Page 232 of 292 FirstFirst ... 132182222228229230231232233234235236242282 ... LastLast
Results 5,776 to 5,800 of 7286

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #5776
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,147
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,378
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Recimo u Zapad banku čak i za uplatu se provlači biometrijska lična karta kroz validator.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #5777
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,030
    Thanks Thanks Given 
    567
    Thanks Thanks Received 
    797
    Thanked in
    348 Posts

    Default

    Prosle nedelje stize mene priliv novca na racun (NLb) , provjerim na ebanking uplatio ja sam sebi , kako je bio specifican iznos u pitanju predpostavio sam da je od brata uplata i bas ga priupitah , kad rece usput mi je bilo pa da se nne nosam sa parama uplatio sam ti na racun , no me ona na salter nije nista pitala ni od koga je ni ime ni nista…


    U ovom slucaju ok jer znam od koga je i nije brat ni proviziju platio sto je super , ali mislim da je valjda pravilo da kad nekom uplacujes nesto da pitas kome sta kako …


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  3. #5778
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Ko ovo placa Banka??? korisnik racuna? izio vuk...
    ih kakvu ce tuzbu banka da popije da meni milion dignu sve pare plus odsteta
    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Banka će snositi troškove naravno.
    Grafolog potvrdi da potpis nije autentičan, MUP da je LK falsifikovana i to je više nego dovoljno za tužbu ako banka sama ne isplati.

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Banka će da nadoknadi klijentu, naravno. Klijenta ne interesuje što su oni "pogriješili".
    Ovo je jasno da je u dilu sa nekim iz banke, jer podatke o stanju na računu nema baš svako. Ili neko od ove klijentkinje ko je znao da ona ima taj novac u banku.
    Pa ima tu dosta opcija. Prvogospođa je morala da zna da ta i ta ima 1.3 miliona štednje. Morala je da izgleda slično njoj. Trebala joj je kopija lične karte ili dokumenta. To definitivno nije mogla sama spolja sve da odradi a da joj žrtva to ne dozvoli sama pa ostaje opcija da joj je neko iz banke pomogao.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Mene najviše zanima je li podignut novac
    1) na kopiju licne karte
    2) na određeno ovlašćenje
    3) na riječ
    4) na lažnu ličnu kartu.

    Postoji gomila razloga zašto me ovo zanima, a niko trenutno ne daje pravi odgovor.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Koliko čujem na lažnu ličnu kartu. Što je najgore ako se ispostavi tačnim jer su sve banke u problemu onda.


    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Slucaj je toliko cudan i pun nelogicnosti, da mi je tesko i vjerovat' iskreno.
    Mislim imamo na forumu ljude kojima su banke mnogo blize pa ce znat' i vise ali meni je ovo jedan ogromni nonsens.

    Zar nemaju banke neki limit isplate kesa? Minimalni set provjera cim se uzima vise od 10,000 ili koliko vec? Pa minimalno cekanje da se sve te provjere odrade i odobri od strane CBCG ili kako vec?

    Ne znam zaista, ja samo mogu da pisem sa mjesta obicnog korisnika banke kojem zivot uzimaju svaki put kad treba nesto da podignem. Pogotovo kad se radi o vecim sumama a tu mislim na one preko 10k a ne preko milion.

    Tesko mi je vjerovat' da ovo moze proc' bez dobre organizacije. I spolja i iznutra. A ako banke zaposljavaju ovakve pacijente od sluzbenika i svih ostalih u lancu (ne moze jedna osoba da primi poziv, da izvadi milion eura i daih uruci) onda zasluzuju da se sjutra ugase.
    Ne treba ti CBCG ništa ovdje. Komercijalne banke imaju svoja pravila kako ide isplata depozita. Najčešće se neke veće sume npr više od 10k najave dan dva ranije da se pare spreme u terzor i dosave u filijalu gdje terba da se isplate.
    To uzimanje života ti je baš zbog ovakvih stvari - pa sad ona pitanja zanimanja, đe radiš, kontakt podaci i slično imaju itekako smisla. Npr da te šalter priupita na podizanje ovakve sume jeste li i dalje bolničar? A ti odgovoriš da da. A u sistemu joj piše da si pomorac. To bi joj bio signal da je nešto sumnjivo. Kao kad te neki sajt pita da odgovoriš na security pitanje kako se zvala tvoj osnovna škola ili ime prvog ljubimca i slično.

    Ali narodu to smeta. Ima nebuloznih pitanja, a ima i nekih sa razlogom.

    U cijelom ovom slučaju meni je čudno da su ženu zvali tek kad su isplatili pare? Lovćen banka nije prevelika, i odliv 1.3 miliiona depozita pali neke lampice, u najmanju ruku direktor filijale ili prodaje je trebao da zove lijentkinju da je ubjedjuje da ostavi pare u banku, da pregovaraju o nekoj novoj kamati na depozit i slično.


    A što se banke tiče, nadam se da imaju neku polisu osiguranja za ovakve prevare. Obično sve banke to imaju.

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Tako je to kada nase banke nemaju viziranje - pored licnog dokumenta koji moze da se ocita (nova LK)… a ako ne onda platna kartica. I provlacenje kartice/potpis dva radnika da je to ta osoba. Da ne pricamo o tolikom iznosu
    Imaš u Zapad. Na tastaturu ti očitavaju ličnu ili pasoš i tek tako pristupaš klijentu. A sve banke će to vjerovatno da uvedu nakon 2025 jer do tada građani imaju rok da zamijene lične karte sa novim.

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Prosle nedelje stize mene priliv novca na racun (NLb) , provjerim na ebanking uplatio ja sam sebi , kako je bio specifican iznos u pitanju predpostavio sam da je od brata uplata i bas ga priupitah , kad rece usput mi je bilo pa da se nne nosam sa parama uplatio sam ti na racun , no me ona na salter nije nista pitala ni od koga je ni ime ni nista…


    U ovom slucaju ok jer znam od koga je i nije brat ni proviziju platio sto je super , ali mislim da je valjda pravilo da kad nekom uplacujes nesto da pitas kome sta kako …

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Po pravilu za svaku uplatu bilo na tvoj ili na nečiji tuđi račun bi terbalo da te identifikuje dokumentom. Ništa slike na telefon i slično. Ali se to za uplate ne radi, jer prva pošta šiba sa uplatama znanih i neznnih.
    Kod isplata kod svih banaka je procedura da te mora identifikovati, pa da ti je rod rođeni. Ali ni to se često ne poštuje, pa se onda desi ovakva stvari i sad će svim šaletrima banaka na život da se popnu opet sa kontroloma.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #5779
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,147
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,378
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Koliko čujem na lažnu ličnu kartu. Što je najgore ako se ispostavi tačnim jer su sve banke u problemu onda.
    Ima tu veći problem. Kako dobiti lažnu biometrijsku ličnu kartu?

    Zato me ovo zanima, lopova će naći ili neće, novac će biti vraćen vlasniku (moguće da je u dosluhu sa lopovom) od strane banke, banka će se naplatiti od osiguranja...

    Ali kako dobiti lažnu biometrisku ličnu kartu je pitanje, osim ako nije lažna

    Ako jeste imamo problema na više nivoa.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #5780
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,460
    Thanks Thanks Given 
    766
    Thanks Thanks Received 
    2,245
    Thanked in
    1,699 Posts

    Default

    Bugi, ti si umiješan, 100%
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  6. #5781
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,147
    Thanks Thanks Given 
    91
    Thanks Thanks Received 
    3,378
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Cccc, znaš i sama da nisam
    Morali bi dodati koju 0 na kraju da bi me umiješali

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #5782
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,460
    Thanks Thanks Given 
    766
    Thanks Thanks Received 
    2,245
    Thanked in
    1,699 Posts

    Default

    Koliko nula?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  8. #5783
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,421
    Thanks Thanks Given 
    2,821
    Thanks Thanks Received 
    4,030
    Thanked in
    1,948 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima tu veći problem. Kako dobiti lažnu biometrijsku ličnu kartu?

    Zato me ovo zanima, lopova će naći ili neće, novac će biti vraćen vlasniku (moguće da je u dosluhu sa lopovom) od strane banke, banka će se naplatiti od osiguranja...

    Ali kako dobiti lažnu biometrisku ličnu kartu je pitanje, osim ako nije lažna

    Ako jeste imamo problema na više nivoa.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Možda je samo dobra plastična kopija. 3D printeri mogu svašta da naprave
    Ove sa čipom su obavezne tek od 2025.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  10. #5784
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,558
    Thanks Thanks Given 
    2,873
    Thanks Thanks Received 
    4,823
    Thanked in
    2,537 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ima tu veći problem. Kako dobiti lažnu biometrijsku ličnu kartu?

    Zato me ovo zanima, lopova će naći ili neće, novac će biti vraćen vlasniku (moguće da je u dosluhu sa lopovom) od strane banke, banka će se naplatiti od osiguranja...

    Ali kako dobiti lažnu biometrisku ličnu kartu je pitanje, osim ako nije lažna

    Ako jeste imamo problema na više nivoa.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Upravo, nije biometrijska licna 99.9%. Niti je ima dobar dio gradjana, ukljucujuci i mene.

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne treba ti CBCG ništa ovdje. Komercijalne banke imaju svoja pravila kako ide isplata depozita. Najčešće se neke veće sume npr više od 10k najave dan dva ranije da se pare spreme u terzor i dosave u filijalu gdje terba da se isplate.
    To uzimanje života ti je baš zbog ovakvih stvari - pa sad ona pitanja zanimanja, đe radiš, kontakt podaci i slično imaju itekako smisla. Npr da te šalter priupita na podizanje ovakve sume jeste li i dalje bolničar? A ti odgovoriš da da. A u sistemu joj piše da si pomorac. To bi joj bio signal da je nešto sumnjivo. Kao kad te neki sajt pita da odgovoriš na security pitanje kako se zvala tvoj osnovna škola ili ime prvog ljubimca i slično.

    Ali narodu to smeta. Ima nebuloznih pitanja, a ima i nekih sa razlogom.
    Pa eto vidis da su sve to gluposti kad isti ti sluzbenici ne pitaju nista pri isplati od 1.3 miliona eura a meni dusu vade kad uplacujem ocu 200e.

    Razumijem ja tebe i kako to u toeriji ima smisla ali ocigledno praksa prica neku drugu pricu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #5785
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,161
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,688
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    Nije glupost da je procedura da traže toliko informacija, a problem je što se, očigledno, ta procedura kasnije ne primjenjuje. Isto kao što nije glupost što vrata od stana dolaze sa bravom i ključem, ali je to uzalud ako se vrata ostavljaju otključana.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #5786
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,970
    Thanks Thanks Given 
    1,518
    Thanks Thanks Received 
    808
    Thanked in
    504 Posts

    Default

    Ko je na celu lovcen banke i gdje je radila i zašto je otisla iz te banke...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #5787
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,066
    Thanks Thanks Given 
    829
    Thanks Thanks Received 
    451
    Thanked in
    362 Posts

    Default

    A meni u Ckb nisu dali da podignem karticu od majke iako me je ovlastila da mogu da podizem novac sa racuna Ja im kazem ljudi to je komad plastike ja mogu sve pare da podignem sa njenog racuna a oni mi odgovaraju takva su pravila
    Ali zato sluzbenici mogu da godinama podizu pare sa stednih racuna gradjana a da to niko ne primijeti.

  14. The Following 4 Users Say Thank You to Apolo For This Useful Post:


  15. #5788
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,296
    Thanks Thanks Given 
    2,772
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    za podizanje bilo koje veće sume bi morali da kontaktiraju vlasnika na njegov telefon što je najjednostavnija i najbrža provjera(i što neke banke i rade), e ako prevarant ukrade i SIM karticu vlasniku onda jbg baš

    meni ovo liči na inside job nekoga iz banke sa ovom gospođom(nema mi logike da će vlasnica računa rizikovati da ide u zatvor kad već ima toliko para), ako ih uhvate odležaće 2 godine i opet će biti u dobrom plusu
    She is only here to annoy herself!

  16. #5789
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Znas kako, sa svakim propustom i incidentom CBCG trazi izvjestaj i rjesenje kako da se sprijeci ponovan slucaj... Ne samo u ovakvoj situaciji, vec bilo kakav incident koji utice na poslovanje banke i klijenata (npr neplanirani ispad sistema itd)...
    Tako da ce vjerovatno ubuduce uvesti neke nove provjere, bez obzira bio neko umjesan iznutra ili su jednostavno lopovi nasli rupu u njihovom sistemu poslovanja...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  17. #5790
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,296
    Thanks Thanks Given 
    2,772
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,285 Posts

    Default

    ako si radnik banke moraš da budeš ekstremno glup pa da izbrojiš nekome milion i kusur na osnovu poziva sa nepoznatog broja(a tu bi moralo da bude uključeno i više radnika), ne znam kakve su tu procedure potrebne
    Last edited by NSX; 20-04-23 at 08:53.
    She is only here to annoy herself!

  18. #5791
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Salterski radnik je posao gdje nije tvoje da razmisljas, sve mora da ti je pokriveno procedurom, svaki korak. Ako nesto nije pokriveno procedurom pa ne znas sta da radis, tvoje je da se obratis sefu filijale.
    Ako je sve iz procedure ispostovano, tebi kao salterskom radniku je svejedno isplacujes li 10 eura ili 10 miliona, nije tvoje da odobravas ili osporavas, vec da pratis proceduru. Jednostavno to je takva pozicija i sve je regulisano (ili bi trebalo da bude) - imas proceduru kako identifikujes klijenta prilikom dolaska na salter itd.
    U ovom slucaju istraga moze samo da utvrdi na koga "pada odgovornost" - radnika koji nije ispostovao proceduru, banku koja nije imala dobro pokrivenu proceduru provjere klijenata, zakone koji bi mozda trebali da provjeravaju po kom osnovu nekome treba 1.3 miliona u kesu itd...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  19. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


  20. #5792
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    693
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...acuna-gradjana

    Mora se priznati da je CKB zaista posebna banka.

  21. The Following User Says Thank You to Rigodo For This Useful Post:


  22. #5793
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,379
    Thanks Thanks Given 
    743
    Thanks Thanks Received 
    1,220
    Thanked in
    681 Posts

    Default

    Ko zna koliko je pokradeno a da se je primjecuje.

  23. #5794
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    693
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Na stranu to sto nisu dali ni iznos ni broj ostecenih klijenata, ali je spektakularno da PR izlazi sa saopstenjem o teskoj zloupotrebi mjesec dana poslije podnesene krivicne prijave.

    I'm not even mad...

  24. The Following User Says Thank You to Rigodo For This Useful Post:


  25. #5795
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Dok sam radio u CKB, jedna koleginica mi je rekla "Ovo ispada da samo ja i ti u ovu banku nismo krali".
    Izgleda da je bila u pravu
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Incognito For This Useful Post:


  27. #5796
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,052
    Thanks Thanks Given 
    3,258
    Thanks Thanks Received 
    5,735
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Nasa elitna banka...

    35 godina kancera jedne vlasti se prosirilo i na obicne ljude da bi se svako pokolebao da ukrade ako mu se pruzi prilika.

    To je najveca moguca degradacija drustva, kad su maltene skoro svi skloni lopovluku i korupciji.

    Sad na intevjuu za posao treba potencijalni zaposleni samo da zadovolji jedan kriterijum: da ne bi ukra ako mu se ukaze prilika.
    Za ostale kvalifikacije ne treba ni pitat.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  29. #5797
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Banka, konkretno ova u kojoj sam radio, ima pravilnike o klasifikaciji zaposlenih, zatim background provjere radnika itd... Ali nije se dovoljno paznje davalo tome, bili su neki drugi prioriteti... Sve to dodje kad tad na naplatu.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  30. #5798
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,161
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,688
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    Jes, nekadašnja upravljačka struktura sa bezbroj članova četiri porodice i njihovim pulenima. Ostali repovi i poslije promjene vlasničke strukture. Šteta što Podgorička nije kupila ckb nego je bilo obratno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  31. #5799
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    693
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Jes, nekadašnja upravljačka struktura sa bezbroj članova četiri porodice i njihovim pulenima. Ostali repovi i poslije promjene vlasničke strukture. Šteta što Podgorička nije kupila ckb nego je bilo obratno.
    Ovu pljacku je izvrsila radnica Podgoricke, a Podgoricka je sa Plantazama napravila shemu za onu pljacku.
    To je jedna za koju se zna javno.

    Just sayin...

  32. #5800
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,161
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,688
    Thanked in
    2,363 Posts

    Default

    Pričam o bankarskim procedurama. Societe grupacija je 2008. od 5.5 milijardi profita izgubila 4.9 milijardi zbog pronevjere pa su učili na tim greškama i prilično su utegnuli sve svoje članice poslije toga. Blage veze nemam šta je ko radio sa strane. Doduše, Veso Vukotić je bio u timu za privatizaciju Podgoričke banke. Prodata za 12 miliona, a par neđelja poslije toga samo su akcije Pantaža u vlasništvu Podgoričke vrijeđele 7 miliona. Ckb kasnije prodata za 113. Ne mogu se sjetit koliko je ckb tada bila veća od Podgoričke, ali je velika vjerovatnoća da nije bila toliko veća da bi vrijeđela 10 puta više.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

Page 232 of 292 FirstFirst ... 132182222228229230231232233234235236242282 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •