Page 55 of 285 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast
Results 1,351 to 1,375 of 7108

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1351
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Stari se nesto raspitivao, rece mi da je za stambeni kredit kamata u CKB banku 3.8 posto !!!
    Ta mi malo nevjerovatno zvuci, moze li biti da je to neka caka sa ovim promjenjivim kamatama i tome sl, moram svakako sjutra da se raspitam.

    Uglavnom, moze da se pregovara oko kamatne stope... vidim raspon od 4.5 pa do 6,5, ali sam mislio da su tacno precizirani iznosi kamate za odredjenu vidsinu kredita/period i tome sl...
    A imam druga ciji drug ima druga koji radi na kredite u kednu banku i koji mi je rekao da mu se javim ako budem uzima kredit, pa pretpostavljam da bi mogao da ucini ako hoce...

    Pa uglavnom, nije strasno, rata ispada ispod 450 eura...

    Ono sto me zanima je sledece, ocu da podignem 40000... imam vec dva kredita sa manjim rokom otplate dje mi je ostalo oko 7,5-8 hiljada glavnice sa razlicitim periodom otplate... slicna stvar je i sa ocem...
    Ako ja uzmem stambeni kredit, da li mogu da uzmem taj iznos i da pokrijem ova dugovanja (u dvije razlicite banke), ili bih morao da uzmem posebno gotovinski kredit za pokrice ova dva i posebno stambeni kredit oko 30000
    Last edited by karamazov; 01-08-17 at 02:32.

  2. #1352
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Stari se nesto raspitivao, rece mi da je za stambeni kredit kamata u CKB banku 3.8 posto !!!
    Ta mi malo nevjerovatno zvuci, moze li biti da je to neka caka sa ovim promjenjivim kamatama i tome sl, moram svakako sjutra da se raspitam.

    Uglavnom, moze da se pregovara oko kamatne stope... vidim raspon od 4.5 pa do 6,5, ali sam mislio da su tacno precizirani iznosi kamate za odredjenu vidsinu kredita/period i tome sl...
    A imam druga ciji drug ima druga koji radi na kredite u kednu banku i koji mi je rekao da mu se javim ako budem uzima kredit, pa pretpostavljam da bi mogao da ucini ako hoce...

    Pa uglavnom, nije strasno, rata ispada ispod 450 eura...

    Ono sto me zanima je sledece, ocu da podignem 40000... imam vec dva kredita sa manjim rokom otplate dje mi je ostalo oko 7,5-8 hiljada glavnice sa razlicitim periodom otplate... slicna stvar je i sa ocem...
    Ako ja uzmem stambeni kredit, da li mogu da uzmem taj iznos i da pokrijem ova dugovanja (u dvije razlicite banke), ili bih morao da uzmem posebno gotovinski kredit za pokrice ova dva i posebno stambeni kredit oko 30000
    Stambeni kredit je posebno namjenjen za tu svrhu... sad neke banke daju neki dio da podignes u gotovini... ili da se dogovoris s prodavcem da stavite veci iznos a da kad banka njemu prebaci sredstva a onda on tebi vrati razliku...

    Sent from my SM-A710F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Satelitski resiveri/oprema

  3. #1353
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Pa evo uporedite kamate u erste i u druge banke?
    Erste daje gotovinske od 6.5 % nadjite drugu ispod 8?
    Stambene 4.5% ja mislim nadjite drugu priblizno tome?
    To sto Erste objavljuje i reklamira je jedno a kad dodjete kod njih onda postavljaju dodatne uslove koje malo ko moze da ispuni.

  4. #1354
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Eto tako. Na pricu daju kredite, odobraavaju, ubise se. A onda kad dodjes na razgovor, paf.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  5. #1355
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    e ne znam iste uslove imaju kao I ostali koliko ja znam, meni su vazda sjutra davali lovu

  6. #1356
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,528
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    483
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    U koju banku ima ona opcija da se napravi personalizovana Visa kartica, da donesem sliku i da izgleda tako?
    Bilo je to nedje cini mi se...
    A da pored toga ima i ostale korektne usluge...

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  7. #1357
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Za maestro ima u nlb to ti znam pitaj moze li visa
    rm -rf /

  8. #1358
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,958
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    79 Posts

    Default

    Ima u Hipotekarnu na Stari. Ja sam meni radio...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #1359
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

  10. #1360
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Erste ima nenadjebivu reklamu. Kamatna stopa samo 3.99%, i sitno malim slovima + 6-o mjesečni EURIBOR.
    Kao da pitate nekoga koliko nešto košta, a on kaže košta 100e. I ne kaže košta još 100.

  11. #1361
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Ovo za euribor mi je najjace. Sad svi uzimaju kredite vezane za euribor(najnizi u zadnjih 5 godina), a onda za koju godinu kad poraste 4-5% svi ce da kukaju kako im se duplirala rata. Ovce treba sisati.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  12. #1362
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Da ovce jesu, jesu. Ali sama materija je toliko komplikovana (ne i kompleksna) da regularni klijent banke nema šansi da dobije prave, razumljive informacije. Iz razloga što i samo ne znaju, i što neće da informišu.

  13. #1363
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ada eto ih sve neko cera da uzmu euribor imas i fiksnu u erste veca je 0.6%

  14. #1364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ovo za euribor mi je najjace. Sad svi uzimaju kredite vezane za euribor(najnizi u zadnjih 5 godina), a onda za koju godinu kad poraste 4-5% svi ce da kukaju kako im se duplirala rata. Ovce treba sisati.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Pa će biti da su ih opet banke za*ebale kao za švajcarce... Kao, banka me je natjerala da uzmem kredit indeksiran u CHF (mada, tad mu je više odgovaralo i razmišljao je kako je dobro prošao). Banka me je natjerala da uzmem kredit sa Euriborom (mada, sad mu više odgovara jer je 0% i razmišlja kako je zajebao sistem). Kad krene da se mijenja index ili Euribor u skladu sa kretanjima na svjetskom tržištu, odjednom mu je kriva banka, iako je u početku živio u ubjeđenju da je genijalac.
    Kad se kupuju patike ili mobilni, istraže se sve informacije do detalja... Koji procesor, koliko memorije, KOLIKO JE MEGAPIKSELA (većini najbitnije...) itd, ali kad treba da uzme kredit koji će da otplaćuje 5-10-15-20 godina, onda nema kad da se raspita i informiše ili, daleko bilo, malo priuči o tim stvarima, istraži, nego ga je banka za*ebala.
    Ono...neka plaća kad je govedo

  15. #1365
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    A kako će da zna koliko će biti EURIBOR za 5 godina? Ti znaš?

  16. #1366
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Priča o varljivoj reklami Erste banke odnosi se na to da je ta ekstra povoljna fiskna kamata predviđena za rokove otplate od svega nekoliko godina. To podrazumijeva da klijent ima baš veliku platu i da može da izdrži ogromnu ratu. Ako se kredit podiže na 15-20 godina, onda se ona onako naglašena kamatna stopa ne primjenjuje. Osim toga, uslov da se dobiju tako povoljni uslovi jeste da klijent ima platu preko hiljadu eura. Ili nešto slično.

  17. #1367
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    jeste.

  18. #1368
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    A kako će da zna koliko će biti EURIBOR za 5 godina? Ti znaš?
    Ne bih rekao da si previše upućen/a u tematiku, ali evo da ti odgovorim: trenutno je Euribor negativan (odnosno, banke ga računaju da je 0 kod obračuna kamatne stope). Ne bih ulazio u to da ti objašnjavam kada i zbog čega raste Euribor, jer da te iole to interesuje, potražio bi po netu odgovor a ne bi prosipao gluposti po forumu. Ali, ono što je činjenica da Euribor može da bude samo veći, a nikako manje od trenutnog, kada se obračunava kamatnsa stopa na kredite vezane za tu stopu. U najgorem slučaju isti.
    Kladioničarsko orijentisani dio populacije CG bi pristao na taj rizik, da idu sa nultim Euriborom neko vrijeme, jer ionako imaju potrošačke preference koje su bazirane na sadašnjosti (pošto imam osjećaj da te to baš interesuje, izguglaj pojam present-biased preferences). Naravno, sjutra kad krene Euribor da raste, ista ta populacija će da kuka i tuži banke jer, za divno čudo, Euribor nije mogao da ide ispod NULA.
    Get it?
    Got it?
    Good.

  19. #1369
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    S obzirom da si ti jako upućen, onda bi trebao znati da je od 2009. godine EURIBOR jako nizak, što će reći nekih 8 godina tj. 100-injak rata. Tvoju istu priču su pričali i tada, pa evo krediti vezani za njega su 8 godina jeftiniji od kredita sa fiksnom k.s. Da može samo rasti to je jasno svakom, i čista plitka logika (koja apsolutno može biti tačna) jeste ova tvoja. Ali ti, kao i niko drugi, nemaš pojma šta se može desiti još, pa da ostane nizak i koliko će još biti nizak. A ako već znaš kako će se kretati kamatne stope, imaš instrumenata na razvijenim fin. tržištima, pa postani milioner (možeš investirati preko Hipotekarne banke).

    Pusa.

  20. #1370
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Niko ne zna sto ce bit za 5-10-20 godina, koliko i traju krediti sa euribor.
    Moze bit da ne raste 20 godina. Super. A moze bit da vec za 5 godina bude 5%. I onda ce rulja da se skuplja pred vladom i po novinama govoreci da ih je banka zajebala. Isto kao u srbiji sa svajcarcima. Takve bi gumenim mecima i vodenim topovima rasceravao kad se skupe.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  21. #1371
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Jasno, ljudska plitkoumnost nikad nije bila upitna. Ali nije ni zatvorenost i bezobrazluk banaka. Kao ni šarlatanska ekspertiza stručnjaka.

  22. #1372
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Jasno, ljudska plitkoumnost nikad nije bila upitna. Ali nije ni zatvorenost i bezobrazluk banaka. Kao ni šarlatanska ekspertiza stručnjaka.
    Ocigledno si ti jos jedan od onih keyboard warriora koji iz sobicka pljuju i kritikuju svaciji napor i pokusaj da se nesto pojasni i priblizi. Tvoj doprinos ovoj temi je izuzetan, samo nastavi

  23. #1373
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Jasno, kad vidiš da imaš neko površno znanje, koje je gore od neznanja, a pri tom si sujetan, nemaš šta drugo ni da kažeš.

  24. #1374
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Jasno, kad vidiš da imaš neko površno znanje, koje je gore od neznanja, a pri tom si sujetan, nemaš šta drugo ni da kažeš.
    Lijepo si sebe opisao. Idemo dalje

  25. #1375
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Čuj, mene zaista baš briga što ti ne znaš. Na tvoj izliv sitne taštine, objasnio sam ti zašto ne znaš, pa se ti još više samopovrijedi. Nema veze, opraštam, you'll thank me later.

Page 55 of 285 FirstFirst ... 54551525354555657585965105155 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •