Page 61 of 287 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast
Results 1,501 to 1,525 of 7175

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1501
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A online (iz inostranstva) preko CG kartice?
    Globetrotting

  2. #1502
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,572
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Ni jedna od navedenih kompanija ne nudi online plaćanje. Jedino ako imaš mobilno bankarstvo neke od banaka u Cg.

    Sent from Shever
    James Tiberius Kirk

  3. #1503
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Evo nekih nacina za placanje online bez provizija i pretplata mjesecnih

    EPCG i MTel:
    https://www.nlbshop.me/

    Telekom:
    https://telekom.me/mobilna-aplikacija.nspx
    Globetrotting

  4. #1504
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusman View Post
    Mtel mozes da platis sa i mtel.me sajta bilo kojom karticom bez provizije.

    @Apolo jesi li siguran da se sa nlb sajta moze platiti struja bilo kojom karticom bez provizije?


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    Jesam.

  5. #1505
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Odicno


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  6. #1506
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ThaHool View Post
    Je li besplatno placanje struje preko sajta https://www.nlbshop.me ili ima neka provizija?
    Mora li se registrovati, tj biti clan klik-a ili necega gdje postoji neka mjesecna provizija?

    Ima li tako nesto isto i za placanje racuna od Telekoma besplatno?
    BESPLATNO JE BESPLATNO JE. NEMA PROVIZIJE. Treba registracija na samom sajtu www.nlbshop.me jednostavno je.

    Za telekom imas aplikaciju za mobilni (telekom.me). Isto je besplatno.
    Last edited by Apolo; 12-12-17 at 20:57.

  7. #1507
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    I mtel.me/servisi/placanje_racuna


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  8. #1508
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Mtel nije moglo kablovska. Ne znam da li su omogucili prijedloga


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1509
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    126
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Moze, ja plaćam vec nekoliko mjeseci

  10. #1510
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,572
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Evo me ispraviše.

    Sent from Shever
    James Tiberius Kirk

  11. #1511
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno kratko pitanje - treba preko interneta da povučem određenu sumu dolara na devizni račun u CG. Da li otvoriti nalog u dolarima ili u eurima i za koji od ova dva će biti manje provizije?

  12. #1512
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Samo naglasi kod otvaranja deviznog da ti treba pored eurske, i dolarska opcija. Provizije bi trebalo da su iste, nezavisno od valute (makar je tako u mojoj banci).

  13. #1513
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi jesmo li lideri u regionu i u ovome tj htio sam da pitam jeli i kod nas moguce traziti pare nazad od najvecih haraclija poslije turaka?
    http://www.kurir.rs/vesti/biznis/298...nito-naplatile

  14. #1514
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zagoric View Post
    Ljudi jesmo li lideri u regionu i u ovome tj htio sam da pitam jeli i kod nas moguce traziti pare nazad od najvecih haraclija poslije turaka?
    http://www.kurir.rs/vesti/biznis/298...nito-naplatile
    Kako se lako ljudi zapale... Zašto banka nema pravo da uzme proviziju za obradu? Može da je stavi da bude u visini 90% kredita ako hoće, dok god je to istaknuto u ugovoru koji klijent svojevoljno potpiše. Na kraju, sama Centralna banka Crne Gore propisuje okvire koji, između ostalog, definišu postojanje takve provizije. Konkretno, evo vam Odluka CBCG o obračunu i iskazivanje EKS (strana 6, pod Drugi troškovi): http://www.cb-cg.org/slike_i_fajlovi..._eks_51_13.pdf

    Mada, čim je Kurir objavio, trebalo se pretpostavit koliko je dubokouman i provjeren tekst i novinar u pitanju

  15. #1515
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Za koju banku radis?


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  16. #1516
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Za koju banku radis?


    Sent from my iPhone X using Tapatalk
    Iiii...Kreće spinovanje. Klasika. A da probamo malo sa argumentima?

  17. #1517
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Teorijski, može da bude potpuno nebitno šta piše u odlukama i u zakonima, ukoliko su odluke nezakonite ili zakoni neustavni. Ali bi neko prvo morao da pokrene pitanje zakonitosti/ustavnosti akata i dobije i zvaničnu potvrdu da su nezakoniti. Isto tako, ne mora da bude bitno šta je korisnik kredita bilo šta potpisao, jer on nema obavezu da poznaje pravnu regulativu iz bilo koje oblasti, a ni to što banka nekoga obavještava šta sve treba da plati ne znači da je po zakonu sve što traži od korisnika. Naravno, ovo je samo u teoriji.

    Što se samih banaka tiče, daleko lijepa kuća onome ko ih brani. Obaveza banke je da objavi promjene u iznosu svojih provizija za održavanje kartica i računa, na primjer. Dovoljno je da banka to objavi na svom sajtu i smatra se da je korisnik obaviješten. Od stotina hiljada korisnika bankarskih usluga, ko se još rekreira pregledanjem sajtova banaka?

    Kako god da se okrene, banke svakako sve svoje namete prebace na korisnike. I meni je budalaština da mi neko naplaćuje obradu kredita kad im je to glavna djelatnost, to im je svakodnevni posao. Isto kao kad se podobnicima dijele bonusi na plate zbog toga što rade ono što im je u opisu radnog mjesta.
    Last edited by NHM; 01-02-18 at 09:53.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #1518
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Teorijski, može da bude potpuno nebitno šta piše u odlukama i u zakonima, ukoliko su odluke nezakonite ili zakoni neustavni. Ali bi neko prvo morao da pokrene pitanje zakonitosti/ustavnosti akata i dobije i zvaničnu potvrdu da su nezakoniti. Isto tako, ne mora da bude bitno šta je korisnik kredita bilo šta potpisao, jer on nema obavezu da poznaje pravnu regulativu iz bilo koje oblasti, a ni to što banka nekoga obavještava šta sve treba da plati ne znači da je po zakonu sve što traži od korisnika. Naravno, ovo je samo u teoriji.

    Što se samih banaka tiče, daleko lijepa kuća onome ko ih brani. Obaveza banke je da objavi promjene u iznosu svojih provizija za održavanje kartica i računa, na primjer. Dovoljno je da banka to objavi na svom sajtu i smatra se da je korisnik obaviješten. Od stotina hiljada korisnika bankarskih usluga, ko se još rekreira pregledanjem sajtova banaka?

    Kako god da se okrene, banke svakako sve svoje namete prebace na korisnike. I meni je budalaština da mi neko naplaćuje obradu kredita kad im je to glavna djelatnost, to im je svakodnevni posao. Isto kao kad se podobnicima dijele bonusi na plate zbog toga što rade ono što im je u opisu radnog mjesta.
    Kakve to veze ima? Ako ti je nešto osnovni posao, ne treba da ga naplatiš? Treba da naplatiš neki "sporedni" posao? Dajte ljudi, ne sprdajte se. Svudje se u svijetu naplaćuje provizija za obradu, na ovaj ili onaj način. Evo primjer banke u Švajcarskoj čiji sam klijent bio u toku studija - u pitanju je kantonalna, odnosnoi državna banka: https://www.bcv.ch/en/Private-Bankin...-rate-mortgage
    Arrangement and increased-limit fees 2‰ of the principal or the limit, min. CHF 350 or equivalentFor credit ceilings that can be drawn down in various ways, chargesare calculated on the maximum ceilingCertain credit facilities may incur additional charges in proportion totheir complexityArrangement of mortgage loans for individual residential properties:1‰ of the principal, min. CHF 350 – max. CHF 1000
    No je u ovoj nesrećnoj zemlji najlakše zapalit masu pričom o još jednoj nepravdi, banke deru, lopovi, ua - a istoj toj masi ne možeš objasnit da nije kul ako su "zajebali" banku tako što ne vraćaju kredit ili kasne ili o jadu crnom rade. Ili, u slučaju firmi, koje se zatvaraju i otvaraju preko noći sa ciljem da izbjegnu porez ili vraćanje kredita - ne, oni su u očima rulje heroji. "Koji kralj", zdušno reče majkin sin i nastavi da ispunjava tiket od babine penzije.

  19. #1519
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Kažem da se njihov posao već naplaćuje iz prihoda od raznih provizija, kamata i slično. Ovako izdvojeno izgleda kao da se radilo nešto dodatno.

    I niđe nisam rekao da je u drugim državama nešto drugačije. Pričao sam o bankama uopšte.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #1520
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kažem da se njihov posao već naplaćuje iz prihoda od raznih provizija, kamata i slično. Ovako izdvojeno izgleda kao da se radilo nešto dodatno.

    I niđe nisam rekao da je u drugim državama nešto drugačije. Pričao sam o bankama uopšte.

    Obrada kredita izuzetno kosta banku, cak i vise nego sto naplacuju naknadu za obradu. Ta obrada ukljucuje drasticne provjere klijenta, njegovog poslovanja, kreditnu istoriju, naplate trazioca kredita prema povjeriocima, njegove dugove, bilanse iz predhodne godine i jos 20 stavki koje me sad mrzi pisati. To ukljucuje cak i terenski rad zaposlenih iz banke, kojima se moraju placati dnevnice, prekovremeni rad itd.

    Analiticka sluzba banke zasijeda i vrsi procjenu kreditnog zahtjeva. Tezak je to posao. I ne spada u svakodnevne poslove banke. Davanje kredita je samo jedan od poslova banke, i to tezi posao i rjedji posao. Banka se najvise bavi platnim prometom i finansijskim posredovanjem.

  21. #1521
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Jes, stambeni kredit, na primjer, bilanse stanja, bilanse uspjeha i tako dalje. Kako da ne. Potvrdu o primanjima i uvid u regulatorni kreditni biro. A koliko analiziraju zahtjeve, eto globalne krize kao svjedoka na svjetskom nivou, a i gomila loših kredita na domaćem nivou.

    Isto kao da mi vozač kaže da vožnja do destinacije košta toliko i toliko, a onda mi posebno naplaćuje paljenje kola.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #1522
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,471
    Thanks Thanks Given 
    3,826
    Thanks Thanks Received 
    3,066
    Thanked in
    1,302 Posts

    Default

    Meni ih je toliko zao da je to neopisivo... Sad cu poci da doniram bubreg nekoj od banaka nakon ovih zalopojki... Upps, moja banka vec posjeduje moje burege... :-)

    Nemoj mi zamjeriti @nadripisar ali prvo kazes da nesto nije svakodnevni posao banke, a onda da je to samo jedan od poslova banke ali jeste jedan od poslova banke... I ja u sklopu mog posla imam dosta toga sto se ponavlja prilicno cesto, nesto rjedje, a nesto tipa kvartalno... I sto sad, treba da to naplacujem ili da trazim da mi se plati mimo plate - a pri tom mi je u opisu posla!!!

    Nije klijent kriv sto banka ne umije da organizuje posao u sklopu radnog vremena vec ti kukavci moraju da rade prekovremeno. Pa zar kamata nije to sto je zarada banke...

    Spominjes ovaj terenski rad ni daidu da kopaju kanale nedje, a sve u vrijeme elektronskog poslovanja dje se sve moze zavrsiti za stolom...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  23. #1523
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Za vrijeme odobravanja mog stambenog kredita nije povrijeđen nijedan bankar. Čuš mene nije izlazio na teren.

    Sve im je pod nos predato.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #1524
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nadripisar View Post
    Obrada kredita izuzetno kosta banku, cak i vise nego sto naplacuju naknadu za obradu. Ta obrada ukljucuje drasticne provjere klijenta, njegovog poslovanja, kreditnu istoriju, naplate trazioca kredita prema povjeriocima, njegove dugove, bilanse iz predhodne godine i jos 20 stavki koje me sad mrzi pisati. To ukljucuje cak i terenski rad zaposlenih iz banke, kojima se moraju placati dnevnice, prekovremeni rad itd.

    Analiticka sluzba banke zasijeda i vrsi procjenu kreditnog zahtjeva. Tezak je to posao. I ne spada u svakodnevne poslove banke. Davanje kredita je samo jedan od poslova banke, i to tezi posao i rjedji posao. Banka se najvise bavi platnim prometom i finansijskim posredovanjem.
    Kako si u poziciji da branis najvece lopove svremenog doba vjerovatno radis u takvoj ustanovi pa bi mogao da nam kazes kakva je atmosfera u tim pacovskim jazbinama poslije ove SUDSKE PRESUDE odn koji su sad vasi najveci strahovi.Hoce li u pitanje doci bonusi ili smanjenje radne snage?

  25. #1525
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Pa vele kasnije kamatasi dzukele...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Page 61 of 287 FirstFirst ... 115157585960616263646571111161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •