Page 92 of 287 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast
Results 2,276 to 2,300 of 7164

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2276
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Prosvijetli onda i nas naivne pa nam javi u kojoj to banci daju dobre uslove na lijepe oči.

  2. #2277
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Moja firma ima lose bilanse, neke banke nam i ne daju kredite koliko su losi (NLB), a kod drugih je moguce uzeti npr. stambeni kredit sa fixnom kamatom od 4.5 (Erste), 4.75 (Lovcen) ili 3.99 varijabilna (Komercijalna banka). I sve to "na lijepe oči" na nacin sto sam otisao u svaku banku na salter i trazio kreditnog referenta, bez ikakvih zakazivanja i potezanja veza.

  3. #2278
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Najveca goovna koja postoje su General societe, opet se potvrdilo. Kod njih sam uzeo 3 kredita od preko 50k eura i vratio do zadnjeg centa, poslujem preko njih itd pored HB banke, privatni racun moj imam koji povremeno koristim jer mi je glavni u HB..

    i u petak mi stize pismo pred utuzenje jer mi je racun privatni licni 3,5 eura u minus koji su se nakupili za odrzavanje racuna jer ga nikad ne koristim osim za kupovinu preko neta pa imam karticu za taj racun i uplatim po potrebi, ja reko mora da je komp po automatizmu to poslao ali opet reko morao je to neko pogledat i vidjet o kakvoj se gluposti radi al ajd reko nema veze... kad oko 14h zove me bankarka da mi kaze da mi je racun 3,5e u minus i da izmirim .. e kad sam pukao na nju, nema sta joj nisam rekao, pobrojao sam joj sve u firmu i familiju sto ima... reko ja poslujem promet firme preko vas , vratio sam vam kroz kredite 25k eura kamata, usta vas jebeem sve koliko vas ima lopovi, u ponedeljak gasim sve racune firmine i moje, i moje familije i svima cu koje znam da kazem da urade isto... petak popodne i subota nema ko me nije zvao od sefova, nekakvih regionalnih menadzera, direktora, sve sam ih iznapusavao i javio racunovodji da sj sve gasi u tu banku... smecari... da bog da im svima otkaze dali ovi iz ckb kad ih kupe...
    slicno sam i ja dozivio i ugasio sve na societte bas su nikakvi.

  4. #2279
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Ulan Bator
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    I Atlas u stecaj..


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #2280
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posle Atlasa bas me zivo zanima kad tih 100 mil se prebace na egzoticne off-shore destinacije koja je sledeca crnogorska banka koju ce da kroz prinudnu upravu i stecajni postupak popljackaju sve depozite fizickih i pravnih lica - rezidenata/nerezidenata

  6. #2281
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Ovdje bi trebalo tuziti državu tj cbcg, nije se preko noći desilo ovo.
    Zabluda, prevara i sl
    Last edited by Markys; 05-04-19 at 17:14.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  7. #2282
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sa ovakvim potezima cbcg strani investitori sad ce da navale da ulazu u Crnu Goru posto se vidi koliko je ekonomski i finansijski sitem stabilan i siguran :fat:.
    pogotovu ce nerezidenti deponenti Atlasa i IBM-a da rasire pricu po svetu kako su u Crnoj Gori sigurna i stabilna ulaganja i poslovanje :greedy_dollars:
    Last edited by mast; 05-04-19 at 17:28.

  8. #2283
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Haos sta se radi od nasih banaka, iskreno jedva čekam da udjemo u evropsku uniju da malo srede ovo, da se ne radi kako ko hoce.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  9. #2284
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    07.12 bilo 220m depozita sada 189m
    E viva
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  10. #2285
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  11. #2286
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Moja firma ima lose bilanse, neke banke nam i ne daju kredite koliko su losi (NLB), a kod drugih je moguce uzeti npr. stambeni kredit sa fixnom kamatom od 4.5 (Erste), 4.75 (Lovcen) ili 3.99 varijabilna (Komercijalna banka). I sve to "na lijepe oči" na nacin sto sam otisao u svaku banku na salter i trazio kreditnog referenta, bez ikakvih zakazivanja i potezanja veza.
    Pa kod koje si uzeo na kraju i što ti je sredstvo obezbeđenja?

  12. #2287
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Erste. Stan je sredstvo obezbjedjenja

  13. #2288
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Ja sam dobio 4,5%, hipoteka je na stan i ubijedili su me da su mi učinjeli uslugu, mada to je bilo prije godinu pa možda i jesu .

  14. #2289
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mast View Post
    Posle Atlasa bas me zivo zanima kad tih 100 mil se prebace na egzoticne off-shore destinacije koja je sledeca crnogorska banka koju ce da kroz prinudnu upravu i stecajni postupak popljackaju sve depozite fizickih i pravnih lica - rezidenata/nerezidenata
    Jos kad bi moglo to tek tako da se odradi na klik i prebace pare. Dosta para je blokiralo SDT i ako se dokaze da poticu od nelegalnih tokova bice proslijedjene u budzet.
    Quote Originally Posted by mast View Post
    sa ovakvim potezima cbcg strani investitori sad ce da navale da ulazu u Crnu Goru posto se vidi koliko je ekonomski i finansijski sitem stabilan i siguran :fat:.
    pogotovu ce nerezidenti deponenti Atlasa i IBM-a da rasire pricu po svetu kako su u Crnoj Gori sigurna i stabilna ulaganja i poslovanje :greedy_dollars:
    Ja isto mislim da neki ozbiljni strani investitor za partnersku banku nece izabrat neku banku lokalnog vlasnika, nego neku sa medjunarodnom reputacijom tipa OTP, ERSTE, Societe i slicno. Na kraju, ne mora nuzno da izabere banku iz CG moze sve preko inostranih da odradi.
    Po konstataciji, rekao bih da znas strukturu deponenata Atlasa i IBM, da li bi bio ljubazan da je podijelis sa nama da vidimo o kojim se investitorima radi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #2290
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Mogu mislit kakva je struktura deponenata, sve birani DPS partneri.

  16. #2291
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pa ne treba onda brinut... neka crknu taman


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  17. #2292
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Što bi crkavali, dobiće po 50000 a ostatak iz stečajne mase, možda će jedino morat malo da sačekaju. Što bi stari Englezi rekli, strpljen spašen.

  18. #2293
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Jos kad bi moglo to tek tako da se odradi na klik i prebace pare. Dosta para je blokiralo SDT i ako se dokaze da poticu od nelegalnih tokova bice proslijedjene u budzet.


    Po konstataciji, rekao bih da znas strukturu deponenata Atlasa i IBM, da li bi bio ljubazan da je podijelis sa nama da vidimo o kojim se investitorima radi.
    evo ukratko nekoliko pokazatelja -

    #1 STD je udbaski ogranak iz prosloga veka a uvezan je sa vrhom DPS-a + jos jedno 300,000 dusa na tom kazanu pasulja gde moze da se prehrani legalnim tokovima max 100.000 dusa jel kazan moze da nahrani 100k a ne 300k sa 1 kutlacom pasulja i tako ostanu svi gladni tako da mora da se oplete pljacka da bi svi u lancu bar neko vreme bili siti i napiti...

    #2 nerezidetne firne off-shore sa racunima u IBM i Atalas banci je usluzni servis za e-commerce .Godinama su preko tih racuna drndali promet uplate - isplate a od provizije na te bankovske usluge se uplacivali porezi,doprinosi,plate tih 200 zaposlenih + poreze i ostale dadzbine.A evo kako ...ako se oplete promet od 1 milijardu EUR na mesec ili godinu i da je provizija 0.5 ili 0.9% po transakciji tu se nakupi ohoho $$ koji ostane da se pusti u promet u MNE.
    Crna Gora nije u EU jos uvek i nje u obavezi da ispostuje sve normative koji vaze u EU...nego u prelaznom periodu,,nek neka privredna delatnost funkcionise dokle god moze.Medjutim taj system je zbog zavisti,gramzivosti i halapljivosti nekih krugova zapeo za oko...a posto nisu u stanu da to shvate bolje da oteraju tu celu pricu u stecaj...i blokadu....da ne palamudim u prazno evo na primer nekoliko platnih solucija za ex-commerce koje godinama jako lepo funkcionisu gde je porez = 0%

    https://www.paxum.com/


    https://www.payoneer.com/




    DK nije tolko dobar da ga mazes na lebac i on je budjav i kiseo ....al eto imao je neke projekte da odradi bar neki posao ko ova 2 ogledna usluzna servisa za world-wide kljente..al ta prica nije prosla u MNE jel tu ima puno gramzivih goozica...tako da taj e0commerce ce se naravno preusmeriti na Belize,St.Kittens and Nevis,Gibraltar ili Sejsele...ko izadje poslednji nek ugasi svetlo.I paxum u payoneer imaju licencu od Visa/Master-card i wire a moguce i za china union pay..

    Zasto ima toliko klijenata nerezidenata u Crnoj Gori zato sto nece da se petljaju tamo po nekim karibimiba ili Isle of Main nego su odabrali mediteransku destinaciju u Evropi gde su mislili da je veca sigurnost i legalnost.Posle ovih desavanja par decenija se nece povratiti poverenje stranaca..u medjuvremenu mozemo da predjemo na kupone i bonove za zejtin,benzin ili deterdzent

    https://pbs.twimg.com/media/CHe3-DVUEAA_U6i.jpg


    <a href="https://pbs.twimg.com/media/CHe3-DVUEAA_U6i.jpg" target="_blank">
    Last edited by mast; 05-04-19 at 22:04.

  19. #2294
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,171
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Ovo je stvarno pakao bas mi dobar drug i zena mu godina se muče zaradjuju po inostransvu pomodreli od muke, eto dobiće taj jedan dio iz fonda za zastitu depozita a 35hiljada bačit ..

    Ja ne znam ko je odje više kriv debeli vepar ili CBCG

  20. #2295
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e pa i MNE nema stamparije perpera i dinara ko u Topcideru kad usfali da se pridoda
    Ja mislim da sad kad isprazne FZD idu sigurno jos 2-4 banke pod led...sad su usli u stos posle IBM-a i Atlasa....
    Al to ce posle na rate ici ko jezda i dafina...ili stara stednja....

    Mozda u najboljem slucaju 500 eur na godinu...za za 35000 eur tvoj drug i hanuma ima da se nacekaju nekih 70-ak godina...Uostalom ja sam naplacivao staru stednju iz SFRJ (beobanka,dafiment....za 6000 eur da naplatim trebalo mi je 12 god....e sad kome se zuri i frka mu za $$ moze te obveznice odma da proda za nekih 650-750 EUR odma za poneti ili da ceka ko ja 20-40y

  21. #2296
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    paxum , payoneer ,korespodentne banke na Belizu i St.Kitten ogranci odrade na 1 mesec prometa ko sto je Knezevic pokusao u MNE i po odbitku svih dadzbina,haraca DPS-a sto okrene na 15-20 meseci....

    Alo bre...americke federalne rezerve cimaju Apple kompaniju da sa off shore vrate 200 milijardi USD i da im oproste sva poreska dugovanja...A management apple-a izda saopstenje ocemo sve trcimo...da vam izadjemo u susret...turite to u novine i na TV

  22. #2297
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mast View Post
    paxum , payoneer ,korespodentne banke na Belizu i St.Kitten ogranci odrade na 1 mesec prometa ko sto je Knezevic pokusao u MNE i po odbitku svih dadzbina,haraca DPS-a sto okrene na 15-20 meseci....

    Alo bre...americke federalne rezerve cimaju Apple kompaniju da sa off shore vrate 200 milijardi USD i da im oproste sva poreska dugovanja...A management apple-a izda saopstenje ocemo sve trcimo...da vam izadjemo u susret...turite to u novine i na TV
    Mislim da Miloje bas dobro razumije e-commerce.

    Znam za pricu iz CKB banke od prije vise godina. Upalo tuzilastvo I gleda papire. Vele: "ko je pustio pare po ovom predmetu?" Ovi rekli pa covjek iz platnog prometa, a ovi iz tuzilastva rekli :"hapsi!!!" Ljudi mislili da u tuzilastvu ljudi znaju kako banka funkcionise I da je odgovornost na odobravanju I potpisivanju naloga za realizaciju, a ne na pukoj realizaciji kredita ukucavanjem naloga kroz sistem platnog prometa. Potrajalo je dok su se objasnili, covjek lezao u zatvoru bez ikakve potrebe.

    E sad zamislite te iste koliko se razumiju u e-commerce.

    Ja ne znam je li vise smijesno ili tuzno zamisliti situaciju dje je sva ova frka sa DK nastala slucajno, jer je neko iz tuzilastva pogresno shvatio koncept pa dao nalog za zamrzavanje sredstava, banka po nalogu zamrzla sredstva a CBCG ulecela jer nakon zamrzavanja tih sredstava pozicije banke su otisle u katastrofu.

    Pa mislim da je I onaj Vujacic iz CBCG u vise navrata govorio da su morali da reaguju nakon zamrzavanja sredstava od SDTa.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  23. #2298
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da Miloje bas dobro razumije e-commerce.

    Znam za pricu iz CKB banke od prije vise godina. Upalo tuzilastvo I gleda papire. Vele: "ko je pustio pare po ovom predmetu?" Ovi rekli pa covjek iz platnog prometa, a ovi iz tuzilastva rekli :"hapsi!!!" Ljudi mislili da u tuzilastvu ljudi znaju kako banka funkcionise I da je odgovornost na odobravanju I potpisivanju naloga za realizaciju, a ne na pukoj realizaciji kredita ukucavanjem naloga kroz sistem platnog prometa. Potrajalo je dok su se objasnili, covjek lezao u zatvoru bez ikakve potrebe.

    E sad zamislite te iste koliko se razumiju u e-commerce.

    Ja ne znam je li vise smijesno ili tuzno zamisliti situaciju dje je sva ova frka sa DK nastala slucajno, jer je neko iz tuzilastva pogresno shvatio koncept pa dao nalog za zamrzavanje sredstava, banka po nalogu zamrzla sredstva a CBCG ulecela jer nakon zamrzavanja tih sredstava pozicije banke su otisle u katastrofu.

    Pa mislim da je I onaj Vujacic iz CBCG u vise navrata govorio da su morali da reaguju nakon zamrzavanja sredstava od SDTa.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    To je bilo ono u vezi odobravanja kredita bez realnog pokrica, jel? Sta bi na kraju sa tim?
    Forever young, i want to be forever young

  24. #2299
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    To je bilo ono u vezi odobravanja kredita bez realnog pokrica, jel? Sta bi na kraju sa tim?
    Nista, izio vuk magarca. Bosa I Milka oslobodjene optuzbi.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #2300
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Taj rad, Prva i Druga rules.
    Forever young, i want to be forever young

Page 92 of 287 FirstFirst ... 4282888990919293949596102142192 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •