Page 217 of 276 FirstFirst ... 117167207213214215216217218219220221227267 ... LastLast
Results 5,401 to 5,425 of 6891

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #5401
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,976
    Thanks Thanks Given 
    778
    Thanks Thanks Received 
    425
    Thanked in
    346 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by markoPG777 View Post
    Zna li neko šta je CMS transakciona provizija? U CKB mi nekoliko puta mjesečno naplaćuju to????
    Neka provizija vezana za kartice.

  2. #5402
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Podjem u NLB da uplatim nesto za PDV sto mi je stiglo na carinu, i treba da uplatim oko 20 i nesto eura za PDV, i 4 eura za postanske usluge, i kaze mi ova iz NLB-a da je dva eura provizija za te dvije uplate.
    Stavili proviziju euro da deru ove penzionere mrčene.
    Iz principa pođoh u poštu preko puta, i platih ukupno 70 centi.
    Da ne pominjem obezbjeđenje što se nekim neartikulisanim zvukovima doziva sa zaposlenima iz druge prostorije, same zaposlene na šalteru kako se ponašaju, i sl. No to je druga priča.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to B-qL For This Useful Post:


  4. #5403
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KozaNaStiklama View Post
    Koja banka u Crnoj gori daje kartice koje su vezane za devizni racun?Pitala sam u Prvoj,Ckb,Hipotekarnoj,kazu da ne izdaju kartice koje su vezane za devizni racun,nego samo za tekuci.
    NLB, evo mi je u dzep, ne znam ima li neke veze sto sam pomorac. Evo 6 godina već, Visa i master...

    in rum we trust.
    In rum we trust.

  5. #5404
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Vrela
    Posts
    222
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    159
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Radi samo na android i za sad nlb nema u planu u skorije vrijeme da pripremi varijantu za ios


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Najjace je što NE RADI

    in rum we trust.
    In rum we trust.

  6. #5405
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Koja je banka najpristupačnija za penzonere? Tj samo za odrzavanje racuna bez visa i ostalih usluga?

    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk
    Erste 0.49 eur

  7. #5406
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    391
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Erste je vezana također.

    Sent from my M2101K6R using Tapatalk

  8. #5407
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    1,595
    Thanks Thanks Received 
    1,703
    Thanked in
    1,021 Posts

    Default

    U Lovćen sam ih ubacio,0.70 ili 0.80 nemam pojma. I manje je guzva nego u Erste
    U Erste i NLB su najvece guzve u Baru koliko vidim po broju klijenata, tamo vazda guzve

  9. #5408
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Sve tarife banaka na jednom mjestu.

    https://www.cbcg.me/me/kljucne-funkc.../tarife-banaka
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #5409
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,630
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    209
    Thanked in
    159 Posts

    Default

    XXI vijek, a nece ljudi da koriste karticu nego cekaju po salterima da podignu/plate… Madjari to odavno rijesili velikim provizijama

  11. #5410
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    XXI vijek, a nece ljudi da koriste karticu nego cekaju po salterima da podignu/plate… Madjari to odavno rijesili velikim provizijama
    Nije bogme krivi dio domacim bankama nego deru sa provizijom vise nego ijedna banka u EU, a na ovaj 'standard'. Ima ljudi koji koriste karticu, pa bankomat krahira i ne izbaci pare i sta onda, ni para, ni kartice, ni nista. Isto tako za uplate preko bankomata, i aplikacija za placanje. Uplata kao 'prodje' a ustvari se ne proknjizi, i onda treba covjek da potrosi 5 puta vise vremena, da banka ispravi 'gresku' (ustvari nije greska nego los dizajn sistema, nedostatak pravilnog odrzavanja IT sistema), umjesto da je posao na salter, sacekao malo, zavrsio sto treba, i dobio papir da je sve zavrseno. Druga je stvar sto sad radnici na salterima rade sporije nego sto su radili kad nije bilo ovih modernih bankarskih sistema - ili ne znaju svoj posao/nijesu obuceni za isti, ili je sistem opet lose dizajniran te im ne omogucava efikasan rad.

    U CG se od svega pravi filozofija, ne koriste se standardizovani bankarski/racunovodstveni software kao svuda u svijetu, nego se izmislja topla voda, i rezultat toga je totalni haos, kao i u svim drugim oblastima.

  12. #5411
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,543
    Thanks Thanks Given 
    1,904
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Nije bogme krivi dio domacim bankama nego deru sa provizijom vise nego ijedna banka u EU, a na ovaj 'standard'. Ima ljudi koji koriste karticu, pa bankomat krahira i ne izbaci pare i sta onda, ni para, ni kartice, ni nista. Isto tako za uplate preko bankomata, i aplikacija za placanje. Uplata kao 'prodje' a ustvari se ne proknjizi, i onda treba covjek da potrosi 5 puta vise vremena, da banka ispravi 'gresku' (ustvari nije greska nego los dizajn sistema, nedostatak pravilnog odrzavanja IT sistema), umjesto da je posao na salter, sacekao malo, zavrsio sto treba, i dobio papir da je sve zavrseno. Druga je stvar sto sad radnici na salterima rade sporije nego sto su radili kad nije bilo ovih modernih bankarskih sistema - ili ne znaju svoj posao/nijesu obuceni za isti, ili je sistem opet lose dizajniran te im ne omogucava efikasan rad.

    U CG se od svega pravi filozofija, ne koriste se standardizovani bankarski/racunovodstveni software kao svuda u svijetu, nego se izmislja topla voda, i rezultat toga je totalni haos, kao i u svim drugim oblastima.
    Jedini problem odje je sto ljudi ne znaju kako bankarske usluge funkcionisu, pa samim tim ne umiju koristit ni elektronsko bankarsrvo, a niko nece da nauci nego svi imaju misljenje a nemaju pojma o cemu pricaju. U banku je dovoljno jednom da podjes i otvoris racun, uzmes karticu i e/m banking. Poslije toga imas sve na raspolaganju, na tebi je da iskoristis.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  13. The Following User Says Thank You to jakov_ct For This Useful Post:


  14. #5412
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Jedini problem odje je sto ljudi ne znaju kako bankarske usluge funkcionisu, pa samim tim ne umiju koristit ni elektronsko bankarsrvo, a niko nece da nauci nego svi imaju misljenje a nemaju pojma o cemu pricaju. U banku je dovoljno jednom da podjes i otvoris racun, uzmes karticu i e/m banking. Poslije toga imas sve na raspolaganju, na tebi je da iskoristis.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Sve je to ok, ima i onih koji znaju to da iskoriste, ali opet nemas uticaja nikakvog hoce li IT sistemi same banke funkcionisati ispravno. Desavalo se da ne prodje uplata i da pojma nemaju zasto nije prosla, nego im treba po 2-3 dana da nadju problem. Stos je u tome sto covjek jednostavno ne moze da se osloni na takav nacin placanja, ako isti nije pouzdan kad zatreba. U tom slucaju je lakse, brze i pouzdanije jednostavno otici na salter. Drugi primjer (a desavalo se ljudima vise puta) bankomat zaglavi, zaglavi karticu, para nidje, i sta onda - cekas kao blesav da rijese problem. Jos gori primjer bankomat ne izbaci novac, a ocita u sistemu kao da je novac podignut, onda fino cekas kao blesav da oni 'vide' sto se desilo, storniraju transakciju u sistemu, i za to im sve treba 3 dana, a ti do tad nemas pare u dzepu.

    Sve je to nekako radjeno krajnje amaterski (da se coek blago izrazi), dok kad treba da uzmu proviziju tu su extra brzi, pouzdani i azurni.

  15. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  16. #5413
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Meni se od 2009 nikad nije desilo da ne prođe uplata elektronski.
    Ne znam šta drugi ljudi rade, ali princip je jednostavan.

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. The Following 4 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  18. #5414
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,706
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    317 Posts

    Default

    Danas mi prvi put u zivotu stize mjesecni izvod na email, nlb banka - vec 8 godina imam racun tamo.

    Nisam ga trazio, vjerovatno ce stalno dolaziti.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  20. #5415
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,270
    Thanks Thanks Given 
    2,770
    Thanks Thanks Received 
    3,920
    Thanked in
    1,900 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Sve je to ok, ima i onih koji znaju to da iskoriste, ali opet nemas uticaja nikakvog hoce li IT sistemi same banke funkcionisati ispravno. Desavalo se da ne prodje uplata i da pojma nemaju zasto nije prosla, nego im treba po 2-3 dana da nadju problem. Stos je u tome sto covjek jednostavno ne moze da se osloni na takav nacin placanja, ako isti nije pouzdan kad zatreba. U tom slucaju je lakse, brze i pouzdanije jednostavno otici na salter. Drugi primjer (a desavalo se ljudima vise puta) bankomat zaglavi, zaglavi karticu, para nidje, i sta onda - cekas kao blesav da rijese problem. Jos gori primjer bankomat ne izbaci novac, a ocita u sistemu kao da je novac podignut, onda fino cekas kao blesav da oni 'vide' sto se desilo, storniraju transakciju u sistemu, i za to im sve treba 3 dana, a ti do tad nemas pare u dzepu.

    Sve je to nekako radjeno krajnje amaterski (da se coek blago izrazi), dok kad treba da uzmu proviziju tu su extra brzi, pouzdani i azurni.
    Znas li otprilike kolike su kazne bankama ako im IT sistemi zakazu i ako ''ispanes'' iz sistema platnog prometa npr?


    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Danas mi prvi put u zivotu stize mjesecni izvod na email, nlb banka - vec 8 godina imam racun tamo.
    Nisam ga trazio, vjerovatno ce stalno dolaziti.
    Hoce. Obaveza u skladu sa zakonom o kreditnim institucijama.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  22. #5416
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,543
    Thanks Thanks Given 
    1,904
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Sve je to ok, ima i onih koji znaju to da iskoriste, ali opet nemas uticaja nikakvog hoce li IT sistemi same banke funkcionisati ispravno. Desavalo se da ne prodje uplata i da pojma nemaju zasto nije prosla, nego im treba po 2-3 dana da nadju problem. Stos je u tome sto covjek jednostavno ne moze da se osloni na takav nacin placanja, ako isti nije pouzdan kad zatreba. U tom slucaju je lakse, brze i pouzdanije jednostavno otici na salter. Drugi primjer (a desavalo se ljudima vise puta) bankomat zaglavi, zaglavi karticu, para nidje, i sta onda - cekas kao blesav da rijese problem. Jos gori primjer bankomat ne izbaci novac, a ocita u sistemu kao da je novac podignut, onda fino cekas kao blesav da oni 'vide' sto se desilo, storniraju transakciju u sistemu, i za to im sve treba 3 dana, a ti do tad nemas pare u dzepu.

    Sve je to nekako radjeno krajnje amaterski (da se coek blago izrazi), dok kad treba da uzmu proviziju tu su extra brzi, pouzdani i azurni.
    Poenta price je da tranzicija na bilo sto novo traje odredjeno vrijeme, u nasu drzavu jos vrtimo istu pricu ka prije 5-6 godina kad su elektronska placanja u pitanju. Sve te aplikacije i sistemi su napredovali za to vrijeme, zasto onda prica nije promijenjena? Jer niko nece da nauci.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  23. #5417
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,902
    Thanks Thanks Given 
    1,340
    Thanks Thanks Received 
    1,632
    Thanked in
    926 Posts

    Default

    Prije neki dan djevojka ispred mene podiže 3x po 20€, izgleda ne zna da moze da ukuca 60€ i da joj izadje 60€

  24. The Following 2 Users Say Thank You to stefke For This Useful Post:


  25. #5418
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Send me location
    Posts
    7,082
    Thanks Thanks Given 
    964
    Thanks Thanks Received 
    579
    Thanked in
    288 Posts

    Default

    Radim i ja to ponekad kad mi trebaju sitne novcanice, jer ako kucas 60 najvjerovatnije ces dobiti 50+10


    Sent from my iPad using Tapatalk


  26. #5419
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Ali onda je mogla 40 + 20 pa I dva puta a ne tri

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  28. #5420
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,040
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    2,347
    Thanked in
    1,212 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Danas mi prvi put u zivotu stize mjesecni izvod na email, nlb banka - vec 8 godina imam racun tamo.

    Nisam ga trazio, vjerovatno ce stalno dolaziti.
    Pa nije ni čudo što šalju na mail kakva im j epalikacija i n ašta im liče izvještaji na elektronkom
    Ja dobih dva maila danas, nego ih nisma otvarala za vsaki slučaj d anije kakav virus

  29. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  30. #5421
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    Poenta price je da tranzicija na bilo sto novo traje odredjeno vrijeme, u nasu drzavu jos vrtimo istu pricu ka prije 5-6 godina kad su elektronska placanja u pitanju. Sve te aplikacije i sistemi su napredovali za to vrijeme, zasto onda prica nije promijenjena? Jer niko nece da nauci.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Pitanje je zasto tranzicija traje odredjeno vrijeme, zasto korisnicima nije omoguceno da sto lakse nauce koriscenje takvih servisa. Recimo da krene coek sad da koristi e-banking, ima li ijedna banka razumljivo uputstvo za koriscenje takvog servisa, i da li isto distribuira. Nije svejedno da li takav servis koristi neko ko se bavi IT-em i za koga je to zezancija, ili osoba kojoj se koriscenje kompjutera svodi na Google, Facebook i YT.

    Druga stvar je sto su ljudi vrlo oprezni sa tim novim servisima ako se jednom opeku sa istima, onda oklijevaju da ih koriste ubuduce, jer u sustini nema nikakve odgovornosti za gresku u ovom nasem 'sistemu' niti odstete za nastali problem, izgubljeno vrijeme.

    @Hercules ahahahaha a ko ce to da kazni banke tacno ako ti zaglave pare u sistemu pa ih cekas 3 dana, jer je kompjuter ocitao da si podigao novac, a isti ti nije isplacen na bankomatu? Sto taj vajni bankarski sektor i 'drzava' ne potpisu recimo SEPA sporazum pa da mogu ljudi da imaju dzabe platni promet sa inostranstvom, i mogucnost punih transakcija (ne samo slanje novca) preko Paypal-a, i desetina drugih e-banking servisa, koji su dostupni u drugim zemljama a u CG nijesu. A da, zestoke/extra provizije jer jedino tako domace banke umiju da zarade. Ne umiju da zarade na inovativnim servisima koji ce gradjanima i firmama da omoguce brze, lakse poslovanje.

  31. #5422
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,354
    Thanks Thanks Given 
    2,454
    Thanks Thanks Received 
    2,329
    Thanked in
    1,331 Posts

    Default

    A cus prevashodno ebanking ,kartice sve je to razvijeno da donosi profit banci, naplacivanje mjesecne pretplate pkus internet, plus za pos terminale trgovacke provizije do 5%... kes čudo i za trgovce i za gradjane.... jes da kartice olaksavaju zivot masu ali novac papir ima velike benefite

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  32. #5423
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa nije ni čudo što šalju na mail kakva im j epalikacija i n ašta im liče izvještaji na elektronkom
    Ja dobih dva maila danas, nego ih nisma otvarala za vsaki slučaj d anije kakav virus
    Bogumi koliko grešaka u kucanju, tebe je virus raznio


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  33. #5424
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,706
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    317 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Pa nije ni čudo što šalju na mail kakva im j epalikacija i n ašta im liče izvještaji na elektronkom
    Ja dobih dva maila danas, nego ih nisma otvarala za vsaki slučaj d anije kakav virus
    Nije, nije...pomislio sam i ja da je virus ali reko' nema veze, otvaram.

    Takodje ponovo u 3-4h posle ponoci, isti izvjestaj, nesto vjezbaju.

  34. #5425
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,706
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    317 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Prije neki dan djevojka ispred mene podiže 3x po 20€, izgleda ne zna da moze da ukuca 60€ i da joj izadje 60€
    Na NLB bankomate to ne radi, sta god da ukucam izbaci neku gresku i mislim da je 200 najvise? Ako dizem 600 moram 200 x3.

Page 217 of 276 FirstFirst ... 117167207213214215216217218219220221227267 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •