Page 35 of 279 FirstFirst ... 253132333435363738394585135 ... LastLast
Results 851 to 875 of 6956

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #851
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by temp View Post
    Valjda će i Societe ubrzo izaći sa ponudom sa istim stopama.
    Vjerovatno i Erste sa jos nizim. Kod njih je sad ko iz topa 6.5

  2. #852
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Živa istina... što je ovo jebenti, kakav je ovaj naš narod, stalno im se nešto kriva, sve nešto plaču i kukumaču...
    umjesto da su srećni što su uopšte dobili kredit i kupili stan, pa stavili hipoteku na taj isti stan i još ponešto, i uz to zakopali par žiranata, oni pljuju na banke... ne no bi im bolje bilo da plaćaju kiriju svijetu bijelome... ili da uzmu pare na kamatu... evo vam skorašnji primjer sa primorja... lik je uzeo kod kamatasa 8 hiljada i dogovorio se da mu za godinu vrati 10 iljada... nije to mogao da izdrži i prijavio ga... zamisli ti tu splacinu od kamatasa, da se tako bogati na tuđoj nesreći. ..
    ovamo u banku ka gospodin, uzmeš kredit 10 iljada, primiš 9 i po, i vratiš 16 i po... pa vidjite koja je razlika između banki i zelenasa... ono sto kod kamatasa moraš da vratiš za 3 godine, u banku vraćes tek za 5 godina...
    U bilo koju banku ako uzmes 10 neces vratit 16. Nisu tolike kamate. U Mikro Finansijske institucuje mozda ali i tamo tesko. Nego narodu najlakse vjerovat na pricu rekla kazala nego pogledat na sajt ponude banaka.
    Ipak miskim da je bolje otplacivat svoj stan nego sipat pare za kiriju nekome u dzep.
    Ako neko zna kako da momak do 30-35 godina nabavi stan a da nije nasljedje ili dobitak na kladionicu ili lutruju neka kaze. Naravno kriminal ne dolazi u obzir. Osim kupovine na kredit nesto ne vidim mogucnosti previse.
    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Mislim da ovo nije moguce jer banke prvo provjere jesi li vec zaveden kao zirant, jer onda bi hipoteticki, 2 ziranata i jedan nosioc, mogli da podignu istovremeno kod svih 10 banaka u Crnoj Gori, 10 kredita, a realno bi mogli da vracaju samo 1 ili 2 kredita sa svojim platama.
    To je u momentu odobrenja kredita. Ja uzimam kredit ti mi ziriras. Niko nema kredita u tom trenutku. Meni odobre kredit i ja ga placam. Ti podjes u neku drugu banku i uzmes kredit na svoje ime. Banka vidi da si zirirao za kredit se redovno otplacuje i sve OK. Bitan je momenat nakon odobrenja kredita kojem si zirirao.
    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Na stranu sve ali...

    Kad kod banke uzmes kredit od npr 5 hiljada na 2 godine ti za tih 2 godine platis cca 500 eura (+-10%) kamate ukupno. Kod zelenas placas toliko mjesecno. Drugo nikad ti iz banker nece doci da te tuku ili stavljaju bombu pod kola, vec ce ukoliko ne vracas kredit aktivirati sredstva obezbjedjenja iz ugovora.

    E sad ako ti mislis da je pametnije placati nekome 300 eura kirije umjesto taj iznos ili 50 eura mjesecno vise izdvajati al da ne bacis silne pare nego ti ostane stan na kraju, ti samo naprijed pod kiriju.

    E sad sto bi svi ako kako mogu da uzmu pare i ne vracaju to je druga prica.

    Evo je NLB dao akciju na stambene kredite 5.99 godisnje sa fiksnom kamatom i bez naknade (uz zivotno osiguranje) ili bez zivotnog ali sa naknadom 1% a procjenu ne placas nego je dzabe urade. To nismo imali ni 2007. godine.

    Pride ide ponovo akcija 500+ ili 1000+ ali ne znam kakve ce uslove ovaj put staviti. U bankarskom sektoru je ogroman visak para sa kojim banke ne znaju sta ce tako da je za ocekivati da kamate padaju.
    A nije to tako. Vidis da uzmes 10 u banku i vratis 16. Lakse je tako pricat jer si nedje cuo a ne pogledao ponude banaka. Nego se ovdje malo ko sjeca 90tih, inflacije i nepostojanja banaka i ikakvog oblika kreditiranja.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #853
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U

    To je u momentu odobrenja kredita. Ja uzimam kredit ti mi ziriras. Niko nema kredita u tom trenutku. Meni odobre kredit i ja ga placam. Ti podjes u neku drugu banku i uzmes kredit na svoje ime. Banka vidi da si zirirao za kredit se redovno otplacuje i sve OK. Bitan je momenat nakon odobrenja kredita kojem si zirirao.
    erste banka ti ga racuna kao da je tvoj tj ti ga vracas ,kako tj kojom logikom nzm al tako je... Ostale ne ali uzimaju u obzir rizik naravno...
    Satelitski resiveri/oprema

  4. #854
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ovaj novi kredit sto NLB nudi sa kamatom od 5.99, efektivna 6.15% se cini dost povoljnije od svega sto se do sad nudilo.

    http://www.nlb.me/nlbkreditposebnaponuda

    Da nije ko sto s njima poslovao?

  5. #855
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Iz societe mi rekose da cekaju da ziraat izbaci svoju ponudu pa ce oni valjda izaci sa jos povoljnijom
    Kakva logika i nacin poslovanja Kao bice povoljnije od nlb-a.
    Who let the dogs out

  6. #856
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Ako ja sta razumijem ebi mi sve...sad gledam taj link u NLB kaze 7.99% kes kredit i daju primjer 5000e na 60 mjeseci vracas oko 6100e a po nks 8 ispada da je 7000e ono sto vracas...a eks je 8.13%...ja ne razumijem tu matematiku...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  7. #857
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Zna li neko, neki bankar ovdje mozda, da li sa stambenim kreditom iz bilo koje banke mogu kupiti stan na bilo kojoj lokaciji (npr u Podgorici) koju ja odaberem,
    cak i da to ne bude novogradnja ?
    Recimo da od fizickog lica ocu da kupim stan?
    Who let the dogs out

  8. #858
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Nebitan je dio grada. Samo uslovi pod kojim uzimaš stan.
    Možda traže žiranta ili sudužnika, možda traže hipoteku na neku nekretninu koja nije taj stan....

    Uglavnom za stambeni kredit novac ne vidiš a ide ovako.
    1) izabereš stan
    2) izabereš banku
    3) banka svojeg procjenitelja šalje da promijeni stan. Pravilo je da možeš uzeti 80% hipoteke na stan. Primjer ako se stan procijeni 30.000, hipoteka na taj stan i kredit koji podiže može biti do 24.000. Procijenjena i realna vrijednost ne moraju da budu iste (kao i kod auta).
    4) ugovor između tebe i fizičkog/pravnog lica pravi notar koji dostavlja ugovor banci.
    5) čeka se na odobrenje kredita
    6) odobreni novac minus 1% zbog obrade kredita se isplaćuje prodavcu

    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #859
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Bugi, znaci ako kupujem stan od 30k i procijene ga na isto toliko, banka upisuje hipoteku i max iznos kredita je 24k? Dodatnih 6k se moraju obezbijediti iz nestambenog kredita?

  10. #860
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Ako ja sta razumijem ebi mi sve...sad gledam taj link u NLB kaze 7.99% kes kredit i daju primjer 5000e na 60 mjeseci vracas oko 6100e a po nks 8 ispada da je 7000e ono sto vracas...a eks je 8.13%...ja ne razumijem tu matematiku...
    Ne znam kakvu ti si matematiku koristio, ali sam sad ja preko programa za android zvani kreditni kalkulator dobio za kamatu 8,13 % isto skoro kao oni.



    Послато са Lenovo a536 користећи Тапаток 2

  11. #861
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bugi, znaci ako kupujem stan od 30k i procijene ga na isto toliko, banka upisuje hipoteku i max iznos kredita je 24k? Dodatnih 6k se moraju obezbijediti iz nestambenog kredita?
    Da, ali ja sam znao procjenitelja pa mi je procijenio više... I onda imaš taman.
    To njemu ništa ne znači. Tako da ako ti ga procijeni na 35.000 na konja si.

    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  12. #862
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Bugi dje si ti uzeo, u Bar, Pg, ili NK ?
    Trazi li procjenitelj kakvu belu ciganku (ako me razumijes) da bi procjenio kako ti odgovara?
    Who let the dogs out

  13. #863
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Banke uglavnom traže hipoteku koja vrijedi 1.2 puta više od kredita koji se traži. Za kredit od 50 hiljada, hipoteka mora biti procijenjena na 60 hiljada; za kredit od 40 hiljada, hipoteka mora biti procijenjena na 48 hiljada... Pošto je teško očekivati da se nađe neki stan koji će se prodavati ispod cijene, jedini način da se kao hipoteka koristi stan koji se kupuje jeste da se uzme manji kredit, odnosno da se ima neka ušteđevina. U suprotnom, mora se staviti neka druga nekretnina pod hipoteku. Da naglasim, procjenitelj ne procjenjuje vrijednost stana koji se kupuje, nego vrijednost nekretnine koja se stavlja pod hipoteku. S tim što je to ponekad isto, kao u primjeru koji sam naveo kad kupac ima određeni iznos gotovine pa uzima kredit koji je dovoljno manji od cijene stana.

    Treba navesti da ne možete da birate procjenitelja, sve banke vam daju listu od 3-4 procjenitelja čje procjene priznaju. Neke banke čak imaju ljude čiji je posao da procjenjuju sve procjene koje prave procjenitelji, upravo da se ne bi dešavalo da hipoteke budu osjetno potcijenjene, odnosno da bi se izbjeglo da banka ne može da se naplatu u slučaju da klijent ne vraća kredit.
    Last edited by temp; 12-09-15 at 18:50.

  14. #864
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Bugi dje si ti uzeo, u Bar, Pg, ili NK ?
    Trazi li procjenitelj kakvu belu ciganku (ako me razumijes) da bi procjenio kako ti odgovara?
    Ovaj put u NK...
    Ne traži... To je njemu cifra. Ne možeš da procijeniš nešto duplo više, ali 20% više mu ne znači...

    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #865
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Ako ja sta razumijem ebi mi sve...sad gledam taj link u NLB kaze 7.99% kes kredit i daju primjer 5000e na 60 mjeseci vracas oko 6100e a po nks 8 ispada da je 7000e ono sto vracas...a eks je 8.13%...ja ne razumijem tu matematiku...
    Standardna zabluda. Ti si uzeo glavnicu i to pomnozio sa 8% pa taj iznos projektovane kamate pomnozio sa brojem godina. To bi ti bila kamata ali samo u slucaju da ne vracas glavnicu svo vrijeme nego da si u grejsu 5 godina. Kako ti uzimas kredit na 5 godina a svo vrijeme otplacujes glavnicu samim tim osnovica za obracuna kamate pada, pa ti izadje da platis skoro duplo manje kamate nego po tvojoj racunici. Nadam se da nije prekomplikovano.

  16. #866
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Nije samo posto nikada nisam ni razmisljao o kreditu nisam znao da se tako racuna :-) hvala
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  17. #867
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Ja bih samo savjetovao da se saceka, odnosno ne zuri, sa podizanjem stambenog kredita.
    Dva su razloga:
    1. kamate ce po svim najavama jos padati
    2. ide brzo ponovo projekat 500 ili 1000+.

    Naravno, ako nekom iskoci da kupi stan ispod svake cijene, tipa prodavcu je frka za pare, onda ne treba cekati.

  18. #868
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    @Kkmmi, ako je prodavcu frka, tesko se moze toliko brzo uzeti kredit, tu dolaze u obzir oni sa kešom

    Ova prva stavka gore se vrijedi pricekati, ali ta druga niposto.
    Znamo kako se ta "akcija" prethodno zavrsila, uglavnom su stanove dobijali oni koji imaju rjeseno stambeno pitanje.
    Who let the dogs out

  19. #869
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Nije bas tako. Ja licno nisam mogao uzeti taj kredit, a htio sam, jer ja i supruga smo primali vise nego sto je bilo dozvoljeno. Cak sam razmisljao da poslodavcu predlozim da mi smanji platu kako bih mogao ucestvovati, ali sam odustao jer opet ne bih prosao jer nisam imao zaposlenje za stalno vec po ugovoru na odredjeno na 12 mjeseci. Ne sumnjam da je bilo i toga o cemu pricas ali najveci nedostak prvog projekta je bilo ovo ogranicenje koje je mene diskvalifikovalo.

    Nije bilo dovoljno ljudi koji su ispunjavali kriterijume da rade a da primaju toliko malo a da opet zadovoljavaju i druge keiterijume (da rade u firmi koja ima bonitet i ostalo, sad sam pozaboravljao). Drugim rijecima, projekat je bio pun gluposti i ogranicenja a zbog toga nije ispunio ocekivanja.

    Koliko sam cuo sad nece biti toliko rigorozni.
    Last edited by kimmi; 12-09-15 at 21:37.

  20. #870
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U bilo koju banku ako uzmes 10 neces vratit 16. Nisu tolike kamate. U Mikro Finansijske institucuje mozda ali i tamo tesko. Nego narodu najlakse vjerovat na pricu rekla kazala nego pogledat na sajt ponude banaka.
    Ipak miskim da je bolje otplacivat svoj stan nego sipat pare za kiriju nekome u dzep.
    Ako neko zna kako da momak do 30-35 godina nabavi stan a da nije nasljedje ili dobitak na kladionicu ili lutruju neka kaze. Naravno kriminal ne dolazi u obzir. Osim kupovine na kredit nesto ne vidim mogucnosti previse.

    A nije to tako. Vidis da uzmes 10 u banku i vratis 16. Lakse je tako pricat jer si nedje cuo a ne pogledao ponude banaka. Nego se ovdje malo ko sjeca 90tih, inflacije i nepostojanja banaka i ikakvog oblika kreditiranja.

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
    Neee, bratić, nijesi me razumio... Na 10.000 se ne vraća 16 hiljada...
    na kredit od 10 000 se vraća VIŠE od 16 000 eura... odnosno, banka na toliki kredit isplati nešto preko 9.500 eura, a za 10 godina vratiš tačno 16.440 eura.... dakle, proporcija je 1:1,7... skromno, zar ne...? dok je kod ovog kamatasa kojeg sam ti pomenuo odnos bio 1:1,3, nešto malo manje... ali rok otplate, ebi ga, kod zelenasa godina a ovamo deset, razumiješ...
    E sad, ja baš i ne pričam napamet, dakle ovo se nije desilo mom komšiji ili rođaku, iako bih volio da se radi o njima... dobro, ne bih volio ni da se o njima radi, možda jedino o rođaku Peru, on je strašna splačina od čojeka...
    Dakle, moja porodica je prije 3-4 godine uzela u NLB banci kredit od upravo 10 hiljada eura... mjesečna rata na 10 godina iznosi tačno 137 eura... pa izračunaj...

    Ne krivim ja banke, naprotiv, ja sam bio potpuno ozbiljan u prethodnom postu... Opet kažem, bolje je da čovjek otplaćuje svoj stan nego da te pare daje svijetu bijelom, je l tako... Ja banke posmatram upravo sa tog pozitivnog aspekta, one bukvalno spašavaju narod kad im je neka nevolja... nešto kao Crveni krst... što je moja pokojna baba pričala, kad ti neko nešto da na rate da otplatiš, kao da ti ga pokloni...
    evo, kad smo mi uzeli taj kredit, gorelo nam je pod nogama... taj čovjek koji je odobrio taj kredit nas je bukvalno spasio... i vjeruj mi, svaki put kad se okupimo doma, najčešće za praznike, sjednemo svi za sto, uhvatimo se za ruke i pomolimo i izrazimo zahvalnost prema našim spasiocima...


    Osim ovog, imamo još tri kredita, prosjecna proporcija uzetog i iznosa koji trabas da vratimo je u prosjeu 1:1,4-1,45... to nije strašno, ima se može se... taman kao kod kamataša, ali uz duži rok otplate, razumieš...
    Last edited by karamazov; 14-09-15 at 00:46.

  21. #871
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Evo vam primjer za potrošački krediti od 10.000€ na 10 godina


    A evo i za stambeni 30.000 na 20 godina.


    Poslato sa pisaće mašine Note 4 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #872
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    U, cekaj malo, izgleda da sam pogrijesio... ipak je kirija manja od rate za stan... za 30000eura se moze kupiti jedino garsonjera u pokusaju, dok za 215 e mjesecno moze da se bira jednosoban stan... po ovoj racunici, mladi bracni par bi za skroman dvosoban stan od 70000 e na Konik ili Zabjelo, trebalo narednih 20 godina da placa 500 eura mjesecno !!!

    Koja je kamata i racunica na taj extra povoljni stambeni kredit koji ste pominjali ranije...
    Last edited by karamazov; 14-09-15 at 18:09.

  23. #873
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Banke su zlo.

    Ipak, da uporedimo malo brojke. Danas je u novinama bila vijest da je uhapšen zelenaš koji dao 50 hiljada eura na 5 mjeseci i tražio da mu se vrati 62 i po hiljade. Ako banka da kredit od 50 hiljada na 10 godina, odnosno 120 mjeseci, ukupan iznos koji se vraća je 66120€. Kad bi ti zelenaš dao "kredit" na 10 godina po kamati koju je tražio, ispalo bi da na 50 hiljada moraš da vratiš 300 hiljada eura.

    Banke su zlo, zelenaši su zlo na kub.

  24. #874
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    to poredit je vise nego nenormalno..
    6 % na mjesecnom i godisnjem nivou nije isto majku mu..

  25. #875
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Neee, bratić, nijesi me razumio... Na 10.000 se ne vraća 16 hiljada...
    na kredit od 10 000 se vraća VIŠE od 16 000 eura... odnosno, banka na toliki kredit isplati nešto preko 9.500 eura, a za 10 godina vratiš tačno 16.440 eura.... dakle, proporcija je 1:1,7... skromno, zar ne...? dok je kod ovog kamatasa kojeg sam ti pomenuo odnos bio 1:1,3, nešto malo manje... ali rok otplate, ebi ga, kod zelenasa godina a ovamo deset, razumiješ...
    E sad, ja baš i ne pričam napamet, dakle ovo se nije desilo mom komšiji ili rođaku, iako bih volio da se radi o njima... dobro, ne bih volio ni da se o njima radi, možda jedino o rođaku Peru, on je strašna splačina od čojeka...
    Dakle, moja porodica je prije 3-4 godine uzela u NLB banci kredit od upravo 10 hiljada eura... mjesečna rata na 10 godina iznosi tačno 137 eura... pa izračunaj...

    Ne krivim ja banke, naprotiv, ja sam bio potpuno ozbiljan u prethodnom postu... Opet kažem, bolje je da čovjek otplaćuje svoj stan nego da te pare daje svijetu bijelom, je l tako... Ja banke posmatram upravo sa tog pozitivnog aspekta, one bukvalno spašavaju narod kad im je neka nevolja... nešto kao Crveni krst... što je moja pokojna baba pričala, kad ti neko nešto da na rate da otplatiš, kao da ti ga pokloni...
    evo, kad smo mi uzeli taj kredit, gorelo nam je pod nogama... taj čovjek koji je odobrio taj kredit nas je bukvalno spasio... i vjeruj mi, svaki put kad se okupimo doma, najčešće za praznike, sjednemo svi za sto, uhvatimo se za ruke i pomolimo i izrazimo zahvalnost prema našim spasiocima...


    Osim ovog, imamo još tri kredita, prosjecna proporcija uzetog i iznosa koji trabas da vratimo je u prosjeu 1:1,4-1,45... to nije strašno, ima se može se... taman kao kod kamataša, ali uz duži rok otplate, razumieš...
    Bratiću, eto uzeo si pare pa si se spasio, ali je sad problem što ti neko naplaćuje kamatu?
    Što je period uzetog kredita duži to je kamata koju plaćaš veća. A i cijena porizvoda nije ista danas i prije 5 godina. A to se zove vremenski koncept novca tokom kojeg šiba neka inflacija. Pa je 100€ danas manje vrijedno nego nekadašnjih 200 maraka ako me razumiješ (da te podsjetim 1€ = 1.95583 DM)... Bratić...
    Ali kako ti kažeš banke su zlo pa neka ostane na tome.
    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    U, cekaj malo, izgleda da sam pogrijesio... ipak je kirija manja od rate za stan... za 30000eura se moze kupiti jedino garsonjera u pokusaju, dok za 215 e mjesecno moze da se bira jednosoban stan... po ovoj racunici, mladi bracni par bi za skroman dvosoban stan od 70000 e na Konik ili Zabjelo, trebalo narednih 20 godina da placa 500 eura mjesecno !!!

    Koja je kamata i racunica na taj extra povoljni stambeni kredit koji ste pominjali ranije...
    Ništa, onda bolje živjet kao podstanar i bačar 215€ svaki mjesec.
    Quote Originally Posted by temp View Post
    Banke su zlo.

    Ipak, da uporedimo malo brojke. Danas je u novinama bila vijest da je uhapšen zelenaš koji dao 50 hiljada eura na 5 mjeseci i tražio da mu se vrati 62 i po hiljade. Ako banka da kredit od 50 hiljada na 10 godina, odnosno 120 mjeseci, ukupan iznos koji se vraća je 66120€. Kad bi ti zelenaš dao "kredit" na 10 godina po kamati koju je tražio, ispalo bi da na 50 hiljada moraš da vratiš 300 hiljada eura.

    Banke su zlo, zelenaši su zlo na kub.
    Pošto ustanovismo da su banke zlo, recite kako da se spasimo i ne uzimamo pare od tog zla. Imate li neki alternativni zivor finansiranja da predložite?

    Očekujem brzo da i na portale se prešalta priča da neće DPS bit kriv za sve nego će banke. Interesantno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 35 of 279 FirstFirst ... 253132333435363738394585135 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •