Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 75 of 75

Thread: Papagaji

  1. #51
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,944
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Da ti odmah kazem da nemas sta da trazis po Crnoj Gori,nema odgajivaca da valja,sve su ptice divlje ili stare,nema rucno hranjenih (pricam o aleksandrima),provjereno.
    Evo ti preporuka dje mozed da uzmes provjereno dobrog papagaja od vrhunskog odgajivaca,koja god da je vrsta u pitanju,dobit ces veliku mazu sa kojom mozes komotno napolje da setas... https://www.facebook.com/profile.php?id=100009381288989

  2. #52
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Kod Nikole su tigrice super. Znam da su rucno hranjene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #53
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,944
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Ja sam trazio iskljucivo Aleksandra,pa nisam obracao paznju na ostale vrste. Vidim da sad imaju pilad koja se rucno hrane (tigrice i rozenkolisi) u ZOO HOBBY

  4. #54
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post

    Moze tel od Nikole?
    https://m.facebook.com/groups/242425...35/?view=group



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #55
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    neznam koliko si spreman da platis ali uvjek bas uvjek kupuj rucno hranjenog papagaja . iz mnogo razloga . 99posto nasih prodavnica nabavlja papagaje sa istog mjesta i naravno nijedan nije rucno hranjen .
    ako ikako imas ogucnosti neka ti neko donese od nekog odgajivaca iz Srbije . em ljepsi , zdraviji i jeftiniji .

  6. #56
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    U ZOO Hobby, u Pejton, reče mi momak da ih on kući razmnožava, ali da su hranjene ručno, to nisu. Ja sam prije 15 dana dvije kupio tamo, i svaki dan radim sa njima, i tek sad bojažljivo slijeću na ruku da jedu, al ako mrdneš ruku, haos nastane.
    Da ne bude niko u zabludi, svakome u Pet šopove je priča da su ručno hranjeni, od toga sigurno 95 posto nije istina. Takva ptica se odma i lako može raspoznat.

    Papagaji koji su ručno hranjeni i naviknuti na blisku interakciju sa ljudima su i stariji. Ja bih svakako uvijek radije uzeo mlađu pticu, pa ja radio sa njom.

    Guzica je dala broj od Nikole, pa vidi. Znam da on trenutno ima tigrice koje svakodnevno izlaze iz gnijezda, baš mlade, po 8 eura su. Ima i onaj Šljivančanin Goran što se bavi tim, potraži ga na FB.

    Nego sve je ovo zlatno pri tome kako potrefit pol kod mlade ptice, koje mijenjaju boju nosnice. A pogotovo kod jednobojnih, albino i lubino, odnosno bijelih i žutih.

    E to je muka jad me ubio evo dva mjeseca.

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  7. #57
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Da dodam da K9 prodavnicu nijesam uspio da nađem, bili su onamo kod Frke ali su se neđe preselili.

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  8. #58
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro vece ,
    Gospodine Petronas s obizrom da ste bili dovoljno ljubazni da me spomenete moram uzvratiti istom mjerom.
    prije svega ZOO HOBBY nije u Pejtonu vec zgrada EJ Nisa. Drugo, prije 15 dana niste mogli kupiti rucno hranjene tigrice kod nas jer su u tom periodu prodate dvije i obje su otisle kod razlicitih , standardnih musterija.

    S obzirom da niste upuceni da vam objasnim, rucno hranjenje je proces gdje uzimate pticu sa 15-20 dana starosti i hranite spricem tj kasikom sledecih mjesec dana a nekad i vise zavisno o kojoj ptici se radi i ta ptica nikako ne moze biti starija od one koja se prodaje u pet shopovima kao divlja tj po toj cijeni.

    Rucnim hranjenjem se bavim vec 4 godine i imam iskustvo i znanje od oca koji se razmnozavanjem ptica bavi vise od 35 godina. A takodje, rucno hranjene ptice se ne prodaju zajedno bas iz razloga da ne bi izdivljali jer proces hranjenja je jedno a sam proces socijalizacije i kasnijeg prilagodjavanja na vlasnika je drugo. S obzirom da imate hrabrosti da iznosti neistinitosti i blatite nekog nece vam biti problem da slikate te nazovi, rucno hranjene tigrice koje ste kupili kod nas i kazete javno vase ime.

    Hvala puno na reklami , jer svaka reklama je dobra reklama. Svaki iskusniji odgajivac zna mog oca i zna kako on radi sa pticama, a ako imate problem sa odredjivanjem pola i starosti ptice slobodno pitajte, nije nikakav problem to utvrditi.

    Sledeci put kad krenete da sirite neistinosti i pricate gluposti prvo se informisite da ne biste dolazili u situaciju da ispadnete budala.


    ZA SVE ONE KOJE INTERESUJE SLIKE I VIDEO ZAPISE RUCNO HRANJENIH TIGRICA, I ROZENKOLISA MOZETE NACI NA NASEM FB PROFILU I STRANICI
    https://www.facebook.com/ZOO-HOBBY-287783644760870/
    https://www.facebook.com/z.hobbypodgorica?fref=t

    Ovdje se mozete uvjeriti da li se radi o rucno hranjenim pticama ili ne a JOS BOLJE MOZETE NAS POSJETITI I LICNO SE UVJERITI U NASEM PET SHOPU U UL BRATSTVA I JEDINSTVA U ZGRADI EJ NISA i dobiti validne i kvalitetne informacije o papagajima ili citati svakakve gluposti po internetu.

    Takodje bih ovim putem i pomenuo IGORA GORANOVICA, momka koji se bavi uzgajanjem rozenkolisa i pohvalio za veoma kvalitetne ptice i njegove ptice mozete naci kao rucno hranjene u nasem prodajnom objektu.


    SRDACAN POZDRAV,
    SASA LUKIC

  9. #59
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Gospodine Lukic Sasa,

    na post nemam da dodam ništa, sem da je neistinit, a o tome koje su ručno hranjene a koje nisu, trebate da kažete i mušterijama a ne za sve tvrdite da jesu. To je priča svakog pet šopa, i po tome se ne razlikuje niko, pa ni vaš. Ja se ne bavim odgajivanjem, ali imam kupljenih ručno hranjenih ptica koje od prvog dana slijeću na ruku i dopuštaju da se diraju, za razliku od vaših.

    A o tome ko je ispao budala, ukoliko baš insistirate da utvrdimo to, budite sigurni da ću vas posjetit na radnom mjestu.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  10. #60
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne tvrdim ja nista Gospodine Petronas, to sve moze da se vidi a i vi da ste zaista bili u nasem sopu to bi ste i vidjeli umjesto sto izmisljate i govorite stvari za koje nemate argumente.

    Ja insistiram da se predstavite i date fotografije ptica koje su kupljene kod nas i za koje tvrdite da su prodate kao rucno hranjene a nisu .

    Uostalom, postoji link moje stranice i profila a koga zanima moze sam da dodje i uvjeri se kako radimo sa pticama .

  11. #61
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    https://www.facebook.com/10000953689...9334165061129/

    izvolite video da ne morate da trazite i recite mi da ovo nisu rucno hranjene ptice.
    RUCNO HRANJENE TIGRICE I ROZENKOLISI CE BITI SPREMNI ZA PREUZIMANJE ZA 10-15 DANA A SVA OBAVJESTENJA NA FB STRANICI I PROFILU.

  12. #62
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    ti ka papagaj samo ponavljaš jedno te isto, evo link evo fejsbuk....
    može se snimit video sa 2 tice lako da valja, a kakve su ostale 42...

  13. #63
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Gle pakla...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  14. #64
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima sam nimfu drza sam je u kucu i pusta je iz kaveza da aveta po kuci, umio je da rece Mico. I bas sam.mu posvecen bio. I nedje ne znam sto je bilo izbacim kavez napolje i potpuno zaboravim na njega. Podjem posle mjesec cini mi se da uzmem neato na balkon i lagano vidim les u kavez i sokiram se. Ni dan danas mi nije jasno kako zaboravih na njega.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  15. #65
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koga ne interesuje moze da zaobidje. al vidim bas vam je odgovor *intelektualan* . Na snimku je 6-7 ptica a ako vratite unazad snimke i slike nacicete ih jos nekoliko desetina vise al vas ne zanimaju papagaji papagaja.

  16. #66
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    E Olose svaka ti dala, nasmija me u toj nesreci

    Stvarno mi nije jasan ovaj ton obracanja i nipodistavanja, ni da je Petronas ne znam sto reka a i mislim da su one dvije nesrecne nimfe bas iz ovog Zoo-a sad kad procitah lokaciju.

    Petronase K9 koliko vidjeh na netu je u Ulici Vojislavljevica br 89 a ja sam sve mislio da je u Ul Arsenija Boljevica nedje iza Delte.

    Koga interesuje mladi plavi Mali Aleksandar moze ga naci u 101 Dalmatinac u Budvi, takodje kod njih se mogu naruciti rucno hranjene nimfe i Mali Alexi. Cijene 40 i 150 eura, valjda su im nimfe iz njihovih uzgajivacnica, a Alexe nabavljaju sa strane.
    Last edited by St.Dzonny; 17-05-17 at 23:06.

  17. #67
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Ton da ne pozelis da udjes tamo nikad. Sta ti je dugogodisnje iskustvo u poslu.
    Srecan ljubimac, St. Dz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #68
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Evo viđeli ste sve. Stvarno, kad sam bio u radnji ZooHobby, bili su korektni i ljubazni, ali evo kad iznijeh ono što jeste, postadoše vrlo neprijatni. Taman dugogodišnje iskustvo u poslu.
    Slobodno, ko god je u prilici neka posjeti ZooHobby, i primakne ruku bilo kom kavezu, i viđet će reakciju ptica koje su daleko od pitomih. No, to je tako u svakom pet šopu u gradu, i ne treba očekivat za te pare da ptice budu i lijepe i mlade i pitome. No, svaku sreću u radu želim, ali sa malo drugačijim vokabularom i pristupom.

    St Džoni, poći ću do K9 pa javljam što ima.

    Što se tiče pet šopa iza Delte, ulica Arsenija B., to tamo je Animavet 2, i oni nemaju životinje, samo opremu, bio sam skoro baš.

    Ima jedan novootvoreni pet šop u Siti kvart, od kružnog desno, ali ni tamo nema nijedna životinja, samo oprema.

    Jedino đe nijesam bio je pet šop, preko put 5 udovica, Pluton se zove. Oni imaju životinje i ptice al ne znam kakve su.

    Ko oće kvalitet, neka se isprsi za ovaj primjerak, nadživjeće svakog gazdu. Stari članak

    http://www.vijesti.me/caffe/atrakcij...a-radis-148042
    Last edited by Petronas; 21-05-17 at 19:55.
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  19. #69
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,944
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Petronas,nisi u pravu druze. Ja trgujem u ovu radnu stalno i nikad nisam nista slicno dozivio,niti sam cuo da su nekome rekli da su ptice pitome ako to nisu,inace one izlozene ptice u prvoj prostoriji nikad nisu pitome,takve drze u zadnjem dijelu radnje i posebno se brinu o njima,svojim ocima sam vidio kako momak rucno hrani pilad od tigrice i rozenkolisa,podjite u drugi dio radnje dje su im ribice i vidjet cete. Uostalom ja sam tako i kupio pitomog malog aleksandra kod njih,bio je odvojen od ostalih papagaja,slucajno sam ga i vidio jer sam posao u drugi dio radnje da gledam ribice koje isto kupujem kod njih.


  20. #70
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Sve je pošlo u PM, umjesto da se svađate oko zastava, proslava, procenata, izbora, izdajnika itd itd vi se glođete oko ptičica, Amfilohije reaguj

  21. #71
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Sve je pošlo u PM, umjesto da se svađate oko zastava, proslava, procenata, izbora, izdajnika itd itd vi se glođete oko ptičica, Amfilohije reaguj
    Eo vidj, ne moze coek imat svoje iskustvo s necim 🤣 gospodi pomiluj


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  22. #72
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,529
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Mene je drago Čoček da si ti ubo pitomu pticu
    Ja nijesam bio te sreće.
    Za sve što sam rekao jesam u pravu, oni vjerovatno imaju i ručno hranjenih i pitomih, ali velika većina nije.
    Znam za drugi dio radnje, ali tamo rijetko ima ptica.

    U svakom slučaju, vidio si i sam nastup pomenute radnje i post od Natasa002 i sve da nijesam u pravu, ovo nije način da neko ko oće da privuče mušterije ponaša, vrijeđa i dalje tupi istu priču.
    Nego, to sve treba uzet sa rezervom, možda ovo i nije nalog nekog ko radi u tu prodavnicu, jer ođe svako može anonimno da piše.

    Ja vam opet ponavljam da sam ja imao ovakvo iskustvo, što ne znači da neko nije imao fenomenalno iskustvo sa njima, kao što ti kažeš.





    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  23. #73
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ne znam da se nijesu mozda prebacili kod "semafora" Cetinski put desno se skrene, Siti Kvart -> Ct put -> kruzni tok odmah desno se skrene ka DG, tu su na oko 50m, Mislim da im je tu i veterinar i da su tu mladim pticama kapali iza vrata valjda sredstva protiv buva ili cega li vec.

    Zeljno se iscekuje jedan, nadam se, mladi zeleni Mali Alexa iz petshopa kod Elektro skole.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Da dignem malo temu.
    Ima li neko upuceniji oko papagaja u CG?
    Gdje uzeti? Da je pitom/rucno hranjen?
    Postoji li neka odgajivacnica?

  25. #75
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Koleginice/kolege imali neko iskustva sa velikom pticom(papagajem) u stanu Afrički sivi Žako, Edel i ostali.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Papagaji
    By Corwin in forum Kućni ljubimci
    Replies: 23
    Last Post: 28-08-08, 14:49
  2. Papagaji!?
    By N-I-K-O in forum Kućni ljubimci
    Replies: 3
    Last Post: 25-07-08, 12:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •