Results 1 to 6 of 6

Thread: Test

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Test

    Evo kako je to izgledalo:
    Na svjeze formatiran HDD, je instaliran winXP. Bez antivirusnog programa, bez firewall-a, bez SP2. Upravo onako kako velika vecina kompjuterskih firmi i isporuchuje kompjuter kupcu.
    Otisao sam na URL dje mogu da skinem crack, pronjuska par minuta, download-ova jedan crack (*.exe file, sto naravno nije crack) i startovao ga. Znaci pokusao sam da oponasam usera koji ima prvi dodir s kompjuterom a krece u lov na crack/hack lokacije.
    Onda sam instalirao Kaspersky (po zadnjim testovima prvi na listi) i ad-aware SE.
    Kaspersky je pronashao 14 virusa, pretezno trojanaca.
    Ad-aware je pronasao 131 kriticni objekt.
    Nakon Ad-awarea SPybot je nasao jos 8 procesa.
    Surfovanje je trajalo 10tak minuta.
    Dakle nalazimo se u moru punom ajkula. Nije na odmet ponoviti:
    1. WinXP Service Pack 2 (SP2)
    2. Kaspersky antivirus
    3. Ad-aware, Spybot
    4. Zone Alarm PRO
    Bez ovih programa, tesko ce se ko nagledati interneta. :wink:

    Na kraju je Spyware Doctor pronasao jos 6 inficiranih fajlova i medju njima naravno zloglasni FindWhateverNow. Naravno uklanjanje je moralo biti ruchno jer kao sto vidjesmo za crack-ovima se bas i ne isplati trckarat
    virtuality is under construction.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih da napomenem vrlo vaznu stvar oko ovoga gore pomenutoga, a zloglasnoga "FindWhateverNow" virusa/spyware-a. Interesantno je da i poslije "ruchnog" uklanjanja ovoga chuda sa HDD-a, IE je nastavio da ide na URL koji je taj program zadao. Razlog je bio jednostavan: dakle u TCP/IP properties program je zadao DNS adrese koje su ustvari real address toga sajta. Znaci po uklanjanju svih fajlova koji imaju veze sa njim, ne zaboravite da uklonite i DNS adrese koje je zadao 8)
    virtuality is under construction.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jako korisna informacija prenesena iz licnog iskustva, obirom na to da i dan danas postoji veliki broj ljudi koji to zanemaruje, ne vjeruje ili se oslanja na "nece mene to", kao i onih koji misle da znaju.

    A ova fora a DNSom je i meni bila tabu. Naime, prijatelju sam uklanjao neki Hijacker sa racunara, ali rucno. I sve sam odradio lijepo, ali dzaba... opet ga hijackira na (tamo neku) adresu. Trebalo je vremena da se sve u glavi poveze i sredi.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    681
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poz Ravell stara lamo Da, ako cemo pravo iako sam prije nailazio na ovakav problem sa DNS-ovima, moram reci da sam izgubio lijepih sat vremena dok sam se sjetio te forice. Ali znas li ono kad $edis za kompjuterom, siguran da si istrijebio svaki trag virusa sa HDD-a, ali on opet radi sto ne treba da radi
    virtuality is under construction.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Test

    Quote Originally Posted by NAGUAL
    Evo kako je to izgledalo:
    Na svjeze formatiran HDD, je instaliran winXP. Bez antivirusnog programa, bez firewall-a, bez SP2. Upravo onako kako velika vecina kompjuterskih firmi i isporuchuje kompjuter kupcu.
    Otisao sam na URL dje mogu da skinem crack, pronjuska par minuta, download-ova jedan crack (*.exe file, sto naravno nije crack) i startovao ga. Znaci pokusao sam da oponasam usera koji ima prvi dodir s kompjuterom a krece u lov na crack/hack lokacije.
    Onda sam instalirao Kaspersky (po zadnjim testovima prvi na listi) i ad-aware SE.
    Kaspersky je pronashao 14 virusa, pretezno trojanaca.
    Ad-aware je pronasao 131 kriticni objekt.
    Nakon Ad-awarea SPybot je nasao jos 8 procesa.
    Surfovanje je trajalo 10tak minuta.
    Dakle nalazimo se u moru punom ajkula. Nije na odmet ponoviti:
    1. WinXP Service Pack 2 (SP2)
    2. Kaspersky antivirus
    3. Ad-aware, Spybot
    4. Zone Alarm PRO
    Bez ovih programa, tesko ce se ko nagledati interneta. :wink:

    Na kraju je Spyware Doctor pronasao jos 6 inficiranih fajlova i medju njima naravno zloglasni FindWhateverNow. Naravno uklanjanje je moralo biti ruchno jer kao sto vidjesmo za crack-ovima se bas i ne isplati trckarat
    Malo opreza,malo iskustva,dobra zastita i krek sajtovi ne predstavljaju problemNajvaznije kao i svuda je da se ne klika yes na bilo sta sto je ponudjeno.Samo krek,nakon toga provjera sa u mom slucaju KAV5 i PestPatrolom koji je zgodan jer pored toga sto je sjajan program ima tu prednost u odnosu na ostale sto se integrise u OS-i nikada problemiBilo je inficiranih krekova
    ali su dobili crvene kartone

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Opera, NOD 32, Norton 2005, Pest patrol, Spybot, ad-awer i nemam tih problema. Poznato je da na krak sajtovima izbacaju milion nekih linkova i sajtova sa sadrzajima kreativnim :roll: ali sto rece neko ne treba klikati nista na prozore koje izbacaju ti sajtovi. Vec samo krak traziti za download. 8)
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •