Results 1 to 14 of 14

Thread: Intolerancija krvi na odredjene namirnice

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    somewhere over the rainbow-MNE
    Posts
    726
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Intolerancija krvi na odredjene namirnice

    Vidim da je u skorije vrijeme ovaj metod postao popularan medju onima koji zele da smrsaju, ali i onima koji se generalno ne osjecaju dobro.
    Radi se o tome da svaki covjek ima odredjena svojstva krvi koja se prema nekim namirnicama odnosno njenim sastojcima ponasa kao prema anti-tijelima, te oko njih stvori membranu tj.masno tkivo (tzv.celije "zderacice"), i to je upravo ono sto odredjenim osobama ne dozvoljava da dodju do zeljene tezine.
    Analiza intolerancije omogucava dublju analizu krvi na osnovu koje se izdaje lista namirnica koje bi trebalo izbjegavati, a koje jesti normalno.
    Osobe sa kojima sam pricala smrsale su od 8-10 kg za 3 mjeseca, i osjecaju se fantasticno. Naravno, to bi trebao da bude i njihov stil zivota, i ova analiza se nikako ne smatra dijetom, ali pomaze dostizanju normalne tezine (nikako ne pravi od covjeka pokretnu motku).
    Cuvam te,ne dam nikom da te dira
    na dlanu si
    moja tajna... urezana...

  2. #2
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo polako postaje podforum MEDICINA...A ne zabava i sve i svasta
    :)

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj test je njesra iz iskustva drugih ljudi...
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka krvna grupa sa sobom nosi različitu (ne)poželjnu ishranu, i bez ovih analiza.
    Last edited by [kinetic]; 06-12-09 at 21:53.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Krvne grupe su se i definisale načinima ishrane i života naših predaka,čije prehrambene i životne preference danas nasljeđujemo preko krvi.
    Uzeću za primjer grupu 'A',recimo.A - skraćenica od 'agrarian' (prevod valjda nepotreban).Uglavnom živjeli u dolinama plodnih rijeka,hranili se na bazi žitarica,onda ribom,voćem.
    Bla bla bla,dalje znate.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Krvne grupe su se i definisale načinima ishrane i života naših predaka,čije prehrambene i životne preference danas nasljeđujemo preko krvi.
    Uzeću za primjer grupu 'A',recimo.A - skraćenica od 'agrarian' (prevod valjda nepotreban).Uglavnom živjeli u dolinama plodnih rijeka,hranili se na bazi žitarica,onda ribom,voćem.
    Bla bla bla,dalje znate.
    a jel, a sta je onDA _"O" KRVNA GRUPA SKRACENICA OD?

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ma to je neki doktor, iz SAD mislim da je, patentirao. Po njemu ja recimo ne bih trebao da imam potrebu za mesom jer imam A grupu a ja baš naprotiv najviše volim da jedem meso i najviše mi prija isto kao i mlječni proizvodi.
    E sad taj doktor je malo zaboravio jednu činjenicu,da su ljudi tokom cijelog svog postojanja bili svaštojedi. Hranili se hranom i biljnog i životinjskog porijekla,sve zavisno na što su nailazili. Uostalom taj isti doktor je objavio tablice za ishranu.I sve je to super ovako na oko al mi recimo nije jasno kako su se plemena ili čopori iz hladnih krajeva zimi hranili.Nije bilo supermarketa pa da odu i kupe zamrznut kukuruz ili tek uvezeno južno voće .

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Teorija o krvnim grupama je mlada i pravu istinu doznat ćemo kroz godine koje slijede.
    Ključna stvar .
    Inače,sva mi je familija bliža a grupa.Baba ima 86 godina i zdrava je a cio život je provela hraneći se ovčetinom,svinjetinom,sirom,mlijekom i skorupom.U njeno vrijeme se teško nalazio bakalar,soja,artičoka,tofu sir a bogme su kikiriki i laneno ulje bili rijetki :mrgreen:. Moj pokojni đed isto tako,umro je u 80 i nekoj godini a ne bi se reklo da ga je život mazio. Ipak ću ja vjerovat primjerima ljudi oko sebe a ne piskaranjima naučnika koji svoje tvrdnje zasnivaju na teorijama koje još nisu dokazali.Ribu,meso i sireve(al i ostale mlječne proizvode) obožavam.
    Nešto u svemu tome ima al mi se čini da nije pravilno interpretirano
    btw:gadi mi se kikiriki :mrgreen:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je dosta smijesna teorija jer na primjer grupa A je jednako zastupljena i kod Eskima i kod Crnogoraca a kad bi se jednako morlai hraniti nastala bi teska muka. Ako se ne varam grupe AB- svuda u svijetu ima oko 1% stanovnista. Sta bi oni kukavci morali jesti kad ih tako malo a da se totalno ne istrijebe. Sto se tice te dijete i mrsavljenja je logicno jer ako ne jedes ljeb smrsaces pa ma koje krve grupe bio. Sto kao dokaz te teorije navode je sve vise ljudi koji su osjetljivi na gluten i i kad ne jedu hljeb mrsave.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    a jel, a sta je onDA _"O" KRVNA GRUPA SKRACENICA OD?
    Omnivore.Svaštojed.Dobro si mi spustio ovo.
    O grupa ima najširi spektar namirnica koje se preporučuju za ishranu,upravo jer se pretpostavlja da je najstarija grupa.Nekad tofu sira nije ni bilo.
    Dutch,on ne govori o POTREBI da jedeš zrnevlje ili ribu.On govori o tome da organizam najviše i najbrže izvlači proteina (koji su 'gorivo' organizma) iz određenih tipova hrane.To ne znači da ne možeš da jedeš meso ili da ne može da ti prija.To ne znači,takođe,da ne možeš biti dugovječan ako jedeš nešto što ti organizam ne razgrađuje tako brzo i efikasno.Na poslijetku,navike u ishrani su mnogo važnije od krvne grupe u određivanju onoga što voliš da jedeš.
    Pretpostavljam (ispravno,nadam se) da su tvoji baba i đed takođe dosta vremena provodili u kretanju,tako da su uspijevali da potroše svaku svinju koju su pojeli u životu.A u kakvim su vremenima živjeli,ne vjerujem da su ih puno i pojeli.Znam da moji nisu.
    .Što se tiče ribe,trebalo bi da ti leži,a i ja sam A grupa,pa ne jedem hranu baziranu na malom agraru. Dakle,da ponovim,'doktor' ne govori o hrani koju voliš,jer tip ishrane usvajaš načinom života,navikama itd.Govori o hrani koju najbrže i najefikasnije trošiš.
    Teorija ovog doktora je antropološki ispravna.Zimi su se ljudi već neko vrijeme prije nas koristili skladištenom hranom (unazad barem 20.000 godina,vjerovatno i mnogo,mnogo više).
    Oni koji nisu preživljavali od agrara,bili su lovci,a kao takvi,išli su za krdima životinja koja bi migrirala zimi.Nomadi.Oni su B.
    Takođe,on ne tvrdi da su se sve ove grupe ljudi hranile samo jednim tipom ishrane (lovci samo mesom i mliječnim proizvodima,poljoprivrednici samo zrnastom hranom).Samo kaže da su se uglavnom tim hranili,što je tačno.
    Last edited by Čika Džo; 07-12-09 at 08:02.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  12. #12
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To je dosta smijesna teorija jer na primjer grupa A je jednako zastupljena i kod Eskima i kod Crnogoraca a kad bi se jednako morlai hraniti nastala bi teska muka. Ako se ne varam grupe AB- svuda u svijetu ima oko 1% stanovnista. Sta bi oni kukavci morali jesti kad ih tako malo a da se totalno ne istrijebe. Sto se tice te dijete i mrsavljenja je logicno jer ako ne jedes ljeb smrsaces pa ma koje krve grupe bio. Sto kao dokaz te teorije navode je sve vise ljudi koji su osjetljivi na gluten i i kad ne jedu hljeb mrsave.
    To je sasvim logično,kao što rekoh Dutch-u.Važan dio ishrane A grupe je i riba (iz očiglednih razloga,život u dolinama rijeka,na obali,plodno zemljište,bla bla).Eskimi su poseban slučaj,ali i oni mahom jedu ribu.
    Što se AB grupe tiče,ona je najmlađa.Pretpostavlja se da se skoro formirala. Oni nisu morali da preživljavaju toliko dugo kao,recimo,O grupa.
    Da još naglasim,ova teorija nije 100% potvrđena,ali ako je analiziramo objektivno,ima dosta potpore u realnosti.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potpora se svakako moze naci samo sto je mnogo vise razlicite ishrane nego grupa krvi i onda se ta teorija pomalo 'nateze'. Nacin ishrane se mijenje i zavisi od mnogo cega, ja bi trebao imati grupu K jer cim vidim koljenice odoljeti ne mogu

  14. #14
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Potpora se svakako moze naci samo sto je mnogo vise razlicite ishrane nego grupa krvi i onda se ta teorija pomalo 'nateze'. Nacin ishrane se mijenje i zavisi od mnogo cega, ja bi trebao imati grupu K jer cim vidim koljenice odoljeti ne mogu
    Ja posrćem na ljutu hranu.
    Vezano za priču,normalno je da sve grupe kombinuju,samo što brže razgrađuju i sintetišu proteine iz hrane koja im leži.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Egzotične delicije
    By funestis in forum Gastronomija
    Replies: 116
    Last Post: 24-01-17, 21:57
  2. Akcija dobrovoljnog davanja krvi !!!
    By PERPER in forum Primorski
    Replies: 24
    Last Post: 03-09-09, 22:48
  3. Imamo i AVARSKE krvi!
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 23
    Last Post: 05-05-08, 00:20
  4. Merac promila u krvi
    By Mickey-HN in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 26-12-07, 21:26
  5. Crnogorke Spartanske Krvi !
    By Zvek_Zivi in forum Ljubav
    Replies: 6
    Last Post: 31-03-07, 03:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •