom

  12. #162
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Upravo mi poslaše jedno momče SMS, tražeći da mu ISTALIRAM Mikroskop OFIS?! :shock:

  13. #163
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,981
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    5€ i časti ga cd bez key -a
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #164
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    She is only here to annoy herself!

  15. #165
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    problem je shto je posao postao premalo placen zbog ljudi koji su voljni da ti za reinstalaciju naplate 5 eura i uz sve to dodju kolima kod tebe i zavrshe rachunar(ne vidim nikakvu isplativu rachunicu tu)...

    EDIT : Zaboravih reci...ja sam batalio sa servisima jer su mi zivci potpuno posli.Valjda to lakse ide kad si mlad imash zivaca na pretek ili kad ostarash, oguglash na svakakve tipove.Najveci problem je shto kad ste mladi nemate nikakvog autoriteta i ochekuje se da se ne svadjate i prepirete sa starijim ljudima jer je to nevaspitano...Zato vam treba par stvari da takve situacije izbjegnete a da ipak istjerate na svoje
    Malo mi je cudno ovo sto pises, jer obicno ljudi koji znaju znanje (a ne sumnjam u tvoje) lagano umiju da izgrade autoritet i da uvijek na kraju bude po njihovome...
    Moj dobar drug se bavi hardverom skoro deceniju, ali od samog pocetka je izgradio jedno pravilo: samo kod njega (osim ako je konkretan slucaj takav da zahtijeva od njega da iskoci na teren) i nema preko reda! Haha, ja sam mu se smijao u pocetku, reko': "Sto glumis to, brate..", a onda sam vidio kolika je narod stoka.. Kao oni ableci kad kupuju patike, pa su im "ljepse" one sto su 50 eura skuplje, tako je i njega krenulo... Al' kad dodjes kod njega, u njegov "odsjek za opravke", niko nije autoritet osim njega. I ako jebenu reinstalaciju svako moze da odradi za pola sata, musterija ce da ga ceka 3 dana dok ona dodje na red kod njega I sve mu bolje ide, cijene ne spusta, stresa nema (jer nema prepirke nikakve u njegovoj kuci) i molim lijepo...


  16. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Malo mi je cudno ovo sto pises, jer obicno ljudi koji znaju znanje (a ne sumnjam u tvoje) lagano umiju da izgrade autoritet i da uvijek na kraju bude po njihovome...
    Moj dobar drug se bavi hardverom skoro deceniju, ali od samog pocetka je izgradio jedno pravilo: samo kod njega (osim ako je konkretan slucaj takav da zahtijeva od njega da iskoci na teren) i nema preko reda! Haha, ja sam mu se smijao u pocetku, reko': "Sto glumis to, brate..", a onda sam vidio kolika je narod stoka.. Kao oni ableci kad kupuju patike, pa su im "ljepse" one sto su 50 eura skuplje, tako je i njega krenulo... Al' kad dodjes kod njega, u njegov "odsjek za opravke", niko nije autoritet osim njega. I ako jebenu reinstalaciju svako moze da odradi za pola sata, musterija ce da ga ceka 3 dana dok ona dodje na red kod njega I sve mu bolje ide, cijene ne spusta, stresa nema (jer nema prepirke nikakve u njegovoj kuci) i molim lijepo...

    ima razlike u : biti sam svoj gazda i raditi kako zelish I raditi kod gazde i raditi kako on zeli....

    autoritet se gradi vremenom,to je istina ali kao sto rekoh...da radish 10godina u toj bransi i da imash 30godina nije isto kao chovjek koji mjesec dana radi a ima 45 npr.podgoricani su vrlo specifichni po tom pitanju pogotovu "starija garda" ...imam jednog takvog kuci(oca),misli da je sve u pravu samo zato shto je stariji i nema toga argumenta koji ce ga u suprotno ubijedit' ...a takvih ima koliko ocesh....
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 28-08-10 at 20:37.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  17. #167
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uh moram se ukljucit meni su sad prije neki dan trazili da im instaliram X5 ....
    A najgore mi je kad mi traze neki racunar da im se sklopi ali traze nesto jeftinije nesto obicno samo da djeca mogu igrat neku novu igricu sto je sad izasla....
    Ja im onda velim to je kada mi trazis da ti nadjem neko obicno auto nesto najosnovnije a eto da se moze navuc 0-100kmh za 5 sekundi ....
    Last edited by podgor; 28-08-10 at 22:27.

  18. #168
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    @ DeViLiSh|Je$$uS: prava uputstva i bas se njih pridrzavamo.

    Dodje po neki 'otvarac' koji zeli na nepristojan nacin da se ubrza proces, te da mu je sve radilo dobro do reinstalacije uradjene kod nas, ali nas sef servisa sve to (uglavnom) rijesi sa normalnom pricom.
    A cudo je koliko ljudi kupi racunar (ne znam jesam li ovo ranije spomenuo, ako jesam i dalje se desava) i ne koriste ga, iako je potpuno nov, po 2-3-5-6-7 mjeseci i kad ga, poslije toliko vremena, upale prvi put, on ne radi (((:
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  19. #169
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slučaj od prije par dana:

    Stranka: dobar dan, ja sam kupila kod Vašeg prijatelja računar, zvala sam njega a on mi je dao Vaš i zamolio da mi ga popravite...i priča dalje ide oko toga koji je moj prijatelj dao broj, gdje se nalaze i kada mogu doći...

    E sad... u zakazano vrijeme ja dolazim na datu adresu, sa sve alatom :-) ... dođem kod računara... pritisnem dugme za paljenje... NE RADI... pogledam kablove spojeni kako treba...

    Aj sad polako, dok mi gospođa glođe uši sa time kako to ona kupila djeci, dala pare, to ne radi, sve što im da za doručak u školi oni ostave na igrice na tamo neke aparate...

    Lagano uzmem tinjelicu (bez nje niđe ubuduće!!!) i provjerim produžni kabal... nema struje...

    IZVINITE gospođo a đe je uštekan ovaj kabal? IZA ORMARA!!!
    Isteglim ormar, a produžni nije ni uštekan... :mad:

    Kabal u utičnicu... probam... RADI...

    Aj sad završena stvar, zovem gospođu da vidi da je sad sve u redu... ulazi teta u sobu i odmah drvlje i kamenje, JER JE TEPIH OSTAO IZGUŽVAN ISPOD ORMARA!!! ... pritisak mi je bio 300 sa 220... ali pošto je stranka uvijek u pravu... nagnem ormar i vratim tepih...

    Naplatim 15 € a račun ostavim ispod testature sa sljedećim stavkama:

    1. dolazak 5€
    2. R.N. 5€
    3. N.T 5€


    Pitanje mog prijatelja: "eee, brale, šta ti znači ono RN i NT?"

    RN = razmještanje namještaja
    NT = namještanje tepiha

    Zašto ja uvijek izvučem ovakve tipove?

  20. #170
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    sto bi ti? fizicki radnik mora citavi dan da razmjesta namjestaj za te pare, a ti za po ure to zavrsio

  21. #171
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    883
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by memyselfandi View Post
    sto bi ti? fizicki radnik mora citavi dan da razmjesta namjestaj za te pare, a ti za po ure to zavrsio
    pa kad to sagledam iz tvog ugla...

    bolje da fizikališem, nego da radim šta radim ... :yipiiii:

  22. #172
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam komp otvarala jedino kad oću da ga usisam ili zamijenim hard disk. I to mi je crnjak bio, a mogu mislit vama što po cijeli dan oko toga činite.
    Uzela sam laptop i počinula. Kad se što pokvari - kod majstora i ćao.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  23. #173
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    bilo je dosta pacijenata u 11 godina koliko se profesionalno bavim ovim poslom

    sreo sam jedno 60 slučajeva da je neko utakao telefonski kabl u LAN karticu (meni su rekli da se tu kači internet)

    ali u sjećanju će mi ostati diler Tagora koji je odlučio da sam sklapa računar pošto je to jednostavno
    dolazi taj naš saradnik (neću ga imentovati i prezimentovati) kod mene sa mašinom koja mu ne radi i traži garanciju
    ja otvorim kućište kad ono:
    ČOVJEK LADNO UTAKAO FDD NAPONSKI KABL NA PINOVE OD MATIČNE PLOČE!!!!!!!!!!!

    još jedan slučaj koji će mi ostati u sjećanju koji nema neke veze sa samom računarom ali

    završim ja čovjeku instalaciju Windowsa on nule i stavim Kip Slobode kao pozadinu
    dolazi čovjek gleda windows mrtav zadovoljan novom instalacijom
    i gledajući onaj nesretni Kip Slobode prokomentarisa "KAKO JE LIJEP OVAJ PARIZ" ni ne trepnuvši!!!!!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  24. #174
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    taj posao je odavno otishao do djavola....ja sam se bavio njim preko 7 godina i sad radim samo neshto shto niko ne zna da uradi(iz chiste znatizelje o chemu se radi,nekad se zavrshi nekad ne)

    problem je shto je posao postao premalo placen zbog ljudi koji su voljni da ti za reinstalaciju naplate 5 eura i uz sve to dodju kolima kod tebe i zavrshe rachunar(ne vidim nikakvu isplativu rachunicu tu). tih slobodno da nazovem idiota koji upropashtavaju branshu u kojoj se nekad vrlo dobro moglo zaraditi ima na tone.I oni sami ne shvataju da podcjenjuju i svoj posao i svoje znanje zarad 5 eura.Sad ce nekao da kaze da je to kradja uzimati 30e za reinstalaciju sistema ali sat u bilo kojem servisu kosta 15e.Za kvalitetnu reinstalaciju(O/S,drivers,office,win updates,AV i update istog,dodatni programi) je potrebno oko 2 sata.Sad ja znam da sve to moze za mnogo manje(meni licno treba 20min za sklapanje prosjechnog rachunara,25min intsalcije operativnog,10-15min instalacije drivera i 10-15min instalacije programa ili bolje reci trebalo poshto odavno nisam sklopio racunar) ali poenta je da se stvari odrade bez zurbe i kvalitetno.prije 6godina je u tagoru posle sklapanja i instalacije bilo obavezno da rachunar radi sa svim upaljenim testovima minimum 24h bez prekida.danas su ljudi toliko u zurbi da nam ne dozvoljavaju jer se svima zuri...dodju ljudi koji nisu imali kompjuter 15godina i oce da mi dokazu da su u zurbi jer ne mogu 2 dana da chekaju ili dodju i ochekuju rachunar da kupe sav spreman i na gotovs kao da kupuju televizor...

    Ako vec mi serviseri "krademo" narod zasto dozvoljavamo da nam majstor za krecenje uzme 50-100 eura na krecenje za ruke,zasto ti gipsar izvede neku sumanutu cifru kad ga pitash da ti popravi neku sitnicu,zashto mi chovjek trazi 80 eura za postavljanje tende od 8 kvadrata???????????Zato jer ja to ne znam a on ZNA.a ne znanje se NAPLACUJE.Servisiranje je majstorski posao i to vrlo nezahvalan i stresan kad smo vec kod toga.Ako vi ne cijenite sebe i svoj posao onda vas ni ljudi nece cijeniti a josh manje ono shto radite da bi ste se prehranili.Znam ja da je "musterija uvijek u pravu" ali ima milion i jedan nachin da ih ucutkate na lijepo.

    Prva i osnovna stvar kod servisa je da upalite rachunar pred musterijom kad dodje u servis.Da pitate chovjeka shta nije u redu sa kompjuterom i da ocijenite koliko vam vremenski treba da se zavrshi.

    Nikad ali NIKAD ne obecavajte ljudima da ce biti gotovo za sat,dva ili dan.Uvijek ostavite sebi lufta jer svasta moze da se desi u medjuvremenu.Od nekog hitnog servisa na kom mozete fino da zaradite do nekih nepredvidjenih problema sa rachunarom koji radite.Na taj nachin ne lazete chovjeka ako se neka od takvih situacija desi i naravno zadrzavate neki mali nivo profesionalnosti jer ne lazete musteriju koji ce biti zadovoljan ako ga vratite isti dan ili malo manje zadovoljan ako ga vratite posle dan ili dva.

    Ako smatrate da neki servis vrijedi vishe od predvidjenog vremena za servisiranje,ostavite ga par dana kod sebe,ljudi misle da ako se neshto zavrshi za 10 ili 15 minuta da to ne koshta nishta iako bi nekom drugom serviseru trebalo 2 dana za istu stvar.

    UVIJEK je isplativije za Vas da musteriji odmah na pochetku kazete da ce ga dijagnostika kvara kostati 5 eura pa da ce te ga zvati i reci mu shta je problem i koliko ce da koshta.Prvo,ako iole znate ishta,dijagnostika nece trajati preko 10minuta u kombinaciji sa onim shto vam kaze musterija.Drugo,ljudima se svidja kad znaju na chemu su prije nego da dodju po zavrshenom poslu u servis i frapiraju se cijenom koju kazete.Na taj nachin stedite svoje zivce u neizbjeznoj prepirci sa musterijom i objashnjavanju zashto to toliko kosta.

    Kad ocijenite da da je musterija teshka i sklona svadji ili je vrlo nevaspitana,slobodno lupite cifru 3 put vecu nego inache.Tako sebe oslobadjate te musterije jer vas nikad nece zvati za servise.Naravno pod uslovom da taj servis odradite kvalitetno.

    Kad ocijenite da je musterija dobra slobodno spustite cijenu ili ako je mala cifra u pitanju chastite ih.Takvi ljudi(pod uslovom da ste dobro odradili servis)ce vas uvijek preporuciti nekom pa cete moci da malo vishe da zaradite.

    Kad ocijenite da je musterija glupa(u smislu da chesto kvari svoj kompjuter) i da se ne razumije a ima prara,castite ih jednom ili makar naglasite da je cijena servisa tolika ali da ih cascavate 10,20,50 % .tim zadrzavate takvu vrstu ljudi kod vas a oni su vrlo dobre platishe.Trust me...

    Kad vam dodje povracaj na servis uvijek ga odradite besplatno ali se potrudite da da ga zavrshite do kraja.ako je osoba teshka recite joj da je posao zavrshen,izvinite se i zamolite ih da ne dolaze vishe kod vas.Ako je dobra samo se izvinite.nemojte prichati da Vam se to deshava ponekad jer to znachi da grijeshite i da vam drugi ljudi takodje vracaju racunare.

    NIKAD ne drzite musteriju pored sebe u servisu.bilo koje vrste.ako ne zeli da ode,spakujte racunar i predajte ga.Uvijek se desi da neka nervozna musterija naleti u bas tim trenucima i bez ikakvog valjanog razloga ispljuje servis i kaze kako ste ga zajebali.Thats a NO NO situation...

    Ako idete na teren obavezno ugovorite cijenu unaprijed,posle cete teshko naplatiti realnu cijenu za vas servis.Ako vas osoba chiji racunar popravljate smara,jednostavno batalite servis i recite - moj sat na terenu kosta xx eura,ja mogu cijeli dan da sjedim i pricam sa vama ako to zelite ali cu vam na kraju servisa naplatiti punu cijenu za vrijeme koje sam ostao kod vas.Always works...

    Ako su na terenu u pitanju virusi,uvijek je isplativije da odete kuci sa tim rachunarom.Samo skeniranje iole koristenog racunara vas koshta minimum par sati + skeniranje anti spyware i malware programima a takve stvari ne mozete naplatiti po punoj cijeni.Ako osoba ne zeli da vam da racunar,bolje je da se ustanete i odete nego da presjedite 4h kod nekoga zbog 15-20 eura(ili da kazete musteriji da ce je kostati po satu pa ako odgovara samo nastavite)

    Kad musterije krene da se svadja sa vama niposto nemojte da je chascavate samo da bi ste se otarasili muke.U takvim situacijama samo pitajte osobu da li zna da popravlja racunare.Onda kad vam kaze da je kod Marka jeftinije nego kod vas(Janka ) recite mu da sledeci put ode tamo jer vi drzite svoje cijene a Marko svoje.


    Eto toliko od mene i od mojih 10godina iskustva sa svakakvim manijacima,hoHstaplerima,pacijentima a i naravno normalnim i razumnim ljudima...Nadam se da ce vam ovo malo savjeta koristiti...

    EDIT : Zaboravih reci...ja sam batalio sa servisima jer su mi zivci potpuno posli.Valjda to lakse ide kad si mlad imash zivaca na pretek ili kad ostarash, oguglash na svakakve tipove.Najveci problem je shto kad ste mladi nemate nikakvog autoriteta i ochekuje se da se ne svadjate i prepirete sa starijim ljudima jer je to nevaspitano...Zato vam treba par stvari da takve situacije izbjegnete a da ipak istjerate na svoje
    FANTASTIČNO I IZVODLJIVO AKO SI SVOJ GAZDA, ALI ŠTA JE U NAŠEM SLUČAJU KADA TI GAZDA UĐE U SERVIS I KAŽE TI UZMI OVAJ PREKO REDA I ZAVRŠI DO 14h???

    IZVODLJIVO AKO TI KOLEGA NIJE AVETINJA KOJA PRIMA SVE ŠTO DOĐE

    TI ZNAŠ KROZ ŠTA SMO SMO SVE PROLAZILI U SERVISU (ZATO IH SADA I NE RADIMO)

    SVE U SVEMU IZVODLJIVO SAMO I ISKLJUČIVO AKO RADIŠ SAM

    PS.

    AKO ĆEMO PRAVO, I ONO ZA 10GODINA ISKUSTVA TI NIJE TAČNO ŠTO NE UMANJUJE TVOJE ZNANJE (NE ZABORAVI DA SAM TI JA POTPISAO PRAKSU , A JA RADIM 11 GOD.)

    ipak ću ti dati rep zbog truda i dobrih savjeta omladincima koji su svoje gazde
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    FANTASTIČNO I IZVODLJIVO AKO SI SVOJ GAZDA, ALI ŠTA JE U NAŠEM SLUČAJU KADA TI GAZDA UĐE U SERVIS I KAŽE TI UZMI OVAJ PREKO REDA I ZAVRŠI DO 14h???

    IZVODLJIVO AKO TI KOLEGA NIJE AVETINJA KOJA PRIMA SVE ŠTO DOĐE

    TI ZNAŠ KROZ ŠTA SMO SMO SVE PROLAZILI U SERVISU (ZATO IH SADA I NE RADIMO)

    SVE U SVEMU IZVODLJIVO SAMO I ISKLJUČIVO AKO RADIŠ SAM

    PS.

    AKO ĆEMO PRAVO, I ONO ZA 10GODINA ISKUSTVA TI NIJE TAČNO ŠTO NE UMANJUJE TVOJE ZNANJE (NE ZABORAVI DA SAM TI JA POTPISAO PRAKSU , A JA RADIM 11 GOD.)

    ipak ću ti dati rep zbog truda i dobrih savjeta omladincima koji su svoje gazde
    pa ja sam rekao da sam se 7 godina bavio servisom...10 ukupno u nasoj bransi

    sa 17 sam doshao u tagor
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

Page 7 of 11 FirstFirst ... 34567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 15
    Last Post: 25-07-09, 23:41
  2. Replies: 53
    Last Post: 27-03-07, 16:55
  3. Replies: 54
    Last Post: 05-09-05, 09:24
  4. Dokle vise "prosrpske" umjesto "srpske".
    By david strbac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 56
    Last Post: 26-04-04, 19:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •