Page 89 of 279 FirstFirst ... 397985868788899091929399139189 ... LastLast
Results 2,201 to 2,225 of 6954

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2201
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Slab si mi ti sa tim definicijama, dzabe da ima 100 banaka, ako jedna drzi npr. 90% udjela u trzistu, ostale 10%, oces da kazes da to nije monopol?

    Nije monopol.

    Ali sa 63% udjela u trzistu CKB CG je trenutno jaca od drzave.


    Da ne pricamo o tome da ako neko planira da radi u bankarskom sektoru sledece 10 godina moze da zaboravi. Jer ce nekih 400 radnika ostati bez posla...
    One Ring to Rule them all...

  2. #2202
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ne znam baš oće li toliko radnika ostati bez posla, SG ima prilicno jak kolektivni ugovor.

    Nedje sam ranije, prilikom prve najave o preuzimanju SG od CKB, rekao da je samo pitanje vremena kad ce se dogovor realizovati. Zašto? Iz prostog razloga što su dogovori i 'dogovaranja' prilikom privatizacije CKB-a sa Vladom, bili ajde da kazemo vrlo povoljni za obje strane, sa mnogim beneficijama.

  3. #2203
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    USSCG: Hoće li spajanjem Sosiete ženeral i CKB 400 radnika ostati bez posla? Predsjednica Sindikata banaka Crne Gore Lidija Pejović, pri Uniji slobodnih sindikata, uputila je članovima Savjeta Centralne banke otvoreno pismo u kom iskazuje zabrinutost za zaposlene u Societe General Montenegro i CKB banci.“Kako se Societe General Montenegro SGM banka prodaje, a u saznanju smo da je za njenu kupovinu zainteresovana OTP grupa koja je vlasnik CKB banke, veoma smo zabrinuti za sudbinu velikog broja zaposlenih radnika u obje banke. Ovo posebno iz razloga što nemamo nikakvih informacija od menadžmenta koji ovu prodaju još uvijek ne potvrđuje, a sa sigurnošću znamo da se na ovom planu naveliko radi”, kazala je Pejović.Podsjeća da je na ovu temu obavljen razgovor na nivou rukovodstva USSCG, SBCG i guvernera 2017. godine, gdje je i sam guverner Radoje Žugić jasno rekao da to nije dobra ideja na ovako malom finansijskom tržištu.“Danas sa sigurnošću možemo reći da bi odlazak ovako jake banke kakva je SGM u ovom momentu bio veliki udar na imidž crnogorskog finansijskog sektora. Naime, na finansijskom tržištu Crne Gore ove dvije banke broje 750 radnika. Njihovim spajanjem bez posla bi, prema našim nezvaničnim saznanjima, ostalo najmanje 400 radnika-porodica”, ističe Pejović.Prema njenim riječima, ovo bi bila socijalno neispravna odluka ove vlasti i zato ih posebno interesuje da li će Centralna banka Crne Gore pri donošenju odluke na davanje saglasnosti na spajanje dvije banke, voditi računa o više pitanja.“Da će se na tržištu rada pojaviti armija nezaposlenih bankarskih radnika koji će opteretiti Fond PIO sa prijevremenim penzijama ili biro rada sa naknadama do budućeg, neizvjesnog zaposlenja; o domino sistemu koji će dovesti do smanjenja sredstava u svim fondovima, zdravstva, penzionog, socijalnog zbog gubljenja radnih mjesta; o dužničkom ropstvu svih tih zaposlenih koji će vašom verifikacijom ostati sa porodicama i neplaćenim kreditima za stanove na ulici; smanjenju cijene rada u bankarskom sektoru ubuduće jer će radnici koji zadrže posao biti spremni da rade za mnogo nižu zaradu i cijenu rada, kako bi makar tako zaštitili svoju i egzistenciju svojih porodica te otplaćivali stanove koje su kupili na kredit”, kazala je Pejović.Ističe da se posebno mora voditi računa da se prodaja, odnosno spajanje banke, dešava u trenutku kada zaposleni u bankarskom sektoru nisu zaštićeni granskim kolektivnim ugovorom obzirom da su poslodavci jednostrano raskinuli isti i od tada nisu iskazali spremnost za nastavkom socijalnog dijaloga.“Po Ustavu, Crne Gora je država socijalne pravde gdje ne bi smjelo da se promovišu ideologije neoliberalnog, koje tretiraju radnika kao potrošnu robu”, zaključila je Pejović.
    One Ring to Rule them all...

  4. #2204
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Vidio sam ja ovo, šta će drugo govoriti predsjednica Sindikata banaka CG.

  5. #2205
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    251
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    krenuo sam da objašnjavam da ne postoji šansa da 400 ljudi ostane bez posla, ali mislim da je to, spram populističkih i senzacionalističkih natpisa i citata u medijima, prilično uzaludno

  6. #2206
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Ok, u pravu ste, nije klasicni monopol, al sa ovskvim udjelom u trzistu mogu da dampiguju cijene, sa ovolikim viskom radnika mogu i da obaraju cijene rada, ko zna sta ce od svega ispasti. Najbolje bi bilo kad bi CB sprijecila ovo.
    Forever young, i want to be forever young

  7. #2207
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    krenuo sam da objašnjavam da ne postoji šansa da 400 ljudi ostane bez posla, ali mislim da je to, spram populističkih i senzacionalističkih natpisa i citata u medijima, prilično uzaludno
    A nece 400 radnika, ali nema sanse da se ne dese otpustanja. Dva upravna odbora, dva kontrolna odbora, kreditna odbora, visoki menadzment i srednji, IT sektori. Jeste sve ce ih sigurno zadrzati.
    Privatna banka, ne CBCG pa da ih treba 600-700 zaposljenih

  8. #2208
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    krenuo sam da objašnjavam da ne postoji šansa da 400 ljudi ostane bez posla, ali mislim da je to, spram populističkih i senzacionalističkih natpisa i citata u medijima, prilično uzaludno
    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Vidio sam ja ovo, šta će drugo govoriti predsjednica Sindikata banaka CG.

    Momci ne kazem ja da ce biti 300-400 ili 500. Prenio sam novinske navode.

    Ali ako vi kazete, da ako CKB i Societe generale imaju banku do banke i da nece zatvoriti tu poslovnicu... Da ce drzati sve direktore i menadzment iz obje banke, sve radnike obezbijedjenja... Onda ok
    One Ring to Rule them all...

  9. #2209
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Slab si mi ti sa tim definicijama, dzabe da ima 100 banaka, ako jedna drzi npr. 90% udjela u trzistu, ostale 10%, oces da kazes da to nije monopol?
    Slab si ti druze sa definicijama, edukuj se pa ulazi u raspravu. Sve dok imas izbora da u drugu banku primas platu (imaš tekući račun), oročavaš depozit, uzimaš kredit, nema riječi o monopolu. moguć je oligopol u tom slučaju ali ni to nije ovdje slučaj...
    Last edited by loodilo; 28-02-19 at 13:25.

  10. #2210
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,392
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Momci ne kazem ja da ce biti 300-400 ili 500. Prenio sam novinske navode.

    Ali ako vi kazete, da ako CKB i Societe generale imaju banku do banke i da nece zatvoriti tu poslovnicu... Da ce drzati sve direktore i menadzment iz obje banke, sve radnike obezbijedjenja... Onda ok
    Procjena je realna da od 200-300 ce ostati bez posla.. Ne naravno sve iz SGM-a, poneko i iz OTP-a... Ko je prepoznat kao kvalitetan radnik mislim da za toga ce uvijek biti posla...

  11. #2211
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Il ko ima bolju vezu

  12. #2212
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    nije monopol i dominantan polozaj isto

  13. #2213
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    Procjena je realna da od 200-300 ce ostati bez posla.. Ne naravno sve iz SGM-a, poneko i iz OTP-a... Ko je prepoznat kao kvalitetan radnik mislim da za toga ce uvijek biti posla...
    zenski dio radnica u societe u kotoru neka maknu slobodno.odma.neljubazne i za klijenta uzas.nego zatvorih taj racun...

  14. #2214
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,887
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Pobjegao sam iz ckb kad su poceli da kolju s cjenama i sad opet padoh pod njih... Alternative koliko vidim nema... Od stranih banaka tj da kazem iza kojih stoji neko jaci van jedino erste ako nisam neku zaboravio
    Sg je bila inovativna i za mene super ovi smecari ne vjerujem da ce nastaviti tako

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  15. #2215
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Mislim da ce u vece gradove ostaviti filijale SG,jer napr u Baru nekad ako podjes u CKB,moras cekati vise od pola sata da nesto zavrsio,uzmes broj jedno 10-15 ispred tebe

  16. #2216
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,939
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    1,812
    Thanked in
    657 Posts

    Default

    Sigurno ce vise od pola zaposlenih ostati bez posla, tu nema dileme. U centru imate filijale te dvije banke na 100 metara, kod Vektre isto su blizu, da ne pricam o manjim gradovima dje su isto blizu jedna drugoj.

  17. #2217
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    A sta ako odluce da zadrze dvije banke, bez spajanja??? Profitabilne I jedna I druga, sto bi ih spajali, mogu samo da izgube ako eksperimentisu...Ko sto su bile Atlas I IBM??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  18. #2218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A sta ako odluce da zadrze dvije banke, bez spajanja??? Profitabilne I jedna I druga, sto bi ih spajali, mogu samo da izgube ako eksperimentisu...Ko sto su bile Atlas I IBM??

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Smanjenje troskova na mjesecnom nivou od minimum 400k samo za plate+ doprinose.
    Mjesecne rente za najmanje 10 objekata x 3-4-5-6k eur. Racuni i operativni troskovi objekata itd itd itdznaci pravis ustedu neko 5-6 miliona na godisnjem nivou spajanjem a ne zadrzavanjem.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  19. #2219
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Smanjenje troskova na mjesecnom nivou od minimum 400k samo za plate+ doprinose.
    Mjesecne rente za najmanje 10 objekata x 3-4-5-6k eur. Racuni i operativni troskovi objekata itd itd itdznaci pravis ustedu neko 5-6 miliona na godisnjem nivou spajanjem a ne zadrzavanjem.

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Padaju mi na pamet tri razloga zasto ih ne bi spajali:

    1) ustede nijesu tolike jer ne smijes da smanjis kvalitet usluge kroz smanjejje broja referenata I salterskih mjesta

    2) imas klijente koji iz ovog ili onog razloga ne vole CKB ili Socgen, losa iskustva itd. a koje ne bi izgubili u slucaju da nema promjena u kadrovskim strukturama I spajanju.

    3) sve banke imaju ogranicenje za izlozenost prema povezanim licima na nivou od 25% kapitala banke, pa imas situacije da velike klijente ne moze da isprati samo jedna banka. Ovim imaju priliku da nekim zajednickim plasmanima prigrabe najznacajnije klijente skoro samo za sebe


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  20. #2220
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,887
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Jedino ako zugic bude zahtjevao tako nesto da bi im ovo proslo pa za jedno godinu ce poceti da gase... Sg ima mislim dosta svog poslovnog koji je ostao od stare podgoricke banke... Budu li sta mjenjali ja prvi odoh. Lovcen banka djeluje primamnjivo i to bas s kamatama znam da je na nivou atlasa al ipak meni svejedno ako nemam nekog veceg novca kod njih

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  21. #2221
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    251
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Padaju mi na pamet tri razloga zasto ih ne bi spajali:

    1) ustede nijesu tolike jer ne smijes da smanjis kvalitet usluge kroz smanjejje broja referenata I salterskih mjesta

    2) imas klijente koji iz ovog ili onog razloga ne vole CKB ili Socgen, losa iskustva itd. a koje ne bi izgubili u slucaju da nema promjena u kadrovskim strukturama I spajanju.

    3) sve banke imaju ogranicenje za izlozenost prema povezanim licima na nivou od 25% kapitala banke, pa imas situacije da velike klijente ne moze da isprati samo jedna banka. Ovim imaju priliku da nekim zajednickim plasmanima prigrabe najznacajnije klijente skoro samo za sebe


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    1) upitno je koliko se "ne smije" smanjivati kvalitet usluge, jer su sve banke u CG na manje-više istom nivou po tom pitanju. sa druge strane, troškovna elastičnost prosječnog klijenta je ogromna, što znači da će mu više značiti minimalizacija svih mogućih troškova nego to što će morat eventualno da sačeka u red da plati struju
    2) da su htjeli da razmišljaju na taj način, nikad ne bi, kao prvo, makli milku i bosu iz ckb. znači, taj argument, "zadovoljstvo klijenta", u krajnjoj, velikoj računici sa velikim brojevima, ne igra baš nikakvu ulogu. u krajnjem, naše bankarstvo tržište je izraženo preletačko, i vrlo lako se menadžeri (menažderi) i kadrovi odlučuju za promjenu poslodavca.
    3) po CBCG, maksimalno 25% sopstv. sredstava banke može biti izloženost prema klijentu ili grupi povezanih lica. Ne znam sad tačno koliko to iznosi u slučaju CKB-a, ali znam da je, za naše uslove, sasvim dovoljno da isfinansiraju sve značajnije projekte. Sve i da im je to ograničavajui faktor, nedostajuća kreditna sredstva mogu dati sindicirano sa matičnom bankom. Drugim riječima - njima ne znači t ograničenje mnogo u odnosu na potencijal i naše tržišne uslove. Zašto bi komplikovali da dio daju kao SoGe a dio kao CKB? U sumi, isti im je "limit", tj. svejedno dali 25% kao CKB i 25% kao SoGe ILI 25% kao (CKB+SoGe). Samo što bi cijelo vrijeme plaćali veeeelike iznose po osnovu duplih menadžerskih ugovora, filijala i čuda

    Dakle, sasvim je logično, racionalno i razumljivo da se spoje. Po meni, CKB je ovo uradila jer je, shodno generalnom stavu Societe Generale grupe da se povuče sa, iz njihovog ugla, upitnog tržišta (nije ovdje u pitanju samo CG, već i neke druge zemlje regiona), uvidjela dobru priliku da ukloni sebi najozbiljnijeg konkurenta, preuzme izuzetno zdrav i velik portfolio i otprilike - izdominira

  22. #2222
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Ckb banku je briga za klijente. Oni nisu htjeli otvoriti filijalu u City kvartu.

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

  23. #2223
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    A banka se mjeri po tome da li ima filijalu u City kvartu?

  24. #2224
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Nece bit toliko trzisno ucesce.
    Ne mozete sabirati babe i zabe uvijek. Prvo definisite po cemu gledate trzisno ucesce banke pa onda sabirajte.
    Velicinu banke mozete mjeriti po:
    1. po iznosu bilansne sume
    2. po datim kreditima
    3. po primljenim depozitima
    4. po obimu platnog prometa
    i po jos desetak razlicitih kriterijuma. Ali odaberite jedan i onda sabirajte babe sa babama zabe sa zabama.

    (odnosi se na novinare koji su voljni da pisu o ovome, ne na izlizane sakupljace politickih poena).

    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #2225
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Za stanovnistvo sav posao ebanking , kartice i eventualno bankomati koji primaju novac . Ne pamtim kada sam zadnji put ušao u poslovnicu

Page 89 of 279 FirstFirst ... 397985868788899091929399139189 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •