Page 2 of 50 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1241

Thread: Anime

  1. #26
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Uh, za ovaj Higurashi no naku koro ni mogu reći da zadovoljava najbolesnije standarde koji se mogu dati. Nisam imao apetita to regularno da gledam. Inače rađeno je u stilu anima za djecu 3+. I svaki čapter ima drugačiju verziju priče u kojoj je neko drugi među protagonistima glavni negativac koji ubija sve ostale. Samo zadnji dio ima srećan kraj.

    Jigoku Shoujo nisam gledao, a ovi ostali su dobri, posebno taj Golden Boy. Ali samo verzija sa engleskim dubom. Ima i manga koja takođe nije loša.

    Ako voliš ove komične imaš Slayers koji ima dosta serijala, prvi je po meni najbolji. Onda imaš dobru harem animu Hanaukyo maid, dvije su verzije, stara je bolja.

    Jedna od poslednjih SciFi koje sam gledao bila je Tytania. Ona je dobra ukoliko voliš svemirske borbe.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ok, recimo da sam tek nekih par godina malo vise zaintereosvan za anime (nakon vampire hunter D -bloodlust), i tako sam poceo traziti anime filmove i uglavnom nasao sve vrijedne gledanja, makar po nekim listama koje sam nalazio na netu. E sad ,prva anime serija koju "kolekcionarski downlodujem" i koju pocinjem da pratim je Bleach (ne racunajuci Goku-a munju :P), sledece sto mi je predlozeno je ghost in the shell (innocence tj drugi film je ...nemam rijeci), berserk (o kom pojma nemam), death note (znam sadrzaj zbog trilogije) i full metal alchemist (o kom takodje pojma nemam).
    Recite mi vi neki predlog ako imate
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ako nisi taj Berskerk gledao, stavi ga na prvo mjesto liste "za odgledati".

    Ja bih volio da izbrišem dio mozga koji pamti da ga je gledao,tako da kad ga opet odgledam da mi bude jako kao prvi put
    I tako sve nanovo


    Eo ti još jedan predlog za seriju koju nisi naveo : Elfen Lied

  4. #29
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Voliš krv, ha .

    Jea Berserk je anime zakon. Death Note gledaj negdje do 13-ste epizode, poslije ne valja ništa. Ghost in the Shell mi je nekako bio interesantan do prije par godina, ali mi se čini osrednjim sada. Bleach ima strašne borbe. Uzmi gledaj ovaj Monster što ga je DeViLiSh|Je$$uS opisivao, stvarno je dobar. Uzmi Tenjou Tenge, nema puno epizoda.

  5. #30
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Berserk je super anime, OLM je zvanicno najavio i drugu sezonu prije par godina ali od toga dana ga nisu ni pominjali, a sto se tice Bleacha mozes slobodno tamo oko 70te epizode prekinuti.. Anime je sustigao mangu tako da nakon toga ima toliko filera da ja nisam imao volje da gledam, sem na preskoke. Elfen Lied sam odlagao jedno vrijeme zbog nacina na koji je nacrtan al sam ga odgledao prije par godina i mogu reci da je anime zakon..Hanaukyo i Slayers sam gledao serijale ali sam filmove i par slayers OVA preskocio jer nikad nisam nesto bio fan te anime, a Tytaniu nisam jos, tako da ce torrent da odradi svoje dok sam ja na posao ;]. Za Tytaniu sam mislio da je mecha zato sam i preskocio, inace od mecha naslova jedini koji su mi se dopali su : Bakuretsu Tenshi, Vision of Escaflowne i Code Geass, valja pogledati ako niste, posebno Code Geass jer je 2007 godine pokupio par nagrada kao najbolji i najpopularni serijal i za najpopularnijeg zenskog lika.
    Respect my autoritah!

  6. #31
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Dragon Ball neprevazidjen!!!!
    a kako sam se samo okido od gokua i kompanije...
    Raise my hammer,take my aim

  7. #32
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pratila sam anime do prije koju godinu. Sad se više zanimam za filmove i dokumentarce.
    Od anime serija me najviše osvojo Berserk, a od filmova Paprika.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZerA View Post
    Pratila sam anime do prije koju godinu. Sad se više zanimam za filmove i dokumentarce.
    Od anime serija me najviše osvojo Berserk, a od filmova Paprika.
    zensko voli prstanje krvi u neogranchenim hektolitrima???? hahaha vrh zashto ne odgledash onda Claymore...to ti je berserk samo sa zenskim likovima...i jedna od meni boljih anima a takodje i jedna od ljepshe crtanih mangi...


    shto se tiche bleacha jednostavan nachin je ovakav....preskachite fillere ja ne mogu da ischekam da vidim borbu sa ulqiorom gdje ichigo ide u hollow form No.2. shto bi pgrichani rekli ZNACHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII...... ovaj poslednji filer je donekle interesantan bio,i za divno chudo vrlo me je iznenadio kad se otkilo shta,kako i zbog chega...

    naruto kao naruto...vrijedi ga gledati zbog epskih borbi....a u anime u ce uskoro jedna od najboljih - naruto vs Pain....

    P.S. kao shto sam vam i prije rekao...nema potrebe da se maltretirate sa skidanjem...donesite ext hdd i prebacicu vam sve shto zelite..besplatno naravno...zbog toga shto su se neki zalili shto mi spisak stoji u potpisu,maknut je, ali postavicu ga ubrzo na razmjenu...u principu imam shto vam padne na pamet..

    ako je iko gledao fullmetal alchemist,ali ne stari nego ovaj shto sad ide po mangi nek ga opishe malo jer nisam chitao mangu a dusa mi da skidam epizode kad vec nije zavrsheno....opekao sam se sa narutom i bleach-om tako da ne bih vishe to da radim...
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 30-12-09 at 23:31.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  9. #34
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od FMA : Brotherhood sam odgledao samo prvu ep i mogu ti reci da su sjajno odradili animacije i op ( Yui je odradila op ), mada moguce je da je to samo pilot epizoda al eto, na kraju ipak odlucih da ne gledam dalje jer Hiromu nije jos uvjek zavrsila mangu vjerovao il ne, zena izgleda zauzeta vozenjem djece u skolu ili cim vec al jbg.. ja cu radije sacekati jos koji mjesec nego da zaglavim sa fillerima :/
    Respect my autoritah!

  10. #35
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo surfujem nesto netom i vidim otkazase Akira -live action, inace Leonardo DiCaprio i Warner Bros su planirali to da izdaju u 2010oj, ali srecom nece! Neo-Tokyo je planiran da bude zamijenjen sa NewManhatan...AJDE?!
    Ali zato Spielberg nije odustao od Ghost in the Shell -live action :/. Izlazi 2011te. Da zivim blize njemu svako vece bi mu bacao smece u dvoriste i krao ves sa zice! Sta gura covjek nos dje mu nije mjesto...
    Respect my autoritah!

  11. #36
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Za Code Geass ++ preporuka. Ima odlične obrte. Ja nisam fan mesha iako sam FanNo1 za Escaflowne, ali Geass je ludilo na momente. I pored nekontrolisanog unošenja karaktera u zadnjim momentima, odlično su je priveli kraju, za razliku od Death Note.

    Evo, za one koji ne vole previše akcije, Spice and Wolf je dosta dobra anima.
    Ili hardcore akcija bez krvi - onaj perverzni Queens blade .

  12. #37
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ DeViLiSh|Je$$uS:Gledala sam Claymore i znam za to poređenje sa Berserkom. Ipak, sem po prosipanju krvi, ne bih ih poistovjećivala.

    Od vampirskih izdvojila bih Blood+ i Kurozuku. Mada, ko želi da odgleda nešto zaista jezivo preporučujem Monster. Veliki sam ljubitelj Miyazaki-ja, a od svih djela najveći utisak na mene ostavio je Spirited Away.
    Last edited by ZerA; 31-12-09 at 14:25.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    pa da...nemaju slichnosti ali ga dosta porede zbog glavnih karaktera.evo i razloga zashto smatram da je jedna od ljepshe crtanih mangi...prosto voli da pretjeruje sa detaljima

    http://www.onemanga.com/Claymore/39/02-03/

    inache je prije 4 dana izashla 99 manga koga interesuje...
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  14. #39
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    pg
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tereza of Faint Smile Kako sam sa uzivanjem odgledao Claymore i sad se sjecam. Sto veli Emp kad bi moga kako format mozga pa opet da se oplete
    You tried your best and you failed miserably. The lesson is 'Never try'.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    kog interesuje - hellsing ova 7 izashla od skoro
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  16. #41
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    turi mi je na pm kad mogadnesh ladno sam zaboravio da skinem ovih prvih 6 shto si mi poslao tj skinuo sam 2-3 chini mi se...

  17. #42
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Hm.Kad vec pominjete hellsinga , da pitam nesto.Ja sam prije nekog vremena odgledao seriju (13 epizoda ) i uz nju su bila neka 3 kao filma , ali sam vidio da je u tim filmovima ista radnja kao u seriji , samo hronoloski drugacije poredjano kao , pa sam preskocio.Sad , interesuje me , da li osim ovoga sto sam naveo , ima jos neki djelovi/nastavci ili sto li vec ove epic anime ?
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    hellsing ima 13 epizoda i OVA-e koje sad idu i izlaze otprilike 1nom u 3 mjeseca ili 6,ne znam tachno...mozda su ti lichile na film jer traju po 44min...ja mislim da je 1va i 2ga OVA ukratko opisala shto se prethodno dogadjalo ali sad iskreno se ne mogu sjetiti...uglavnom u novim epizodama se radi organizaciji Millenion koja ima cilj da ubije alucarda zbog necheg shto je opisano u prequel-u Helsing - The Dawn(manga naravno).


    eh i da...ne znam gdje chitate mange ali ovo je jedan od meni boljih sajtova i redovni su shto se tiche novih volume-ova

    www.onemanga.com
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 02-01-10 at 23:05.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  19. #44
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Eeeh mange. Mange sam između ostalih počeo da čitam zbog Gantz-a.
    Inače, anima Gantz je donekle dobra, ima nedorečen kraj, manga je perverzno dobra i sad je kulminacija čitave serije u toku. Preporuka br. 2.( Broj jedan je Berserk .)

    Preporučujem svima Trinity blood, dobru vampirsku sagu.

    I da ne zaboravim - Great teacher Onizuka.
    Last edited by nedjon; 05-01-10 at 08:31.

  20. #45
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    zensko voli prstanje krvi u neogranchenim hektolitrima???? hahaha vrh zashto ne odgledash onda Claymore...to ti je berserk samo sa zenskim likovima...i jedna od meni boljih anima a takodje i jedna od ljepshe crtanih mangi...


    shto se tiche bleacha jednostavan nachin je ovakav....preskachite fillere ja ne mogu da ischekam da vidim borbu sa ulqiorom gdje ichigo ide u hollow form No.2. shto bi pgrichani rekli ZNACHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII...... ovaj poslednji filer je donekle interesantan bio,i za divno chudo vrlo me je iznenadio kad se otkilo shta,kako i zbog chega...

    naruto kao naruto...vrijedi ga gledati zbog epskih borbi....a u anime u ce uskoro jedna od najboljih - naruto vs Pain....

    P.S. kao shto sam vam i prije rekao...nema potrebe da se maltretirate sa skidanjem...donesite ext hdd i prebacicu vam sve shto zelite..besplatno naravno...zbog toga shto su se neki zalili shto mi spisak stoji u potpisu,maknut je, ali postavicu ga ubrzo na razmjenu...u principu imam shto vam padne na pamet..

    ako je iko gledao fullmetal alchemist,ali ne stari nego ovaj shto sad ide po mangi nek ga opishe malo jer nisam chitao mangu a dusa mi da skidam epizode kad vec nije zavrsheno....opekao sam se sa narutom i bleach-om tako da ne bih vishe to da radim...
    Samo ubuduce molim te koristi spoiler tag,ja pratim mangu ali verujem da ostali ne prate,tako da bi to trebalo za sve da vazi.

  21. #46
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sad mi pade nam nešto što sam poodavno gledao a nije loše - Abeno Bashi.
    Početak je dosta nejasan i priča ide prebrzo, ali se ubrzo razvija i postaje zanimljivo.

  22. #47
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo jos jedan sjajan anime za ljubitelje akcione avanture s malo sci-fi elemenata koje japanci provucu `kao da nece` :]. Anime se zove Canaan, a ujedno je i ime glavnog protagoniste, jedine prezivjele u velikoj tragediji, itd itd... -biva usvojena od strane Siam-a, ujedno i njenog mentora. Od nje se na kraju napravi izvrstan assassin, koji posjeduje i odredjenu moc po imenu synthesia, sto joj omogucava da kombinuje i izostri cula na natprirodnom nivou. Zvuci kao jedna `fox crime` serijica al ima tu mnogo vise nego sto jedan review bez spoilera moze reci. Uglavnom dobio je perfect score Famitsua u 2009oj.

    Canaan je radio studio Type-Moon, koji mozda znate po hitovima poput Fate/Stay night, Tsukihime i Kara no Kyoukai. U pitanju su anime adaptacije njihovih igara i mangi, mada je Canaan izuzetak jer igra jos nije izasla.
    Respect my autoritah!

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    http://ul.to/74s2nl evo djelimichno update-ovanog spiska.samo da napomenem da pod 720p karticom spisak nije moj...dakle serije,filmovi,OVE i dokumentarci su ono shto imam
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 14-01-10 at 07:43.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  24. #49
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Evo jedne parodije za koju sam davno čuo, ali je nisam mogao naći.
    Naime, radi se o Nescaflowne, parodiji na moju omiljenu seriju the Vision of Escaflowne. Radio je tim Sokodei, koji je takođe radio parodije na Cowboy Bebop i Evangelion. Na žalost, nih je teško naći, jer ih je Sokodei skoro sve makao sa njihovog youtube kanala, a pustaju ih samo na Fanime Con okupljanjima.

    Evo informacija o Nescaflowne-u:
    http://sokodei.com/nescaflowne

    A ovo je jedini link koji sam uspio da nađem, a sa koga se može skinuti i pogledati Nescaflowne.
    http://www.megaupload.com/?d=yjp5p6n4

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Završih "KenIchi: The Mightiest Disciple" prije neki dan.
    Sve preporuke.
    Kombinacija komedije/akcije
    Soundtrack super.

    Imate ovdje od prve do zadnje (registracija je free)
    Code:
    http://www.animeftw.tv/videos/kenichi-the-mightiest-disciple/
    ps.manga obuhvata mnogo više

Page 2 of 50 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Anime,Manga collectors
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 187
    Last Post: 21-03-08, 23:12
  2. Traze se anime
    By trancecooler in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-05-07, 17:34
  3. Anime,Manga Collectors....AGain
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 01-10-05, 20:52
  4. Anime
    By HAVOC in forum Film
    Replies: 24
    Last Post: 10-02-05, 22:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •