View Poll Results: Moj najčešći izbor je:

Voters
121. You may not vote on this poll
  • AROMA

    12 9.92%
  • HDL

    38 31.40%
  • iDEA

    8 6.61%
  • VOLI

    63 52.07%
Page 1 of 184 123451151101 ... LastLast
Results 1 to 25 of 4578

Thread: Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

  1. #1
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,164
    Thanks Thanks Given 
    1,273
    Thanks Thanks Received 
    4,264
    Thanked in
    1,987 Posts

    Default Trgovački lanci | poslovna politika i odnos prema kupcima

    .






    Trend rasta trgovačkih lanaca u CG ide u prilog potrošaču kojem je važno, osim velikog asortimana, ostvarivanje većih povoljnosti prilikom kupovine. U toj trci tankog novčanika za nižim cijenama, nerjetko se zaboravlja na ono suštinsko - porijeklo, kvalitet i ispravnost robe. Tragom toga često izostaje i pitanje - da li je ono što platimo jeftinije - uvijek zaista i vrijedno tog iznosa? Ili, kako to da nam je postalo svejedno što meso ili povrće uopšte nemaju deklaraciju sa podacima o zemlji porijekla? Da li mi kao kupci imamo pravo da dobijemo taj podatak? Kako reagovati na prepakivanje robe i prepravljanje datuma? Kao i druga pitanja u vezi sa kvalitetom i ispravnosti robe


    Jesmo li raspoloženi za diskusiju o ovom pitanju?

    Da li su svi lanci isti, ili se pojedini ističu svojim bezobrazlukom?


    .
    Last edited by starwalker; 30-05-17 at 14:51.
    The more things change, the more they stay the same.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,274
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Trgovacki lanci znaju da narod ce kupiti bilo sta samo da je jeftino, i u skladu sa tim dobavljaju najgoru robu, moze se naci i kvalitetnija ali je ona normalno skuplja. Nase inspekcije su majstori za namjestanje i laganje, tako da nista ne citam sto pise na proizvodu jer znam da su sanse 50% da je falsifikat. Vidim ocima pa ako prodje prodje, tako nam je kako nam je.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naš autentičan proizvod, porijeklom iz zaboravljene i zagubljene hladnjače u olandiji, austriji...

    Sa akcentom na AUTENTIČAN!

    Ajd što je uvezen pod nerazjašnjenim okolnostima, no što je i ođe sušen, i dobro poprskan autentičnim (niko to ne koristi za te svrhe, bez mi) aditivima da mu ništa živo prismrđet ne smije.

    edit: između ostalog
    Last edited by Xerxes; 31-05-17 at 09:03.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  4. #4
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mora niko kupovati meso u trgovackim lancima, imate domacu hranu po selima.Ali takva hrana je mnogo skuplja i nedostupnija.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Interesantno je koliko su naši lanci po ponudi daleko od na pr. nekog lanca iz EU.
    Pođimo od regiona, kako izgleda Idea u Srbiji ili Konzum u Hrvatskoj (a kako se raspadaju ove naše Idee), o Sloveniji da ne pričam jer oni imaju mnoštvo stranih lanaca, nekako me blam kad vidim izgled Lakovića na Zabjelu ili bilo koja Franca.
    Bilo bi dobro da na naše tržište uđe neki strani lanac, jer bi se i ovi naši malo promijenili na bolje.
    Eto u susjednoj Albaniji postoji Conad, Spar, Carrefour...

  6. #6
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,417
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    1,224
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Po meni Voli ima najbolji odnos cijena-kvalitet -usluga, Lakoviće je već ozlogašen kod kvaliteta mesnih proizvoda al sirotinja ne pita za kvalitet samo nek je obilno a Idea i Aroma su mi najgore ova prva zbog pljačkaških cijena bar 80% proizvoda im je osjetno skuplje nego u Voli i Laković a Aroma samo nek su mi zdravo radnice i menadžer koje često ne može naći za pultovima voća i hleba i koje su puževi na kasama i koji sitiniša nikad nemaju pritisak mi skoči kad mi postave pitanje "imate li sitno" .Takođe u Idei i Aromi postoj velika vjerovatnoća da naletite na robu sa rokom trajanja koji je istekao ili blizu da istekne da ne pričam o slučajeva kupovine bajatog peciva koje ladno prodaju.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kad pogledaš kako izgleda IDEA London u Beogradu i naš HDL na Zabjelu, tuga...
    Najbolji objekat u Podgorici a možda i CG je Super Voli. Ne znam kako izgleda Laković u Nikšiću i Radanovićima, s obzirom da je nov objekat.
    Nije loša IDEA u Gintašu, samo što se cijeli Mall of Montenegro raspada tako da zimi po prodavnici srijećeš kofe i "pazi klizavo" natpise, što je nedopustivo.
    Ali kako je cijeli mall fušerajski izgrađen, uzaludna su im renoviranja.

    A što se cijena tiče - tu se mogu porediti Voli, HDL i IDEA. Aroma i Franca su dosta skuplji...
    Idea jeste skuplja za dosta stvari ali ipak ulažu dosta u marketing za naše uslove i imaju stalno akcije na artikle koje najviše koristimo, kao i K Plus brend, pa se mogu porediti s Volijem i HDL.

  8. #8
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za mene je Lakovic najbolji lanac trgovine, pocevsi od cijena pa do broja zaposlenih(koji asistiraju u trgovini).

  9. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Laković će pogasit sve, sveeeee
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #10
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,524
    Thanks Thanks Given 
    124
    Thanks Thanks Received 
    467
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Dva sendviča ovamo momak !
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  11. #11
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Sto znam, rijetko dje kupujem na vece kolicine sem u HDL.

    Ovo sitno dje natrcim I ne obracam puno paznju jer mi se zbog 2 artikla ne pali auto I ne ceka u redu na kasi.

    Sto se mog iskustva tice HDL >Voli>Idea>ostali.

    Prije par dana zalutah u Ideu u Gintasu I primjetih na akciji onu cokoladu sa rizom Mony (mislim da je 250 ili 300gr) I kazu 1.05 na akciji, a sa druge strane znam da u HDL to kupujem svaki put po 0.79. U Idei mi se vise puta desilo da cijena iskazana na rafu ne odgovara onoj koju kucaju na kasi, sto mi se nikada nije desilo u HDL ili Voli.

    Ranije sam stalno kupovao u Voliju a u zadnjih godinu I nesto velike trgovine samo HDL.

    Voce I povrce u HDL neuporedivo svjezije I sa nizim cijenama od onog u Voli.

    Ima par malih marketa, tipa BIS u Zagoricu, koji imaju odlicno voce I povrce po sasvim ok cijenama.

    Sto se ekonomije tice, mislim da je koncept HDLa daleko najisplativiji. Veliki objekti sa velikom ponudom I niskim cijenama koji daju veliki obrt novca I robe. Mislim da ih u CG ima ispod 10. Voli sa druge strane ima preko 60 prodavnica, I ne prolazi im sve u prodavnicama tko brzo kao u HDLu pa recimo voce nije tako svjeze u dosta Voli marketa. Ogromni troskovi zakupa I radne snage I u odnosu na godisnji promet u HDL imaju najmanji procent troskova na radnike I zakupe, a upravo zbog tog manjeg broja objekata.

    E da, kad u Voli preko Morace vidim zenu koja sijece suhomesnato da cisti podove, smuci mi se.

    Da ne bude zabune, sve ove mane koje ima Voli, u odnosu na HDL, jos su izrazenije u ostalim trgovinskim lancima ... Franci, Idei, Aromi.

    Ne znam zasto neki prizeljkuju strane lance kod nas. Meni je izrazito drago sto su Voli I HDL pobijedili Miskovicev koncept Deltinih prodavnica. Ko je isao u njihove tadasnje prodavnice po SRB zna I zasto mi je drago. Ovo nema veze sa ekonomskim patriotizmon vec samo sa kvalitetom usluge I cijene.

    Da se ne lazemo, pitanje je samo vremena I ponude, kada ce se ova 2 lanca prodati, ali ja ne navijam da to bude nesto posebno brzo.
    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by kimmi; 01-06-17 at 19:59.

  12. #12
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Osnovni nedostatak Volija jeste sto ima malo zaposlenih. Ili mi se mozda pricinjava. Tamo nidje nikog od radnika, stalno neko cekanje i trazenje arktikala.Ranije dok je bila slabija konkurencija Voli je bio dobar ali sad je bas mnogo iza HDL i po cijenama i po svemu drugom.

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Nemam famelju pa ne kupujem vece kolicine hrane i pica, tako da najcesce kupujem u neki mali market pored stana, iako bi nekad 50c-1e ustedio u voli ili lakovic. Izbjegavam supermarkete jer ne volim veliki prostor i cekanje u red. Mozda 3-4 puta svratim u Voli ili Ideu njesecno, i isti djavo. Samo sto mi se u Ideu desilo 10 puta do sad, to sam im i prenio, a to je da one etikete ispod artikla veze nemaju sa istim, no je vazda skuplji artikal na polici. Vele da to slazu merčendajzeri, tako da vjerujem da to namjerno rade da kradu ljude.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  14. #14
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post
    Ne mora niko kupovati meso u trgovackim lancima, imate domacu hranu po selima.Ali takva hrana je mnogo skuplja i nedostupnija.
    Što znači da mora.

    Naravno da priželjkujemo strane lance, iz prostor razloga što ono što nudi Lidl ili Hofer(Aldi) je provjereno i prolazi rigorozne kontrole, uz jako jako niske cijene. I asortiman je naravno raznovrsniji od onoga što imamo ođe.

  15. #15
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ta provjerena i kvalitetnija hrana koju bi nudili strani lanci sigurno ce biti skuplja.Ako ne onda ce biti ista.Citava EU je preplavljena piletinom iz Brazila koja jeste ispravna ali ipak znamo o cemu se radi. Po istoj cijenu nabavljaju holandsku krmetinu italijanski lanci i ovi nasi. Ali i u samoj EU postoji organska hrana koja je skuplja. Ja recimo kupujem jaja po 0,2e. Ta jaja su duplo manja i nema ih uvijek za kupovinu. Nego dok se nakupi. Cak smatram da je to jeftina cijena.Mislim da to vrijedi i 0,3e po komadu.

  16. #16
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    HDL i Voli su uništili domaću proizvodnju sa damping cijenama voća i povrća iz Albanije, Makedonije i Grčke, tako da ih ne smatram kompanijama koji štite našu privredu i ne bih tugovao ako im se desi krah kad se tržište otvori za strane igrače.

    Ne kapiram zašto ne bih priželjkivao strane lance u CG, iako smatram da se to nikad neće desiti, jer smo malo i nebitno tržište. Postoji toliko namirnica koje se ne mogu nabaviti u CG, a koje nisu ništa specijalno.

    U HDL idem isključivo zbog artikala koji su jeftiniji u odnosu na konkurenciju i zbog voća/povrća jer je veći izbor.
    Ostali artikli su im uglavnom skuplji od Voli/Idea...

    Piletinu iz Brazila imate u HDL, bez ikakve deklaracije, kao i recimo leskovačko roštilj meso kojem je rok istekao u maju, ali koga briga.

    Ono što je poenta moje priče je da smo prilično daleko nečeg što je normalno u EU zemljama, jedino po higijeni i izgledu onaj Super Voli može da prođe.
    U HDL se plastične posude za pakovanje naplaćuju uredno, kad pogledaš kako izgleda ono svježe meso, nekad su imali i gotova jela... Horor. Nijedan lanac nije izgradio recimo neki centar da pored prehrane ima i sve za kuću sektore, uglavnom su to neki adaptirani hangari. Ne znam kako izgleda Laković NK i Radanović, jer oni su novi, moguće da su i oni ok uz Super Voli.

  17. #17
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    987
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    66
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Laković će pogasit sve, sveeeee
    Oće, samo nek otplate one dugove milionske.

  18. #18
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    HDL i Voli su uništili domaću proizvodnju sa damping cijenama voća i povrća iz Albanije, Makedonije i Grčke, tako da ih ne smatram kompanijama koji štite našu privredu i ne bih tugovao ako im se desi krah kad se tržište otvori za strane igrače.
    Dijelom se slazem sa tobom, ali vise su ostetili male markete I piljare, ali jbga trziste.

    Sto se tice domacih proizvodjaca ne znam sta bih rekao.

    Slusao sam probleme hotelijera sa primorja koji ne mogu da nadju pouzdanog dobavljaca medju proizvodjacima. Prvih nekoliko tura sve super, onda ide pad kvaliteta I neko muljanje. Ne moze hotel da razmislja jel proizvodjacu naisao neko I dao mu 10centi po kg vise pa hotel ostao bez robe ili se hotelu posalje losija roba uz razmisljanje, dobro je to kraelju.

    Evo Voli pravi veliki otkupni centar za voce I povrce, dakle proizvodjaci koji ne budu mogli/umjeli da prodaji svoj proizvod moci ce da isti prodaju Voliju po nekoj cijeni. Vjerovatno ce to biti neka niza cijena, ali bolje I to nego da se baca.


    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Naravno da priželjkujemo strane lance, iz prostor razloga što ono što nudi Lidl ili Hofer(Aldi) je provjereno i prolazi rigorozne kontrole, uz jako jako niske cijene. I asortiman je naravno raznovrsniji od onoga što imamo ođe.
    Uff. Bio sam u oba. Lidl je generalno skup ali sve je cakum pakim ali drzi glavne brendove. Aldi je neki mix Volija I Hdla a koji drzi neke no name brendove koji proizvode distribuiraju iskljucivo Aldiju. Nesto kao marka Dobro. Kad sam pokusao da dodjem do distributera neki proizvoda kojih ima u Aldi, rekli su mi da smiju samo Aldiju da prodaju, tako da jasno vam je o cemu se radi.

    Kad bi dosli odje, cisto simnjam da se ne bi dogovorili sa lokalnim proizvodjacima pa bi imali novi brend tipa Dobro I Kplus.


    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by kimmi; 02-06-17 at 09:21.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Svi hoteli bi dali prednost domaćem proizvodu, ali jednostavno oni ne mogu da stignu do trpeze zbog uvoznog jeftinijeg voća i povrća.
    Voli i HDL su uništili sve zarad profita, sjećate li se kad su lubenice prodavali za 6 centi po kg, pomorandže grčke za 18 centi po kg, logikom da potrošač neće doći samo u prodavnicu radi voća, nego će u korpu ubaciti i druge namirnice koje su možda i skuplje nego inače.
    Za pohvalu je da Astoria ima svoje imanje u Bjelopavlićima, gdje proizvodi povrće za restorane.

    Logistički centar Volija jeste za pohvalu, ali kako će to funkcionisati ostaje da se vidi... Nije Bokan to isplanirao jer je patriota da bi poboljšao crnogorsku poljoprivredu sigurno.
    A i slažem se da domaći proizvođači drže isto previsoke cijene, hoće da uložene pare vrate odmah za 1 ili 2 godine, što je pogrešno skroz. Zato i prolaze, kako prolaze...

    Daleko smo mi od priče da će neki Lidl, Carrefour, Hofer, Spar, Aldi, Leclerc, Metro itd. dođu na naše tržište, dobro bi bilo da ovi naši dostignu nivo asortimana, izgleda prodavnica, kvaliteta robe kao što imaju lanci u regionu. Opet ponavljam kako izgleda jedna Idea London u centru Beograda, a kako Idea u Gintašu, sa lavorima i "pazi klizavo" natpisima.

  20. #20
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,936
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Voli ima 200 miliona prihod prosle godine na 60 marketa + uvoz i distribucija nekih jakih brendova, a HDL 115 miliona na 7-8 marketa, tako da je jasno ko razbija sa prodajom.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Upravo to, Voliju ne može niko da parira po profitu jer su duboko ušli u posao uvoza i distribucije. A i oko 20 godina su na tržištu, tako da...
    Laković je svakako za pohvalu, jer su za kratko vrijeme izbili u prvi plan s manjim brojem prodavnica.

    PS. Evo je i lista brendova koje uvozi i distribuira VOLI : http://volivasvoli.com/prodajna-mreza/distribucija/

  22. #22
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Voli ima 200 miliona prihod prosle godine na 60 marketa + uvoz i distribucija nekih jakih brendova, a HDL 115 miliona na 7-8 marketa, tako da je jasno ko razbija sa prodajom.
    To je to HDL je sad otvorio Donju Goricu, otvara valjda brzo I HN a citao sam nedje nesto I za Budvu.
    Evo na sajtu poreske uprave su bilansi za proslu godinu. HDL neto dobit 4 miliona, Voli 3.5 (dakle nakon oporezivanja).

    Ima jedna caka kod velikih lanaca. Na osnovu prodate robe odredjenog dobavljaca imaju dodatne, ne male, bonuse. Njima se fakticki isplati da rade bez zarade, samo da prebiju troskove, jer naknadno na kraju godine dobiju bonus od npr 3% vrijednosti prodate robe.



    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  23. #23
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    Upravo to, Voliju ne može niko da parira po profitu jer su duboko ušli u posao uvoza i distribucije. A i oko 20 godina su na tržištu, tako da...
    Laković je svakako za pohvalu, jer su za kratko vrijeme izbili u prvi plan s manjim brojem prodavnica.

    PS. Evo je i lista brendova koje uvozi i distribuira VOLI : http://volivasvoli.com/prodajna-mreza/distribucija/
    Po prometu su najbolji, po profite ne.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  24. #24
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    HDL pravi sličan objekat u Novom kao u Nikšiću, što je fantastično.
    ALI problem je što neće iskoristiti da napravi neku premium prodavnicu, da uvede neki novi koncept prodaje u CG, već će da izgleda kao veliki buvljak, đe se narod grabi kad prodavačica iznese novu gajbu jabuka, krastavaca i paradajza.
    Svaka prodavnica izgleda isto 5 metara polica sa Smokijem, 10 metara polica sa Coca Colom i Fantom koju niko ne dira, nego uzima iz frižidera itd.

  25. #25
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aigokeros View Post
    HDL i Voli su uništili domaću proizvodnju sa damping cijenama voća i povrća iz Albanije, Makedonije i Grčke, tako da ih ne smatram kompanijama koji štite našu privredu i ne bih tugovao ako im se desi krah kad se tržište otvori za strane igrače.

    Da nema uvoza kukali bi sto placamo komad jajeta 50c umjesto 10c. Koliko je jak uvoznicki lobi, toliki su nesoji domaci proizvodjaci. Da im se moze nabili bi cijene i bili bi 3 puta skuplji jer bi muzli narod.
    Rjesenje nije prekid uvoza, nego ojacavanje lokalnih farmera i ratara koji ce ulaganjem u tehnologiju i sopstvenu edukaciju biti konkurentniji jer bi im troskovi proizvodnje opali visestruko. To je stvar Vlade.

Page 1 of 184 123451151101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Odnos drzave prema poljoprivredi
    By autodijagnostika in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 08-05-13, 09:14
  2. A ljubaznost prema kupcima u barskim lokalima ??!!??
    By sagitarius in forum Primorski
    Replies: 60
    Last Post: 01-10-12, 21:43
  3. Zeljezara i odnos drzave prema Davidovicu
    By HIPER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 14-05-11, 22:44
  4. Odnos drzave prema vjerskim zajednicama...?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 28
    Last Post: 18-07-10, 12:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •