Page 3 of 28 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 691

Thread: Zasto ne vjerujete u Boga?

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam kroz moje iskustvo nasao saznanje koje mi je dalo neke razloge da nastavim ovo putovanje koje se zove zivot. Svjestan sam da put koji sam izabrao je pun trnja i prepreka. Ali sam i spreman za sve sto cu se boriti.
    Vidish i ti prelijepi momenti u zivotu u kojima podijelish sve sto imash sa onima koji su ti prijatelji, su trenuci. Zato ih cijenimo valjda sto i nisu tako cesti i posebni su. Jer svi mi imamo svoje puteve i svako od nas prolazi kroz tegobe mnogo vise no kroz radosti.
    Zarad tih momenata ja ti mogu samo jedno prijateljski reci:
    Nikad ne reci da Boga nema. Ne to sto je mozda on ljubomoran i ljuti i prgav pa ce ti se naljutit ka sto nevjernici govore, vec zarad tih takvih momenata i ljudi koji ga tad trebaju. Kad budu trazili pravdu oko sebe je ne nadju, Kad budu trazili ljubav a oko sebe je ne nadju, Kad budu zeljeli Isitinu a oko sebe je nadju. A na kraju i radi sebe. Jer zbog svega toga to reci je veliki grijeh!

    Nemoj me pogresno shvatiti, netreba meni tvoja konfirmacija niti ista. Uzimi ili baci i bez odgovora.

    Pozdrav!

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Znash sto je elementarna ljudska obaveza? ISTINA!
    Ako je ona tu sve je i ostalo... svako grijesi i svako posumnja... da ne bude izuzetak i Isus na krst rece: Oce sto si me ostavio!
    Cija istina? Moja, tvoja, Jankova, Perova ili mozda Marice Perove.....? Za tebe citiranje Isusa mozda i nesto znaci kao argument u diskusiji. Za mene bas nista osim zaklanjanja se iza imaginarnog autoriteta.
    Nijesam postavljao drugi obraz vec samar vracao sa tri samara, a ako nijesam mogao, smio... onda bubuljima. Mozda i nije po religijskim normama jer tamo je maksimalno "oko za oko", ali sa druge strane, ako ne mogu pomoci onda i ne odmognem nikome tako sto ću ga usreciti mojom istinom po njegovim ledjima pa cekati neko presudjivanje ili dokazivanje.
    Elementarna ljudska obaveza je pomoci ili bar Primum Non Nocere, a istina, laz, obmana, zabluda, ljubav, mrznja,.... su samo osjećanja koja su individualna pa kad svoje individualno preslikamo na nekog drugog lako postaje suprotnost.
    Kad toga postanemo svjesni onda se pocinjemo zaklanjati iza autoriteta zemaljskih, nebesnih ili ko zna kakvih. Pravdati sebe pred samim sobom je najlakse kad se to uvije u oblandu da je u ime necega. Sve kao i oni koji su sibicom potpaljivali lomace ili dodavali granje, a "znali prave istine". Moja istina je samo moja i sa ponekom ni meni nije bas lako, ali ako moja istina nekom nanosi bol to je onda ******, a ne istina i postedim svakoga takve istine.

  3. #53
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Znash sto je elementarna ljudska obaveza? ISTINA!
    Ako je ona tu sve je i ostalo... svako grijesi i svako posumnja... da ne bude izuzetak i Isus na krst rece: Oce sto si me ostavio!
    Koja ironija. Pričaš o istini kao OBAVEZI (i to elementarnoj ljudskoj obavezi, ni manje ni više), a onda mrtav ladan citiraš navod iz Biblije kao istinu.

    Ne bi se reklo da ti tu elementarnu ljudsku obavezu ozbiljno shvataš.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Dje je pomoc?

    A sto da je ta jedina pomoc on? A ti je se odricesh? A Ti ne vjerujesh u njega?

    I cija istina onda pitash... Ni markova ni jankova ni darkova no njegova cista Istina... Ali treba vjerovat u njega da bi se i moglo razmisljat o tome. Treba spustit nos i kleknut pred njim.

    A Tvoj je izbor je tvoja istina, meni bolna. Al ja tu nemogu nista. Tvoj izbor je tvoj. I josh stojish iza njega. Izbor.


    Sto rece neko:

    He who kneels before God can stand before anyone.

    A mosh nastavit da listash od inkvizicije , pedofilije medju popovima, hitlera i ostalih "vjernika" ... to moguce pane prvo napamat kad se podignu maksimalno vrijednosti covjekovog potencijala... sve je stvar izbora.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-10-09 at 20:50.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Koja ironija. Pričaš o istini kao OBAVEZI (i to elementarnoj ljudskoj obavezi, ni manje ni više), a onda mrtav ladan citiraš navod iz Biblije kao istinu.

    Ne bi se reklo da ti tu elementarnu ljudsku obavezu ozbiljno shvataš.
    Jesi zavrshio Football Manager jesi...

  6. #56
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Jesam, hvala na pitanju. Mogu ti reć da sam oduševljen sa FM2010, a ako hoćeš detaljne utiske, postoji i za to tema na odgovarajućem dijelu foruma.

    Medjutim, na ovom (ozbiljnijem) dijelu foruma nisi baš napravio neki napredak kad su ove tvoje dvije teme u pitanju.

  7. #57
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Dje je pomoc?

    A sto da je ta jedina pomoc on? A ti je se odricesh? A Ti ne vjerujesh u njega?

    I cija istina onda pitash... Ni markova ni jankova ni darkova no njegova cista Istina... Ali treba vjerovat u njega da bi se i moglo razmisljat o tome. Treba spustit nos i kleknut pred njim.

    A Tvoj je izbor je tvoja istina, meni bolna. Al ja tu nemogu nista. Tvoj izbor je tvoj. I josh stojish iza njega.


    Sto rece neko:

    He who kneels before God can stand before anyone.

    A mosh nastavit da listash od inkvizicije , pedofilije medju popovima, hitlera i ostalih "vjernika" ... to moguce pane prvo napamat kad se podignu maksimalno vrijednosti covjekovog potencijala... sve je stvar izbora.
    Ja mislim da svi koji odbacuju Hrista - Gospoda naseg, zapravo se plase njegove istine. Njihov razum ne moze da prihvati da je takav covjek postojao, jer gle cuda ako je zaista takav bio ispada da danasnji ljudi nemaju ni 3% Hristove ljudske dobrote.
    Jednom rijecju krivo im je.
    A vjernicima , pravim vjernicima, je drago kad imaju da uce od nekog ko je bolji od njih.
    Jer da nema toga kako bi znali od koga da ucimo, i da saznamo sto li je dobro a sto li zlo.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Jesam, hvala na pitanju. Mogu ti reć da sam oduševljen sa FM2010, a ako hoćeš detaljne utiske, postoji i za to tema na odgovarajućem dijelu foruma.

    Medjutim, na ovom (ozbiljnijem) dijelu foruma nisi baš napravio neki napredak kad su ove tvoje dvije teme u pitanju.

    https://forum.cdm.me/showpost.php?p=...0&postcount=32

    jes bash vidim tvoju zabrinutost sto na koji forum ide i koliko ti je prijeko potrebno da obesmislish ove diskusije.

    Ali to samo govori koliko si se iznervira... nema potrebe da se nervirsh. Prihvati cinjenice onakve kakve jesu. U suprotnom taj osjecaj ce i dalje da te obuzima.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Jesam, hvala na pitanju. Mogu ti reć da sam oduševljen sa FM2010, a ako hoćeš detaljne utiske, postoji i za to tema na odgovarajućem dijelu foruma.

    Medjutim, na ovom (ozbiljnijem) dijelu foruma nisi baš napravio neki napredak kad su ove tvoje dvije teme u pitanju.
    Ja sam te MadGod-e smatrao onako jednim pravim profesorom matematike-stattistike ali ova tvoja slika fudbalera zaista brise takve pomisli.
    Po mene je neozbiljno biti navijac, nekoga ili necega.
    Uostalom to nam ni vjera ne dozvoljava.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    I cija istina onda pitash... Ni markova ni jankova ni darkova no njegova cista Istina... Ali treba vjerovat u njega da bi se i moglo razmisljat o tome. Treba spustit nos i kleknut pred njim.

    A Tvoj je izbor je tvoja istina, meni bolna. Al ja tu nemogu nista. Tvoj izbor je tvoj. I josh stojish iza njega. Izbor.
    Naravno da svak stoji iza svoga izbora i nista normalnije od toga samo sto je neko siguran svog izbora i ne zaklanja se iza Njega identifikujuci svoju istinu.
    Kao biznismen dajes nekom posao, a on pocne da te mrzi jer ga navodno eksploatises. Das mu otkaz, pa tek pocne da te mrzi jer mu djecu bez ljeba ostavi.
    Cija je istina ispravna i da li je vazno sto mrznja vise razara onoga koji mrzi nego onoga koga se mrzi?
    Da li je istina kao i ona dioba Sule Radova i kakva je korist sto se gladnome drze predavanja da 30% stetnih stvari iz organizma ostrani preko koze i treba da je srecan sto se znoji pa makar i od gladi. Osjećam da mu ta istina puno znaci.
    Nema njega kao sto nema ni univerzalnih istina, ni univerzalnih lazi, ni univerzalnih obmana, ni nicega stalnoga i univerzalnog. Onaj koji hoce da sam sebe laze i u tu laz vjeruje kao u najsavrseniju istinu, a taj On postoji samo u covjeku da lakse sebi opravda svoje (ne)cinjenje. Djetetu koje place sto nema karamelu, kupim karamelu, a ne kazem mu da je bog tako htio da je on nema. Uradim to ne da bi se neko klanjao ili savijao nos pred bilo kim ili cim, zbog sasvim prizemne stvari nekog ljudskog refleksa da se pomogne.
    Onome koji place zbog vece stvari, kojem ne mogu ili ne umijem pomoci ne pricam takodje o bozjoj volji jer da ga ima niko ne bi plakao vec bi se svi srecni smijali. Nijesam bas toliko naivan pa da vjerujem da je neciji izbor da place.

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa eto... Ja rekoh da znam da ga ima. Ti velish da ga nema...

    Ko ne vjeruje u Boga nece ni Bratu rodjenom vjerovat a kamoli kome drugome.

    Ostaje da se vidi ko je u pravu. Jer nemozemo oboje bit u pravu. A Neko laze.

    A ti znash da sam to ja. To je tvoja istina.

    A u pravu si ko nema istinu na svoju stranu ne znaci mu nista... A opet mislim da vrijedi pa ma kakva bila. Gladan sam Gladan... jednostavno i ocigledno ali makar te drzi pri svijesti. I mozda nacera da odesh po neku hranu. I kad je najsurovija korisnija je od lazi.

    Ali ocigledno je ova nasa prepiska dosegla nivo gdje se ponavlja. Sa moje strane mi ne preostaje nista bez da ispostujem tvoj Izbor i ponadam najboljem. A taj zid postoji izmedju nas. Koliko god apsurno zvucalo on je plod nasih ruka. Nevjerovatno ali istinito.
    Last edited by Ego_and_his_own; 15-10-09 at 22:01.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ko ne vjeruje u Boga nece ni Bratu rodjenom vjerovat a kamoli kome drugome. Ostaje da se vidi ko je u pravu. Jer nemozemo oboje bit u pravu. A Neko laze..
    Zbilja je argument. Garant on nedje na oblaku sjedi i sad cita sta mi pisemo pa kad dodjemo gore reci ce ko je u pravu.
    Bez ikakve dileme uvijek cu izabrati da vjerujem bratu nego bilo kome, a ne necem imaginarnom ili sopstvenoj izobrazilji. Nema svetinje koju bi za brata zamijenio, a vjerovanja pa makar i praznovjerje ne mora da znaci da neko laze. Zavaravanja i ubjedjenja su razna, a laz je ipak smisljenija djelatnost.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    ...
    Ko ne vjeruje u Boga nece ni Bratu rodjenom vjerovat a kamoli kome drugome.
    ...

    Nema neke logičke veze između to dvoje.
    Ja sam kontraprimjer .Hi hi hi .... Ranije dok sam bio ateista isto sam vjerovao bratu ko i sad kad sam vjernik.
    Od kad je sa ovom novom curom malo mu manje vjerujem. Milije mu je izać sa njom pa me nešto "folira" da nema kad, da je umoran da će mo iskočit na piće i u Deltu u bioskop "drugi put".
    Znaš kakva će gužva bit kad dođe taj "drugi put".

  14. #64
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Videće se ko je u pravu Doći će sudnji dan.
    .

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by BooQy View Post
    Videće se ko je u pravu Doći će sudnji dan.
    Kako neće su... uf sjutra sam na posa nego evo u neđelju sam slobodan.
    Idealno da bude sudnji dan u neđelju. Više očamljeh čekajući.

  16. #66
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Kakav kralj sto napravi sa onim ribicama. Druze, ribice mozda ne mogu nas da opisu (ili mogu na neki njihov nacin, jezik ili kako god to nikako ne mozes da znas) ali znaju da postojimo jer nas vide, osjecaju i imaju dobar razlog da nas se plase. Ti cijelo svoje iskustvo sa bogom zasnivas na vjeri da postoji, bez ikakvog opipljivog dokaza.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #67
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Po mene je neozbiljno biti navijac, nekoga ili necega.
    Dao bih ovu jednu kopiju Biblije koju imam kući za kartu za utakmicu Lidsa,a i mnogo,mnogo više od toga.I izvini ako me boli ćošak za to što ćeš ti to smatrat' neozbiljnim.
    Last edited by Čika Džo; 16-10-09 at 02:55.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  18. #68
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kada bi samo ljudi razumijeli koliko je besmisleno vjerovati u boga ili visu silu kako ocete, koliko samo to nema smisla, pa toliko je besmisleno da nemam rijeci da opisem, jednostavno veoma je tesko docarat... upravo zbog toga ta vjera u boga je toliko cvrsta u civilizaciji da cemo je se tesko osloboditi, i kao posledica nje(ili pak uzrok, a posledica je ovo prvo tj vjera u boga nisam siguran) postoje razne religije ciji je cilj manipulacija i stvaranje para za uske krugove ljudi a samim tim i za mnoge druge, tj obicni biznis, ali bez neke vece koristi za civilizaciju, cak naprotiv velika kocnica civilizaciji!

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Vi koji vidite i imate oci, sve je pred vama. Zato ne sumnjajte!

    Vidite kakve su njima "istine", I kako glave obrcu i neistinu govore. A srecni bi bili da vi posumnjate zato se trude ovoliko da se posprdaju i podsmijavaju.

    A ne zalite nista. To su oni sami izabrali.

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post

    Nema neke logičke veze između to dvoje.
    Ja sam kontraprimjer .Hi hi hi .... Ranije dok sam bio ateista isto sam vjerovao bratu ko i sad kad sam vjernik.
    Od kad je sa ovom novom curom malo mu manje vjerujem. Milije mu je izać sa njom pa me nešto "folira" da nema kad, da je umoran da će mo iskočit na piće i u Deltu u bioskop "drugi put".
    Znaš kakva će gužva bit kad dođe taj "drugi put".

    T is benificiran primjer.

    Ko ne vjeruje u Boga i josh kaze da Boga nema, a to nezna, no govori bez znanja ikakvog o tome, zarad neke sitne koristi, tome nista ni brat ne znaci.
    No ti budi srecan sto si benificiran, nije svako.

  21. #71
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Nikšić
    Posts
    3,945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ego, što tebe boli briga ako neko ne vjeruje u Boga, a ako ima sve ljudske kvalitete, vrline. Osnovni cilj zbog čega se Bog pominje jeste da se narod dovede u red... ako si ti dobar čovjek samo za to što vjeruješ u Boga, odnosno za to što se plašiš šta će se dogoditi sa tvojom dušom nakon smrti, ako si dobar samo da bi stigao u raj, onda je to vrlo licimjerno.
    više poštujem ljude koji su dobri, a ne vjeruju u boga, jer tako znam da to čine zato što vole da pomažu druge, i uživaju u toj dobroti zbog njih samih, a ne da bi to dokazali nekom trećem licu da zaslužuju kartu za raj

  22. #72
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Meni je cudno zasto vjernici prave djecu na 'ateisticki' nacin, a ne na primjer tako sto zeni polome rebra

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    A vidish postoji catch 22.

    Dobri ljudi nikad nece lagat, i nece rec da znaju da Boga nema. Jer to dobri ljudi ne cine.

    A nemoguce je da dobar covjek ne vjeruje u Boga. Jer je to kao da kazesh vidish odraz u ogledalo od necega sto ne stoji ispred njega.

    A nemoj mislit da zli ljudi daju svojoj djeci zmije i otrov... imaju i oni prijatelje svoje isto...

    A dobro je sto spominjesh strah... jer to vecina samo razumiju. Nece oni ucinjet nista dobro zbog prirode svoje, jer im to nije priroda. No moraju zarad neke nagrade il kazne. Ali i to je obecano. I ja bi da onome koji se trudio! Ipak je covjek u biti slab, i dosta je stvari za razumjeti.

    A Strah jes prirodno upozorenje covjeku od opasnosti.

    A da su ljudi pamentni samo bi se Boga bojali. To bi ih ucinjelo neustrasivim.
    Last edited by Ego_and_his_own; 16-10-09 at 09:55.

  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Meni je cudno zasto vjernici prave djecu na 'ateisticki' nacin, a ne na primjer tako sto zeni polome rebra
    Jes Kajin je ateisticki rodjen a Avelj po starome obicaju.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti si znaci apriori dobar jer u boga vjerujes?
    Smijesno da smjesnije ne moze biti i po ko zna koji put samo potvrdjujes ono sto sam rekao da vama tkz. vjernicima bog sluzi samo da sakrijete vase brljotine i svaljujete na njega odgovornost.
    Ti znas da ima boga, a oni koji ne vjeruje u to - ne znaju i lazu. Jos jedna bozanska istina vrlo logicki potkrijepljena

Page 3 of 28 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U sta vjerujete?
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 74
    Last Post: 23-04-14, 11:24
  2. Da li vjerujete u astrologiju
    By andjela pizelly in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-07, 23:57
  3. da li vjerujete
    By TiJaNaaaA in forum Sve i svašta
    Replies: 60
    Last Post: 30-06-06, 16:06
  4. U shta vjerujete?
    By SHORTY in forum Religija i filozofija
    Replies: 32
    Last Post: 18-12-04, 23:02
  5. Da li vjerujete u paranormalno?
    By Genocide in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 23-07-04, 17:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •