Page 5 of 71 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast
Results 101 to 125 of 1772

Thread: Prodaja, kupovima i tražnja kućnih ljubimaca

  1. #101
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa istina je da dovodi pitanje predaka ali oba roditelja su iz od odgajiacnica iz srbije ,i imaju uredan pedigre.
    i od 9 stenadi 2 su povukla na zlatne retrivere a ostali su pravi labradori

  2. #102
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tom Riddle-Mala se zahvaljuje

    Misterijum-jel' mozes da vjerujes :roll:Ni ja nisam mogla ali moram da priznam da je odlicna mama,super se brine o bebicama
    A jel' nam komšija i dalje onako lijep i dobar i kako su njegova dečica
    Pošalji mi koju sličicu te dvije seterke i neke podatke o njima da okačim na Balkankinology mozda se nađe neko da ih usvoji.
    Kao sto vidis nase brojno stanje se uveliko popravilo


    I još slikica:twist:

  3. #103
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cestitam na bebama, mama im je predivna- divili smo joj se na CACIB-u PG
    Pozdrav!

  4. #104
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gruna_Stramen hvala puno
    Puno nam je značila podrška koju smo imali na CACIB-u Pg,pa se još jednom svima zahvaljujem na tome

  5. #105
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto racunar nije radio sa zakasnjenjem Vam prenosim radosne vijesti, 17.02. posle 59 dana i sest sat gestacije moja Ina je ostenila pet stenica i to tri muzjaka i dvije zenke. Porodjaj je protekao bez vecih problema i Ina je sve odradila sama kao da je iskusna a ne da joj je prvi put.
    Prvo se stene rodilo u 22.30 (decko), drugo u 22.45 (decko) u 22.53 svijet je ugledala malena curica, u 23.30 jos jedan decko i 20 minuta posle ponoci dobili smo drugu djevojcicu, nesto krupniju od prve. Dvanaest sati po rodjenju bebe su bile teske od 180 gr. (curica) do 250 gr. najkrupniji muzjak. Ina je divna majka i ja nemam nikakvog posla oko stenica osim sto mijenjam prostirke u kotilici, bebe samo sisaju i spavaju i veoma su mirni (osim dok traze dudu, tad su glasni ali se smire cim je pronadju).
    Ininih beba stizu uskoro, nema ih puno, ali ima vremena bice.....

  6. #106
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahna na CACIB-u u Pg nam je stvarno bilo super...Drustvo 'Ko' vlade' je pruzalo podrsku svima,a najvise Lori,Maloj i Kaliopi Htjeli smo mi i da navijamo na ovoj izlozbi u Delta City-ju,ali vas nije bilo :P




  7. #107
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default







    Ovo su Ina i bebe odmah nakon porodjaja

  8. #108
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I Mona, sa kojom se pario moj Badi, okucila se 20.02. ... Na svijet je donijela osmoro stenadi od kojih su cetiri muzijaka (dva crna i dva kafena) i cetiri zenke (tri crne i jedna kafena) ... Tacno vrijeme kad se koje stene okucilo i njihovu tezinu ne znam jer me Monin gazda o tome nije obavijestio (necete mi zamjeriti )
    Imam nekoliko slika,ali cu sacekati vikend da odem sve fino da ih slikam,pa postavljam slike....


  9. #109
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    99
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko beba Super! Cestitam svima od srca!

    Quote Originally Posted by Nemanja_91 View Post
    pa istina je da dovodi pitanje predaka ali oba roditelja su iz od odgajiacnica iz srbije ,i imaju uredan pedigre.
    i od 9 stenadi 2 su povukla na zlatne retrivere a ostali su pravi labradori
    Nemanja,buduci da će RETRIVER KLUB CRNE GORE ubrzo aktivno početi "sa radom",i da ćemo krenuti sa učlanjivanjem i ostalim aktivnostima,kao jedna od osoba koja je u upravi kluba osjecam se duznom da ti kazem sljedece-vidjeh malo vise slika tvojih stenaca u dijelu malih oglasa i ono sto se meni cini je da si ti pario kuju labradora sa goldenom(oprosti na direktnosti),ili da je neki blizi predak,baba ili deda tvojih stenaca golden.Jer ti nemas stene koje lici na laba, a ima dlaku goldena,vec je stene pljunuti golden,a od roditelja labradora!Kako?! Kazes roditelji imaju rodovnik-ne sumnjam,ali pitanje je kako je dobijen! E upravo zato sve ovo pricam! Nek' su tebi stenci zivi i zdravi, i smatram da kao ljubimci ne vrijede nista manje od bilo kojih drugih stenaca,ali mi ćemo se se kao klub zalagati za cistokrvnost obije rase,jer sta bilo kome vrijedi papir ako taj pas nije to sto pise na papiru.I koga mi to onda zavaravamo?! Tako se uništava rasa! I ti će psi imati potomke,a njihovi potomci svoje potomke prenoseći krv koja nije tipična za rasu.
    Nije mi bila namjera da ikoga gnjavim ovom pričom,ali voljela bih da ljudi shvate poentu...
    Uostalom ukoliko ti nije problem,voljela bih da slike roditelja tvojih štenaca postaviš na forum,da ih vidimo. Ne radi se o tome da vršim ikakvu istragu,već bih stvrano voljela da vidim kako izgledaju.
    Svi vi, čije sam divne postove o prinovama prekinula ovom "besjedom"-praštajte :neutral:

  10. #110
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by taurmina25 View Post
    Koliko beba Super! Cestitam svima od srca!



    Nemanja,buduci da će RETRIVER KLUB CRNE GORE ubrzo aktivno početi "sa radom",i da ćemo krenuti sa učlanjivanjem i ostalim aktivnostima,kao jedna od osoba koja je u upravi kluba osjecam se duznom da ti kazem sljedece-vidjeh malo vise slika tvojih stenaca u dijelu malih oglasa i ono sto se meni cini je da si ti pario kuju labradora sa goldenom(oprosti na direktnosti),ili da je neki blizi predak,baba ili deda tvojih stenaca golden.Jer ti nemas stene koje lici na laba, a ima dlaku goldena,vec je stene pljunuti golden,a od roditelja labradora!Kako?! Kazes roditelji imaju rodovnik-ne sumnjam,ali pitanje je kako je dobijen! E upravo zato sve ovo pricam! Nek' su tebi stenci zivi i zdravi, i smatram da kao ljubimci ne vrijede nista manje od bilo kojih drugih stenaca,ali mi ćemo se se kao klub zalagati za cistokrvnost obije rase,jer sta bilo kome vrijedi papir ako taj pas nije to sto pise na papiru.I koga mi to onda zavaravamo?! Tako se uništava rasa! I ti će psi imati potomke,a njihovi potomci svoje potomke prenoseći krv koja nije tipična za rasu.
    Nije mi bila namjera da ikoga gnjavim ovom pričom,ali voljela bih da ljudi shvate poentu...
    Uostalom ukoliko ti nije problem,voljela bih da slike roditelja tvojih štenaca postaviš na forum,da ih vidimo. Ne radi se o tome da vršim ikakvu istragu,već bih stvrano voljela da vidim kako izgledaju.
    Svi vi, čije sam divne postove o prinovama prekinula ovom "besjedom"-praštajte :neutral:
    razumijem te donekle ili mozda cak u potpunosti,ja sam htio da se uclanim u taj klub cisto onako jer ne planiram moju zenku da izvodim na izlozbu eventualno bih je poveo ako bude dje u cg ispit urodjenih sposobnosti jer je tu zaista zapanjujuca.

    a sto se tice stenaca ,rodovnik od oca nisam gledao ali znam da je placen u srb 300e tako mi je bar vlasnik rekao ,a nije imao nikakvu korist da laze.

    a stenad ne izgledaju bas kao pravi goldeni ali lice malo glavom ali gradjom a ni dlakom samo sto dlaka podjsjeca na njih,a i karakter im nije bas labradorov jer su zastitnicki nastrojeni i znaju da laju poprilicno,sto mi se iskreno malo i svidja jer pored ove moje bi mi ponijeli kucu cijelu ne bi zalajala,ali ipak to nije odlika koja treba da bude labova tako da je mana.

    ne razumijem se toliko u genetiku ali mislim da su ta stenad dosla sa muzjakove strane,sto ce se i pokazati za koju godinu kad je budem opet pario sa nekim drugim.

    nemam trenutno nikakve slike ,ali majka nije bas najbolji primjerak labradora ako se gleda izgled izlozbenih (koje iskreno i ne volim )jer ima malo duzu njusku ,duze noge i ne mnogo siroke grudi,sto su odlike radnog primjerka.

    sto se tice izlozbenih protiv takvih pasa sam jer nemaju ono sto je labradoru urodjeno a znate svi koje su to osobine ,koje lab gubi sve vise i vise.

    a sliku cu postaviti nedje kad je lijepo slikam

  11. #111
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ostalo jos jedno stene koje slici zlatnom retriveru veoma lijepo koje bih rado poklonio i jedna zenka koja je stvarno vrh sto se tice izgleda i kvaliteta ,koju sam i mislio meni da ostavim al nemam dje ,nju prodajem za neke sitne pare koga interesuje neka se javi na pm,do petka ujutru posle toga vise nema

  12. #112
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemanja odlike koje si naveo (duga njuska, duge noge i uzak grudni kos) su ono sto odstupa od standarda rase i to je mana a ne odlika radnih labradora. svaki labrador je i radni jer je to odlika rase - razlika je samo u tome da li vlasnik aktivno radi na tome sa psom ili ne.
    Imas veliki broj izlozbenih labradora i to na ovim prostorima koji su i lovci i imaju titule i na utakmicama. to je kompletan pas, kakav i treba da bude. e sad neko ima uslova i zelju da tako i toliko radi sa psom, neko nema. dakle, to dosta zavisi od vlasnika.
    predlazem da se ovih par postova prebaci u temu o labradorima da ne offujemo ovuda.

    sto se tice negledanja rodovnika oca stenaca, nemoj opet praviti takvu gresku, kako si npr. mogao znati da nisu u bliskom srodstvu on i tvoja kuja?

  13. #113
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iskreno vjerujem da se razumijes dosta u labove ali dosta stvari koje si navela uopste nisu takve ,evo ti konkretan primjer da ni jedan lovac nece da uzme izlozbeno stene.
    radni labovi se uveliko razlikuju iako mozda cak i odstupaju od standarda,jer svaki standard je pisan da bi pas sto ljepse izgledao,sto u principu sjebalo mnogo rasa.

    a neko je vec pisao o tome,a nedje cu slikat moju kuju pa ces vidjeti o cemu pricam.
    a to sto kazes da svaki lab ima urodjene sposobnosti nije istina jer znam za neke sa kojima se radi ali nemogu ni primaci mnogima sa kojima se ne radi ,a sto se toga tice samo ti ime kaze urodjene sposobnosti ,nije to dresura.

  14. #114
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    standard ne moze sjebati rasu, standard je ono sto utvrdjuje odlike neke rase i cemu odgajivaci teze. znam ja kako tvoja kuja izgleda, gledala sam slike a i vidjela sam je uzivo onda u petrovcu, mada je tad bila jako mlada. ne mislim da ona nesto jako odudara od standarda, ali i sam si naveo neke njene uocljive karakteristike. svaki pas ima mana, sto ne znaci da je gori od nekog drugog ili da manje vrijedi. stvar je samo u tome da neki u vecoj a neki u manjoj mjeri odgovaraju standardu rase.
    sto se tice radnih sposobnosti psa, vjeruj mi, to dosta zavisi i od vlasnika i od samog psa, njegovog temperamenta, genetike itd. mozes ti imati psa sa savrsenim radnim osobinama ali ako mu ne dajes priliku da ih pokaze, cemu sve to?
    slazem se ja da nije svaki lab dobar na tom polju nazalost, ali isto tako mislim da bi svaki trebao da zadovolji bar neki minimum kao sto je taj ispit urodjenih osobina. i da sama rijec kaze URODJENIH. ali i za to treba raditi malo sa psom da bi ga mogao izvesti na taj ispit.

  15. #115
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam da ovo nije pravo mjesto da postavim ovaj link,ali kada se vec otvorila prica o standardu,izlozbenim i neizlozbenim primjercima pasa,odgledajte ovo,pa cete vidjeti sto su ljudi(tj. kinologija i DANASNJI standardi) uradili mnogim vrstama pasa http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...deoid=44215931
    @Misterijum hvala ti za ovaj link


  16. #116
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se mogu kladiti da 90 posto labova ne bi polozilo test urodjenih sposobnosti.
    nisam stigao da odgledam klip,pa necu komentarisati jer ne znam o cemu se radi,ali mnoge rase je sjebao standard i kinologija i uzgajivaci koji samo oce kes

  17. #117
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom Riddle View Post
    Znam da ovo nije pravo mjesto da postavim ovaj link,ali kada se vec otvorila prica o standardu,izlozbenim i neizlozbenim primjercima pasa,odgledajte ovo,pa cete vidjeti sto su ljudi(tj. kinologija i DANASNJI standardi) uradili mnogim vrstama pasa http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...deoid=44215931
    @Misterijum hvala ti za ovaj link
    Ti si lud bez svakog ... Cujes sat vremena traje video,mogu se kladit da ga ni ti nisi odgleda

  18. #118
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ina i bebci

    Kao sto sam obecala evo jos slicica mojih (Ininih) beba, bebe su osam dana stare i divno napreduju


    Tu svi sisamo, samo da vidite kakva je to tuca dok se ne smjestimo



    Zar nisam zgodna mlada dama



    Kod mame je najljepse
    Last edited by Djina Pg; 25-02-10 at 16:47.

  19. #119
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    djina cestitam na bebicama, preslatke su.
    Nemanja s kojim ti znanjem i pravom tvrdis to?znas li sta podrazumeva ispit urodjenih osobina i na osnovu cega tvrdis da ga 90% labova ne bi polozilo?kojih 90%?
    u Srbiji lab ne moze biti zreli sampion ako nema polozen IUO, u Hrvatskoj pas ne moze u priplod bez tog ispita? po tvojoj tvrdnji broj labradora u Hrvatskoj bi bio veoma mali a bogami nije
    ako mislis na labove u CG zasto bi oni bili nesto nesposobniji od ovih u okolnim zemljama kad poticu od njih?

  20. #120
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala Gruna

  21. #121
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O dushe male,predivni su,ja bih ih "mechila" po cjeli dan i gnjavila koliko su medeni...
    Djina-moje chestitke i neka su zhivi i zdravi...uskoro ce i moja maca imati male bebane...

  22. #122
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    45
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvaja Manekenka , i ja vama zelim da sve dobro prodje sa bebama

  23. #123
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Labrador stenci na prodaju






    Kontakt na +38164/61 57 817

    Email - [email protected]

  24. #124
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nemanja_91 View Post
    ja se mogu kladiti da 90 posto labova ne bi polozilo test urodjenih sposobnosti.
    nisam stigao da odgledam klip,pa necu komentarisati jer ne znam o cemu se radi,ali mnoge rase je sjebao standard i kinologija i uzgajivaci koji samo oce kes
    Na osnovu cega ovo tvrdis?

    Ja ti mogu sa sigurnoscu reci da je labrador jedna od najmanje "syebanih" rasa,90 % labradora ima odlican instinkt za rad,jos nisam sreo labradora koji nije bio sposoban za rad.

  25. #125
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    27
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nemanja_91 View Post
    evo ti konkretan primjer da ni jedan lovac nece da uzme izlozbeno stene.
    Ja znam par lovaca koji su uzeli stene iz odgajivacnica koje su specijalizovane za izlozbe i ti psi uspesno love,tako da nemoj generalizovati.

Page 5 of 71 FirstFirst 1234567891555 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Fotografije kućnih ljubimaca
    By funestis in forum Kućni ljubimci
    Replies: 4891
    Last Post: 19-02-24, 11:50
  2. Ishrana kucnih ljubimaca
    By Totalno_LooD in forum Kućni ljubimci
    Replies: 339
    Last Post: 23-05-11, 15:15
  3. Odlazak kucnih ljubimaca....
    By DzoniS in forum Kućni ljubimci
    Replies: 7
    Last Post: 09-08-09, 15:04
  4. Razdvojenost vas i vasih kucnih ljubimaca
    By Břgíńjĺ in forum Kućni ljubimci
    Replies: 5
    Last Post: 23-02-09, 15:17
  5. Ljetni problemi naših kućnih ljubimaca
    By Oky in forum Kućni ljubimci
    Replies: 1
    Last Post: 02-09-07, 22:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •