Page 94 of 287 FirstFirst ... 4484909192939495969798104144194 ... LastLast
Results 2,326 to 2,350 of 7164

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2326
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Nema svrhe da tuže nego da čekaju oce li sto ostati od stečaja . Nažalost za njih i akcionare teško .
    I nikako, zato ih i treba tuziti EU sudovima jer se ne radi o stecaju vec o pljacki...mejl: [email protected]
    Trazio sam od D.Knezevica da mi objasni svoju tuzbu i evo odgovora;
    dkatlas; Tu je osteta za deponente I zaposlene..
    Pored svega, nemam puno nade da ce Dule dobiti ovu parnicu i smatram da bi se zaposleni i deponenti trebali udruziti i traziti napose ostetu...

    Last edited by ATLAS; 10-04-19 at 18:49.

  2. #2327
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Znate li sta mene interesuje. Da li je moguce da neko ko ima depozit preko 50k izvuce pare na nacin sto se saglasi sa tim da se iz njegovog depozita zatvori neki kredit pravnog lica kod Atlasa?? Pa prihvati da mu to pravno lice vrati neki umanjeni iznos.

    A slusajte sad ovu monstruoznost. Zamislite da imate firmu koja je imala tipa 500k kredita sa kes kolateralom. Sad nakon ovog stecaja propadne mu 450k I tuze ga da vrati 450k kredita jer je depozit propao. To bi bas bilo prejako.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  3. #2328
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znate li sta mene interesuje. Da li je moguce da neko ko ima depozit preko 50k izvuce pare na nacin sto se saglasi sa tim da se iz njegovog depozita zatvori neki kredit pravnog lica kod Atlasa?? Pa prihvati da mu to pravno lice vrati neki umanjeni iznos.

    A slusajte sad ovu monstruoznost. Zamislite da imate firmu koja je imala tipa 500k kredita sa kes kolateralom. Sad nakon ovog stecaja propadne mu 450k I tuze ga da vrati 450k kredita jer je depozit propao. To bi bas bilo prejako.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    ako je kredit garantovan depozitom onda mogu odmah uzeti depozit i zatvoriti kredit . tako je bar po zakonu

  4. #2329
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Kes kolateral ne bi smio da se koristi za stecajnu masu, ako je njime garantovan kredit. Bas zbog situacije koja se pomenula. Mozda grijesim, znace neko tacno

  5. #2330
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Imam ja prijatelja koji vrace kredit u Atlas banci redovno. U pitanju je vlasnik firme koja ima kredit od mislim preko 100k.

    Ako postoji mogucnost da neko od deponenata Atlasa, a koji ne mogu da izvuku pare iz banke, zatvore depozitom njegov kredit, on bi mogao da ih dijelom obesteti. Dakle diskont neki pa da su I jedan I drugi djelimicno zadovoljni. On ipak bi prije vremena dao ozbiljnu cifru, jer ima jos 5 godina da lagano vrace kredit, a deponent bi izvukao nesto. Ali ne znam da li je uopste moguce raditi takve "kombinacije". Tacnije, ne znam da li bi stecajna uprava prihvatila da se iz depozita kod te banke zatvaraju krediti. Bas me zanima osnov po kom bi to odbili.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  6. #2331
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Kes kolateral ne bi smio da se koristi za stecajnu masu, ako je njime garantovan kredit. Bas zbog situacije koja se pomenula. Mozda grijesim, znace neko tacno
    A svasta nesto ne bi smjelo, pa se smije.

    Meni slucajno pala na pamet ta varijanta, velikih kredita sa velikim kes kolateralom. Zamisli odjednom da ti ne priznaju depozit a traze pare da vratis. Pa to bi bio haos.

    Mada racunam da su takvi u medjuvremenu odradili zatvaranja, ovo dok je bila prinudna uprava...

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  7. #2332
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ne moze npr uc u stecajnu masu imovina koja je pod hipotekom nekog drugog.
    Tj on ima prioritet naplate pa ako sta ostane posle naplate to bi islo u stecajnu masu, isto je i sa kes kolateralom jer je dat kao zaloga.

  8. #2333
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    NLB banka je preselila proizvodnju kartica u Makedoniju !!
    Evo tri neđelje čekam novu kartcu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #2334
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    Societe vec godinama u Madjarsku. Svi spustaju troskove, samo cekam Gold klijenta koji crka karticu 3 nedjelje.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  10. #2335
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    http://mondo.me/a739166/Info/Drustvo...ne-uprave.html

    Evo odgovora na Kimmijevo pitanje

    Zabranjene su bile sve transakcije sa depozitima, u što se lično uvjerio novinar portala MONDO koji je pokušao da uplati pare sa svog depozita kako bi pokrio minus na svojoj kartici i minus na računu koleginice. U banci su rekli "ne može".

    Za sada zvaničnih odgovora nema, ali jedno od mogućih "rješenja" ove zagonetke je da je u vrijeme prinudne uprave dozvoljeno da se može raditi "unutrašnji promet", tj. da se depozitom s jednog računa može isplatiti neki dug, kredit, čak teorijski kupovati nekretnine ili roba prelaskom novca s računa na račun, kao da banka radi normalno.



    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  11. #2336
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ako je vjerovati novinama da sve uspuju prodati sto banka ima nekretnine i 63 miliona kredita moći će da se isplati prvi red . Centralna banka kao drugi red nema potraživanja . Treći red fond za zaštiti depozita po optimističkoj verziji moći će da od banke naplati 80-90% . Sto znaci da za ostale je sad već jasno da neće biti novca .

  12. #2337
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    depoziti sa preko 50k od toga nema nista - al krediti 10-500k to ce da se najuri da se namiri!!!!

    pa samo 1 autobus medjunarodnog prevoznika kosta 200k sa 0km...sto se tice privednih subjekata....

    ako firme domace, inostane popuse u stecajnom atlas postupku i dobiju kromir....sav preostali novac rezidenata nerezidenata ce ce malo po malo odliti iz Crne Gore 100% tih 3+ milijardi sto blebece Zugic...to ce pre ili kasnije da ispari...a stamparije EUR-a na Cetinju NEMA!!! Ti lazni fingirani deponenti sto ce da od FZD dobiju 50k preko nerezidentnih firmi ili recimo od 2mil od opstine Tivat....

    Kad pukne bruka i procuje se po svijetu ....zadnji ko izadje neg ugasi svetlo...ma sta ima veze Grcka duguje 300 milijardi EUR ..pa nikom nista...tih 100 mil ko otme ili je opljackan koga to briga....

    Depozite 50k+ nek odbije od poreska uprava,porezi,doprinosi,doprinosi za penziono,EPCG...od tog papira gde pise da je konstatovano od banke u stecaju...da je poverilac prijavio potrazivanja i tu pise na toj hartiji sa stabiljem prijavio 1k-10k-500k-10mil

    Jedino mi nije poznato kako ce te nerezidentne firme da naplate to sve...a da znam kako

    pdv ide na 28%, akciza na gorivo i duvan u nebo, poreza na imovinu udvostrucena pocev od 2020 na osnovu resenja iz uprave prihoda,gorivo jedno 20%, pa registracije skutera,bicikala,traktora,morokultivatora,camaca,b arki,jahti...




    Isao Milo pre neki dan da vidi sa jevrejima kako do tog poravnanja - sve pare sutra inace zapalicemo ti kucu ovu koja se ne vodi ni na koga...ako je to jelte vec javni objekat bez vlasnika (ili je upisan u zemljisne knjige sa godinom rodjenja pre kralja Nikole ) nek MNE naseli tu migrante iz Pakistana na njihovom putu za Njemacku na drzavnoj sisi kad vec nece predsjednik da je trosi jel je jelte nazovi isplivala neka afera
    Last edited by mast; 11-04-19 at 18:28.

  13. #2338
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Neko ranije napisa kako je nakrpio neku malu sto radi na salter doticne banke... a ne grijesi se jadan, nije njena banka no ona za 400-500e mora svaki dan da slusa nezadovoljne kao sto si ti, pa si joj jos na obraz udario, ne valja ti to.

  14. #2339
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,337
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Ja sam mislio da je ovaj @mast ozbiljan, kada ono....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #2340
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Od prvog dana su mi računi u NLB banku i do sad sam bila skroz zadovoljna.
    Evo prvog negativnog iskustva za koje niti će ko odgovarati niti imaju namjeru da se na neki način izvine klijentima.

    Imam Visa Electron prepaid karticu. Sa njom plaćam na internetu i sa njom plaćam vani na putovanjima. Da ne razmišljam je li neko stavio silikonsku tastaturu, kameru ili slično, jer druga kartica mi je vezana za račun.

    Uglavnom, ta kartica mi važi do 5/19. 19. marta dobijam poruku da mi je izradjena nova kartica. Totalno suludo dva mjeseca prije isteka važenja postojeće bez ikakvog obavještenja. Reko neću je sad ni podizati, ionako ova važi sve dok ne podignem novu pa kad stignem. Ali oćeš vraga, podjem da platim sa njom jer na nju uvijek para imama, ne može. Reko do njih nešto, odem na drugu mjesto ne može. BLOKIRALI mi važeću karticu bez ikakve najave i obavještenja. Da sam bila u insotranstvo što bi se desilo??? da li je iko razmišljao o tome.

    Šalje mail i dobijam odgovor da mi je kartica blokirana (kao da nijesam ja to znala) i da moram podići novu. Tu napišem još jedan mail, onda su me zvali. UGlavnom zbog promjene sistema koji je preskup oni ugasili kartice. Sramota z ajednu banku!!!! Kaad su napislai poruku da je izradjena nova mogli su nas obavijestiit da j eova ugašena. Idući put neka nabave neki jeftiniji sistem pa da sve radi.

  16. #2341
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,197
    Thanks Thanks Given 
    1,277
    Thanks Thanks Received 
    4,309
    Thanked in
    2,012 Posts

    Default

    @montenegrina


    I mene su naživcirali za istu karticu lani. Dobijem poruku da je stigla nova... Bio u gužvi i obavezama i odem tek poslije 20ak dana. Kad tamo... kartica vraćena za PG i poništena uz objašnjenje da je zadnje plaćanje obavljeno prije 3 mjeseca i da nisam baš aktivan.. WTF!!! Gdje sam to potpisao da moram biti aktivan svaki dan?! Visa san mi je samo za net i nekad mi dođe period kad se ništa ne naručuje, ali opet ovakav način...


    Tapatalk
    Last edited by starwalker; 13-04-19 at 20:46.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #2342
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Samo preko mail-a to resavati . Vrlo su ekspeditivni tako . Valjda vas zivne neko ko ima više ovlašćenja od salterskog radnika . Inače dok sam putovao maltene posle svake uplate preko neta kartica mi je blokirana . Bez obzira sto je bila gold . Doduše nisam se mogao buniti zbog toga jer kad uplatite novac nekom u Pakistanu ili Avganistanu nekako je normalno da pomisle da je neko hakovao karticu . ( realno ludake Bog čuva , bilo je puno uplata maltene na lijepe oči ali eto nijednom me nisu ispalili ) .
    Tako da smo imali već razradjenu šemu , oni mi blokiraju ja im napišem mail oni pozovu i odblokiraju .
    Da kucnem u drvo da ih ne ureknem uvjek se sve rešavali jako lako . NLB banka je u pitanju .
    Dok recimo sa Erste imam drugačija iskustva ? Preko firme nam udijelle kreditne kartice aj rekoh neka stoji ne traži leba . Svake godine veća pretplata i kako sam godišnje to plaćao ostanem dužan 81 cent i dobijem obustavu na platu , ej zbog 81 cent . Lijepi platim bukvalno toliko i pred menadžerom poslovnice izvadim makaze i presječen karticu , podignem orocenu štednju i zbogom nikad više . Papiri i dostava su ih koštali tri puta toliko .

  18. #2343
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Ima li neka banka da daje kredite sa rokom otplate 6 mjeseci
    Imam minus od 1000e koji bih zatvorio, pa me zanima da li je bolje da uzmem kredit sa kojim bih odmah znao na cemu sam, ili postoji neki drugi nacin otplate ovog minusa.

  19. #2344
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Svaka banka ce ti dati kredit na 6 mjeseci ako ispunjavas uslove. A sto ne bi minus svaki mjesec smanjivao za po 200? Dogovori sa kreditnim referentom da ti tako odradi
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #2345
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    To bi mi najvise odgovaralo, zar to moze tako, da otplatim taj minus u 6 jednakih rata. CKB banka je u pitanju

  21. #2346
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,942
    Thanks Thanks Given 
    1,500
    Thanks Thanks Received 
    791
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Svaka banka ce ti dati kredit na 6 mjeseci ako ispunjavas uslove. A sto ne bi minus svaki mjesec smanjivao za po 200? Dogovori sa kreditnim referentom da ti tako odradi
    Kamata na minus je 16%+ a kredit 6-8% razlika je...

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  22. #2347
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Đe 16 posto? Kamata na minus je 1.5% na mjesecnom nivou,na iznos koji je podignut sa racuna.
    James Tiberius Kirk

  23. #2348
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Pa to me buni, ja bih da pocnem sa otplatom, a da ne bude kad primim platu da mi se pokrije dio, a da mi ide kamata na ostatak, pa sve tako u krug
    Ili mi dodje na isto, slab sam sa matematikom. Ali mislim da ce da me zajebu svakako

  24. #2349
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Pisali ste jedni o godišnjim drugi o mjesečnim kamatama . Ako si u minusu na karticu onda pusti da ti skinu to . Zavisno od kartice do 24 mjeseca ali uvjek možeš skratiti taj period . Ako si dužan negdje drugo onda kredit naravno čak i za tako relativno mali kredit ttebat će ti malo papirologije . Ako radiš u nekoj drzavnoj firmi daće ti bez ziranata ako si kod privatnika vjerovatno ziranti a ako nisi prijavljen velika je šansa da te odbiju . Sto se tiče kamate na taj iznos na pola godine racunaj izmedju
    20 i 50 evra ukupno

  25. #2350
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Pa tako ti je,kako si reko.
    James Tiberius Kirk

Page 94 of 287 FirstFirst ... 4484909192939495969798104144194 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (1 members and 3 guests)

  1. Whisperer

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •