Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: A shta se desilo sa forumom?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kazahstan(Selo u Kuchima)
    Posts
    358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default A shta se desilo sa forumom?

    Interesantno...
    Odavno dolazim ovdje... bash odavno, gledao sam foruma i foruma po internetu, ali zaista mi je ovaj uvijek bio najzanimljiviji. Uvijek je bio nekako opushten.
    Vjerovatno se pitate, shta ja ovo koji matrtak pishem sad, ovjde? i ja se pitam...vjerovatno pishem u prazno, ali...moram ...
    Nisam ja neshto posebno nostalgican za bivsom jugoslavijom, bivsopm djevojkom, bivsim forumom... uvijek sam u zivotu pokusavao da se prilagodim onome shto me zadesi, pa makar to neshto i ne bilo onako kako bih ja volio da bude.
    medjutim, ponekad, kad zaista ne vidim svrhu moje borbe, zapitam se, i potrazim pomoc od ostalih.
    O cemu se radi...
    Bili jednom jedni forumi...stari...nisu mozda bili moderni, mozda su se ljudi svadjali, ali je imao dushu.Morate priznati.
    Odluci jednog dana neko da nas modernizuje, da od nas zastarjelih napravi napredne i moderne forumashe,i u svoj toj modernizaciji zaboravishe da nam pruze ono shto je sushtina foruma. Izjasnjavanje.
    Pa dokle tako?
    Od pocetka mi se nisu svidjali novi forumi, i kako je vrijeme odmicalo, sve su mi se vishe i vishe "nesvidjali".
    Pocev od izbora moderatora (cast izuzetcima), preko nacina na koji je zamisljeno da sve ovo funkcionishe.
    Ljudi, pa oduzeliste dushu ovim forumima. Oduzeli ste im verbalni sukob, oduzeli ste im shalu. Jebote, ne smije se covjek nashaliti, ne smije reci neshto shto lici na politiku, ili bi se moglo tako protumaciti, odma se sve to brise.
    Da ne pricam o licnim stavovima moderatora koji ladno brisu postovekoji se njima licno ne svidjaju, ili se u njima oni pominju.
    Molim vas, preduzmite neshto...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    promjena je OGROMNA :!:
    brise se sve zivo...ne smijes pitati nista, progovoriti ono sto nekom ne odgovara...al' dobro...moramo se navikavati :?


    btw. i miss zitiste,hombre (nemam nista protiv sadasnjih moderator....)

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I miss ^Tijana^ as moderator of CG Dijaspora 8)
    Io ci credo!

    Welcome



  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Tuga i jad... :!:
    Sell the Vatican, Feed the World!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni od starih foruma nedostaju neki dobri forumashi (dje su ludaca? Nocna Ptica? ON? pessoa? ShaggWell?), neke shale i smicalice i taj osjecaj da je ovo bila animacija

    e, sad
    ovi trenutni forumi mi nisu loshi jer je preuzeto "cishcenje" gluposti
    dobru shalu ce svako shvatiti, zato one neukusne treba brisati
    isto, kad ide diskusija o necemu (pa ovo su forumi, jel te?), slazem se sa tim da treba brisati sve uvrede, skupljace postova i sve shto je totalno mimo teme

    mada, ovo moze da postane diskusija o tome ako svi mi imamo prava na slobodni govor (tj. kucanje) da li su ta prava bolja ako uz to imamo i pravila ili nas treba pushtiti da pricamo shta god, pa i vrijedjali narod bez potrebe

    ali mi nedostaje dusha starog starog foruma u svakom slucaju
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mikely slazem se sa tobom.Ovo lichi na neku demokratiju ali je daleko od toga.Kad spomenu MODERATORE.Hm.Ja pola ovih moderatora niti znam niti sam ih gledao na starim.
    Ja jesam za malo sale uvijek,onako kroz neke temice dje mose chojek da se nasali,tj bolje reci odgovori na temu prvo normalno a onda u zadnja dva reda se malo i nasali.
    Ovako smo kao u nekom zatvoru.
    -Evo pochinjem od sebe.20 ljudi me podrzalo d abudem moderator npr.Zahvaljujem se svima naravno i tebi Mikely
    A taj topic vec 5 dana tamo stoji.Aj da trazim pare neke pa bih i shvatio.Samo ne znam kako se odje dobijaju funkcije.I odje i na chat.???
    Svi znamo da je dzoni tj ja uvijek na forumu.I mislim ne da uzdizem sebe da sam bolji od nekoga ili ne.Alis am zasluzio d abudem moderator na nekoliko foruma a ne na jednom koji sam zatrazio.
    Stvarno Mikely dobar ti je ovaj topic.
    Samo bih zamolio d aodje malo kazete ubuduce onako kako stvarno jeste,ne mislim na vas koji stevec pisali vec na ove koji ce nesto napisati.
    Nemojte se sluziti onim chinjenicama ovaj mi je drug,poznajem ga,no rechite realno neke stvari.
    I jos nesto bih dodao.Dok sam se vecinom na starom forumu glupirao,svi ste skakali po meni trupchke.Sad kada se vishe ne glupiram,nedostaje mnogima onaj dzoni.U dosta postova sam prochitao dzoni bio si bolji dok si se glupirao... :P
    Nemam sto vise reci osim da zasluzujem d abudem administrator a ne moderator

    pozdrav!

    P.S.Zaboravih da vi kazem neke podatke.40% postova je na ZENSKI KUTAK (koji izgleda sto puta bolji nego sto je bio na starom,bar sad za pochetak,jos nema ni moderatora,bas su super teme,ko god da je postavi.)Onda nekih 30 % mojih postova je na SVE I SVASTA (koji takodje po meni djeluje bolje ali to je pochetak dok se ispucaju sve teme naravno)
    Ovih 30% bih raspodijelio na sport,sex,muziku,titograd

    Ja se izvinjavam sto sam upao ovako u emisiju :wink:

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ja mislim da forumi tek sad nose svoje ime... Oni "stari" bi se prije mogli nazvati anarhijom... Ukoliko si htio da se iznerviras, posao bi na #montecafe forume ili Lobotomiju gdje nailazis na topice od po 200 postova u kome se obavezno 2,3 troje svadjaju na mrtvo ime, njih petoro se dogovaraju dje ce pojesti palachinke, njih 3 preprichavaju dozivljaje od sinoc, a sve to na topic koji se zove:"Kako da dobijem AOP?"... Morate da shvatite da je preko 13.000 reg. korisnika bilo previse i da se moralo nesto preduzeti po tom pitanju... Svadjalica i spamera ce oduvijek biti i njima se na put moze jedino stanuti banom... Niko ne voli to da radi, tako da se takvim osobama u pochetku brisu postovi bez pardona, a nakon toga idu te nepopularne mjere...

    Ova ekipa moderatora nije stalna... Svi smo tu privremeno dok forumi ne dodju u red... Ovi novi su online tek oko mjesec dana... Trebalo je stare huchkache staviti na vez... Zato je sada toliko brisano, pogotovo na kritichnim forumima (#montecafe, Sve i Svasta, Ljubav itd...).. Vremenom ce sve doci na svoje i vraticemo se onoj staroj diskusiji i atmosferi... Samo sachekajte da se forumi malo prochiste od kukolja...

    Pozdrav...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    IGI,slazem se ja sa tobom...Ukolio sam ja pod nekim znakom "?" pogledaj moje postove na topice na zenskom kutku.I bice ti jasn neke stvari.Ovo pricham kada sam ja u pitanju.Posto u ovom trenutku iskreno govoreci niko prije mene ne zasluzuje da tamo bude moderator.A samim tim podrzalo me je toliko ljudi,valjda to nesto znachi?zar ne?I vaznije je sta vecina forumasa misli a ne sto ce neko drugi reci.Ako se slaze 100 ljud da ti budes nedje moderator,onda mislim d aje ta diskusija zavrsena i da taj neko treba da se postavi.Ukoliko neko misli d ataj neko ne zasluzuje moze se to provjeriti po njegovim topicima,pisanju,ponasanju...
    Ja sad pricham u moje ime,i za sebe jer ne vidim da ne zasluzujem neko mjesto.Zasluzivao sam i na starom forum a tek na ovm da ne pricham.
    A sad vi skachite opet na dzonija.A kladims e ukoliko ja ne budem moderaor na zenskom kutku da ce biti neko ko nije bio tamo 5 puta sve ukupno.Ako je to tvoja demokratija na primjer,onda nemam rijechi.Takdjoe sam predlozio dauz mene bude moderator i APSOLUTNO_NEMOGUCA ili neka druga curanije vazno.
    Toliko od mene,a vi vidjite sta ce te.I ako ste ralni i posteni mogli bi da nesto kazete povodom toga.Ako moze bar da se zna na chemu smo.Ako PINGVIN ima obaveza i nema vremena,neka nekoga od vas zadusi za sitnice.
    Nadams e da se slazete?
    Igi nemojd amislis da je nesto lichno i da sam nesto protiv tebe,samo sam sad sve ovo rekao jer si ipak ti jedan od moderatora na mnogo topica kao pomocnik neki.Pa vjerovatno imas uticaja jel.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Slazem se sa Mikelly-jem da je stari forum nekako imao "dusu". Sto se tice moderisanja. Vjerovatno je jako tesko voditi ove forume, ali treba odvojiti forume zamisljene kao neku pomoc (svaka cast za otvaranje Racunarski virusi) i forume za diskusije bez uvreda i sa dozom humora, posalica.... Ali kad se na Forumu Istorija zakljucavaju ili brisu diskusije i cijele teme o Istoriji Crne Gore ili se prebacuju na Buducnost Crne Gore, to postaje zalosno, a ne smijesno.
    Sujeta u moderisanju ili brisanje da se pokaze "ko je ko" je jednostavno smijesna, ali uvijek se ima izbor - ne zalaziti tamo pa neka taj forum ostane za moderatora, samo da li je to rjesenje???? Na Politiku ne moze se "nosa nanijeti", na Buducnost Crne Gore spamovanje kojekakvih budala, pola foruma je i na starom bila sporadicno posjecivana, tako da i ne ostaje bas puno mjesta osim Sve i svasta.
    Slazem se da se brisu sadrzajni postovi tipa "cmok" "bravo" "tako jeeeee" i i svi gdje su neke licne psovke.... ali ipak treba razdvojiti lijepi ukus, salu ili zajebanciju i cenzuru.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzoni, dosta ti je sto si spammer :P


    (pazi sad kad skoci na mene 8) )

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1. Ukinuti moderatore (cini se da su neki moderatorstvo poceli shvacati kao stvar prestiza)
    2. ukljuciti mogucnost da se vidi svaciji IP broj. Kad god netko prekrsi pravila Netiquette (ta se pravila mogu naci na stranicama svakog ISPa), moze ga se poslati na abude, pa neka se oni s njim bakcu.

    Na slican nacin funkcioniraju Usenet grupe (newsgrupe), gdje je jako malo grupa koje su moderirane). Anarhija, ali djeluje. Na HR usenetu pratim nekih desetak grupa (koja manje) i niti jedna od njih nije moderirana. I nikad problema, mada bude rasprava i rasprava, prepucavanja, svadja, ali to samo onda lijepo preskocih (osim ako nisu raasprave pune argumenata, onda je gust citati).
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzoni aj mi sad reci samo ko te odje pomenuo u bilo kom kontextu???
    molim te posto procitah ove postove par puta i nidje te niko ne pomenu a ti se zalis kako svi udaraju po tebi
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    Slazem se sa Argonautom da je moderatsvo postalo kao neka prestizna pozicija, kao znak da si "neko i nesto", da nesto vredis. Ali se ne slazem da bi ga trebalo komplet ukinuti, jer ja prva onda zaista ne bi citala 90% postova i topica, jer cak i na kvalitetnoj temi, uvek ima sacica ljudi koji ce u rekordnom vremenu unistiti ikakav potencijal kvalitetne i razonodne diskusije.
    Isto tako mislim da ako se na mesto moderatora ne postavite vi sami ili pak neko vama blizak, koga vi smatrate "vrednim", necete biti zadovoljni. Dzoni je prvi u toj grupici, verovatno zato sto je najglasniji, ali ne sumnjam da ima masa koji iz pritajka gledaju i nadaju se tom "pocasnom" i toliko zasluzenom mestu moderatora. Mozda cak i "bare" nadlezne organe, ne bi li kako stekli poziciju. Dzoni, tebe podrzava sacica ljudi od registrovanih 13000+ (ili koliko vec, sasvim nebitno) i sad ti imas neko "demokratsko pravo" da budes moderator. A to sto je moje licno misljenje (i sad cu se posluziti tvojom politikom i reci da isto misljenje deli "masa ljudi", jer se o tome davno polemisalo) da od prikupljenih milion postova, jedno desetina je bila vredna citanja i provodjenja vremena na istim se naravno nece uvaziti, jer "zitiste opet pametuje".
    Forumi su izbor. Nikome ovi forumi nisu domaci zadatak ili obaveza, osim mozda Pingvinu i onima koji rade da omoguce njihovo funcionisanje. Slucajem da vam se nesto ne svidja, postoji mis i scroll koji ce vas odvesti sa te stvari koja vam bas ne sedi kako treba. Od samog pocetka ovih foruma, imala sam osecaj da su isti jedan veliki "clique", u koji je tesko uci. To su bili oni stari dani foruma, koji svima nedostaju (doduse, pretezno onima koji su bili deo tog meni vidljivog "clique"-a). Medjutim, evo ih noviji dani, sa nekim novijim temama (ili pak starim temama, a mladjim clanovima). Mozda smo mi "stariji" prerasli ove forume, pa nekako nostalgicno zudimo za "starim dobrim vremenima". Mozda ce svi ovi sadasnji, novi forumasi za 4 godine zuditi za ovim sadasnjim, tada "starim dobrim vremenima". Sve se u zivotu menja, pa verovatno tako ide i sa forumima i nasim osecanjima prema istim.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E da, zitiste, dobro si me sjetila...

    U vezi raznoraznih likova sa onelinerima i likova koji su opcenito, dosadni i nezanimljivi.
    Treca stavka: Kao sto je to moguce i na Usenetu, i ovdje bi trebalo ukljuciti filtriranje korisnika. Dakle, kada vam se neciji postovi ne svidjaju, vi njega stavite u filter i njegove poruke vise ne vidite. I rijesena stvar. I opet nema potrebe za moderatorima.

    Pitanje, moize li se nekako ukljuciti da se avatari ne prikazuju? Na starim forumima sam imao iskljucene avatare i sad mi to fali. Stara garda internauta koja stedi na bandwithu kad god moze.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zitiste:Ja sam fino rekaod a sam se glupirao dosta puta na starom forumu.A ta grupica koja je za mene,su ljudi koji su aktivni odje vise od tebe 100 puta.I posto nisi odje bas toliko chesto ne znam sto ce ti ova pricha.Pogledaj moje postove pa onda prichaj prichu.A ako cemo to ko je kakav...Tebe vise ljudi nije moglo podnijet no mene.Neka si mi ti ziva i zdrava!
    Niko ne spori tvoje intelektualne sposobnosti i tome slichno kao ni ja.Ali uvijek se ti nesto uhvatish za mene,jer sam ti jedini stalno kontrirao.Dok su mnogi cutali i kada nisi bila u pravu!
    Ja sam fino rekao zasto zasluzujem neke stvari,ja se vise ne glupiram i opet ti PONALJAM i tebi i svima..neka prvo prochitaju moje teme i postove.I neka onda komentarisu da li zasluzujem ili ne.
    I sto si ti bolja odje od bilo koga?U chemu ti odje vidis da si ti bila bolja od bilo koga?
    Opet se hvatate Dzonija.Ja sam rekao svoje.A ti si ta koja je sto puta ispala slaba,jer si sto puta rekla da samnom neces nista prichati,mene neces da spominjes...A svaki put si me spominjala.Samim tim jasno pokazujes da nisi neka jaka lichnost!
    Ako cemo iskreno ne trazimd a budem moderator zato da bih kao sto ti reche "bio neko i nesto" ja sam vec neko i nestu za ljude koji me poznaju,a tvoje misljenje me u opste ne dotiche tooliko.A tod a mene sacica podrzava,ZITISTE osvijesti se vise,znam vise ljudi od tebe djevojko.
    I opet ti opet ponavljam da se vise ne glupiram.A da sam na onaj stari forum dugo godina proveo,da sam sve teme prosao,da su opet eke nove-stare bile nezanimljive itd.Prvo nikad nisi otisla na zenski kutak da vidis npr.Prvo podji da chitas pa onda daj komentar!
    Ali ti si ochigledno puna nekog komplex-a!
    Takodje ukoliko ti se ne svidjau ovi forumi,zasto onda dolazis?Dosla si na ovaj topic opet da pametujes kao po obichaju.Imas jos masu drugih foruma,ako en znas dacemo ti adrese pa tamo surfuj.
    ARGONAUT te podrzava a znam i zasto,to samo ja i on znam
    Toliko o vama dvojema!

    DIDI:Niko me nije spomenuo,sam sam se spomenuo.Ne znam stos am te zbunio sad toliko?I nsiam rekao da udaraju po meni vec da ce da udaraju po meni.A to je velika razlika.I vidis bio sam u pravu ZAR NE?
    i TO udaraju likovi koji su toliko iskomleksirani,pogotovo zitiste koja dodje jednom u mjesec dana da soli nbekome pamet.I to bez ikakvog narochitog povoda.Ochigledno joj je krivo sto nije vise moderator nA "LJUBAV"


    A i nije bila neki moderator ako cemo pravo.Sto kaze MIKELY nije se moglo nasalit malo makar da ona ne digne galamu!

    A to stosam ja najglasniji,moja stvar.Bar se ne foliram odje kao pojedini!
    Ja sam fino predlozio to sto mislim,nikoga nisam imenovao i ne znam zasto odje ko komentarishe moje postove.Obratio sam se Igi-ju Pingvinu...
    I jos nesto.
    TO JE TO!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Łondon
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da krenemo sa vilama i motikama nazgradu cdM?
    [size=14]Life is like a box of chocolate, you never know what's in it until you open it[/size]

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC, Manhattan/ PG
    Posts
    1,175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    :arrow:
    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    znam vise ljudi od tebe djevojko.
    :shock:

    molim te reci da si se saljio sa ovim?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ...ostatak svijeta
    Posts
    417
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni_Stulic
    Zitiste:Ja sam fino rekaod a sam se glupirao dosta puta na starom forumu.A ta grupica koja je za mene,su ljudi koji su aktivni odje vise od tebe 100 puta.I posto nisi odje bas toliko chesto ne znam sto ce ti ova pricha.Pogledaj moje postove pa onda prichaj prichu.A ako cemo to ko je kakav...Tebe vise ljudi nije moglo podnijet no mene.Neka si mi ti ziva i zdrava!
    A tod a mene sacica podrzava,ZITISTE osvijesti se vise,znam vise ljudi od tebe djevojko.
    Takodje ukoliko ti se ne svidjau ovi forumi,zasto onda dolazis?Dosla si na ovaj topic opet da pametujes kao po obichaju.Imas jos masu drugih foruma,ako en znas dacemo ti adrese pa tamo surfuj
    ooooooohhhhhhhhhhhhh :cry:

    Dzoni, pa kako mislish da te ljudi shvate ozbiljno ako bukvalno vrijedjash ostale forumashe (ili "tvoje oponenete") umjesto da fino argumentujesh svoj stav?!?!?

    zitiste je tebe spomenula primjera radi jer si na topic o forumima po 55 jubilarni put potegao temu kad cemo tebe staviti kao moderatora 'Zenskog kutka' i rekla je da moderatori dobijaju te funkcije zato shto su najglasniji (i.e. ti), zato shto se druze sa operatorima ili zato shto imaju drushtvo koje ce im ledja cuvati i za njih glasati kad dodje do biranja, umjesto toga da se na mjesto moderatora postavi neko ko je stvarno to mjesto i zasluzio i ko umije da ga odrzava (shto, opet, nije tebe uopshte izkljucilo iz varijante da ti budesh moderator)

    to shto je za tebe 20 ljudi glasalo meni licno ne znaci nishta dok se ne sprovede glasanje na jednom od vishe posecivanih foruma (kao 'Zenskom kutku' ili 'Sve i svashta') i putem 'poll-a' narod izabere one osobe za koje smatra da ce biti dobre kao moderatori

    onda, to shto si ti vec 500+ postova skupio ne znaci da si ishta aktivniji i bolji forumash od nas ostalih (da li ti znaci neshto kad kazu kvalitet vishe nego kvantitet ?)
    dosta nas (mada sam se ja u zadnje vrijeme vishe aktivirala jer sam na raspustu, cuvam brata i ubijam dosadu ovim putem) skoro svaki dan dolazi, cita postove, gleda shta se deshava unaokolo i onda vidi da li uopshte vrijedi baciti koji post (dok nisu krenuli forumi od 0 uopshte nije vrijedjelo troshiti vrijeme i pisati postove), tako da to je li zitiste (ili bilo ko drugi) ovdje toliko cesto ili ne ti ne mozesh nikako da znash sve dok se ti ljudi ne oglase, a neki i biraju dje uopshte hoce da se oglase

    shta josh? da!
    ajmo ljudi, manimo se vishe ponashanja na nivou djece iz vrtica!
    sve se izgleda uzaludno nadam da smo prerasli i prevazishli licno gadjanje naroda glupim komentarima
    "mene vishe ljudi voli!"/ "ja znam vishe ljudi"/ "ja imam gardu iza sebe"/ "ti svakoga nervirash"/ "moj tata je jaci od tvoga"/ "moja majka bolje tulumbe pravi od tvoje" i td
    pa, majku mu, ako nemate shto pametno i adekvatno reci, te gluposti iz vrtica i prvog osnovne ostavite za neke druge prilike!
    naucite se fino da diskutujete i vaspitano da odgovarate na postove, kritike, razlicita mishljenja i td

    inace, Dzoni, taman sam htjela da te pohvalim kako si poceo normalno da forumarish i da na fini nacin iznosish svoja mishljenja, kad ti opet sve po starom...

    uopshte ne znam shto ce meni nerviranje zbog ovakvih gluposti...
    "U stanju sam da prihvatim vruce i hladno, lepo i ruzno, crno i belo, ali nikad ne mogu da podnesem prosecnost"

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dzoni niko te ne spominje al onda ti sam sebe spominjes hhvalis kudis i sto jos vec, pusti to da odrade drugi umjesto tebe, po meni zitiste je vodila odlican posao na ljubav, nikad nije bilo zajebancije upozoravala je pa tek zatvarala topic tako da me cudi sto nije i dalje moderator al naravno ja ne odlucujem o tome, postavio si topic da ti daju moderatora
    imas mail privatne poruke pa se dogovoris ti sam, ako neces mogao si nagovorit nekog druga da te predlozi da ne radis ti to sam, smijesni su mi ljudi koji uvjek sebe guraju na prvo mjesto ja i ja i samo ja ..............
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moji postovi su kratki i jasni i ja bi da se vrati Astronomija ili bar da se uvede Nauka.

    Toliko od mene :!:

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako god okrenes rasprava se okrene pa o Dzoniju Ja mislim da su Hombre i Stetni bili dobri moderatori i vjerovatno nijesu htjeli vise pa ih zato sad nema, a ne zbog drugih razloga.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Compton, CA
    Posts
    1,489
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Na sportu nije puno drugacije od starog pa mi i nije neki problem...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica/Crna Gora
    Posts
    1,264
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    McLAREN_gIRL:
    Prvo nikoga nisam nijednom uvrijedio,prvo mi reci koga sam uvrijedio?I ne znam odkud ti te informacije da sam ja po 55 put jubulirani potegao da budem moderator na forumu "zenski kutak"???Ja sam samo jedan topic otvorio o tome i obratio se Pingvinu.Jer je ON glavni!
    A tih 20 ljudi sam bzv spomenuo jer to su vecinom ljudi koji idu na taj forum,zato sam ih jel ja i spomenuo.
    Sto se tiche mojih 500 postova "koje sam navodno skupio" POGLEDAJ MALO BOLJE MOJE SVE TE POSTOVE I RECI DA LI SE ZEZAM I GLUPIRAM.ILI NORMALNO PRICHAM NA ZADATE TEME.
    Toliko sto se postova tiche.I nisam rekao da je vaznije ko ima vishe postova,da sam htio da imam najvise postova to bih i imao,ja,ti ili bilo ko drugu,to je najmanji problem.
    Ja bas zato sto mstaram da sam zasluzio da budem moderator na zenski kutak ovako pricham.Da nisam ne bih ni prichao.
    Ako vam je toliko lose da ja budem moderator na tom kutku...ne moram biti.I zavrsena pricha.
    Ti branis zitiste i ostele koji su tebi drazi nego ja i ja to potpuno razumijem i meni je normalno da ih podrzavas sta god da kazes,isto kao sto bih ja nekoga ko je meni mili.Ali ti mene sad napadas da ja nju vrijedjam?Ja njoj nista ruzno rekao nisam.A dok je ona ta koja uzima mene za primjer a nije se okrenula da vidi kakao sad postujem a kako sam prije.Jer je ochigledna razlika.Ako to ona i ti bilo ko ne vidi,onda je problem neki u vama.I ne moze mi niko reci odje da se ja glupiram
    Mogu odje navesti na ovom novom forumu 10 likova koji su stari forumasi da su se zajebavali na ozbiljnim topicima.Niko ih nije upozorio,niko nista nije rekao na njihove postove,Eto prva ti (nemoj se uvrijedit sad nesto) ali ja kapiram npr ako ti je mili od mene DIDI i akos e on nesto nasali da ce tebi to biti zanimljivo i da ce ti to biti ok.Ali da ja to uradom onda ne bi a zasto?Jednostavno zato sto ti je on drazi,ili ga poznajes i tome slichno.
    I da te zamolim,nemoj govorit da sam ja pocheo po starom.Jer nisam.A to sto vi umisljate i sto gledate ko vam je mili od nekoga drugoga to je vasa stvar.
    A i nemoj da mislis da mi je toliko bitno da budem moderator,jer nije.Samo zelim nesto da kazem da se odje ne gleda ko zasluzuje vec ko je dobar sa kim.
    Ja se bar ne foliram.Kad vidim odje nekoga ko je mnogo poznat koji zna sve moderatore,chatere,irc opove, da se su[rostavi nekima u smislu drugog misljenja ili da da neki komentar nije to dobro,ili je lose i tome slichno.Ja cu tome skinut kapu.
    I opet ponavljam,ako nekoga interesuje za moje postove,nije problem.Moze poci na sve teme i topice na "zenski kutak" i pogledati sve odreda.Ako na jedan topic naidje namoju zajebanciju na neku zadatu temu,a da prije toga nisam odgovorio ozbiljno.Ja tome dajem sta god hoce.
    I jos nesto.Molim vas ne nabijajte vise tu prichu o skupljanju postova jer je dosadna.Iskreno dosadna je!

    E da i masu nekih poznatih forumasa i chatera koje vecina zna su na masu nekih topica,pocheli neku zajebanciju.Pa vas pitam kako oni to mogu a ovi obichni da kazem forumashi ne mogu?
    Meni lichno ta zajebancija ne smeta.Ja jesam za salu i zabavu uvijek.Mislim da je to sasvim ok.
    Evo navescu primjer mog topica "sa kojom ste poznatom osobom bili na kafi itd" Mikely je pocheo zajebanciju,Ok meni lichno ponavljam ne smeta to toliko posebno
    Ali smeta mi to sto nije dosla onda zitiste ili ti Mclaren DA KAZETE MIKELY NEMOJ DA KVARIS TOPIC.???
    Jel sad shvatas o chemu pricham ti i bilo ko drugi?

    I stvarno nikoga ne vrijedjam bar do sad nisam.Nisam ni zitiste vrijedjao.Vise je ona mene intelektualno onako vrijedjala i indirektno nego ja nju.Ali posto ja znam da chitam izmedju redova,savrseno kapiram curu.I uvijek sam govorio da jeste pametna ali d ami se ne svidja njen stil u smislu da je previse opterecena!
    I McLaren^Girl ubuduce pazljivije chitaj moje postove,posto ochigledno ti nesto promakne.I ako ocemo bas da provjeravamo ko zasluzuje.Evo podji ti na zenski kutak i prochitaj sve teme,moje postove i ostalih i kazi onda da li zasluzujem ili ne i bice sve ok.Ako ne zasluzujem nema veze,Budi ti ili neko drugi nije problem.
    Meni nije to toliko bitno koliko vi mislite DA JESTE!

    DIDI:Nema potrebe za privatnim porukama,ja sam to javno naglasio tj pitao.Necu da to bude ja se dogovaram sa PINGVINOM preko PM vec ocu javno,da svi znaju.Mislim da je to ljepse nego preko PM.Mislimd a se slazes.
    I opet ne znam sto ste navalili na mene,tj znam.Jer se jedini odje nekako ponasam tako kao buntovno na neki nachin.Jer ja sam takav.Didi sve da si mi brat rodjeni,ako mi se ne svidja misljenje,ili nesto sto radis ja cu reci nije tako,nije u redu.Mislim da takva osobina kod chovjeka nije losa,vec naprotiv dobra i iskrena.
    Ja nemam nista protiv bilo kog od vas,Chak nemam nista lose niti mislim lose protiv zitista,Ja sam kao sto rekoh uvijek govorio d aje cura pametna i mozda jedna od najpmaetnih,ALI DA preceruje i da je preozbiljna za neke stvari dje ne treba da bude ozbiljna.
    Za kraj,chitajte moje teme,postove pa onda napadajte dzonija.Do tad pozdrav

    P.S.Kladim se sad ca ce mnogi muski i zenski da pohitaju ka forumu "zenski kutak" da postuju,zadaju i postavljaju teme kako bi postojala mogucnost da budu moderatori.
    E neka vam je sa srecom.
    Svima...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dzoni, uopce nema potrebe i ne vidim razlog da da me spominjes i p(r)ovlacis u nekom, samo tebi znanom, kontekstu.

    Jos mi nesto palo na pamet, bilo bi zgodno da se na nivou foruma napravi skripta (ovo je PHP, a u PHPu je sve moguce) koja bi sve topice na koje nije bilo replyano vise od, na primjer, 30 dana, automatski brisala iz baze.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mikelly , u pravu si...
    Onaj stari Sve i Svasta ne da mi je bio... No taman mi je ka kuca bio...
    Pogotovo Hombreov topic
    Odje mozete da budalite
    Ne da je bio vrh nego...
    Onda istorija je sad "podijeljenja" na teologiju i filozofija i istoriju.
    Onda onoliko tema i onoliko svega...

    Istina je...
    Bio sam prvi da dignem ruku da glasam za ovaj novi...
    Ali sad mi je ovo nekako...
    Nekako eto reda radi...
    Jeba me pas , kome pricam ja ovo...
    Makar samo kad bi oni stari mogli nekako da budu
    "zaledjeni"
    [size=5]Nesposobni posjeduju sposobnost da onesposobe sposobne![/size]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •