Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: Obecanja...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Obecanja...

    Da li ste ikad bili u situaciji da cujete necije "Obecavam ti" i koliko ste bili u stanju da vjerujete u to?...
    Da li vam se i samim nekad desilo da ste nekom to izgovorili a da niste bili sigurni da cete moci to da ispunite ili pak u tom trenutku jeste a ipak niste na kraju obecano ispunili?....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,498
    Thanks Thanks Given 
    5,349
    Thanks Thanks Received 
    3,844
    Thanked in
    1,520 Posts

    Default

    nazalost nekoliko puta, cak se ponekad ufatim kako lazem bez ikakve potrebe......
    Mada mislim da sam promijenio to ipak

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,626
    Thanked in
    2,279 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li ste ikad bili u situaciji da cujete necije "Obecavam ti" i koliko ste bili u stanju da vjerujete u to?...
    Da li vam se i samim nekad desilo da ste nekom to izgovorili a da niste bili sigurni da cete moci to da ispunite ili pak u tom trenutku jeste a ipak niste na kraju obecano ispunili?....
    Ne volim da mi iko ista obecava, to me odma asocira na to kako ce puknuti stvar, pogotovo u ljubavi. A ja nikad ne obecavam nista u vezi ljubavi, previse je imaginarna kategorija da bi se tako nesto reklo.
    A ako imate nekog od koga treba obecanje da bi mu povjerovali... nesto tu ne stima.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne pamtim da sam nekom nesto obecala a da to nisam ispunila,i ako mi obecanja nisu bas nesto svakodnevno...Obecanje je za mene jedna od svetih rijeci koja treba da tezi tome da bude ispunjena,pa i kad cujem da mi neko nesto obeca onda ocekujem da ce se potruditi da ne opovrgne svoju rijec,a ako je opovrgne tad ce,sasvim izvjesno,izgubiti puno u mojim ocima...I nista uradio nije...U ljubavnim vezama tesko da je sta sigurno,i iz tog razloga ne volim da cujem obecanja,niti da ih dajem ako nisam sigurna da ih mogu ispuniti...Van ljubavi,nekad mi se desi i da sam gotovo natjerana da nesto obecam pa sa nekom tezinom opet gledam da ispunim to ali ispunim ipak na kraju...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se ne bih cudila da sam nekim ljudimam memorisana u telefon kao "ok, ali ne mogu nista da obecam".

    S druge strane, cujem da neko nekome nesto obecava u svakom razgovoru, to im izgleda dodje kao zarez, tako da sam izraz nema nikakvu tezinu, pa i meni kad nesto "obecaju" ne uzimam u obzir. Znam i sa tim i bez toga moze li se i treba li nekome nesto vjerovat.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne, nikada.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,121
    Thanked in
    1,083 Posts

    Default

    nikad ne obecavam, a završavam sve što mogu lično da završim...kad je ljubav u pitanju, slažem se sa Mojsijem...ne tražim obećanja samo djela
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Rijetko kad kazem 'obecavam', tu rijec shvatam bas ozbiljno i ne volim to da kazem ukoliko nisam 100% sigurna da obecanje mogu ispuniti. I mrzim kad ljudi tu rijec tako lagano upotrebljavaju, makar dok sa mnom razgovaraju.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Baš, baš odavno nisam čuo riječ "obećavam". Osim u predizbornim kampanjama, a čak ni za to nisam siguran.

    Meni lično smeta kad ljudi shvate nešto što ja kažem, makar bilo i nešto banalno i neodredjeno tipa "vidjećemo", "dogovorićemo se", kao obećanje. I kad par dana kasnije čujem "a obećao si mi ovo, a ono...", i tretman kao da sam prekršio ne znam kakvu krvnu zakletvu.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Meni lično smeta kad ljudi shvate nešto što ja kažem, makar bilo i nešto banalno i neodredjeno tipa "vidjećemo", "dogovorićemo se", kao obećanje. I kad par dana kasnije čujem "a obećao si mi ovo, a ono...", i tretman kao da sam prekršio ne znam kakvu krvnu zakletvu.
    Od toga poludim...A imam odlicno pamcenje pa znam dal sam nesto obecala ili nisam...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je uzrecica "Nista ti ne obecavam" . Nemam obicaj da ispalim,ali od 10 puta,moram jednom uhvatit' krivinu..ili mozda 2

  12. #12
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Meni lično smeta kad ljudi shvate nešto što ja kažem, makar bilo i nešto banalno i neodredjeno tipa "vidjećemo", "dogovorićemo se", kao obećanje. I kad par dana kasnije čujem "a obećao si mi ovo, a ono...", i tretman kao da sam prekršio ne znam kakvu krvnu zakletvu.
    +17.
    Quote Originally Posted by Zodiac View Post
    Meni je uzrecica "Nista ti ne obecavam" . Nemam obicaj da ispalim,ali od 10 puta,moram jednom uhvatit' krivinu..ili mozda 2
    Meni nije bio običaj,ali u zadnje vrijeme,krivinarim žestoko.9 od 10.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Jeste da je ovo podforum ljubav, ali ipak moram malo šire mrežu da bacim da bih odgovorio. Za nekoliko ljudi koje poznajem, dovoljno mi je da mi kažu da će nešto da urade da znam da će tako da bude. Podrazumijeva se da neće uradit ono što su rekli ako postoji stvarno žestok razlog. A to mogu da podrazumijevam na osnovu dosadašnjeg iskustva koje sam imao sa njima. Čim neko mene mora da ubjeđuje tako što mi obećava, nema ljeba.

    Isto važi i za mene.

    Veruj mi! Lažeš! Veruj mi! Lažeš! Veruj mi!
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne treba davati obećanja, a još manje se treba na njih oslanjati. Rezerva i sumnja su korisne, jer nas tjeraju da stvaramo alternative. No, oko nekih stvari treba postići čvrst dogovor, jer u suprotnom akcija se gubi u sumnjičavosti i rezervisnosti. Ako nema neko čvrstog oslonca, onda se ništa ni ne pokreće.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije par godina, iz jednog čudnog muško-ženskog odnosa koji je bio ogromna škola u mom životu naučila sam sljedeće - obećanje je najljepša i najteža riječ... Ne treba je trošiti uzalud i koristiti je svaki put kada želiš nešto da dobiješ.
    Naučila sam težinu dobijenog i datog obećanja.
    I tada sam shvatila koliko su me lagala i koliko sam puta Ja slagala druge. A nisam htjela.
    Otada - zaista vodim računa što pričam i obećavam, jer volim da budem od riječi. I prestala sam olako da vjerujem ljudima koji su laki na obećanjima.
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne volim obecanja i uvjek ih nekako uzimam sa rezervom. Isto tako i ja ih vrlo rijetko dajem jer ne zelim sebe da dovedem u situaciju da ispanem lazov jer ko zna kakav splet okolnosti moze dovesti do toga da ih ne ispunim...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    hmm obecanja i ljubav mi bas ne idu zajedno
    She is only here to annoy herself!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hmm obecanja i ljubav mi bas ne idu zajedno
    Vishe mi idu za neki biznis

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hmm obecanja i ljubav mi bas ne idu zajedno
    Kad su vezana konkretno za odnos izmedju dvoje ljudi ni meni ne idu,ali idu definitivno u prici u kojoj su oboje svjesni tezine te rijeci i izuste je kad obecaju da ce promjeniti nesto kod sebe sto i njima samima smeta i jednostavno treba im partnerova podrska u svemu tome e onda mi to itekako ide ...al samo u segmentu oboje svjesni tezine rijeci obecavam...
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  20. #20
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rijetko kad sto obecavam, a kad obecam, to (gotovo) uvjek odradim.. Pogotovo, ako je nesto vazno u pitanju. A ima ljudi (u mojoj blizini, koje znam cijeloga zivota) kojima "obecavam" dodje kao uzrecica, koju zaborave poslije pola sata... E od toga ludim
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  21. #21
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rijec obecavam sama po sebi ne znaci nista... znacenje i jacinu dobija u zavisnosti od toga ko je kaze... od nekih ljudi mi ne znaci nista, jer i njima to ne znaci nista, dok od drugih, rijetkih, moze da znaci sve
    ja licno, ne volim da obecavam
    I don't necessarily agree with everything I say.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Obecavam nekakvim ljudima da cu im rezat nekakve diskove , a ne mogu dosadno mi je...
    Kreč, kolica i mešalica.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by trojkam View Post
    rijetko kad sto obecavam, a kad obecam, to (gotovo) uvjek odradim.. Pogotovo, ako je nesto vazno u pitanju. A ima ljudi (u mojoj blizini, koje znam cijeloga zivota) kojima "obecavam" dodje kao uzrecica, koju zaborave poslije pola sata... E od toga ludim :d
    + 1 .....................
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam nekada vjerovala obecanjima, projektujuci da ih ljudi dozivljavaju ozbiljno kao i ja. sad je vec sve to selektivno, a i neka obecanja koja sam dala nekada davno, su danas poprimila sasvim drugu formu, tako da sam jako oprezna sa tim i obecavam samo ono shto znam da 100% zavisi od mene.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  25. #25
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Obećanje ludom radovanje.

    Ti iznad mene ne zamjeri, pričam uopšteno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Izbori, kampanja, obecanja...
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 112
    Last Post: 28-03-09, 17:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •