Page 1 of 50 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 1241

Thread: Anime

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default Anime

    Zahvaljujuci "dotichnom" dobicemo sticky. :joint:

    Dakle,ljudi koji su voljni mogu postavljati info o serijama,filmovima i OVAma,naravno diskutovati i predlagati shta valja a shta ne...i nadam se da cemo privuci bar nekog da pochne da gleda anime jer narafski za svakog ima po neshto

    Sve sto zelite mozete dobiti besplatno od mene,samo vam treba ext HDD...
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 12-02-10 at 09:15.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Evo bih pocheo sa jednom od serija koja mi se svidjela...U pitanju je zenski pandan Berskerku - CLAYMORE

    Adaptaciju mange je radio Madhouse studio.Anime se odvija u srednjovjekovnom okruzenju i izuzetno dobro isctan,pocevshi od glavnih aktera price(skoro sve zene ) pa do pejzaza,starih gradova ,sela etc.Ono shto me je odusevilo je zivopisnost boja koja bash i ne krase svaki anime kao i detaljnost .Anime spada u domen 18+ godina zbog intezivnih scena borbi(dakle puno krvi,sakacenje i prosipanje iznutrica i chega sve ne) koje su fantastichno odradjene,brze i ima ih poprilichno shto obecava dosta zabave(pogotovu za ljude koji vole bleach npr.).

    Claymori su "bica" sastavljena od mesa Yoma(chudovista) i ljudi.Nemaju nikakva misljenja o sebi,bezdusne su i neemocionalne.Postoji ih 47 i svakoj je dodijeljena po jedna oblast na kontinentu.Karakterise ih svijetla kosa,srebrne oci,vitka gradja,i klejmor(dvorucni mac)Svaka ima svoj broj i simbol,pocevsi od najace(broj 1) pa do najslabije(47).Iako su medjusobno slichne,svaka ima drugaciji karakter kao i sposobnosti.Claymori se dijele u 3 klase po sposobnostima - moc regeneracije,snaga i chitanje Yoki-ja(zivotne energije).Takodje,svaka ima 3 stadijuma pod kojima "propusta" moc Yoma kroz sebe kako bi bila jaca.na 10% snage im se mijenja boja ociju u zlatnu,na 50% im se mijenja lice dok ako predju 80% vishe ne mogu da se povrate u ljudski oblik i same postaju Yome.Svaka od claymora je razvila sopstvenu tehniku kako bi se borila sa Yomama.Kada predju limit prerastaju u bica koja se zovu Awakened Ones i umnogome su jace od regularnih Yoma.Sobzirom da su ljudi nemocni u borbi protiv Yoma, "Organizacija" shalje Claymore u gradove koji traze pomoc kako bi se rijesili napasti

    Karakteri :

    Clare(No.47) - slika No.2

    Glavni akter serije,Cler je drugacija od ostalih claymora jer je za razliku od njih koji su mijeshani sa Yomama,ona dobila meso od ex broj 1 - Teresa of Faint Smile.Najslabija je od svih claymora po rangu medjutim jedna od rijetkih koja je uspjela da predje granicu od 80% i time uspijevala da pobijedi i najteze protivnike.Njen pratilac je Raki,mladi momak kojeg je spasila od Yome i koji putuje sa njom pod izgovorom da je njen kuvar.

    Teresa of the faint smile(No. 1) (Tereza blagog osmijeha) - slika broj 3

    Najjaci claymore kojeg je organizacija imala,njena sposobnost je bila chitanje yokija chime je mogla da predvidi svaki udarac protivnika.Nadimak je dobila po tome shto je zvoje zadatke izvrsavala sa lakocom i uvijek sa osmijehom na licu.Ni u seriji ni u stripu nije prikazana da koristi vishe od 10% snage chak i kad se borila sa brojevima 2,3,4,5 odjednom.

    Easley of the North(4,5),Riful of The West(6,7),Luciela of the South(8,9)
    Takozvani Abyssal ones,nekada najmocniji claymori,odluchili su da ne dolaze u kontakt ni sa ljudima ni sa "Organizacijom".Kasnije je Easley odluchio da napadne Lucielu i osvoji jug zemlje(opisano u mangi)


    evo nekih stvari iz serije

    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 19-10-09 at 08:53.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Sad nesto ozbiljnije

    "Hotaru no Haka" ili Groblje svitaca je film ratne tematike koji je radio studio Ghibli 1988. godine.Film je poluatobiografska pricha Akiyuki Nosake i namijenjena je kao izvinjenje njegovoj preminuloj sesti.Iako anime,dobio je odlichne kritike i chak su ga poredili sa Shindlerovom listom.

    Ne bih pisao o filmu zbog spojlera ali ukratko,film je potresna pricha o bratu i sestri chija majka umire u bombardovanju Kobe-a tokom II svetskog rata,ostavljajuci ih da se snalaze sami.


    Gdje god pogledate opise ili kritike,vidjecete samo rijeci hvale tako da je preporuka za sve pa i one koji ne gledaju anime.

    Jeste da imbd nije neki reper ali ocjena 8.2 od 30.000 ljudi ne laze

    http://www.imdb.com/title/tt0095327/
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 19-10-09 at 08:55.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Hajime no Ippo - The Fighting



    Zvanicno najbolji sportski anime svih vremena,naravno tu titulu ne nosi bez razloga.
    17-og Novembra 1990-te godine studio Madhouse i Morikawa Jyoji izbacili su prvi broj ove mange koja je do dana danasnjeg izasla u preko 850 broja i jos izlazi.Anime po istoimenom stripu krenuo je sa emitovanjem 04.10.2000 i emitovao se sve do 27.03.2002,gde se staje sa Anime-om.
    Hajime no Ippo ima 75 epizoda i prati mladog srednjoskolca
    Makunochi Ippo-a,koji je sasvim stidljiv i odvojen od vrsnjaka jer nema vremena za izlaske posto mora pomagati majci posle skole da se ona ne bi mucila.Maltretiran od strane lokalnih klinaca pun straha i bez imalo hrabrosti jednoga dana napadnut od strane istih biva spasen od Boksera Takamure.
    Taj susret ce mu promeniti zivot iako on to jos nezna....

    Zanr:Sport,Komedija,Drama,Akcija,Borilacke vestine...

    Fenomenalan anime koji se ne sme propustiti.
    Last edited by Sqall; 21-10-09 at 11:06.

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Trenutno pratim Bleach & Naruto Shippuuden

    Omiljeni su mi:

    Bleach
    Naruto + Naruto Shippuuden
    Claymore
    Gungrave
    Devil May Cry
    Hellsing
    Dragonball serijal

    vrijedi jos pomenut neke sto sam gledao

    Death Note
    Full Metal Alchemist
    Escaflowne
    Vampire Knight
    Afro Samurai

    I ovih par sto poceh da gledam, pa ih moram zavrsit u skorije vrijeme

    Elfen Lied
    Spice and Wolf
    Berserk

    Skromno sa moje strane ali bice toga jos :P

  6. #6
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tz-ObeLiX View Post
    Trenutno pratim Bleach & Naruto Shippuuden

    Omiljeni su mi:

    Bleach
    Naruto + Naruto Shippuuden
    Claymore
    Gungrave
    Devil May Cry
    Hellsing
    Dragonball serijal

    vrijedi jos pomenut neke sto sam gledao

    Death Note
    Full Metal Alchemist
    Escaflowne
    Vampire Knight
    Afro Samurai

    I ovih par sto poceh da gledam, pa ih moram zavrsit u skorije vrijeme

    Elfen Lied
    Spice and Wolf
    Berserk

    Skromno sa moje strane ali bice toga jos :P

    Sve to pada u vodu kada pogledas One Piece,vjeruj mi pogledaj i videces

  7. #7
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne moze meni ove gore nishta zamijenit nekako mi se One Piece animacije ne svidjaju nimalo.
    Ali opet niko ne veli da ga necu nedje kasnije pogledat vjerovatno :P

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ni meni se nije svidio stil One Piece na prvi pogled, i tako nakon nekog vremena odlucih da probam da citam(malo sam i gledao al preferiram mangu) i oduseeeevio se, fantastican je anime/manga
    rm -rf /

  9. #9
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tz-ObeLiX View Post
    Ne moze meni ove gore nishta zamijenit nekako mi se One Piece animacije ne svidjaju nimalo.
    Ali opet niko ne veli da ga necu nedje kasnije pogledat vjerovatno :P
    Pogledaj pa ces vidjeti,nije dzabe u Japanu No1!!! manga i anime.
    Bleach je ok ali smaraju sa fillerima najjace tako da cu preskociti dok ne nastave mangu,Naruto pratim i ja,i jos Full Metal Alchemist The Brotherhood,
    07 Ghost(zavrsena prva sezona),poceo sam 11 eyes da pratim ne deluje mi lose, akoji su mi omiljeni e pa ovako:

    One Piece
    Naruto
    Dragon Ball
    Full Metal Alchemist
    Code Geass
    Gundam 00
    Casshern Sins
    School Rumble
    Hajime No Ippo
    Full Metal Panic
    Bleach
    Major
    Prince of Tennis
    Death Note
    Eureka 7
    Samurai 7
    Tengen Toppa Gurren Lagann

    To su mi samo oni bas u vrhu koje obozavam

    A nisu losi ni ovi

    One Outs
    Soul Eater
    Myself Yourself
    Mushi-Shi
    Trigun
    Elfen Lied
    Shin Megami Tensei Persona
    Gto
    School Days
    Inuyasha
    Tenjou Tenge
    Clannad
    Spice and Wolf...

    to je to ko ima nesto da doda ili prigovori neka kaze mislim razliciti su ukusi.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Imam jedan prijedlog - ko god hoće da stavi listu šta voli da gleda i/ili šta gleda trenutno MORA da postuje uz listu jedan opis, ovako kao DeViLiSh i Sqall gore. Svuda po netu samo ljudi gomilaju i mlate priču o istim serijama, a fali finih opisa i preporuka. Daj da pomognemo popularizaciju malo, lako ćemo se dogovorit' ko šta ima i šta gleda.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  11. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Evo da ja dodam nešto... na većini lista, jedna od najboljih anime serija ikad, jednako popularna i u Japanu i na zapadu, i naravno, jedna od mojih omiljenih:



    COWBOY BEBOP je režirao sada legendarni Shinichiro Watanabe - serija je SF, ali je lajt motiv u svim epizodama zapadna kultura sredine dvadesetog vijeka, posebno jazz i rock muzika. Svi nazivi epizoda na neki način imaju veze sa muzikom, a FENOMENALNI GENIJALNI soundtrack još genijalnije kompozitorke Yoko Kanno je nezaboravna mješavina nekoliko desetina muzičkih pravaca, i jednako je popularan i cijenjen kao i serija.

    Radnja je smještena u 2071. godinu - u velikoj eksploziji eksperimentalne vorp kapije u orbiti mjeseca 2022. godine, sam mjesec je razbijen na komade, koji uništavaju površinu Zemlje. Uz pojačanu radijaciju, površina planete postaje nepodesna za život, tako da preživjeli nalaze spas raštrkani širom sunčevog sistema, sa centrom na Marsu. Kolonije na ostalim planetama i posebno na mjesecima oko velikih planeta poput Jupitera povezani su sada stabilnom mrežom vorp kapija i saobraćaj svemirskim brodovima se odvija normalno i brzo. U takvim uslovima, ruka zakona ne može da stigne u sve krajeve tako da je kriminal u porastu, a sa njim i potražnja za uslugama bounty huntera koji se u seriji zovu "cowboys".

    Serija prati doživljaje grupe "cowboya" sa broda "Bebop", odakle i potiče ime serije. "Bebop" je ribarski svemirski brod koji je opremljen za lov i prenos ribe i može da sleti na površinu vode. Njegov vlasnik je Jet Black, bivši policajac sa Jupiterovog mjeseca Ganimeda (koji je teraformiran i prekriven okeanima), koji je u jednoj akciji ostao bez ruke pa ima kibernetsku protezu. Njegov partner je centralni lik serije, Spike Spiegel. Spike je prava zagonetka, mračne prošlosti koja ga neprekidno prati kroz avanture. Oči su mu različite boje, i često kaže da "jednim vidi prošlost, a drugim budućnost". Kroz flashbackove vidimo da je bio hitman za Red Dragon sindikat s Marsa, i da s razlozima njegovog lutanja ima veze misteriozna plavuša Julia koju često sanja, i okrutni ubica Vicious s kojim ima neraščišćene račune. Inače, Spike je vrstan pilot (na palubi Bebopa je njegov brod "Swordfish" kojim se često služi u solo akcijama), strijelac i majstor jeet-kun-do kung fua. Nemilosrdan u borbi, privatno je smotan i prilično djetinjast lik.

    Faye Valentine se priključuje ekipi kasnije... ona je u svemirskoj nesreći jako nastradala i zamrznuta je, i tek poslije 54 godine je medicina bila u mogućnosti da je izliječi. Izgubila je pamćenje, ostala bez sredstava za život, izigrana je, tako da je bila prinuđena da se bori za opstanak svim sredstvima, i jako je ogorčena na sve, posebno na muškarce. Jako atraktivnog izgleda i oskudnog stila odijevanja, majstor je kocke i krupnih prevara i od velike pomoći ekipi s Bebopa.

    Na jednoj od misija, ekipi se priključuje i djevojčica Ed (Edward). Pomalo ćaknuta i neobična, Ed je miljenik cijele posade, ali i vrijedan član, pošto je vrstan haker, "net diver", sposobna da upadne u svaku mrežu i da razbije sve vrste zaštita.

    Posljednji član ekipe je pas Ein (Einstein) - spašen iz ruku kriminalaca, Ein je velški korgi "data dog" - u mozgu ima čip implantat koji mu daje ogromnu inteligenciju. Iako je možda najinteligentnije biće na Bebopu, to niko od članova posade ne primjećuje pošto ne može da govori.

    Svijet prikazan u seriji nije iscrtan od početka, razne detalje vezane za funkcionisanje brojnih aspekata civilizacije saznajemo tokom čitavog toka, najčešće kroz radnju, tako da djeluje potpuno stvarno i živo, opipljivo. Samim tim i doživljaji glavnih junaka dobijaju jednu neprevaziđenu dubinu i emotivnu težinu. Dvije posljednje epizode su posebno jake, a posljednja scena tako savršena da joj je teško naći pandan kako u animiranom tako i u live action svijetu. Preporuka za sve, 10/10
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bar
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default One Piece




    One Piece je verovali ili ne vec 10 godina najpopularniji shounen serijal u Japanu(da da cak su i Bleach i Naruto prisiljeni da dele drugo i trece mesto).
    Prica se vrti oko blaga One Piece,koje je kralj pirata Gold D. Roger sakrio negde na Grand Line-u,kada se izvrsavala smrtna kazna nad njim izjavio je da je One Piece negde na Grand Line-u,i ko ga nadje postace novi kralj pirata.

    Prica se vrti,oko mladoga Monkey D. Luffy-ja,koji na putu ka tome cilju dozivljava razne avanture sa svojom posadom.
    Kao mali je pojeo Gomu-Gomu djavolje voce(a ima ih raznih) koje ga pretvara u gumu i daje mu moc da se rasteze.Na putu za Grand Line srece ljude koji kao i on imaju neki svoj san,i ubedjuje ih da mu se pridruze da svoje snove ostvaruju zajedno....
    Pod imenom Strawhat Pirates krecu u potragu za One Piece-om.
    Do sada je izaslo 423 epizode a koliko je prica kompleksna i zanimljiva vidite sami.Kome treba ovaj anime neka se javi na P.M rado cu mu ga dati.

    Strawhats Forever!!!
    Last edited by Sqall; 27-10-09 at 19:42.

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    DOMA
    Posts
    512
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    In no particular order:
    Gungrave
    Death Note
    Samurai Shamploo
    Soul Eater (kraj sr*nje)
    Hellsing

    To su, meni, najdrazi, a ok su mi i: Berserk, Tengen toppa gurren lagan, Wolf rain, Samurai 7.
    Moguce da sam neke i propustio, ali to je to u sustini..
    "PO DANASNJEM SHVATANJU NORMALNOSTI ZDRAVO JE BITI NENORMALAN"

  14. #14
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Zna li neko da li valja cemu anima Peacemaker ? Trazio sam neku fight , posto zadnje 2-3 koje sam gledao (FMA , Death note ) su bile vrhunske , ali reko sad da vidim malo krljacine , pa naidjoh na ovo....Ako neko zna da mi kaze nesto o ovome , poceo sam sa torrentom da downloadujem , ali mi je mtelov 512 , tako da imate vremena da odgovorite da bih prekinuo dl
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Zna li neko da li valja cemu anima Peacemaker ? Trazio sam neku fight , posto zadnje 2-3 koje sam gledao (FMA , Death note ) su bile vrhunske , ali reko sad da vidim malo krljacine , pa naidjoh na ovo....Ako neko zna da mi kaze nesto o ovome , poceo sam sa torrentom da downloadujem , ali mi je mtelov 512 , tako da imate vremena da odgovorite da bih prekinuo dl
    Jesi gledao mozda ima li sta na youtube?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  16. #16
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Malo nesto sam vidio , vidio sam o cemu je prica , nije bas originalna , osveta roditelja , 19 vijek , itd itd...ne znam koliko je prica razvijena , a mene narocito interesuje neka anima sa odlicnoom animacijom , i necim sto do sad nisam vidio , ako je ima...
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,886
    Thanks Thanks Given 
    152
    Thanks Thanks Received 
    295
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Dragon Ball neprevazidjen!!!!
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  18. #18
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Gintama je strašna anima. Eto, koliko god da anima odgledam, ova mi je daleko najinteresantnija.

    Priča je u Edou, tačnije feudalnom Japanu koji su poslije teške borbe sa samurajima pokorili Amanto(vanzemaljci). Sada, modernizovani Edo čine ljudi sa starim običajima koji se na smiješan uklapaju u novi sistem.
    Glavni lik je Gintoki Sakata, bivši samuraj i jedan od najvećih učesnika u poslednjim velikim borbama protiv vanzemaljaca u Edou i on vodi firmu "Čudni poslovi Gin"(bukvalni prevod od Yorozuya Gin). Njegovi saradnici su njegov učenik Šinpači, i Kagura vanzemaljka sa kišne planete, poznate po ljudima velikog apetita i ogromne snage.
    Sama anima nije precizno orjentisana, i nema fiksnu temu. Uglavnom se na komičan način obrađuje život svakog od njenih stanovnika, prepuna je parodija na druge anime na stvari i ličnosti iz realnog života.Čak i za za onog ko je odgledao puno anima neke su scene konfuzne. Pred kraj svake sezone Gintama dobije ozbiljnu temu pa onda počne da izgleda kao neka borilačka anima. Inače se čovjek odvaljuje od smijeha.
    Sad sam trenutno odgledao jednu epizodu gdje se glavni trio greškom prerušava u brice, i počinju da im dolaze mušterije, a između ostalih tu je šogun koji je ušao inkognito. I oni mu greškom skidaju mage, što je statusni simbol ljudi u Edou, a Kagura tražeći zamjenu donosi pseće go*no i to mu stavlja na glavu. Doduše, tu ima daleko više ali je žestoko kidanje od smijeha.

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nesh0 View Post
    Zna li neko da li valja cemu anima Peacemaker ? Trazio sam neku fight , posto zadnje 2-3 koje sam gledao (FMA , Death note ) su bile vrhunske , ali reko sad da vidim malo krljacine , pa naidjoh na ovo....Ako neko zna da mi kaze nesto o ovome , poceo sam sa torrentom da downloadujem , ali mi je mtelov 512 , tako da imate vremena da odgovorite da bih prekinuo dl
    skinucu je ja u toku ove dva dana pa ti javljam....ako trazish borilachke(machevi i chuda) preporuchujem ti berserk kao jednu od najboljih po meni
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,309
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    skinucu je ja u toku ove dva dana pa ti javljam....ako trazish borilachke(machevi i chuda) preporuchujem ti berserk kao jednu od najboljih po meni
    Vjerovatno je gledao cim mu je avatar ovakav

  21. #21
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Davno li sam taj Berserk gledao. No me razočaralo to što je anima nezavršena pa sam morao i mangu da pročitam. A ona je stvarno prejaka, no se nikad neće završiti.
    Eto, ako hoćeš preporuku borbi, uzmi da gledaš/čitaš Gantz. Anima je osrednja, ali je manga odlična.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Dragon Ball neprevazidjen!!!!
    Haha, slazem se .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    Dragon Ball neprevazidjen!!!!
    Najdrazi da, kvalitetom ni blizu...
    Kreč, kolica i mešalica.

  24. #24
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    746
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Zmajeva jaja su istorija više. Jes dobar anime, ali je toliko novog izašlo da je to sprdnja. (KAMEHAME - talas )

  25. #25
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opa, vidim ima par anime fanova kod nas. Iskreno sam se registrovao na ovaj forum iz znatizelje sta se ovdje pise, jer mi je kolega rekao da je neko pokrenuo anime pricu na cafe del m. posto zna cojek da pratim sve sto je iz Japana proisteklo. Ove navedene anime sam sve do jedne odgledao i iznenadilo me da vidim dosta klasika tipa Cowboy Bebop i Hotaru no Haka itd...A i Claymore mi je jedna od omiljenih anima mada su ljudi previse skrenuli s price iz mange tako da ce ostati nedovrsen anime.. Al eto, stari su postovi pa da ne komentarisem.
    Evo par anima koje nisu navedene a valja pogledat :
    -Higurashi no naku koro ni / 2 sezone + 3ep OVA / ovo mi je ubjedljivo jedna od omiljenih anima ikad napravljenih, psiho-horor, dosta nasilan ali jako dobra prica i likovi. Evo jedan dobar amv na tu temu : . Inace pocetak zna da zavara, jer je anime podijeljen u poglavlja od po 4 ep, od kojih su prve dvije izuzev sitnih detalja potpuno nevine pricice, dok 2 koje slijde znaju da dobro `okinu`, a da bi ukapirali sta se koji djavo dogadja morate odgledati obje sezone jer prva ne daje sve odgovore.
    -Ergo proxy / Psiho, a onako off topic -Glavni lik je jedna od, meni, najljepsih heroina u anime istoriji.
    -Witch Hunter Robin /Sci Fi
    -Golden boy /dosta stariji od gore navedenih al stvarno urnebesna komedija.
    -Black Lagoon /Akcija
    -Jigoku Shoujo /Trebalo bi da je horor-drama mada je preblag za horor, ali prica i likovi su sjajni. Urbana legenda o tome kako pakao funkcionise u 21om vijeku, ali ako nastavite da gledate siri se prica na istoriju svakog od glavnih likova, koja je vise nego interesantna.
    Da ne smaram, toliko od mene za sad, vozim ja u krevet 20 do 6 je eeej, pozdrav ljudi!
    Respect my autoritah!

Page 1 of 50 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Anime,Manga collectors
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 187
    Last Post: 21-03-08, 23:12
  2. Traze se anime
    By trancecooler in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 21-05-07, 17:34
  3. Anime,Manga Collectors....AGain
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 01-10-05, 20:52
  4. Anime
    By HAVOC in forum Film
    Replies: 24
    Last Post: 10-02-05, 22:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •