Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Vijesti pa Novosti

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vijesti pa Novosti

    I Vecernje novosti najavljuju akciju "knjizevnost XX vijeka".

    Po prvim informacijama, akcija je zamisljena slicno kao tekuca (Vijesti), samo sto se najavljuju 43naslova.

    Uskoro vise detalja...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo se nadam da nece biti one krajnje degutantne reklame - "Knjige su opet u modi!" - usmjerene na siromashnu potroshachku svijest dragih nam novopechenih citalaca. I one gologuze koja umotana u peshkri i mokre kose sjedi udobno zavaljena i uziva chitajuci ... npr. "laganu" literaturu kao shto je "Ime ruze"! Ili neshto slichno... :shock:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma kakve novost i kutare fijesti i tacka hehehege
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dublin in a rainstorm
    Posts
    1,437
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zezas? 43 naslova? Svasta.
    Bas me interesuju naslovi ti, i kakva ce im bit izdanja knjiga.
    Sve se vremenom ofuca.



  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljutice Bogdana 1a
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Novosti rules...Prva knjiga je "Ime ruze".
    FIXs ® All rights reserved 2004-2006.

    ...manet omnes una nox...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E draga Thelma, zavirih slucajno u Novosti, ista `manekenka` je u pitanju. Uzeli su istu reklamu, ne znam zasto. Vjerovatno zato sto je identican fazon u pitanju . Ma vazno je da se cita. Ljeba i igara, pardon, knjiga, nikad dosta ...
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    luxaeterna
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam za novosti,ali evo politika pochinje sa "orkanskim visovima"
    fino,nece se moc dje od knjiga
    josh kad bi ih ljudi chitali...

    a vidjeh koje ce knjige izac prvih 8 sedmica u "politici",a zna li se shto za novosti,nema nishta na njihovom sajtu?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TiJaNaaaA
    ma kakve novost i kutare fijesti i tacka hehehege

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Me_B
    E draga Thelma, zavirih slucajno u Novosti, ista `manekenka` je u pitanju. Uzeli su istu reklamu, ne znam zasto. Vjerovatno zato sto je identican fazon u pitanju . Ma vazno je da se cita. Ljeba i igara, pardon, knjiga, nikad dosta ...
    Shta da ti kazem...hvala, nekako mi je lakshe kad to chujem od simpatichne mlade dame, nego kad otvorim novine i sama vidim. Ne znam zashto, ali ta reklama me i dalje uzasno, ali uzasno izbacuje iz takta!
    A ovo drugo...nisam sigurna da li je u pitanju slaganje na police ili chitanje! Necesh mi vjerovati, ali znam "jednu" koja kupuje samo plave knjige iz ove nam mile edicije (razlog pogadjash)! Znam, znam...svakoga li i ja znam...
    U svakom sluchaju, hvala na, za mene, korisnoj informaciji

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by requiem__for__a__dream
    ne znam za novosti,ali evo politika pochinje sa "orkanskim visovima"
    fino,nece se moc dje od knjiga
    josh kad bi ih ljudi chitali...

    a vidjeh koje ce knjige izac prvih 8 sedmica u "politici",a zna li se shto za novosti,nema nishta na njihovom sajtu?
    Uze mi rijech iz usta :wink:
    A koje su boje te knjige iz Politike?
    Koliko metara imaju?
    Nema smisla ne dati ljudima takve informacije...treba sve to smjestiti, premjeriti, okrechiti zidove, ofarbati police! cccc :roll:

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    le pays des ręves...
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dje, ko, kad, shta, kako, zashto..? :P
    ne, stvarno. kad se pochinje s tim knjigama (ili je vec pochelo?) :?:
    /me nije obavijeshtena, shmrc... :cry:
    Aujourd’hui les larmes sont impossibles ŕ cacher
    de mes yeux fatigués qui ne sourient pas...
    Je respire ta peau dans les draps, mais tu n’es pas lŕ...
    J’attends le moment de te toucher et de te voir!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da se knjige nece moci kupovati kod nas, jer valjda ni ova akcija Vijesti nije vazila za Srbiju... Ali nijesam sigurna, tako sam cula. Smijesno mi je bilo vidjeti u Novostima naglasavanje da su knjige pisane cirilicom, brrr, kao u stara dobra fasisticka vremena...

    A to, da Politikinu galeriju knjiga otvaraju ~orkanski visovi~ bas mi vuce na pucanstvo...Na knjigu za svakoga...
    Ipak su sve takve akcije za pohvaliti, naci ce se valjda i neko domacinstvo da ih ne kupuje zbog slaganja sa namjestajem, Thelma . Bude li ih tri ili cetiri dje knjige nece skupljati prasinu, misija je uspjesna .
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Me_B
    Mislim da se knjige nece moci kupovati kod nas, jer valjda ni ova akcija Vijesti nije vazila za Srbiju... Ali nijesam sigurna, tako sam cula. Smijesno mi je bilo vidjeti u Novostima naglasavanje da su knjige pisane cirilicom, brrr, kao u stara dobra fasisticka vremena...

    A to, da Politikinu galeriju knjiga otvaraju ~orkanski visovi~ bas mi vuce na pucanstvo...Na knjigu za svakoga...
    Ipak su sve takve akcije za pohvaliti, naci ce se valjda i neko domacinstvo da ih ne kupuje zbog slaganja sa namjestajem, Thelma . Bude li ih tri ili cetiri dje knjige nece skupljati prasinu, misija je uspjesna .
    Aaa, ne obracaj paznju na moje cinichne izjave. Ja sam samo josh od "vijesti" ochajna od one degradirajuce reklame koja je srozala chitavu akciju...shta cu, takva sam...kad je knjiga u pitanju preosjetljiva sam...
    I onda, kad je vec tako, zashto ne bi bilo knjiga i za shiroke narodne mase (komunistichkim rechnikom recheno), bar nekih20-ak posto, pa ce se onda znato zashto ih kupuju. I ti "orkanski visovi" imaju bar knjizevno-istorijsku vrijednost...a lik kao shto je Hitklif nimalo nije "puchanski", morash priznati...
    Nije vazno, uostalom, samo nikako, ali NIKAKO ne mogu da povezem modu i knjige!!! :shock:

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oprostite na pravopisnim greshkama, zaista se iznerviram kad pomislim na tu reklamu ))))))))))))))))
    Luda skroz!

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Blizu. Skoro.
    Posts
    234
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe, mozda sam prenaglila to za ~Orkanske visove~ iz prostog razloga jer sam tu knjigu citala u petom razredu osnovne skole, i jer je vecina domova vec ima...Akcija i predstavlja popularizaciju knjige, zato je marketinski ubacena rijec `moda`, trend setteri to odmah snime :twisted: i hoce da budu moderni!!! Na zalost, u manjini su oni koji ce kupiti knjigu iako nije u plavom ili rozom pakovanju, i koje ce oduseviti ta smijesna cijena, posebno ako se uporedi sa drugim susjednim drzavama, kao sto su Slovenija i Hrvatska, npr, gdje su knjige mnogo skuplje nego kod nas...

    :mahanje: Thelma
    I can only say, there we have been: but I cannot say where...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Me_B
    Hehe, mozda sam prenaglila to za ~Orkanske visove~ iz prostog razloga jer sam tu knjigu citala u petom razredu osnovne skole, i jer je vecina domova vec ima...Akcija i predstavlja popularizaciju knjige, zato je marketinski ubacena rijec `moda`, trend setteri to odmah snime :twisted: i hoce da budu moderni!!! Na zalost, u manjini su oni koji ce kupiti knjigu iako nije u plavom ili rozom pakovanju, i koje ce oduseviti ta smijesna cijena, posebno ako se uporedi sa drugim susjednim drzavama, kao sto su Slovenija i Hrvatska, npr, gdje su knjige mnogo skuplje nego kod nas...

    :mahanje: Thelma
    I know, I know, ali...zastupnik sam teze da je knjizevnost, umjetnost uopshte, za elitu (mada je, znam, i to problematichna formulacija - mislila sam na duhovnu elitu . Stoga, moda, cijena, boje i ostalo ne ulaze u moj literarni vidokrug. Ulazi samo ono shto ce u tom smislu oplemeniti chovjeka - a takvih je malo...chak i onih "nachitanih"...
    Uostalom, znash na shta mislism... :wink:

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Te akcije su ok, ali fali kulture i svijesti o istima... Nijesam imala vremena da procitam mnogo knjiga iz edicije vijesti, mada sam dio i ranije procitala, ali ne cine mi se bas najbolja izdanja, prevod konkretno...

    Nemojte, molim vas, kvariti pricu o knjigama reklamom koja je ispod svakog nivoa, pa cak i mokrog peskira!
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa shto cemo...nismo mi smislili reklamu...neshto mi je nemoguce ne reagovati na nju, prosto nemoguce (toliko vrijedja!)...i nekako me bude sramota ako, ne daj boze, knjugu chitam u trenerci, pidzami, ili nechem slichnom! Znam da onda nisam IN, a to me boliii, boliiii 8)
    Inache, vidim da su Novosti ispravile neke propuste Vijesti, te uvrstishe Dzojsa i Foknera kao znachajna imena knjizevnosti XX v.
    I...oprostite, ironija je moje drugo ime :wink:

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A evo se i Vajld nashao na spisku! WoW, WoW, WoW!!!

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thelma
    Pa shto cemo...nismo mi smislili reklamu...neshto mi je nemoguce ne reagovati na nju, prosto nemoguce (toliko vrijedja!)...i nekako me bude sramota ako, ne daj boze, knjugu chitam u trenerci, pidzami, ili nechem slichnom! Znam da onda nisam IN, a to me boliii, boliiii 8)
    Inache, vidim da su Novosti ispravile neke propuste Vijesti, te uvrstishe Dzojsa i Foknera kao znachajna imena knjizevnosti XX v.
    I...oprostite, ironija je moje drugo ime :wink:
    Slazem se ja da reklama vrijedja, meni se povracalo kad je pocela da se emituje. Sramota, i nista drugo, ali ne vidim nista privlacno u razglabanju o njoj ... na to sam mislila.

    Koliko ja znam, isti je vlasnik POLITIKE i VIJESTI, te stamparije gdje se stancaju CD-i i knjige, za NOVOSTI nijesam sigurna ...
    Koja je cijena knjiga? Totalno sam neupucena u tu akciju :oops: :oops:
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Thelma
    A evo se i Vajld nashao na spisku! WoW, WoW, WoW!!!
    Koja knjiga??

    Zar "Novosti" ne pripadaju "Politici"?

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    luxaeterna
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hoce li neko otkucat koja djela ce objaviti novosti.jedino mjesto dje se pominje uopshte ta akcija je ovaj forum :?:
    da vidimo ima li shto pa da ga dobavimo iz bratske nam drzave clanice ako vec ne bude kod nas
    ja znam samo prvih 8 naslova "politike"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anit@
    Quote Originally Posted by Thelma
    A evo se i Vajld nashao na spisku! WoW, WoW, WoW!!!
    Koja knjiga??

    Zar "Novosti" ne pripadaju "Politici"?
    A "Slika Dorijana Greja", svi oni uzimaju one najreprezentativnije.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by requiem__for__a__dream
    hoce li neko otkucat koja djela ce objaviti novosti.jedino mjesto dje se pominje uopshte ta akcija je ovaj forum :?:
    da vidimo ima li shto pa da ga dobavimo iz bratske nam drzave clanice ako vec ne bude kod nas
    ja znam samo prvih 8 naslova "politike"
    Mnogo, mnogo je istih naslova kao u "Vijestima".
    Ono chega se sjecam da sam vidjela na spisku "Novosti", a nije bilo u "Vijestima" jeste Dzojs ("Portret umjetnika u mladosti"), Fokner ("Buka i bes"), Vajld (vec sam sve to gore pominjala), Pekicevo "Besnilo" (super!), Bukovski ("Post ofis"), Vulf ("ka svetioniku")...ne sjecam se, znam da ce biti i "Baskervilski pas", i "Sidarta", i neshto od Grasa, chak i "Vjeshtice iz Istvika" imam negdje spisak ali ionako ne bih mogla sve da iskuckam... a ne umijem da "zalijepim" (priznajem... 8) ). Ostali je manje-vishe kao u "Vijestima"...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by apsolutno_nemoguca
    Quote Originally Posted by Thelma
    Pa shto cemo...nismo mi smislili reklamu...neshto mi je nemoguce ne reagovati na nju, prosto nemoguce (toliko vrijedja!)...i nekako me bude sramota ako, ne daj boze, knjugu chitam u trenerci, pidzami, ili nechem slichnom! Znam da onda nisam IN, a to me boliii, boliiii 8)
    Inache, vidim da su Novosti ispravile neke propuste Vijesti, te uvrstishe Dzojsa i Foknera kao znachajna imena knjizevnosti XX v.
    I...oprostite, ironija je moje drugo ime :wink:
    Slazem se ja da reklama vrijedja, meni se povracalo kad je pocela da se emituje. Sramota, i nista drugo, ali ne vidim nista privlacno u razglabanju o njoj ... na to sam mislila.

    Koliko ja znam, isti je vlasnik POLITIKE i VIJESTI, te stamparije gdje se stancaju CD-i i knjige, za NOVOSTI nijesam sigurna ...
    Koja je cijena knjiga? Totalno sam neupucena u tu akciju :oops: :oops:
    Ma...neiscrpna mi je inspiracija hahahahahhahahaha! Kad god hocu da pljujem po ovoj zemlji i narodu (a hocu - i chesto i puno!), ona mi je glavni argument! No, ne obracaj paznju :wink:
    8)

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •