Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 333

Thread: SKI Sezona

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Trgovah ja Speedwave12 i cipele Dalbello Aerro 90 pa daako me budu kupili po Zabljaku...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    ljudi ja sjutra idem da uzmem nekakve skije ne znam ni ja sto..pa cu vam napisat sto sam sve uzeo i za koliko para...pa vi recite bravo ili zajeba si se...nebitno
    ionako mi je prva sezona ima da se slomim VAS
    f6

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    ljudi ja sjutra idem da uzmem nekakve skije ne znam ni ja sto..pa cu vam napisat sto sam sve uzeo i za koliko para...pa vi recite bravo ili zajeba si se...nebitno
    ionako mi je prva sezona ima da se slomim VAS
    U Tempo (prodavnica sportske opreme u Lepoj Kati) imas fine ELAN daske sa vezom FLOW 4.2 za 190 E (sa vezom) + cipele oko 150 E + stapovi 20 E i eto ti kompleta da si miran neko vrijeme...

    A ako ne zelis ELAN imas u istoj prodavnici VOLKL par modela po 130 E + marker vez 60 E + pomenute cipele...

    Toplo preporucjem pomenutu prodavnicu prevashodno zbog odnosa prema kupcima...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  4. #79
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    to nije skupo za novu opremu,sem ako neces nesto profesionalno. moj savjet,predjite na bord
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  5. #80
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    meni su rekli da je bord tezi nego skije...pf ne znam nisam probao
    uzimam 150e sve (skije head-ove+vez+stapovi+cipele) vozeno prosle godine samo.ispalo mi je to tako za ovu sezonu.ako mi se svidi sport uzimam iduce godine full opremu a moze mi se svidi i bord...

    edit: evo ljudi ispade da nema cipela za mene (45.5 broj nosim) a skije su salomon(solomon) ako znam crka..valjda skije i vezovic 80e? sto da cinim
    Last edited by acs; 26-12-07 at 20:46.
    f6

  6. #81
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi,ski pas je preskup....i o kakvim guzvama pricate.....nece ni pola ljudi biti,kao sto je bilo ranijih godina.......i + zicare duplo brze voze...
    10 e sa ski pas je vise nego dovoljno...
    i + racunaj put,pa da se nesto pojede i popije....
    ovo je sramota sto se radi u CG. da su nam plate po 1000e i vise,pa aj nekako...
    Malo je ljudi kao sto je COVJEK

  7. #82
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    I? Oće li bit skijanja za vikend na Jezerinama? Ova informacija mi treba što hitnije jer se valja organizovat.
    Zna li se definitivno kolko je ski pass za 9:30 - 16:30 ili kako li već radi žica preko dana
    TEMPO je definitivno najbolja varijanta za kupovinu opreme. Znači ljudi ti kažu što je i kako, npr. ako imaju neki model, koji čak i nije jeftin, oni ti kažu: "nemoj nije to jaka skija nije rađena za ljude preko 70kg neće izdržati težinu uzmi ove jeftinije su ti a bolje" i sl.. Trebalo bi da su nabavili magnete tako da ću ih i ja sjutra posjetiti.

    Da neće ko da kupi Dynamic skije za spust, Salomon vezovi i cipele 45 (datchstain ili nešto sl.), štapovi neki bezveze? Dao bih sve za 80e.
    Last edited by kimmi; 26-12-07 at 22:01.

  8. #83
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica, Niksic
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ponudi to ski centru bjelasica mozda ti ih otkupe oni sa parkinga

  9. #84
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    bord je za ucenje mnooogo laksi,treba ti 7 dana i to da si antitalenat za pjesacenje. dok za skije da ih naucis treba...
    za jednu sezonu bord mozes da naucis vrhunski da vozis,dok skije treba visegodisnje iskustvo. ovo pricam iz sopstvenog iskustva,jer sam vozio skije pa presao na bord,i osjecaj voznje totalno razlicit
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    meni su rekli da je bord tezi nego skije...pf ne znam nisam probao
    uzimam 150e sve (skije head-ove+vez+stapovi+cipele) vozeno prosle godine samo.ispalo mi je to tako za ovu sezonu.ako mi se svidi sport uzimam iduce godine full opremu a moze mi se svidi i bord...

    edit: evo ljudi ispade da nema cipela za mene (45.5 broj nosim) a skije su salomon(solomon) ako znam crka..valjda skije i vezovic 80e? sto da cinim
    CIpele su ti najvaznije i nije ti preporuchljivo da ih kupujes polovne. Cipela se prilagodi nozi, ulozak se potpuno formira tako da ti je moja preporuka da kupis nove.
    Imas u Lepu Katu cipele 2 modela - ja sam juce bio tamo 5 sati (trgovao skije ja, zena i pashenog) i posto ja nosim 45.5 patike nasao sam tamo 3 modela koja sam mogao da obuchem (46.5 broj ili ti 30.0 tj 300).
    Last edited by Ben Dover; 27-12-07 at 09:03.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #86
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    a koliko su novaca? imam osjecaj da je bolje da cipele neke dobre to ce mi trajat mozda dosta? ne mijenjaju se modeli ka skija svake godine....

    ja ljudi ubijediste me sad za board ali meni je muka ja jedini tamo board da ucim a svi ovi na skije...ne znam pocecu na skije valjda nije prelaz na board toliko drugciji kasnije...
    f6

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Pa cipele su ti od 130 pa ceraj do 210 ali tebi ce se sigruno naci izmedju 130 i 150 E neke...

    Sto se tice odluke bord ili skije to je vec stvar tvog ukusa i zelje. Ja recimo skijam od cetvrte godine i ne mogu bord na ochi vidjet ali to je samo stvar moga ukusa...

    U gore pomnutoj prodavnici imas i sve za bord od daske veza i cipele pa ti vidji...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    uzeh skije salomon sa vezovima iste marke...vozene samo ove sezone (07) iz svajc polovne.
    skafander imam,jaknu trla vrla...e jos treba da uzmem one naocare pa cu najvjerovatnije uzet one velike... eto toliko

    ako cujete da se ko zakuca u drvo na jahorinu pri 150na sat to cu bit ja cisto da znate.
    f6

  14. #89
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    to to naocare uzmi "one velike" te su najbolje cini li mi se ili ti opet fale cipele...

    Btw milo mi je bilo kad sam vidio ovih par dana koliko se opreme trguje po prodavnicama. Iskreno se nadam da svi ti ljudi umiju da skijaju onoliko koliko to kazu kada kupuju jer sam uvidio da u PG ima dosta super skijasa...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  15. #90
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    277
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    "te velike" obavezno gledaj da imaju duplu plastiku i da ne magle,to odmah mozes provjeriti iznesi ih napolje i duni u njih,ili udji u zamrzivac i ista tehnika zovu se brile
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  16. #91
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    primljeno! evo valjda ce doc cipele u NK nekakve polovne pa da uzmem to...aj ako mi se svidi opremicu se iduce godine puna ratna oprema...

    oca mi ebi sa cim se ja zanimam .no briga me.
    f6

  17. #92
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica, Niksic
    Posts
    543
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    "te velike" obavezno gledaj da imaju duplu plastiku i da ne magle,to odmah mozes provjeriti iznesi ih napolje i duni u njih,ili udji u zamrzivac i ista tehnika zovu se brile
    Duplu plastiku mogle je i drugacije . Uzmi Scott ako nadjesh malo su skuplje ali je kvalitet ludilo owo sa duplom plastikom to je radjeno prije 15-tak god za takmicare da ne bi maglilo ili ako bi udarila kapija po brilama i slomila 1 sloj brila uvjek ostaje drugi za zastitu. Imam Scott nowiji model prije 2god i savrsen je, stari cuvam brile inace :P

  18. #93
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    koliko je to malo vise pare? i koliko kostaju stapovi? mislio sam da njih uzmem nove sto me briga valjace...da ih ne pozajmljujem
    f6

  19. #94
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    I sadasnje dobre naocare (maska) za skijanje imaju dupla stakla (tj. plastike ) , bez duplih ne uzimaj. Jako je bitno da ih ne brises (pogotovo ako su mokre) sa unutrasnje strane - da ne skines antifog namaz. Za 30 i vise eura mozes da uzmes dobre naocare...

    Stapovi su ti oko 20 i vise eura. Duzinu odredjujes tako sto okrenes stap naopako, uhvatis stap odmah ispod (ne iznad) krplje i stavis "rucku" na pod - ako ti je podlaktica paralelna sa zemljom onda je to ta duzina.

    Kao sto su ti rekli, cipele su ti najvaznija oprema, da budu taman, a da ne zuljaju, da budu udobne naravno, ali da ne budu velike (kada skroz zakopcas ne treba peta da seta u cipeli, i da noga ne trne [to znaci da je prezategnuto]).

    Skije za pocetnike da ne budu predugacke, duzina da ide do brade, najvise nosa (za pocetnike).

    Za sve detalje na www.skijanje.co.yu i forum na tom sajtu..

  20. #95
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    fala ti druze prijatelju kad udjem u prodavnicu da gledam stapove ovim principom ima da misle da mi je bode miler stric
    f6

  21. #96
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Skijah na Jezerinama za novu. Bješe snijega, ne bješe 067 signala, ne bješe gužve (osim kod rentiranja opreme đe je bio haos), BJEŠE LIJEPO.

    Iznajmih novu opremu HEAD, skinuo sam etikete sa skija i štapova, eto koliko su bile nove. Oni kukavci su totalno neorganizovani. Poslije pola sata kad uspjeh da se izborim za opremu otuđiše mi 13 eura + 14 eura poludnevni ski pass.

    Ključ nije radio, staza nije bila loša.

    Najjače je bilo kad smo se s merakom zaputili u onaj gornji restorančić da popijemo po kuvano vino, reče konobar odmah da vam kažem da nema ništa kuvano. Aj daj onda po koka kolu (koja bješe nekim čudom topla) Daj nam leda za ovu koka kolu. NEMA LEDA!

    Vrh!

    Ipak, ništa nije pokvarilo utisak!

  22. #97
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Skijah na Jezerinama za novu. Bješe snijega, ne bješe 067 signala, ne bješe gužve (osim kod rentiranja opreme đe je bio haos), BJEŠE LIJEPO.

    Iznajmih novu opremu HEAD, skinuo sam etikete sa skija i štapova, eto koliko su bile nove. Oni kukavci su totalno neorganizovani. Poslije pola sata kad uspjeh da se izborim za opremu otuđiše mi 13 eura + 14 eura poludnevni ski pass.

    Ključ nije radio, staza nije bila loša.

    Najjače je bilo kad smo se s merakom zaputili u onaj gornji restorančić da popijemo po kuvano vino, reče konobar odmah da vam kažem da nema ništa kuvano. Aj daj onda po koka kolu (koja bješe nekim čudom topla) Daj nam leda za ovu koka kolu. NEMA LEDA!

    Vrh!

    Ipak, ništa nije pokvarilo utisak!


    E bih i ja danas na skijanje (uzeh onaj od 9-13h) od 10 eura i mogu ti reci da ne mozes reci "staza nije bila losa" STAZA JE BILA VRHUNSKA. nikada od otvaranja Jezerina staza nije bila tako dobro uređena, jedina mana i zamjerka je sto je velika guzva na kupovinu ski pasa (samo dva momka rade pa ne mogu da stizu) ostalo je OK i vrijedi svake pare koja se plati i za ski pas i za parking!


    P.S. Presmio sam se kad sam vidio konobare sa onim ruznim masnama :blah:


    --------------

    I jos nesto, Kako ti bi za NG?
    Last edited by Calexico; 04-01-08 at 15:22.

  23. #98
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Onaj ko se, kao ja, nadao da će poslije godina maltretiranja dočekat da na Jezerinama skija ka čoek, neka pročita ovo:

    http://www.pcnen.com/detail.php?modu...=95&blog_id=31

    Ako je ovo istina, onda se propalo...

    Uz to, izgleda da je parking 2 € po satu !!!!

  24. #99
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    1,001
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Onaj ko se, kao ja, nadao da će poslije godina maltretiranja dočekat da na Jezerinama skija ka čoek, neka pročita ovo:

    http://www.pcnen.com/detail.php?modu...=95&blog_id=31

    Ako je ovo istina, onda se propalo...

    Uz to, izgleda da je parking 2 € po satu !!!!
    jeste 2 € po satu, ja sam bio danas

    a malo je pretjerao u ovome završnom komentaru !!!


    A što ste vi navikli da vam bude sve džabe. pa skijenje je skup sport a ko oće da uživa treba i da plati. A još na planini su 3 puta veći troškovi nego li ljeti na moru.


    Prijatelju dođi i vidjećeš da vrijedi to svakog eura koji daš

  25. #100
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,886
    Thanks Thanks Given 
    1,652
    Thanks Thanks Received 
    2,841
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    kupih cipele nordica ...eto sad sam skupio svu opremu.pa u nedelju dako skoknem do bjelasice... eto tako.

    ako vas neko pita jel bode miler se spusta niz bebi stazu znajte da sma ja
    f6

Page 4 of 14 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CNP sezona 12/13
    By Mojsije in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 20
    Last Post: 27-11-12, 15:40
  2. Nova sezona i ....
    By Goran69 in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 21-04-11, 21:27
  3. Sezona !?
    By mc_esseny in forum Primorski
    Replies: 39
    Last Post: 07-08-08, 07:44
  4. Sezona je
    By KRKNA in forum Ljubav
    Replies: 27
    Last Post: 14-10-04, 18:16
  5. Sezona :)
    By Bijesno pile in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 12-06-04, 22:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •