Page 62 of 276 FirstFirst ... 125258596061626364656672112162 ... LastLast
Results 1,526 to 1,550 of 6891

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1526
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu odgovarati svakome pojedinacno, ali vidim da se dozivljavaju banke kao humanitarne organizacije cije je poslovanje usmjereno u interesu gradjana. Komunizam je ostavio traga, sto ne kazem da nije legitimno.

    Stambeni kredit, ili bilo koji drugi ugovor, se potpisuje zbog obostranog interesa. Svaka strana ima svoj interes. Konkretno, ako neko uzima stambeni kredit, njemu se vise isplati platiti kamatu nego stedjeti novac i npr placati rentu za stan. A banka ima interes da uveca novac. Znaci, svaka strana ima svoj interes. Kada se ti interesi poklope, onda dolazi do odobravanja i uzimanja stambenog kredita.

    Nije banka kriva ako neko nema stan, ako mu je standard nizak, ili ako je mala plata. To sa bankom apsolutno nema veze.

  2. #1527
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Ni ovaj tvoj odgovor nema nikakve veze sa postovima na koje si odgovarao, niti sa tvrdnjama da bankari trče maratone kako bi se kredit realizovao, ali da ne cjepidlačimo.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. #1528
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ni ovaj tvoj odgovor nema nikakve veze sa postovima na koje si odgovarao, niti sa tvrdnjama da bankari trče maratone kako bi se kredit realizovao, ali da ne cjepidlačimo.

    Nekad trce i maratone, kad su u pitanju veci iznosi. Nije cijena odbrade kredita ista za svaki kredit. Najveca je za dugorocne kredite, tu treba napraviti dobru procjenu. Trosi se i gorivo, obavezan je odlazak u druge gradove, ili cak drzave itd.

    Zasto to tebe zanima, uostalom? Ili uzmi kredit ili nemoj, banka formira cijene kako ona hoce. Imas Ustavni sud pa podnesi tuzbu ako su ti l;judska prava ugrozena. A nijesu ti ugrozena, nego je i u tvom interesu kredit. Kamate jesu vece nego u Z.Evropi, ali to je zbog toga jer domace banke nemaju novca. Mi smo siromasna zemlja, pa shodno tome i nase banke su siromasne.
    U Skandinaviji je kamata 1%, ali njihove drzavne rezerve su enormne. Oni ne znaju dje ce sa novcem, zato ga daju posto-poto. Bolje kamata i 1% nego nista. Njihovi Drzavni fondovi plivaju u novcu, a mi nemamo novca.

  4. #1529
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Siromašna zemlja sa 3 milijarde na štednji? Pasivne kamatne stope niše 10 puta od aktivnih? I koliko misliš da ima tih velikih kredita? Na hiljade?

    Postoji razlika između bankarskih poslova i bezobrazluka.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. #1530
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam ja koliko je tacan podatak od 3 milijarde na stednji. To su spekulacije rekla-kazala, politicki trikovi, mesetarenje itd.

    Plate su male u Crnoj Gori, te prema tome dugorocni kredit je ogroman rizik za banku. A banke jos i nemaju puno novca. Ja se cudim odakle daju i ovoliko kredita po sadasnjim kamatama. I to je nategnuto, po nekom mojem misljenju.

  6. #1531
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Imaju viška para, što postaje problem, čak i sa ovako niskim kamatama na štednju.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #1532
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nadripisar View Post
    Nekad trce i maratone, kad su u pitanju veci iznosi. Nije cijena odbrade kredita ista za svaki kredit. Najveca je za dugorocne kredite, tu treba napraviti dobru procjenu. Trosi se i gorivo, obavezan je odlazak u druge gradove, ili cak drzave itd.

    Zasto to tebe zanima, uostalom? Ili uzmi kredit ili nemoj, banka formira cijene kako ona hoce. Imas Ustavni sud pa podnesi tuzbu ako su ti l;judska prava ugrozena. A nijesu ti ugrozena, nego je i u tvom interesu kredit. Kamate jesu vece nego u Z.Evropi, ali to je zbog toga jer domace banke nemaju novca. Mi smo siromasna zemlja, pa shodno tome i nase banke su siromasne.
    U Skandinaviji je kamata 1%, ali njihove drzavne rezerve su enormne. Oni ne znaju dje ce sa novcem, zato ga daju posto-poto. Bolje kamata i 1% nego nista. Njihovi Drzavni fondovi plivaju u novcu, a mi nemamo novca.
    Lazes kao kad si bio mali...no brzo ce i kod nas doci do ,,prosvjetljenja,, pa ce sud morati da reaguje kao u i Srbiji.Mislim da ce se to drasticno odraziti na zapreminu sisa po glavi zaposlenog,discipline u kojoj su nase banke sampioni svijeta.

  8. #1533
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    U kojoj banci u Cg je najpovoljniji stambeni kredit

    Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

  9. #1534
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zagoric View Post
    Lazes kao kad si bio mali...no brzo ce i kod nas doci do ,,prosvjetljenja,, pa ce sud morati da reaguje kao u i Srbiji.Mislim da ce se to drasticno odraziti na zapreminu sisa po glavi zaposlenog,discipline u kojoj su nase banke sampioni svijeta.

    Čini mi se da si druga krajnost ovog uskoro bivšeg člana foruma. Mislim da nema šanse da se ovo sprovede u djelo kod nas, sve i kad bi se sprovelo u Srbiji.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #1535
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Čini mi se da si druga krajnost ovog uskoro bivšeg člana foruma. Mislim da nema šanse da se ovo sprovede u djelo kod nas, sve i kad bi se sprovelo u Srbiji.
    Samo zato sto navijam da se ljudima vrati barem dio opljackanog novca tjeras me u ekstreme.Ili sto koristim malo ,,jacu,, terminologiju iako svi u CG znaju da je to veoma blizu istine jer je konkurencija dosta velika.Nisam ekstrem i ne predstavljaj me takvim.Samo sam kao i mnogi opljackan i zedan barem malo pravde,da bar neka institucija u CG stane u odbranu svog naroda a ne da im je moto da se ne zamjeraju i da trpaju svoju mladuncad u firme dje je najveca potrosnja sperme po glavi zaposlenica.

  11. #1536
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Krajnost u očekivanjima.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #1537
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,411
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    vudjeh nlb cemi slat odlive na vider, sto mi odgovara. Moze li se namestiti da mi salje i prilive i placa li se to sto?

  13. #1538
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,450
    Thanks Thanks Given 
    3,807
    Thanks Thanks Received 
    3,057
    Thanked in
    1,297 Posts

    Default

    Niti dozivljavam banku kao humanitarnu organizaciju, niti sam, niti cu ali ne kanim da je zalim jer radi to sto zbog cega je stvorena ali argumentaciju prekovremenih/troskova goriva i sl smatram izlisnom, da ne kazem sto drugo...
    Misljenja sam da je vecina ovdje govorila o nekim stambenim varijantama, a ne "poslovima vijeka i slicno"... Nego, da ne dubimo...
    Last edited by Ben Dover; 01-02-18 at 18:06.
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  14. #1539
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,019
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    4,397
    Thanked in
    2,342 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fanste View Post
    vudjeh nlb cemi slat odlive na vider, sto mi odgovara. Moze li se namestiti da mi salje i prilive i placa li se to sto?
    Prilivi se placaju odvojeno, na karticama gdje je to moguce.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #1540
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,086
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Kad već lajemo o bankama, nemojte mi preskočiti mikrokreditne kamatase. Kakva je ono pljacka!
    this time next year...

  16. #1541
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    785
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Addiko nudi do 25.000e bez žiranata i troškova obrade, kamata 6,99%, do kraja februara.

    Čitao sam deset puta na sajtu i ne mogu da izvalim ima li kvaka. Ne vjerujem im ništa.

    https://www.addiko.me/gradjani/kredi...inski-krediti/

  17. #1542
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Addiko banka, đe je 2+2=4 plus libor, plus fine print, plus...

    Slobodno ti je to tako kako kažu, pošto su zapeli da se ponovo pozicioniraju malo bolje pa rizikuju maksimalno. Oće da se zaboravi da su oni hypo banka koja ima očajnu reputaciju zbog chf kredita.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #1543
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,577
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Po ovome moze svako dici kredit kod njih

    Послато са LG-D858HK уз помоћ Тапатока

  19. #1544
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Vjerovatno svako ko ima primarni izvor otplate i dovoljno visoku platu da izdrži mjesečno opterećenje.

    EDIT: Eno u potrebnoj dokumentaciji se vidi da klijent mora da bude zaposlen na neodređeno vrijeme. Mada piše i da je potrebno dostaviti i dokumentovano obezbjeđenje, ali pojma nemam šta im je to. Osim toga, u FAQ piše da mora da se prima plata preko njih da bi se ovi uslovi iskoristili.
    Last edited by NHM; 02-02-18 at 09:22.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #1545
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,516
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    2,505
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Nhm, valja li ovo kod addiko uzeti?

    Posle ove, svaku sledecu info mi napalti
    Tu es mon héro!

  21. #1546
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pokušao sam da nadjem da nije ko šta pisao o deviznim računima u našim bankama ali bezuspješno... Gdje je najisplativije tj gdje je najmanja provizija kad ti neko šalje novac iz inostranstva, u kojoj banci? Ima li neko iskustva?

  22. #1547
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Nhm, valja li ovo kod addiko uzeti?

    Posle ove, svaku sledecu info mi napalti
    Kome ne smeta da prima platu preko njih, naravno da valja. Ovo je povoljna kamata za potrošački kredit. Samo treba viđet šta podrazumijevaju pod ovom "dokumentacijom o obezbjeđenju".
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  23. #1548
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,694
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Addiko banka, đe je 2+2=4 plus libor, plus fine print, plus...

    Slobodno ti je to tako kako kažu, pošto su zapeli da se ponovo pozicioniraju malo bolje pa rizikuju maksimalno. Oće da se zaboravi da su oni hypo banka koja ima očajnu reputaciju zbog chf kredita.
    Tacno tako.

    Samo sto oni stvarno nemaju veze sa Hypo bankom, mislim vlasnicki. Prodata je hypo davno, mislim da su vlasnici EBRD ili Svjetska banka u manjinskom paketu i neki americki fond.

    Dosta stvari su autsorsovali, a upravu mislim cijelu promijenili i primili nesto novih ljudi.

    Ova prica do 25k bez ziranata je odavno, ali mislim da je bila veca kamatna stopa, sad su je znaci spustili jos. Licno mislim da je to povoljan kredit za potrosacki kredit. Pa prije 10 godina je stambeni bio po toj stopi a onda su kamate jos isle gore i tako sve do prije 5-6 godina kada se trend promijenio i krenule da padaju.

    Zbog njih su i druge banke digle iznose koje je moguce uzeti bez ziranata i hipoteke.

    E sad, najveca glupost koju cojek moze da uradi je da digne takav kredit i da spiska pare na auto ili tako nesto i ostane zarobljen 10tak godina.

    Ako fali nesto para za stan, ovo je ok opcija jer nema hipoteke, ko moze da izdrzi na kraci rok.

    Cak sam cuo i da do nekih valjda 3 hiljade mozes da dignes kredit i da te ne pitaju nista a da je jedini uslov cist RKB.
    Ovo mi vec zvuci nelogicno, al eto ako neko zna nek provjeri.

    Sent from my SM-J320F using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 02-02-18 at 10:57.

  24. #1549
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Slabo se razumijem u tematiku, pa me ne drži za riječ, ali mislim da nije nezakonito da ti daju kredit i da te ništa ne pitaju, s tim što će taj kredit biti klasifikovan u najgoru klasifikacionu kategoriju pa banka mora da izdvaja najviše para za rezervu za takve kredite. Ali su u pitanju krediti malog iznosa pa sve to zajedno ne predstavlja veliki procenat u ukupnim kreditima koje banka plasira. Za Addiko se svakako ne bih čudio da igraju rizično, jer ni ta nova uprava ni neki novi ljudi ne garantuju da će radit kako treba. Neke likove koje su doveli poznajem pa mogu slobodno da tvrdim da sad imaju još gore prakse nego ranije. E sad, ranije su se igrali kreditima u chf, a i sa ko zna kakvim lošim kreditima. Ipak, loši krediti su bili sastavni dio portfolija skoro svake banke. Šta je tu radila, odnosno nije radila centralna banka, to ne znam. I jesu sad novi vlasnici, ali je banka i dalje odvratna. Što klijente ne treba da zanima ako mogu da završe svoj posao povoljno. Usput, mislim da se kod njih naplaćuje podiyanje para sa šaltera. Jedan euro.

    A najpovoljnija fiksna kamata na stambene kredite je prije samo 5 godina bila 8%.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #1550
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    NLB banka je pocela - svojevoljno (?!) da salje informacije o odlivima sa racuna preko vibera (?!?!??!?)

    Prethodnog dana su poslali neki SMS obavjestenja ali definitivno sam mislila da ce traziti pristanak za tako nesto.

    Kako cu da prestanem da budem korisnik njihovih usluga, lagano nakon 6 godina.

    Sledecu platu cu primat u nekoj drugoj banci, pa ce ovaj nivo profesionalizma probati sa nekim drugim.

Page 62 of 276 FirstFirst ... 125258596061626364656672112162 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •