Page 34 of 284 FirstFirst ... 243031323334353637384484134 ... LastLast
Results 826 to 850 of 7097

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #826
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo da samo azuriram jos jednom ovo vezano za problematiku koja je sigurno zadesila mnoge...

    Sto se ERSTE banke tice, odbio sam da platim i ptopisem bilo sta. Zahtjevao sam da pricam sa menadzerom koji je poslao zahtjev za anuliranje/ponistenje duga od 40-ak eura (kao i zatvaranje samog racuna) i uvjerio me da ce to bit' zavrseno u naredna 2-3 dana

    Sve ostale racune sam pozatvarao, negdje sam platio euro-dva, nedje su meni platili 50-60 centi i tako sam zavrsio sa svim ovim mukama kod nasih banaka.

    Sad imam racun iskljucivo u Podgorickoj banci gdje se NE naplacuje nikakvo odrzavanje deviznog racuna koji je jedino i koristim.

    Eto tako. Mission complete.
    Ne bih da te prepadam ali...

    Procitaj ugovor o otvaranju i vodjenju racuna. Ako u njemu pise da Banka tarifira svoje usluge u skladu sa poslovnom politikom i da to redocno objavljuje na svom sajtu npr. onda moze da ti se desi sljedece godine da pocnu to da ti naplacuju tipa 50 centi mjesecno i zaduzuju racin. Pa i u Erste, ako sam te dobro shvatio, u pocetku nisu naplacivali a onda su odjednom poceli.

  2. #827
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    odoh ja sutra da zatvorim devizni u hipotekarnu banku makes
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  3. #828
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne bih da te prepadam ali...

    Procitaj ugovor o otvaranju i vodjenju racuna. Ako u njemu pise da Banka tarifira svoje usluge u skladu sa poslovnom politikom i da to redocno objavljuje na svom sajtu npr. onda moze da ti se desi sljedece godine da pocnu to da ti naplacuju tipa 50 centi mjesecno i zaduzuju racin. Pa i u Erste, ako sam te dobro shvatio, u pocetku nisu naplacivali a onda su odjednom poceli.
    Nemam ja pojma dje je taj ugovor, prije 5 godina sam to potpisao.

    A ako me pamecenje dobro sluzi bilo je naznaceno da se odrzavanje kartica naplacuje toliko i toliko a da se samo odrzavanje racuna ne naplacuje. A onda su kasnije to promjenili i vjerovatno svima davali da potpisuju nove ugovore ali ja vise u banku krocio nisam a od njih nikakvu informaciju dobio nisam. Vjerujem da ce se dug otpisat', racun zatvorit' a ja pocinut od svih nasih hostaplera ili makar od dijela njih.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #829
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ma ja ti pricama za Societe. Cisto procitaj ugovor, za svaki slucaj.

    Kod nas niko nista ne cita a svi potpisuju ko blesavi i posle aj kuku lele.

  5. #830
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    795
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    Banke su hostapleri. Treba ih maksimalno izbjegavati.

  6. #831
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    516
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta ces kad je npr. jedini nacin da kupis stan/kucu da uzmes kredit u banci? To je ipak bitno zivotno pitanje..

  7. #832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Onda su iste te banke hostapleri jer ti ne daju kredit, iako kazhu da ih treba maksimalno izbjegavati

    Sent from my 6045K using Tapatalk

  8. #833
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ma ja ti pricama za Societe. Cisto procitaj ugovor, za svaki slucaj.

    Kod nas niko nista ne cita a svi potpisuju ko blesavi i posle aj kuku lele.
    A dobro to... Taj racun redovno koristim tako da bi odma primjetio da pocnu da naplacuju odrzavanje.

    A i da pocnu opet bi ostao kod njih tako da...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #834
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto samo primjer vadjenja debitne kartice. Dok stojis za salterom daju ti ugovor na 2-3 stranice, 5-6 dokumenata koje treba da potpises, dok iza tebe stoji gomila ljudi, i radnica koja kaze samo da stavis inicijale umjesto potpisa kako bi prije se zavrsilo, a kamoli da procitas ugovor. CKB banka, Niksic.

    Sluzbenici i menadzment banke, kao i korisnici njihovih usluga, trebaju da shvate da banke ne rade pro bono, i da cinovnicko-birokratsku kulturu drzavnih sluzbi ophodjenja prema klijentima izbace iz upotrebe. Do tada, bezobrazno sa njima je jedini nacin.

  10. #835
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,402 Posts

    Default

    Danas ljudi svasta potpisuju bez ikakvog citanja... Misleci "pa ozbiljna su oni firma/banka/kompanija, nece me za'ebat'" a poslije "kuku mene"...
    Last edited by Fidel Castro; 10-09-15 at 13:22.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #836
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Karbon View Post
    Eto samo primjer vadjenja debitne kartice. Dok stojis za salterom daju ti ugovor na 2-3 stranice, 5-6 dokumenata koje treba da potpises, dok iza tebe stoji gomila ljudi, i radnica koja kaze samo da stavis inicijale umjesto potpisa kako bi prije se zavrsilo, a kamoli da procitas ugovor. CKB banka, Niksic.

    Sluzbenici i menadzment banke, kao i korisnici njihovih usluga, trebaju da shvate da banke ne rade pro bono, i da cinovnicko-birokratsku kulturu drzavnih sluzbi ophodjenja prema klijentima izbace iz upotrebe. Do tada, bezobrazno sa njima je jedini nacin.

    Ugovor mozes ponijeti kuci , prouciti pa tek onda potpisan vratiti . To moraju omoguciti . E sad druga je prica sto je nasa navika da sve brze i bez citanja potpisujemo .

  12. #837
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    517
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali je isto tako sa njihove strane perfidno da ti isto ne kazu, nego podrazumijevaju da samo stavis potpis.
    Pogotovo kad se radi o ti 'manjim' uslugama skoro da je drustveno neprihvatljivo procitati ugovor.

  13. #838
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ja vazda procitam.

    U jednu banku kad sam otvarao racun su mi dali neki upitnik, pel obrazac (obrazac da li ste politicki eksponirane licnosti)... a to je trebalo slikat. Pitanja da li ste predsjednik drzave, pa onda da li ste bili predjednik drzave. Cetiri strane gluposti. Ludilo.

  14. #839
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Pel obrazac se trazi u skladu sa Zakonom o sprjecavanju pranja novca i finansiranja terorizma (clan 32). Drugim rijecima, trazi se jer Zakon tako nalaze, a ne zbog samovolje banke da nekog maltretira

    Sent from my 6045K using Tapatalk

  15. #840
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Meni su u erste htjeli da uvale da potpisem saglasnost za odavanje informacija... Srecom sve citam prije nego potpisem pa sm im rekao da necu da potpisem da im dam dozvolu da oni odaju moje informacije i u spisku nema sta nema...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  16. #841
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Pel obrazac se trazi u skladu sa Zakonom o sprjecavanju pranja novca i finansiranja terorizma (clan 32). Drugim rijecima, trazi se jer Zakon tako nalaze, a ne zbog samovolje banke da nekog maltretira

    Sent from my 6045K using Tapatalk
    Sve je to ok, zakon je zakon, ali se to moze elegantnije uraditi.

    Napravi se spisak svih funkcija za koje se smatra da su politicki eksponirane sa kvadraticima i pitas klijenta da li je po bilo kom od gore navedenih osnova politicki eksponirana licnost, a ako jeste da strikira po kom osnovu. Kraj.

    A ne da ko ovamo dje sam bio se daje 50 odgovora (da ili ne) na debilna pitanja tipa da li ste predsjednik Crne Gore i slicne gluposti.

  17. #842
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    O "elegantnim" rjesenjima u nasem zakonu bismo mogli otvoriti posebnu temu, mislim da joj ne bismo ubrzo kraj vidjeli

    Sent from my 6045K using Tapatalk

  18. #843
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    A ne vjerujem da je zakon propisao formu obrasca, al ajde.

    Evo nacera me da guglam.

    Nije 32 nego clan 27, al manje bitno:

    Član 27
    Politički eksponiranim licem, u smislu ovog zakona, smatra se fizičko lice koje djeluje ili je u posljednjoj godini djelovalo na istaknutom javnom položaju u Crnoj Gori ili nekoj drugoj državi ili na međunarodnom nivou, uključujući članove njegove uže porodice i bliže saradnike i to:
    1) predsjednici država, predsjednici vlada, ministri i njihovi zamjenici odnosno pomoćnici, starješine organa uprave i organa jedinice lokalne samouprave, kao i njihovi zamjenici odnosno pomoćnici i drugi funkcioneri;
    2) izabrani predstavnici zakonodavnih organa;
    3) nosioci najviših pravosudnih i ustavno sudskih funkcija;
    4) članovi računskih sudova, odnosno vrhovnih revizorskih institucija i savjeta centralnih banaka;
    5) konzuli, ambasadori i visoki oficiri oružanih snaga;
    6) članovi upravnih i nadzornih organa preduzeća koja su u većinskom vlasništvu države.
    Članovima uže porodice lica iz stava 1 ovog člana smatraju se bračni ili vanbračni drug i djeca rođena u braku ili van braka i njihovi bračni ili vanbračni drugovi, roditelji, braća i sestre.
    Bližim saradnikom lica iz stava 1 ovog člana smatra se :
    1) fizičko lice koje ima zajedničku svojinu nad pravnim licem, uspostavljen poslovni odnos ili drugu vrstu bližih poslovnih odnosa sa politički eksponiranim licem.
    2) fizičko lice koje ima svojinu nad pravnim licem ili ima uspostavljen poslovni odnos u korist politički eksponiranog lica.
    Obveznik je dužan da u okviru produbljene provjere klijenta iz stava 1 ovog člana, pored mjera iz člana 10 ovog zakona:
    1) pribavi podatke o izvoru sredstava i imovine koji su predmet poslovnog odnosa, odnosno transakcije, iz ličnih i drugih isprava koje podnese klijent, a ako propisane podatke nije moguće pribaviti iz podnesenih isprava, podaci se pribavljaju neposredno iz pisane izjave klijenta;
    2) pribavi pisanu saglasnost odgovornog lica prije uspostavljanja poslovnog odnosa sa klijentom;
    3) nakon uspostavljanja poslovnog odnosa sa posebnom pažnjom prati transakcije i druge poslovne aktivnosti koje kod institucije obavlja politički eksponirano lice.
    Obveznik je dužan da internim aktom, u skladu sa smjernicama nadležnog nadzornog organa, utvrdi postupak identifikacije politički eksponiranog lica.
    Lista politički ekponiranih lica iz stava 1 ovog člana objavljuje se na internet stranici nadležnog organa uprave.



    Dakle, na banci je da napravi interni akt, ili ti narodski receno obrazac, a ne da maltretira ljude sa 150 glupih pitanja.
    Last edited by kimmi; 10-09-15 at 21:08.

  19. #844
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    http://www.aspn.gov.me/rubrike/pravi...50/167960.html
    Kao shto kazhe Knez - Vjeruj

    Sent from my 6045K using Tapatalk

  20. #845
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Tek sad vidjeh ostatak tvog posta. Tachno, banka pravi interni akt kojim definishe postupak (proces) identifikacije pol. eks. lica, tj definishe u kojoj fazi se od klijenta trazhi pel. Ali kad se trazhi, ide ova forma. Vidji, bilo kako bilo, banka radi shto joj je recheno od najvishe institucije u zemlji i to je to. Razumio bih da ti trazhe da popunish pel svaki put kad udjesh u filijalu, ali ako je to jednom, prilikom otvaranja rachuna ili apliciranja za kredit, ne vidim shto je toliki problem. Ionako ti to najcheshce sluzhbenik banke prochita i zaokruzhi, ti samo potpishesh

    Sent from my 6045K using Tapatalk

  21. #846
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,352
    Thanks Thanks Given 
    2,793
    Thanks Thanks Received 
    3,986
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Banke su hostapleri. Treba ih maksimalno izbjegavati.
    Pa e. Banke su krive sto ljudi ne citaju sto pise na papir i sto potpisuju.
    Quote Originally Posted by strelok View Post
    A sta ces kad je npr. jedini nacin da kupis stan/kucu da uzmes kredit u banci? To je ipak bitno zivotno pitanje..
    ​Opet ne valja. I dzabe narod dobije stan pa je opet neko kriv.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #847
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Živa istina... što je ovo jebenti, kakav je ovaj naš narod, stalno im se nešto kriva, sve nešto plaču i kukumaču...
    umjesto da su srećni što su uopšte dobili kredit i kupili stan, pa stavili hipoteku na taj isti stan i još ponešto, i uz to zakopali par žiranata, oni pljuju na banke... ne no bi im bolje bilo da plaćaju kiriju svijetu bijelome... ili da uzmu pare na kamatu... evo vam skorašnji primjer sa primorja... lik je uzeo kod kamatasa 8 hiljada i dogovorio se da mu za godinu vrati 10 iljada... nije to mogao da izdrži i prijavio ga... zamisli ti tu splacinu od kamatasa, da se tako bogati na tuđoj nesreći. ..
    ovamo u banku ka gospodin, uzmeš kredit 10 iljada, primiš 9 i po, i vratiš 16 i po... pa vidjite koja je razlika između banki i zelenasa... ono sto kod kamatasa moraš da vratiš za 3 godine, u banku vraćes tek za 5 godina...
    Last edited by karamazov; 11-09-15 at 15:02.

  23. #848
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vjerovatno je mislio da si u medjuvremenu mogao da opteretis platu svojim kreditom 50% pa da se za ziranta nema sto odbijati...






    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Tačno tako, vraćeš kredit sebi ☺
    Onda se ide dalje sa naplatom, ako se više žiranata/garanta nema aktivira se javni izvršitelj koji plijeni imovinu korisnika kredita.

    Malo je zeznuto ako nema šta da zaplijeni (ako je ta osoba bila promućurna sa sve prebaci na drugo ime ili glupa da sve prokocka).

    Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............




    Mislim da ovo nije moguce jer banke prvo provjere jesi li vec zaveden kao zirant, jer onda bi hipoteticki, 2 ziranata i jedan nosioc, mogli da podignu istovremeno kod svih 10 banaka u Crnoj Gori, 10 kredita, a realno bi mogli da vracaju samo 1 ili 2 kredita sa svojim platama.

  24. #849
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Živa istina... što je ovo jebenti, kakav je ovaj naš narod, stalno im se nešto kriva, sve nešto plaču i kukumaču...
    umjesto da su srećni što su uopšte dobili kredit i kupili stan, pa stavili hipoteku na taj isti stan i još ponešto, i uz to zakopali par žiranata, oni pljuju na banke... ne no bi im bolje bilo da plaćaju kiriju svijetu bijelome... ili da uzmu pare na kamatu... evo vam skorašnji primjer sa primorja... lik je uzeo kod kamatasa 8 hiljada i dogovorio se da mu za godinu vrati 10 iljada... nije to mogao da izdrži i prijavio ga... zamisli ti tu splacinu od kamatasa, da se tako bogati na tuđoj nesreći. ..
    ovamo u banku ka gospodin, uzmeš kredit 10 iljada, primiš 9 i po, i vratiš 16 i po... pa vidjite koja je razlika između banki i zelenasa... ono sto kod kamatasa moraš da vratiš za 3 godine, u banku vraćes tek za 5 godina...
    Na stranu sve ali...

    Kad kod banke uzmes kredit od npr 5 hiljada na 2 godine ti za tih 2 godine platis cca 500 eura (+-10%) kamate ukupno. Kod zelenas placas toliko mjesecno. Drugo nikad ti iz banker nece doci da te tuku ili stavljaju bombu pod kola, vec ce ukoliko ne vracas kredit aktivirati sredstva obezbjedjenja iz ugovora.

    E sad ako ti mislis da je pametnije placati nekome 300 eura kirije umjesto taj iznos ili 50 eura mjesecno vise izdvajati al da ne bacis silne pare nego ti ostane stan na kraju, ti samo naprijed pod kiriju.

    E sad sto bi svi ako kako mogu da uzmu pare i ne vracaju to je druga prica.

    Evo je NLB dao akciju na stambene kredite 5.99 godisnje sa fiksnom kamatom i bez naknade (uz zivotno osiguranje) ili bez zivotnog ali sa naknadom 1% a procjenu ne placas nego je dzabe urade. To nismo imali ni 2007. godine.

    Pride ide ponovo akcija 500+ ili 1000+ ali ne znam kakve ce uslove ovaj put staviti. U bankarskom sektoru je ogroman visak para sa kojim banke ne znaju sta ce tako da je za ocekivati da kamate padaju.

  25. #850
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Valjda će i Societe ubrzo izaći sa ponudom sa istim stopama.

Page 34 of 284 FirstFirst ... 243031323334353637384484134 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (1 members and 2 guests)

  1. JigSaw

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •