Page 53 of 58 FirstFirst ... 343495051525354555657 ... LastLast
Results 1,301 to 1,325 of 1429

Thread: Koji mobilni imate?

  1. #1301
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default Koji mobilni imate?

    Quote Originally Posted by zubizaretta View Post
    Treba period tranzicije sa operativnog na operativni... Kod iosa briljiraju animacije i fluidnost, sve je skockano kao kod plasticara... Dupe, usne, kvalitetan silikon ali su sva dupeta i usne iste Ovamo se kreces vise '3d' kroz operativni.... Sto znam, vazda negdje dobijes, negdje izgubis... Za sad mi je dobro tu
    Ma miksam ja, par godina android, pa par godina ios, pa nekad uporedo oba…

    I sad imam p30 pro ako mi nesto treba što je teže izvodljivo na ios..:

    Ali par nekih app meni jako bitnih (drugacije izgledaju, rade na andorid) po mom mišljenju lošije… desilo se prije par godina budiness suite da mi nisu stizale poruke na android…. I onda jbg

    Josh jedna stvar koju ne mogu da vjerujem da nisu napravili . Na ios swajpujes ka dolje i otvori ti se odma search sa tastaturom, na andorid moram da idem da trazim traku sa search da bih nesto trazio. U more aplikacija posebno ove sto ne koristim cesto pa su u folder bile sabijene to mi je bila osnovna funkcija kao i za imenik , a ovdje to ne koristim jer je prekomplikovano
    to npr ima Huawei ali je lošije riješeno jer je search bar skroz gore, i ne otvara tastaturu dok ne klikneš…



    Ne znam ima li Android ovo?

    Korisno, pogotovo za cigle )
    Last edited by stefke; 22-01-23 at 09:47.

  2. #1302
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,332
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    2,175
    Thanked in
    1,648 Posts

    Default

    Viđi mene haaaa
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  3. #1303
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Android Call Forward.
    1) Phone
    2) Settings
    3) supplemnetary services

    IOS
    1) Settings
    2) Phone
    3) Call Forward

    Znači isto, čak su i putanje slične.

    Što se tiče zvanja Android je makar 15x brži.

    Kada bih tebe pozvao, otvorim Dialer i kucam 784 (to je prva tri slova imena Stivi), i dial. Ne može nikad brže biti. Na IOS je Dialer, contact pa traži.
    Ako već uđeš u contact kao na IOS, na Android je dovoljno da odradiš swipe na desno a da ne klikaš na kontatk i on će ga pozvati.

    Što se tiče kamere. Lično je palim tako što izvadim telefon iz džepa i dok ga vadim dva puta pritisnem power dugme. Kamera je podržana automatski i samo okinem. Proces traje oko 2 sekunde.

    Na IOS moraš da otključae telefon da bi je upalio. Sa obzirom da nemaš touch ID moraš prvo da prineseš glavi pa da je upališ ili da dok vadiš telefon centriraš desni donji ćošak telefona. Uglavnom sporije i to dosta.

    Za ovo zadnje pojma nemam. Koristim SMART Lancher već 10 godina. U njemu je upravo ovako kako si opisao. Swipe i odmah ide search.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  5. #1304
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default Koji mobilni imate?

    Paljenje na ios je samo taknes ekran (tap to wake) i zadrzis dolje kameru.. sekund

    Takodje ima back tap pa mozes staviti kameru ako ti je lakse (meni nije) ili nešto drugo (double, triple tap)


    Sve je to stvar navike, meni npr najbolja mozda opcija na ios je airdrop, dje pošalješ klipove, slike drugom korisniku za par sekundi a full size.

    Onda Live slike na ios su 2x bolje odredjene…

    Klip npr u fabrickoj aplikaciji mogu da cropujem i resizujem..




  6. #1305
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Montenegro, Podgorica
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    239
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Ja zaglavih na Mi 10 evo preko 2 godine. Zadovoljan sam, ima bubica (MIUI) ali ima i prednosti.. Jos uvijek se savrseno drzi. Razmisljao sam da ga mijenjam, ali pojma nemam sto bih uzeo a da bude ogroman napredak u odnosu na Mi 10, a da ne bude skup previse. Ne planiram zamjenu u skorije vrijeme..

    Sent from my Mi 10 using Tapatalk

  7. #1306
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,727
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ali par nekih app meni jako bitnih (drugacije izgledaju, rade na andorid) po mom mišljenju lošije… desilo se prije par godina budiness suite da mi nisu stizale poruke na android…. I onda jbg

    I meni cak nije bilo nekih app na androidu koje sam koristio na eplu pa nadje covjek alternativu. Vise su navike u pitanju od bilo cega drugog... Sve u svemu, ponavljam... ios vise skockan, manje opcija/one ui 'širi razmišljanjem' a vise opcija.

    Nego da ne ode ovo u 'vs' topic, to bi bilo bzvz.

  8. The Following User Says Thank You to zubizaretta For This Useful Post:


  9. #1307
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Ne bih da hvalim umrEli Windows, ali Lumia 950 ima dugme za kameru, ne mora se ekran dirat, plus ima i Live Photos

    Salu na stranu, ali bas nevjerovatno da dugme za fotograifju nije zazivjelo, pogotovo sa razvojem softvera za fotograifju i drustvenim mrezama.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  11. #1308
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,530
    Thanks Thanks Given 
    1,019
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Meni je to bilo veoma zgodno na Xperia Z seriju dok sam koristio, kratki dodir fokus, drugi dodir okidanje fotografije.

    Gledam ovaj pixel 6a nesto, ali vidim dosta negativnih komentara opet za softver, sto je malo reci bruka obzirom da su oni direktni tvorci os-a.


    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  12. #1309
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default Koji mobilni imate?

    Koristim 2-3 godine Iphone 11 IOS 16.1.2 i jedva cekam da predjem (vratim se) na dobar Android. Iphone radi stabilno, baterija ok, fotografije odlicne ali neke stvari mnogo zivciraju, kao pregled poziva.

    Ako moze neko od Iphone korisnika nauci kako da vidim kada smo se zvali ja i Pera Peric.

    Na Androidu udjes u kontakt Pera Perica i izlista ti sve od kada si prvi put ukljucio telefon.

    Na ovo smece moras da listas cijeli history jedan po jedan poziv.

    Evo primjer: Ana (za sve kontakte je isto)




    Last edited by GaD; 22-01-23 at 15:23.

  13. #1310
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,727
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Iphone je multimedialna starleta, operativno-sistemski stari svat

  14. #1311
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Znaci popisivao sam neke stvari iphone loverima i ni jedan nikad nerece da nisam u pravu. Dobijaju update skoro svi telefoni (za pohvalu) ali brate da neces da sredis ovo za poslovni telefon… a da teta na pjacu hoce da vidi kad je poslednji put zvala dobavljaca a da ne mora da lista cijelu istoriju poziva.

  15. #1312
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,727
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Svi oni imaju neke svoje patetnte koji su vjerovatno zasticeni. Npr one "gluposti' tipa tap na vrh ekrana kod iphonea da skroluje nazad na vrh. E koliko mi je trebalo da se naviknem da android to nema tako lagano rijeseno... Vjerovatno i nisam nikad... Robujemo navikama...

  16. #1313
    Join Date
    May 2021
    Posts
    541
    Thanks Thanks Given 
    108
    Thanks Thanks Received 
    78
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Nema zbora, iPhone urađaji su mašinčine. Ali na androidu ima mnogo više izbora među samim uređajima u svim mogućim cjenovnim rangovima i mnogo više mogućnosti za customizaciju. Pretpostavljam da je ogromnoj većini korisnika za prosječne potrebe potpuno svejedno koji OS koriste, ne vjerujem da preko 5% korisnika uopšte koristi sve što i prosječan telefon nudi, a ne samo flagship. Lično bih iOs koristio samo u slučaju da mi je dodijeljen službeni iphone jer iz nekog razloga kompanija mora da se koristi to okruženje. A ne pada mi na pamet nijedna takva kompanija. Možda Apple.

  17. #1314
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,920
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Paljenje na ios je samo taknes ekran (tap to wake) i zadrzis dolje kameru.. sekund

    Takodje ima back tap pa mozes staviti kameru ako ti je lakse (meni nije) ili nešto drugo (double, triple tap)


    Sve je to stvar navike, meni npr najbolja mozda opcija na ios je airdrop, dje pošalješ klipove, slike drugom korisniku za par sekundi a full size.

    Onda Live slike na ios su 2x bolje odredjene…

    Klip npr u fabrickoj aplikaciji mogu da cropujem i resizujem..



    A kako je lakše tapnuti ekran ili tri puta leđa nego dva puta power button?
    Mislim u jedno i drugo je lako, ali je logično šta je lakše posebno kada izvlačiš iz džepa telefon.

    Takođe Samsung u Fabričkoj aplikaciji radi edit i resize evo tri godine?

    Takođe postoji Nearby share, bukvalno smo sjedi li pred novu godinu ljudi kojima ništa nisam slao na telefon i ja klikne Nearby share i izlistaju mi se ti korisnici (naravno moraju da imaju Samsung ali isto je i kod Apple za airdrop).
    Takođe se šalje u Full rezoluciji.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #1315
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Znaci popisivao sam neke stvari iphone loverima i ni jedan nikad nerece da nisam u pravu. Dobijaju update skoro svi telefoni (za pohvalu) ali brate da neces da sredis ovo za poslovni telefon… a da teta na pjacu hoce da vidi kad je poslednji put zvala dobavljaca a da ne mora da lista cijelu istoriju poziva.

    a znas kako , ja sam navikao na taj sistem , izlistam listu i bas se snalazim tako . Istina jeste da ima dosta iphone lovera ali isto tako i android lovera , ali sto sam napisao i ranije svi mi koristimo ono sta nam odgovara. Najveci problem je navika, ja konkretno kako koristim iphone unazad dosta vremena jednostavno sam navikao na sve funkcije zmureci , tastatura (mogu zmureci da kucam , dok sad na android grijesim po vas dan . Ne cita mene iphone misli nego sam jednostavno navikao na taj raspored dugmica i mozak sam kuca po tom sablonu iz navike.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #1316
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,992
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    Android je definitivno napredniji ali po meni i nestabilniji . Andoroid ce da isforsira sve da radi , dok iphone pusta da radi samo provjereno. Evo primjer... na adnroid ces da vidis wifi mrezu koju jedva telefon detektuje i ima jednu crticu ... apple to ne vidi jer ne da korisniku da koristi nesto sto nece da radi kako treba ... jednostavno nije dobar signal, stekace ti , pucace ti veza ne mozes to da koristis .

    Pisali smo vise puta o ovome ... 90% nas koristi telefon za poziv , poruku , viber , wacap, instagram , youtube i to je to ... e to sve radi na ios besprekorno bez greskice ijedne .... na android mozes da skidas torente, da kacis flesku , saljes BT fajlove , da downloadujes multimedju raznu , ... ali to su stvari koje jako mali br ljudi koristi .

    Treba li pomenut da iphone ima 4gb rama, da je konfiguracijski slabiji telefon od bilo kojeg flagship modela a radi 2x gore , bas iz tog razloga jer android jedan ide na milion i jedan uredjaj... dok na iphone ide jedan softwer na 7-8 uredjaja. Ista stvar je sa aplikacijama , ios app za jedan ios , android aplikacija za hiljadu i jedan uredjaj i zato svaki dan svaka aplikacija ima update ...

    ps. Bugi sto se tice otkljucavanja teleofna kamere i sl .... iphone kad podignes sa stola pali se ekran sam, samim tim prinosenjem licu otkljucava se momentalno. Kamera ima precicu u dnu ekrana kao i lampa . Definitivno jeste brze na android pokretanje kamere al to je najmanje bitno u odnosu na otkljucavanje. Na andorid nikad nece radit otkljucavanje kao na ios. Ja sad na ovaj S22u redovno bodem otisak po 2-3x i nece da otkljuca, teba li da pomenem da su mi nekad prsti mozda prasnjavi , masni i da tada isto ne radi ... dok na ios na facu to radi uvijek , strasnom brzinom i bez greske . Ne volim da dam 1000 i kusur eura za telefon a da osnovne stvari ne rade besprekorno , da ne pricamo o tome da treba da gasim wifi, BT , faceunlock i sl. da bi baterija mogla da izgura 16-17h bez problema ... hocu ako kupim najnoviji model da koristim sve sto ima i da je to sve funkcionalno zato sam i dao te pare za telefon a ne kupio telefon od 200e
    Last edited by Stivi; 22-01-23 at 20:44.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  20. #1317
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,950
    Thanks Thanks Given 
    1,359
    Thanks Thanks Received 
    1,665
    Thanked in
    944 Posts

    Default Koji mobilni imate?

    Mene na ios nervira, što ne može (možda na neki teži način) da se skine starija verzija programa, pro verzija i slicno što je na android 5 sek :S

    Nego plati ovo, plati ono

    A neke su baš skupe, tipa 50$ godišnje


    Nego odosmo u off debeli
    Last edited by stefke; 22-01-23 at 21:50.

  21. #1318
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Kao nekada za Apple i Windows PC
    Windows i Android su namjenjeni sirokom spektru uredjaja, od PC-a do telefona, napravljeni tako da svaka kanta mora da pokrene sistem.
    Koliko je sistem stabilan zavisi od proizvodjaca koji su u kantu ugurali jedan od ta dva OS-a.

    Apple ekosistem je ogranicen na mali broj uredjaja i samim tim, ako je hardverski ispravno sve, radice kako treba.

    Apple radi na benzin, a Windows i Android na rakiju, dizel, biogorivo i benzin.
    Last edited by Antares; 22-01-23 at 22:40.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  23. #1319
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,289
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,177
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    a znas kako , ja sam navikao na taj sistem , izlistam listu i bas se snalazim tako . Istina jeste da ima dosta iphone lovera ali isto tako i android lovera , ali sto sam napisao i ranije svi mi koristimo ono sta nam odgovara. Najveci problem je navika, ja konkretno kako koristim iphone unazad dosta vremena jednostavno sam navikao na sve funkcije zmureci , tastatura (mogu zmureci da kucam , dok sad na android grijesim po vas dan . Ne cita mene iphone misli nego sam jednostavno navikao na taj raspored dugmica i mozak sam kuca po tom sablonu iz navike.
    Jednostavno ovo je neoprostivo za poslovni telefon, i nije problem da nema u ovoj verziji, nego nikad nisu imati niti zele da je implementiraju iz razloga nekog samo njima znanog, snobovskog. Kao da njihovii korisnici vole da ih maltetiras

  24. #1320
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,727
    Thanks Thanks Given 
    149
    Thanks Thanks Received 
    148
    Thanked in
    95 Posts

    Default

    Zapitaj se volis li

  25. #1321
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    93
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ima li ko iskustva sa ovim Huawei nova 9 SE? Vidim da ima bas dobre specifikacije a cijena dosta pristupacna...

    Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka

  26. #1322
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,922
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,774
    Thanked in
    3,709 Posts

    Default

    Predstavljena S23 serija, u suštini sve se već i znalo. Snapdragon konačno worldwide bez izuzetaka, Exonys neka počine ove godine. Ultra dobila 200mpx kameru, dizajn preslikan, dok su S23/S23+ dobili i nešto drugačiji (bolji) dizajn. Svi su dobili nešto bolju bateriju što bi uz dobar snapdragon ove godine trebalo dati rezultate.
    U suštini dobar upgrade za vlasnike Note 10, S20 serije i sličnih uređaja, ko ima S21/S22 seriju neka preskoči slobodno...
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  28. #1323
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,069 Posts

    Default

    Misliš da se ne treba cimati sa s21 ultra na 23 ultra?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  29. #1324
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,922
    Thanks Thanks Given 
    4,765
    Thanks Thanks Received 
    9,774
    Thanked in
    3,709 Posts

    Default

    Ako nisi zadovoljan baterijom onda svakako da se kod nove ultre očekuje značajno unapređenje. Da sačekamo da vidimo tu kameru još o kojoj se dosta priča (mada koliko viđeh akcenat je na noćnim fotografijama), sve ostalo je isto ili jako slično.

    Naravno, Snapdragon je glavna zvijezda ali prvenstveno zbog toga što se očekuje bolja energetska efikasnost (bolja baterija), u prethodne dvije generacije je i Exonys bio ok što se performansi tiče.

    Btw, kod Ultre su na model od 256GB stavili 8GB rama, veliko ciganisanje... Prethodne ultre su startovale sa 12GB

    Sent from my Galaxy S22+ using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 01-02-23 at 23:08.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  30. #1325
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,327
    Thanks Thanks Given 
    14,738
    Thanks Thanks Received 
    4,088
    Thanked in
    2,069 Posts

    Default

    Taman je bateriju i noćne fotke trebalo popraviti. Ostalo je odlično. Svakako ću sačekati da vidim kakvi su prvi utisci.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Page 53 of 58 FirstFirst ... 343495051525354555657 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 15-09-09, 10:54
  2. U koji brend imate najvise povjerenja?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 25-08-06, 22:52
  3. Replies: 0
    Last Post: 22-02-05, 17:03
  4. koji mobilni za internet preko gprs
    By BooQy in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 26
    Last Post: 12-11-04, 13:27
  5. Koji je poslednji film koji ste odgledali ?
    By Anonymous in forum Film
    Replies: 5
    Last Post: 29-02-04, 11:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •