Page 229 of 285 FirstFirst ... 129179219225226227228229230231232233239279 ... LastLast
Results 5,701 to 5,725 of 7108

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #5701
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,663
    Thanks Thanks Given 
    2,686
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Finalni i najvazniji korak do paypall recive opcije

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. #5702
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Onda i nece trebati, jer ce moci instant da se primi uplata na IBAN bez provizije. Ocekujem da nasi smisle dodatne provizije za prenos na tekuci

  3. The Following User Says Thank You to Sale For This Useful Post:


  4. #5703
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Nikad za nikad. Sve rade da ga ne urade. 10 godina obecavaju platni promet sa Srbijom i ni to nisu napravili. To su uhljebi koji samo gledaju svoj interes i kako omoguciti privatnim bankama da izvuku sto vise para od naroda.

  5. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  6. #5704
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Nikad za nikad. Sve rade da ga ne urade. 10 godina obecavaju platni promet sa Srbijom i ni to nisu napravili. To su uhljebi koji samo gledaju svoj interes i kako omoguciti privatnim bankama da izvuku sto vise para od naroda.
    Obim prometa koji kompanije iz CG ostvaruju sa kompanijama iz Srbije i naknada koje banke ostvaruju kaže daje to nerentabilno- Samo jedna banka (Komercijalna nekadašnja) je bila zainteresovana za tako nešto.
    OTP, NLB, ERSTE i slično su dio velikuh grupacija i jeftinije im je i bolje da majkama bankama ostave pare nego da razviaju platni promet sa Srbijom.

    “Ukupna vrijednosti poslatih i primljenih međunarodnih platnih transakcija prema Srbiji i iz Srbije iznosila su 998,2 miliona EUR u 2020. godini, odnosno 1,48 milijardi u prošloj gdini. Kreditne institucije su prihodovale od naknada po osnovu poslatih i primljenih međunarodnih platnih transakcija prema Srbiji i iz Srbije 1,7 miliona eura u 2020. godini, odnosno 2,48 miliona eura u prošloj godini. To znači da su po tom osnovu kreditne institucije prihodovale 0,17 odsto ukupne vrijednosti transakcija, od čega šest od 11 kreditnih institucija je po ovom osnovu prihodovalo manje od 100 hiljada eura godišnje”, kazali su iz CBCG.
    Pitanje je kolik obi para sve to koštalo i banke i regulatora da se osposobi.

    Pri tome, uz opcije koje nudi Paysend da za 1.5euro pošalješ 100 eura u Srbiju baš ne vidim nikome interes da ide u banku.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #5705
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pri tome, uz opcije koje nudi Paysend da za 1.5euro pošalješ 100 eura u Srbiju baš ne vidim nikome interes da ide u banku.
    Paysend je u krv skup za vece cifre. Ako se ne varam 1% uzimaju za cifru preko 150-200 €, vjerovatno ces znati bolje.

    Bilo bi odlicno kada bi ubrzo stvarno usli u SEPA, kako mi tako i Srbija mada ne znam koliko je to uopste realno za Srbiju.

  8. #5706
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Paysend je u krv skup za vece cifre. Ako se ne varam 1% uzimaju za cifru preko 150-200 €, vjerovatno ces znati bolje.

    Bilo bi odlicno kada bi ubrzo stvarno usli u SEPA, kako mi tako i Srbija mada ne znam koliko je to uopste realno za Srbiju.
    2 dolara + 1% od iznosa preko 200 dolara.
    Dakle 10,000 dolara ćeš da pošalješ za 102 dolara. Banke u CG isto uzimaju 1% na taj iznos. Ovo odradiš preko aplikacije iz kuće, a u Banku se maltertiraš sa SWIFT instrukcijama
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #5707
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    249
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    444 Posts

    Default

    Zna li neko koliko Hipotekarna uzima kao payment processor za ecommerce? https://www.hipotekarnabanka.com/privreda/e-commerce

    Takodje, kad bih integrisao njih kao payment processora bi li imao nekih problema vezano za klijente iz drugih drzava?

    Znam da pise da je za Visa/Mastercard, medjutim ne razumijem se uopste u te stvari pa zato pitam


    Sa obzirom da PayPal/Stripe ne mogu koristiti a za kartice sam koristio CCBill koji je tesko smece al jedino su oni htjeli da me prihvate

    Ovako razmisljam kad vec imam racun u hipotekarnu najlakse bi mi bilo da sve uplate idu direktno na taj racun a ne da se cimam sa 10 banki po Evropi i 5 processora da bi mogao da koristim pare

  10. #5708
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    2 dolara + 1% od iznosa preko 200 dolara.
    Dakle 10,000 dolara ćeš da pošalješ za 102 dolara. Banke u CG isto uzimaju 1% na taj iznos. Ovo odradiš preko aplikacije iz kuće, a u Banku se maltertiraš sa SWIFT instrukcijama
    To za SWIFT instrukcije i odlazak u banku se itekako slazem, daleko je jednostavnije iz kucne fotelje sve odraditi.

    Sto se tice provizija nisam odavno slao nista u vecoj svoti van CG ali zadnji put kad slah u NLB je SHA bio 0.5%, OUR 1%. Ima ih naranvo koji uzimaju i vise, ako se ne varam u Addiko je za OUR bilo tipa 1.1% / 1.2%, ali je bilo i banaka koje uzimaju ispod 1%. Ako se sjecam dobro Lovcen banka je uzimala 0.5% (fiksno) plus, konkretano za taj primjer od 10k, ~0.25%.

    Svakako kako god da se okrene, po meni, bilo sta iznad 0.5% je totalni debilizam ali traziste je takvo kako je i nema tu nama neke pretjerane pomoci.

  11. #5709
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    10,866
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Tako je, moraju podaci sa kartice da se podudaraju sa brojem telefona na koga je registrovana kartica. Onda kreiras PIN za ulazak u aplikaciju prilikom aktivacije, a na novije telefone mozes staviti da koristi i FaceID npr... Sto se tice sigurnosti sve je OK, ne unosis svakako pun broj kartice i ne cuva se nigdje kartica na samom telefonu...
    Evo sam se registrovao za kartice očeve preko ove CKB club.mada,to je u stvari jedan račun ali mu prikazuje obje kartice koje mu je banka dala.Ništa više mi i ne treba,završava posao za starog.HVALA
    1.E sad,niđe ne vidim da mogu dodati i moju karticu/račun
    2.kad hoću da izađem iz app,nema exit?

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  13. #5710
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,478
    Thanks Thanks Given 
    1,633
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    1. Ona je vezana sa računom od starog.
    Ne mozes dodati svoju karticu na njegov nalog
    2. Da nema,exit klasičan. Izadjes samo ono na glavni prozor,pa zatvoris app koje su ti otvorene.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  14. The Following 2 Users Say Thank You to miovrag For This Useful Post:


  15. #5711
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Jel realno da CKB ukida MasterCard

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  16. #5712
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,937
    Thanks Thanks Given 
    1,496
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Da

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  17. #5713
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Kako to mislite ukida? To nema smisla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  18. #5714
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by svet0 View Post
    Kako to mislite ukida? To nema smisla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zasto nema smisla? Nije ni prva, niti zadnja banka koja je uradila nesto toga tipa.

    NLB je prije par godina prestao da radi sa VISA karticama npr... Ne znam kakva je situacija sada ali znam da sam tipa prije 3-4 godine morao preci na Mastercard (sa vize) sto mi se nije nikako svidjalo u tom trenutku.

  19. #5715
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,478
    Thanks Thanks Given 
    1,633
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    E lijepog li jutra narode, za ukidanje Master kartice
    Zna li se datum od kada tačno ne vazi master?
    Ja srećan,žena plače

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 06-04-23 at 05:54.

  20. #5716
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Zna li neko koliko Hipotekarna uzima kao payment processor za ecommerce? https://www.hipotekarnabanka.com/privreda/e-commerce

    Takodje, kad bih integrisao njih kao payment processora bi li imao nekih problema vezano za klijente iz drugih drzava?

    Znam da pise da je za Visa/Mastercard, medjutim ne razumijem se uopste u te stvari pa zato pitam


    Sa obzirom da PayPal/Stripe ne mogu koristiti a za kartice sam koristio CCBill koji je tesko smece al jedino su oni htjeli da me prihvate

    Ovako razmisljam kad vec imam racun u hipotekarnu najlakse bi mi bilo da sve uplate idu direktno na taj racun a ne da se cimam sa 10 banki po Evropi i 5 processora da bi mogao da koristim pare
    https://www.hipotekarnabanka.com/faj...023-godine/136

    Strana 18

  21. The Following User Says Thank You to Sale For This Useful Post:


  22. #5717
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zasto nema smisla? Nije ni prva, niti zadnja banka koja je uradila nesto toga tipa.

    NLB je prije par godina prestao da radi sa VISA karticama npr... Ne znam kakva je situacija sada ali znam da sam tipa prije 3-4 godine morao preci na Mastercard (sa vize) sto mi se nije nikako svidjalo u tom trenutku.
    Mislim da nešto griješiš. Ja od 2011. imam isključivo Visu NLB banke.

  23. #5718
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mislim da nešto griješiš. Ja od 2011. imam isključivo Visu NLB banke.
    Vjerovatno ima pogresnu informaciju i tad i sad. NLB je uvijek imala u portfoliu i Visa i MC, isto tako kao sto i CKB ima i imace.
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  24. #5719
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by svet0 View Post
    Vjerovatno ima pogresnu informaciju i tad i sad. NLB je uvijek imala u portfoliu i Visa i MC, isto tako kao sto i CKB ima i imace.
    Meni je iz CKB stigla poruka i ja ih zvao, raskidaju saradnju sa MasterCard i nemaju vise njihovu karticu u ponudi. Pitao sam postoji li neki paket koji ukljucuje MasterCard, rekose da ne postoji iako na site-u i dalje stoji za sve pakete. Meni do sjutra vazi, od ovih sto znam nekima je vec ukinuta, a neki jos nisu dobili info o ukidanju.
    Last edited by dachoux; 06-04-23 at 08:07.

  25. #5720
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,690
    Thanks Thanks Given 
    769
    Thanks Thanks Received 
    223
    Thanked in
    172 Posts

    Default

    Ne moze da ti vazi do sjutra nego ako pise 04/23 to je do kraja mjeseca

  26. #5721
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    336
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Postovani/a, Vasa CKB Mastercard Debit kartica vise nece biti upotrebljiva od 7. aprila. Nastavite da koristite svoju CKB Visa Debit karticu. Vasa CKB

    Evo je poruka, pa mi ti reci do kad važi.

    Inače je kartica aktivna do iduće godine

    Sent from my SM-N986B using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to dachoux For This Useful Post:


  28. #5722
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Ja sam juce preuzeo Visa Debit karticu, stigla mi poruka da od 27-og aprila Mastercard mi vise ne vazi...

  29. #5723
    Join Date
    May 2007
    Location
    Republika
    Posts
    2,876
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    To je zbilja neobicno, jer prema standardu ako imas karticu kao sto Sale rece sa expiry date tipa 04/23 ona ti vazi cijeli taj (april) mjesec, cim se predje u novi mjesec tipa 01.05.2023. ta kartica vise ne vazi.

    Expiration dates appear on the front or back of a credit card in a two-digit month/year format. Credit cards expire at the end of the month written on the card. For example, a credit card’s expiration date may read as 11/24, which means the card is active through the last day of November 2024. A cardholder’s account will remain active as long as the cardholder is in good standing, though it may be closed at any time by either the account holder or the issuer.
    Živio mi Srđane Aleksiću!

  30. The Following User Says Thank You to svet0 For This Useful Post:


  31. #5724
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,295
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Meni je interesatno zasto se ljudi sjekiraju sto nece imti MasterCard. Ne vidim sto vam nesto vise znaci Master od Vise? Dje to ne mozete da korisite Visa a mozete Master, koliko je takvih slucajeva?

  32. #5725
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mislim da nešto griješiš. Ja od 2011. imam isključivo Visu NLB banke.
    Quote Originally Posted by svet0 View Post
    Vjerovatno ima pogresnu informaciju i tad i sad. NLB je uvijek imala u portfoliu i Visa i MC, isto tako kao sto i CKB ima i imace.
    Pricam iz licnog iskustva, upravo pogledah u arhivi placanja da bih se podsjetio koja je godina bila... U novembru 2019. sam bio prinudjen da uzmem Mastercard mjesec dana prije isteka tadasnje Visa kartice, jer navodno prekidaju da rade sa Visa karticama.
    Da budem iskren nisam pitao detaljnije sta, kako i zasto ali mi je u poslovnici u Herceg Novom od strane lijepe tete na prvom spratu receno da je Visa nedostupna (iako ce mi tada postojeca Visa funkcionisati do isteka).

    I sada upravo gledam sajt i vidim da itekako imaju dostupne Visa kartice , sta je bilo tada u pitanju nemam pojma.

  33. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


Page 229 of 285 FirstFirst ... 129179219225226227228229230231232233239279 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •