Page 50 of 285 FirstFirst ... 4046474849505152535460100150 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 7107

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #1226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Primamo i ja i drug platu preko NLB tako da to nije problem. Jedino što mi pada na pamet je što ove zubarske ordinacije nema u ovoj listi za plaćanje na rate, mada opet ni to ne bi trebalo da ima veze jer se u tom slučaju onda obračunava kamata.

    Sent From My Galaxy S7
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ako nije potpisao ugovor sa bankom i dao im administrativnu zabranu i mjenicu onda ne može nikako kupovati na rate. Ovo pišem iz iskustva sa drugim bankama jer u nlb nemam račun.
    Ako NLB nema sklopljen ugovor o prodaji na rate, onda sa Liberom karticom svakako, za sve iznose preko 50€ (uključujući I internet trgovinu) se iznos dijeli na rate, uz neku kamatu (mislim da procenat kamatae korespondira sa brojem rata). Ovo važi nezavisno od toga na koji terminal se provlači kartica (odnosno, koje banke je terminal)

  2. #1227
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ima neka zajebancija sa NLB, ima li iko da je trgovao preko njih na rate iz razloga sto je izgleda taj njihov servis jedna velika prevara?!

    Konkretno sam zvao Pro Audio i Audio Dream, iako stoji na sajtu NLB da sa njima imaju ugovor, odma su mi rekli da ne primaju NLB kartice jer njihov servis zapravo i nije prodaja na rate jer ti rezervišu cio iznos, dakle isto ono što se i mom prijatelju zapravo desilo, nevjerovatno.

    Znam da je Hipotekarna boss sto se toga dijela tice, ali platu primam preko NLB, tesko da bi mi Hipotekarna odobrila tu karticu. Prebacivanje plate nije opcija.

    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  3. #1228
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,667
    Thanks Thanks Given 
    476
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ravick View Post
    Kolika je sad mjesecno?
    Izmedju jedan i dva odsto. Valjda rekose u ovoj adiko da je nesto vise.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  4. #1229
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ovo mozes da rijesis sa hipotekarnom i karticom kraljica - relax. Do 300 na 6 rata preko 300 na 12. Skida ti samo prvu ratu. Limit ti odredit. A naknada je 2e po rati. I sibas. Bilo dje u svijetu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hipotekarna mora odobriti to kupovanje na rate sa tom karticom, revolving kredit, kao i za druge kredite.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  5. #1230
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Ima neka zajebancija sa NLB, ima li iko da je trgovao preko njih na rate iz razloga sto je izgleda taj njihov servis jedna velika prevara?!

    Konkretno sam zvao Pro Audio i Audio Dream, iako stoji na sajtu NLB da sa njima imaju ugovor, odma su mi rekli da ne primaju NLB kartice jer njihov servis zapravo i nije prodaja na rate jer ti rezervišu cio iznos, dakle isto ono što se i mom prijatelju zapravo desilo, nevjerovatno.

    Znam da je Hipotekarna boss sto se toga dijela tice, ali platu primam preko NLB, tesko da bi mi Hipotekarna odobrila tu karticu. Prebacivanje plate nije opcija.

    Sent From My Galaxy S7
    znas kako su oni to objasnili meni slikovito: g-dine sredstva su vam rezervisana i bice otpustana u 6 rata mjesecnih. Znaci nijesu odmah povucena.
    Ja: Pa raspolažem li ja sa tim novcem?
    NLb: Nemate taj novac raspoloživ jer je rezervisan ali nije povučen sa vašeg računa.

    nije g++++ no se pas p++++.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  6. #1231
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Nevjerovatne stvari, sva sreća te nisam ugovor potpisao, jedva čekam da me nazove da mi kaže da su ugovor i kartica spremni.

    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  7. #1232
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Ostavi depozit na iznos limita u hipotekarnu i uzeces karticu. I to ti ga oroce.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. #1233
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    U CG koristim master Premium karticu Hipotekarne banke. Ima paypass, mogucnost kupovine na rate sa firmama sa kojima imaju sklopljen ugovor (mada, ja nisam aktivirala ovu opciju, pa ne mogu ni da je komentarisem), kao i popuste u odredjenim prodavnicama i trgovinama (tipa Voli, Aroma, Bonella i neki butici). Za odrzavanje cini mi se da uzimaju 2.5 eura mjesecno. Izuzetno je laka za koriscenje, i po mom iskustvu slicna kartici Unicredita, pa sa njom skoro da i nema potrebe koristiti kes.

    Po mom misljenju, a izuzetno sam zahtjevna, jedina joj je mana za pripadnike muskog pola sto je drecavo roze boje

    Vise informacija imas ovdje http://hipotekarnabanka.com/stanovni...aypass-kartica

    Ovdje su partneri programa http://www.premiumprogram.me/radnje
    Last edited by AltaMarea88; 09-04-17 at 17:59.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  9. #1234
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by laciale View Post
    znas kako su oni to objasnili meni slikovito: g-dine sredstva su vam rezervisana i bice otpustana u 6 rata mjesecnih. Znaci nijesu odmah povucena.
    Ja: Pa raspolažem li ja sa tim novcem?
    NLb: Nemate taj novac raspoloživ jer je rezervisan ali nije povučen sa vašeg računa.

    nije g++++ no se pas p++++.
    Nešto razmišljam, možda smo i ja i ti ovo pogrešno shvatili, u svakom slučaju nisu objasnili da valja.

    Naime zajedničko za sve banke je da ako hoćeš da plaćaš na rate, onda moraš da izvadiš kreditnu karticu. Pare koje imaš na debitnu karticu su ti raspoložive i one se ne diraju.

    E sad uzmeš nešto što košta recimo 600e na 6 rata, rezerviše ti se 600e odmah, a tebi se po 100e skida svakog mjeseca 6 mjeseci sa DEBITNE kartice, tj. tekućeg računa na koji ti idu prilivi, dok ostatak para sa debitne kartice su ti raspoložive (nisu zarobljene sa ovih 600 sa kreditne). Mislim da to rezervisanje sredstava znači njima samo da ne možeš (ili možeš u zavisnosti koji ti je kreditni limit) da uzimaš više na rate dok ne prođe tih 6 mjeseci, tj. ako ti je limit 600e posle 2 mjeseca će ti se osloboditi 200e i opet ćeš moći odmah uzeti nešto do 200e na rate. Mislim da je 100% ovako, jedino logično objašnjenje.

    Sent From My Galaxy S7
    War. War never changes.

  10. #1235
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Moja master premium je crne. Dok je telekom prije bio sponzor davali su te roze i morala si biti korisnik telekoma, ali su onda ukinuli to.
    Ja sam prvo koristio ckb jedno 5-6 godina, ali su bas teski po pitanju minusa, kredita, nekih upita, bas ona velika troma banka koja je sva u zastarelim procedurama. Onda prije 3 godine predjoh u hipotekarnu, i progledah s njima, opusteniji su dosta, procedure su im znatno krace, za 10 min se aktiviraju neke stvari, za 2-3 dana odobri kredit, ili za dan cak.

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    U CG koristim master Premium karticu Hipotekarne banke. Ima paypass, mogucnost kupovine na rate sa firmama sa kojima imaju sklopljen ugovor (mada, ja nisam aktivirala ovu opciju, pa ne mogu ni da je komentarisem), kao i popuste u odredjenim prodavnicama i trgovinama (tipa Voli, Aroma, Bonella i neki butici). Za odrzavanje cini mi se da uzimaju 2.5 eura mjesecno. Izuzetno je laka za koriscenje, i po mom iskustvu slicna kartici Unicredita, pa sa njom skoro da i nema potrebe koristiti kes.

    Po mom misljenju, a izuzetno sam zahtjevna, jedina joj je mana za pripadnike muskog pola sto je drecavo roze boje

    Vise informacija imas ovdje http://hipotekarnabanka.com/stanovni...aypass-kartica

    Ovdje su partneri programa http://www.premiumprogram.me/radnje

  11. #1236
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Moja master premium je crne. Dok je telekom prije bio sponzor davali su te roze i morala si biti korisnik telekoma, ali su onda ukinuli to.
    Nema više crne, samo roza za sve korisnike. Nema više Premium Plus kartice koja je bila crna samo Premium.

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #1237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Nešto razmišljam, možda smo i ja i ti ovo pogrešno shvatili, u svakom slučaju nisu objasnili da valja.

    Naime zajedničko za sve banke je da ako hoćeš da plaćaš na rate, onda moraš da izvadiš kreditnu karticu. Pare koje imaš na debitnu karticu su ti raspoložive i one se ne diraju.

    E sad uzmeš nešto što košta recimo 600e na 6 rata, rezerviše ti se 600e odmah, a tebi se po 100e skida svakog mjeseca 6 mjeseci sa DEBITNE kartice, tj. tekućeg računa na koji ti idu prilivi, dok ostatak para sa debitne kartice su ti raspoložive (nisu zarobljene sa ovih 600 sa kreditne). Mislim da to rezervisanje sredstava znači njima samo da ne možeš (ili možeš u zavisnosti koji ti je kreditni limit) da uzimaš više na rate dok ne prođe tih 6 mjeseci, tj. ako ti je limit 600e posle 2 mjeseca će ti se osloboditi 200e i opet ćeš moći odmah uzeti nešto do 200e na rate. Mislim da je 100% ovako, jedino logično objašnjenje.
    Sent From My Galaxy S7
    Dobro sam ja bio cini mi se, evo procedure:

    http://api.nlb.me/files/1488380826-k...o-karticom.pdf

    S tim sto je kartica Libero a one je meni iz nekog razloga rekla da je to Visa Classic. Sad gledam ova Visa Classic je revolving kartica (citaj zavija u crno) i za nju se placa odrzavanje mjesecno od 3.5e dok je ova Libero kartica striktno za placanje na rate i za nista drugo i besplatna je za korisnike debitnih kartica. Kakva ciganka, a jedva cekam da me nazove...
    War. War never changes.

  13. #1238
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pumba View Post
    Izmedju jedan i dva odsto. Valjda rekose u ovoj adiko da je nesto vise.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk
    Ali godisnje, lol.

  14. #1239
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dje je najbolje uzet kredit 4 000?

    il fenomeno

  15. #1240
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za kupovinu na rate preko Premium kartice, potrebno je da primate platu kod njih i da imate ugovor na neodređeno.

    Ako ne želite da se prebacujete ili nemate ugovor za stalno, možete da izvadite Premium karticu i da oročite iznos koji hoćete da vam je limit za kupovinu na rate.
    To je ok ko hoće da skloni neki ušteđeni novac, pa neka ga na računu oročen.

  16. #1241
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Sosiete ženeral banka odlazi iz Crne Gore

    U slučaju spajanja dvije banke, ta nova CKB bi stekla oko 60 odsto udjela u ukupnom platnom prometu što bi bila velika dominacija u odnosu na ostale banke

    Guverner Centralne banke (CBCG) Radoje Žugić kazao je da vrhovna monetarna institucija i dalje razmatra da li će dozvoliti spajanje Crnogorske komercijalne banke (CKB) i Sosiete ženeral Montenegro banke za koju je izvjesno da odlazi sa crnogorskog tržišta.
    Žugić je rekao da je pitanje spajanje dvije banke posao kojem CBCG prilazi veoma odgovorno i profesionalno, te da je riječ o delikatnoj odluci.
    "Naše analize treba da odgovore na pitanje da li je to nepoželjna ili poželjna koncentracija na tržištu, da li je to dobra ili ne bankarska praksa. Ono što je potencijalno nametnulo oprez to je da imamo dvije najveće banke koje bi se spojile u jednu i moramo sagledati sve aspekte tog posla koji je iniciran“, kazao je Žugić novinarima nakon uručenih godišnjih nagrada povodom 11. aprila Dana CBCG.
    U slučaju spajanja dvije banke, ta nova CKB bi stekla oko 60 odsto udjela u ukupnom platnom prometu što bi bila velika dominacija u odnosu na ostale banke.
    Žugić je rekao da je definitivno da Sosiete Ženeral odlazi sa crnogorskog tržišta.
    "Mi bismo možda više voljeli da ostane zasebni pravni entitet, ali ako to ne može, onda ćemo naći aspekte koji su najodrživiji za našu nadležnost koja se tiče stabilnosti monetarnog sistema“, kazao je guverner.
    Vlasnik CKB je OTP grupa sa sjedištem u Mađarskoj, koja je od Sosiete grupe Splitsku banku u Hrvatskoj. Izvori "Vijesti" ranije su kazali da na nivou grupa može da se postigne dogovor o prodaji dvije banke u Hrvatskoj i Crnoj Gori, ali da to ne znači spajanje na crnogorskom tržištu ako CBCG ne da saglasnost.
    Žugić se u posljednji nekoliko mjeseci dva puta sastao sa predstavnicima mađarskog kapitala u Crnoj Gori. Prvi sastanak je bio krajem januara, a drugi početkom ove sedmice sa novim glavnim izvršnim direktorom CKB banke Palom Kovačem.
    Sindikat banaka Crne Gore zabrinut je zbog ideje da se Sosiete ženeral Montenegro banka proda OTP grupi. U Sindikatu očekuju od Centralne banke da ne dozvoli spajanje.
    "To bi napravilo višestruku štetu zaposlenima u bankarskom sektoru i omogući monopolski položaj na malom crnogorskom bankarskom tržištu”, kazala je nedavno "Vijestima" predsjednica Sindikata banaka i Sindikata Sosiete ženerale Montenegro banke Lidija Pejović.
    OTP grupa je pretežno (63,7 odsto) u stranom vlasništvu (EBRD, IBRD, EIB, fizička lica), a mađarski ulagači još drže 28 odsto dionica.
    OTP grupa je kupila 100 odsto akcija CKB krajem 2006. za oko 100 miliona eura. Ukupna aktiva CKB na kraju prošle godine je bila 594,68 miliona eura, obaveze 501,45 miliona, a profit 2,86 miliona eura.
    Sosiete ženeral imala je na kraju septembra aktivu od 450,21 miliona, obaveze 394,40 miliona i dobit 7.79 miliona eura.
    Žugić je ocijenio da će crnogorska ekonomija u ovoj godini najvjerovatnije jačati 3,6 odsto i to zahvaljujući izgradnji autoputa i investicijama u turizmu i energetici.
    Guverner podržava odluku Vlade da naplati poreski dug putem zakona o reprogramu i vjeruje da će on dominatno biti naplaćen.
    "Ima tu elemenata nepravednosti, ali je mnogo bolje sačuvati široku poresku osnovu, zbog održivosti fiskalne ekonomije”, kazao je Žugić.
    http://www.vijesti.me/vijesti/sosiet...ne-gore-933300
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  17. #1242
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Znači SG napušta CG, što znači da će je neko preuzeti. Male su šanse da to bude bilo ko drugi do CKB, jer se iz Žugićevog tona i sastancima sa čelnim ljudima CKB-a, prilično jasno može zaključit da će ih oni preuzet.

    Ono što je interesantno je i da se ove godine prodaje Komercijalna banka AD Beograd, a samim tim i Komercijalna banka AD Budva. Najozbiljniji kupac je upravo SG, pa kako neće više poslovati u CG, zanimljivo je šta će sa njom biti.

    @AltaMarea Ako nije tajna, u kojoj si banci u CG radila?

  18. #1243
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Znači SG napušta CG, što znači da će je neko preuzeti. Male su šanse da to bude bilo ko drugi do CKB, jer se iz Žugićevog tona i sastancima sa čelnim ljudima CKB-a, prilično jasno može zaključit da će ih oni preuzet.

    Ono što je interesantno je i da se ove godine prodaje Komercijalna banka AD Beograd, a samim tim i Komercijalna banka AD Budva. Najozbiljniji kupac je upravo SG, pa kako neće više poslovati u CG, zanimljivo je šta će sa njom biti.

    @AltaMarea Ako nije tajna, u kojoj si banci u CG radila?
    Ne bih rekla da je guverner, bar ne do sada, podrzavao potencijalnu akviziciju SG od strane CKB, navodno zbog rizika koncentracije. Sa druge strane, SG je na nivou grupe odlucila da se povuce iz naseg regiona, i SG CG je trebalo da ide u paketu sa SG Hrvatska, medjutim upravo zbog protivljenja CBCG do toga nije doslo. Nikome nije drago da jedna internacionalna banka sa dobrom reputacijom ide sa ovog trzista, ali to je biznis!

    Nije izvjesno da ce to biti CKB, postoji jos jedna zainteresovana banka. Licno smatram da im je bolje da odobre akviziciju u korist CKB. Vidjecemo...
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  19. #1244
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Žugić ne mora eksplicitno da podrži, a sve da imaju 1000% tržišta (da, hiljadu), kad su u pitanju privatni interesi, sve to pada u vodu. Imajuću u vidu neke diskutabilne kredite odobravane od strane CKB-a državi još poodavno, uopšte ne sumnjam da će im dozvoliti.

    Je li prodata SG Hrvatska? Koliko znam nije, a oće li i ova 'naša' otić zajedno, malo se tu pita CBCG.

  20. #1245
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Žugić ne mora eksplicitno da podrži, a sve da imaju 1000% tržišta (da, hiljadu), kad su u pitanju privatni interesi, sve to pada u vodu. Imajuću u vidu neke diskutabilne kredite odobravane od strane CKB-a državi još poodavno, uopšte ne sumnjam da će im dozvoliti.

    Je li prodata SG Hrvatska? Koliko znam nije, a oće li i ova 'naša' otić zajedno, malo se tu pita CBCG.
    Jeste, ostale su samo formalnosti. Uskoro ce zatvoriti kompletnu transakciju u HR.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  21. #1246
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Grazie.

  22. #1247
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Žugić ne mora eksplicitno da podrži, a sve da imaju 1000% tržišta (da, hiljadu), kad su u pitanju privatni interesi, sve to pada u vodu. Imajuću u vidu neke diskutabilne kredite odobravane od strane CKB-a državi još poodavno, uopšte ne sumnjam da će im dozvoliti.

    Je li prodata SG Hrvatska? Koliko znam nije, a oće li i ova 'naša' otić zajedno, malo se tu pita CBCG.
    Guverner bne mora licno da odobri, ali Centralna Banka kao tijelo mora da odobri transakciju. Bez njihove saglasnosti se ne mogu spojiti nikako.
    Bilo je primjera da neka banka ima kcerke sirom regiona, i svaka centralna banka svake zemlje zasebno je morala da odobri trasankcije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #1248
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nisam ni rekao nidje da ne mora, vec da oce.

  24. #1249
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Ajmo strucnjaci za revolving kartice.

    Izvadio sam u NLB Visu Classic imam odredjen limit koji mogu da trosim. Uzimao sam svasta nesto na rate i par stvari sam platio odjednom. Juce mi kao trajni nalog skide sa kartice odredjeni iznos, te ufatih da sabiram rate koje su mi dospjele + 5% od ovih cijelih iznosa sto sam placao (koji sam u obavezi po ugovoru da uplatim) i dobijem u cent tacan iznos koji su mi skinuli, skinuli i vratili u moj limit koji mogu da trosim opet.

    Moje pitanje je, dje je kvaka? Kako se finansiraju banke ovdje i ima li nesto da sam predvidio?

    1. Da li se "nadaju" da cu podizati s bankomata kes dje cu bit' odran sa kamatama (pretpostavljam)?
    2. Da cu uzimati na rate na mjesta koje nemaju ugovor sa njima pa cu tu placati kamatu od 3-12% ?
    3. Da cu kasniti sa mjesecnim obavezama dje se vracemo na dranje s kamatama?
    4. Ili se jednostavno finansiraju kroz mjesecno odrzavanje od 3.99e uz sve ove prve tri pretpostavke?
    War. War never changes.

  25. #1250
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Pod 3 je najbolje. Ogromne su kamate ako se kasni...

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Edge x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 50 of 285 FirstFirst ... 4046474849505152535460100150 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •