Page 5 of 28 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 691

Thread: Zasto ne vjerujete u Boga?

  1. #101
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odgovor na pitanje:
    A sto bi???!!!

  2. #102
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Interesantno kako vecina vas ateista sa ovog foruma ima identicne navode, kao da ste bili kod jednog istog mentora koji vas je usmjerio i naucio istim gledistima.
    Cak pretpostavljam da je vecina vas koji ovako govorite zavrsila gimnaziju u Podgorici, jer upoznao sam dosta ljudi koji govori na slican nacin, a bili su gimnazijalci.

    Odavno nisam cuo gori primjer generalizacije...

    P. S. Ateisti su oni koji sami uce, dok su vjernici oni kojima se puni glava od rodjenja.

  3. #103
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mi imamo samo jednog boga...
    Podsjeti me:
    .

  4. #104
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Odavno nisam cuo gori primjer generalizacije...

    P. S. Ateisti su oni koji sami uce, dok su vjernici oni kojima se puni glava od rodjenja.
    uzas... od rodjena znash da bog postoji?? puniti nekom glavu tim?? onda sam ja poseban sluchaj..jer niti mi ko puni glavu,niti ima potrebe za tim...samo ne znam okle ti to da se nekom puni glava tim a ti vidi jesi li ateista iz pomodarstva ili iz nekih stvarnih dogadjaja koji su te na to naveli,a znam da je ovo prvo.

  5. #105
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Boga ne može niko niti objasniti niti shvatiti. Slabi smo mi za to.
    Vjerovanje, bez uvjerenja i saznanja, je za naivne budale. Nikom ne vjerujem na riječ.
    Sva priroda univerzuma navodi na to da postoji njegov stvaralac, čija nam priroda izmiče izvan moći shvatanja. To ne znači da ne postoji.
    Bog postoji, pogotovo ne oakav kakvim ga zamišljaju smiješni crkveni lopovi koje interesuje jedino da opljačkaju naivnu pastvu, i nije u našem svijetu. Svaki čovjek u svojoj suštini je djelić Boga. Da bi se primakli Bogu,a tek smo na prvom koraku, treba nam još puno.

  6. #106
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Nikom ne vjerujem na riječ.
    Ni bratu, sestri, majki, ocu...?
    Da nismo vjerovali jedni u druge, cak i po evolucionom shvatanju, ljudi nikad ne bi mogli da funkcionisu kao drustvo.
    Drustvo pocinje od porodice pa nadalje.

  7. #107
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tribina View Post
    a ti vidi jesi li ateista iz pomodarstva ili iz nekih stvarnih dogadjaja koji su te na to naveli,a znam da je ovo prvo.
    Good for you!
    Samo tako nastavi, dozivjeces renesansu na ovom forumu.

  8. #108
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Boga ne može niko niti objasniti niti shvatiti. Slabi smo mi za to.
    Vjerovanje, bez uvjerenja i saznanja, je za naivne budale. Nikom ne vjerujem na riječ.
    Sva priroda univerzuma navodi na to da postoji njegov stvaralac, čija nam priroda izmiče izvan moći shvatanja. To ne znači da ne postoji.
    Bog postoji, pogotovo ne oakav kakvim ga zamišljaju smiješni crkveni lopovi koje interesuje jedino da opljačkaju naivnu pastvu, i nije u našem svijetu. Svaki čovjek u svojoj suštini je djelić Boga. Da bi se primakli Bogu,a tek smo na prvom koraku, treba nam još puno.
    Slično je i moje mišljenje. Postoji Tvorac ali religije su protiv njega.
    We must secure the existence of our people and a future for white children.

  9. #109
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam čemu ovolika priča kad svi znamo da je svijet nastao od velikog miša za kompjuter.
    On kao tvorac svega što vidimo ne može bit pojmljiv ljudima na sadašnjem intelektualnom nivou, i samo vjerovanjem u miša možemo spoznat sami sebe i pronać svoju duhovnu besmrnost.

  10. #110
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,978
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnnyR View Post
    Slično je i moje mišljenje. Postoji Tvorac ali religije su protiv njega.
    Kakvo je tvoje vidjenje tog famoznog 'Tvorca'?

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E sad si johnnyR gotov... izda si ih... a oni su ti ka mafija... ne prastaju ka Bog.

    A koje religije... vidish da ih svako tumaci kako mu odgovara u koji momenat. No kad covjek svati da su ljudi slabi i da nema dje pogledat i ugledat... samo mu ta opcija ostaje

    ... "Trazite lice Moje"... Psalm 27


    8 Srce moje govori pred Tobom što si rekao: "Tražite lice moje." Tražim lice Tvoje, Gospode!
    9 Nemoj odvratiti od mene lice svoje, nemoj u gnevu ostaviti slugu svog; budi Pomoćnik moj; nemoj me odbiti, i nemoj me ostaviti, Bože, Spasitelju moj!
    Ps. 138:8

    10 Jer otac moj i mati moja ostaviše me; ali Gospod neka me prihvati.
    Isa. 49:15, Jn. 16:32, 2 Tim. 4:16, 2 Tim. 4:18

    11 Uputi me, Gospode, na put svoj i vodi me pravom stazom poradi onih koji me vrebaju.
    Ps. 26:12, Ps. 119:42

    12 Nemoj me dati na volju neprijateljima mojim; jer ustaše na me lažni svedoci; ali zloba govori sama protiv sebe.
    1 Sam. 22:9, Mt. 26:59

    13 Verujem da ću videti dobrotu Gospodnju na zemlji živih.
    Ps. 94:17, Ps. 112:7

    14 Uzdaj se u Gospoda, budi slobodan; neka bude srce tvoje krepko, uzdaj se u Gospoda.
    Ps. 1:1, Jer. 15:17
    Last edited by Ego_and_his_own; 19-10-09 at 22:27.

  12. #112
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakvo je tvoje vidjenje tog famoznog 'Tvorca'?
    Tvorac je stvaratelj nas i svega nama poznatog. Dao nam je zadatak kao i svim ostalim bicima da opstanemo. Oni koji su su opremljeni zadovoljavajucim sposobnostima nastavljaju put a oni koji nisu, nestaju.
    E sad.. oni koji imaju problem sa opstankom traze pomoc od Njega. (religije) To je apsurdno. Nemam razlog zasto bi ikome pomagao ili odmagao.
    We must secure the existence of our people and a future for white children.

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    E sad.. oni koji imaju problem sa opstankom traze pomoc od Njega. (religije) To je apsurdno. Nemam razlog zasto bi ikome pomagao ili odmagao.
    jhonny sto je apsurdno :








    Sit gladnome ne vjeruje....

  14. #114
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opstaju samo najjaci. Zakon prirode.
    Zato su stvorene razlicite vrste/rase. Najspremniji ce moci da se nose sa buducnoscu. Ostali su teret.
    We must secure the existence of our people and a future for white children.

  15. #115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A eto vidish, Bog ne misli tako. Nekoliko puta se direktno umijesa u civilizaciju bash da skrene paznju na to. A onaj desetak sto je trazio za sebe je za siromahe bio.




  16. #116
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    64
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes li da pojasnis to? Ja nemam takvih saznanja. Mislim na to dje se Bog umijesao.
    We must secure the existence of our people and a future for white children.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    "kamen koji zidari odbacise, posta glava od ugla"

    Kamen je bio Isus a ugao je tok kojim je civilizacija skrenula posle njega. Pa onda opet Muhamed i Islam kao "Duh Istine" koji su ironicno zaustavili bezumlje koje je vladalo kraljevskom evropom.

    Dva dogadjaja koja su drasticno promijenila tok moderne civilizacije. A sve je to proreceno da ce da bude. Procitaj proroke.

  18. #118
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Boga ne može niko niti objasniti niti shvatiti. Slabi smo mi za to.
    Vjerovanje, bez uvjerenja i saznanja, je za naivne budale. Nikom ne vjerujem na riječ.
    Sva priroda univerzuma navodi na to da postoji njegov stvaralac, čija nam priroda izmiče izvan moći shvatanja. To ne znači da ne postoji.
    Bog postoji, pogotovo ne oakav kakvim ga zamišljaju smiješni crkveni lopovi koje interesuje jedino da opljačkaju naivnu pastvu, i nije u našem svijetu. Svaki čovjek u svojoj suštini je djelić Boga. Da bi se primakli Bogu,a tek smo na prvom koraku, treba nam još puno.
    Da li ti uopste gledas u Nauku i naucna dostignuca?? Oni sto ih ti nazoves "Crkveni lopovi " su samo staromodni "vjernici" a ti si moderan "vjernik" ali u sta ???? u sta??/ pokazi nam to.

  19. #119
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tribina View Post
    uzas... od rodjena znash da bog postoji?? puniti nekom glavu tim?? onda sam ja poseban sluchaj..jer niti mi ko puni glavu,niti ima potrebe za tim...samo ne znam okle ti to da se nekom puni glava tim a ti vidi jesi li ateista iz pomodarstva ili iz nekih stvarnih dogadjaja koji su te na to naveli,a znam da je ovo prvo.
    A ti pokazi nam onu tvoju "istinu" daj pokazi je, e pa nemas je.

  20. #120
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A eto vidish, Bog ne misli tako.
    Kako mi je milo sto bar neko na ovaj forum zna kako bog misli. Pozdravi ga od mene kad ga vidis
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kako mi je milo sto bar neko na ovaj forum zna kako bog misli. Pozdravi ga od mene kad ga vidis

    Sto cesh da mu recem za ono sto si svjesno slaga da znash nesto sto neznash, da Boga nema? Da si htio da kusash Ega u njegovoj lazi sa svojom lazi? A sto ako mi rece: Kazesh da je htio istinu da otkrije tako sto ce lagat? Nije li svjestan da lazuci on protiv istine govori? Nije li odmah onda jasno sto je istina, i kakvo je to opravdanje?

    Ja neznam sto bih odgovorio onda... reci mi. Da ne budem nespreman.
    Last edited by Ego_and_his_own; 21-10-09 at 01:04.

  22. #122
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Kako je neko ozbiljno shvatio moj post
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #123
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Ne vijerujem u boga jednostavno zato sto ne postoji.

    A poprilicno sam siguran da ne postoji jer gledajuci kako se nauka razvija, stice se utisak da intervencija unutar svemira nije potrebna te da se vecina dogadjaja odvija upravo u smjeru; uzrok ka posljedici gdje pocetni uzrok je uvijek slucajan bez izuzetaka, a posljedica je logicni proizvod.

    Sama definicija boga je nelogicna pa potire samu sebe unutar logicnog svemira.

    Moze li bog napraviti kamen koji ni on sam ne moze podici?


    Mnoge je na zalost strah odgovoriti ovo pitanje, jer da to urade potrli bi svoju vijeru u svemoguceg pater nostera.
    Cak i oni koji ce se uhvatiti u kostac sa gornjim pitanjem ce iznalaziti susta i tma izgovora da bi se izvukli iz ocite nelogicne zamke, jos vise se uvlaceci u ridikulo.

    Ipak odgovor je vrlo jasan:


    Ne moze.

    Znaci nije svemoguc, znaci potire svoju definiciju o bozanskom, znaci nije bog, znaci on iako tvrdi da jeste, on to nije, znaci laze i njegovi su ciljevi mutni, znaci ni da mu se nista drugo ne moze vijerovati i on mora PRUZITI dokaz za sebe i svoje tvrdnje, koje su empiriske (ali ipak traze samo vijeru kao potvrdu).

    Ako to ne uradi on nije bog vec prevarant koji gradi karijeru u svemiru slucajnog i logicnog kao i svaki drugi prevarant.

    Nema potrebe da vijerujem u boga kad znam da takav entitet lodicki ne moze postojati.

    Nema to veze sa dobrotom i milosti al ima veze sa zdravim razumom i logikom.
    Last edited by funestis; 22-10-09 at 12:18. Reason: tacke i zarezi

  24. #124
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Svaka cast, brzo, jednostavno i 100% istinito!
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #125
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne vijerujem u boga jednostavno zato sto ne postoji.
    Овако би требало да кажеш: Бог не постоји,зато што ја једносатвно не вјерујем.
    a poprilicno sam siguran da ne postoji jer gledajuci kako se nauka razvija, stice se utisak da intervencija unutar svemira nije potrebna te da se vecina dogadjaja odvija upravo u smjeru; uzrok ka posljedici gdje pocetni uzrok je uvijek slucajan bez izuzetaka, a posljedica je logicni proizvod.
    Та твоја поприлична "сигурност" не пије воду.Смјер - узрок-последица није бескрајни смјер који је настао сам од себе,него мора да има свој Праузрок - почетак,а тај почетни Узрок свих ствари не може бити случајан,јер је од њега потекао смјер.А сасвим је очигледно да у свијету у коме живимо и у коме узгред владају одређене законитости,не може за свој првобитни узрок имати некакав "случајани" Узрок,него Живи и Промислитељски Узрок. И твоја вјера у прогрес науке је добра,али када се закуца у ограничене рамове нашег разума онда имаш за последицу сагледавање свијета на бази логике која скоро увјек саму себе оповргава.
    moze li bog napraviti kamen koji ni on sam ne moze podici?
    Изгледа да може,али то је степен не буквалног него мало већег расуђивања.Јер Господ као Створитељ свега видљивог и невидљивог,створио је човјека као круну свога стварања,а стварања је потекло из његове слободне воље и љубави према свијету а нарочито човјеку.Ту љубав је он показао створивши све ово око нас што својим чулима видимо и осјећамо.У свом стварању Створитељ је даравао човјека слободном вољом,али се слобода створених бића,одн. човјека изражава као избор.А избор је могућ,када имамо двије или више могућности.А пошто Бог као Створитељ,претходи човјековом постојању и зато човјек може да изрази своју слободу у односу на Бога прихватајући га или га не прихватајући,односно - негирајући Бога.Таквим негирањем и својим слободним избором правимо од нас самих КАМЕНЧИНУ који ни сам Бог не може подићи,и ако то по својој несиказаној Милости и Љубави својој може да учини,али као једини дародавац он се не НАМЕЋЕ човјеку,јер је стварање човјека као слободног бића била једина могућност да створени свијет постоји вјечно јер се његово вјечно постојање могло остварити једино у заједници слободе човјека са Богом.У овој причи је јасно ко је камен.
    ipak odgovor je vrlo jasan: ne moze.
    Овдје си,ако се ова реченица узме дословно каква јесте,несвјесно или пак свјесно признао Постојање Творца.Јер Бог је поред своје свемогућности и неограничен,свугдјеприсутан,недостижан - а као такав - како се на неограничености може додати нешто још неограниченије,тј створити нешто што ће да прелази његову неограниченост,и свугдјеприсутност? - (ето,овдје употријеби своју логику) А уосталом овом опаском о камену могу да се одушевљавају и играју само мала дјеца која тренирају своју логику,замишљајући Бога као неког чичицу са брадом који тренира своје бицепсе како би створио камен који ни сам неће моћи да подигне,и одатле ћемо извући закључак да он није свемоћан - фунестис,да те братски замолим - уозбиљи се
    nema potrebe da vijerujem u boga kad znam da takav entitet lodicki ne moze postojati. Nema to veze sa dobrotom i milosti al ima veze sa zdravim razumom i logikom.
    Негирајући Бога,човјек не доводи у питање Божије постојање по себи,већ само не жели да Бог буде његов Бог,не жели да постоји за њега.СЛично као кад некоме кажемо : Ти за мене не постојиш! (што не значи да он не постоји сам по себи).А Истина сама по себи увјек постоји,некакве дурге варијнте су вазда неком потребне.

    nema to veze sa dobrotom i milosti al ima veze sa zdravim razumom i logikom
    Ајде онда мало здравом логиком и разумом,замисли своје непостојање и молим те дај нам неки реферат на ту тему,објасни нам како то изгледа.
    Last edited by emanuil; 22-10-09 at 18:29.
    Сваки човјек је - мали бог у блату.

Page 5 of 28 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U sta vjerujete?
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 74
    Last Post: 23-04-14, 11:24
  2. Da li vjerujete u astrologiju
    By andjela pizelly in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-07, 23:57
  3. da li vjerujete
    By TiJaNaaaA in forum Sve i svašta
    Replies: 60
    Last Post: 30-06-06, 16:06
  4. U shta vjerujete?
    By SHORTY in forum Religija i filozofija
    Replies: 32
    Last Post: 18-12-04, 23:02
  5. Da li vjerujete u paranormalno?
    By Genocide in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 23-07-04, 17:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •