Page 183 of 279 FirstFirst ... 83133173179180181182183184185186187193233 ... LastLast
Results 4,551 to 4,575 of 6956

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #4551
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Erste, CKB, Addiko, NLB imaju majke banke koje su iz EEA.
    Majke banke su iz EEA al' nijedna od nasih nije jer CG nije EEA?

    Konkretno je u pitanju uplata na nekoj platformi koja mora da se obavi iskljucivo sa EEA banke.

    Ne znam jel' to to ili ne mere iz CG nikako...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  2. #4552
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Majke banke su iz EEA al' nijedna od nasih nije jer CG nije EEA?

    Konkretno je u pitanju uplata na nekoj platformi koja mora da se obavi iskljucivo sa EEA banke.

    Ne znam jel' to to ili ne mere iz CG nikako...
    Trebalo bi da mozes sa karticama ovih banaka. Jesi li pokusavao uopste?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #4553
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Trebalo bi da mozes sa karticama ovih banaka. Jesi li pokusavao uopste?
    Nisam jer mi ne dozvoljavaju uopšte dok ne utvrde da imam EEA banku sa koje da uplatim.

    Restricted account do tada.

    Vidjecu ovih dana moze li ili ne. Uvijek ima alternativa ali su mnogo teze i komplikovanije...

    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4554
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Neka vas neko uzme za ruku,odvede do Dubrovnika,otvori vam racun kao nerizedentu,uzme debitnu karticu,vrati kući i turi karticu u bankomat,podigne pare,i odvede na ručak i nazdravi uz tro***** Milojku.

  5. #4555
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by holiday View Post
    Neka vas neko uzme za ruku,odvede do Dubrovnika,otvori vam racun kao nerizedentu,uzme debitnu karticu,vrati kući i turi karticu u bankomat,podigne pare,i odvede na ručak i nazdravi uz tro***** Milojku.
    A onda kada te udari porez na dobit (koji placaju i stranci osim digitalnih nomada za koje postoji posebna procedura) neka se jave tebi da to platis?

    Ne igrajte se sa HR bankama i poreskom tek tako, veoma je lagano dobiti po dzepu.

  6. #4556
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Najava o promjeni u Listi uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja

    Poštovani klijenti,
    Obavještavamo vas da će od 8. februara 2022. godine na snagu stupiti nova Lista uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja. Promjena se odnosi na minimalne cijene gotovinskih plaćanja - opštih uplatnica.
    Trenutno važeća Lista uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja je dostupna na sajtu banke i primjenjuje se do 8. februara 2022. godine, kada na snagu stupa izmijenjena Lista uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja.




    https://www.ckb.me/opste/novosti-detalj?nid=393

  7. #4557
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Koja banka u CG nudi najpovoljnije cijene transakcija u zemlji, podizanja i uplata gotovine, kartičnog poslovanja i e-bankinga.

    Kredite ne koristim, tako da me samo ovo gore interesuje. Do sad sam koristio CKB ali dizanje na minimum 1€ cijene za interna, unutarbankarska plaćanja, je sramno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 01-12-21 at 12:35.

  8. #4558
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    HB bi trebalo da je najbolja za te stvari
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  9. #4559
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Koja banka u CG nudi najpovoljnije cijene transakcija u zemlji, podizanja i uplata gotovine, kartičnog poslovanja i e-bankinga.

    Kredite ne koristim, tako da me samo ovo gore interesuje. Do sad sam koristio CKB ali dizanje na minimum 1€ cijene za interna, unutarbankarska plaćanja, je sramno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    1€ je ako plaćaš na šalter. M i e banking ne mijenjaju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #4560
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Koja banka u CG nudi najpovoljnije cijene transakcija u zemlji, podizanja i uplata gotovine, kartičnog poslovanja i e-bankinga.

    Kredite ne koristim, tako da me samo ovo gore interesuje. Do sad sam koristio CKB ali dizanje na minimum 1€ cijene za interna, unutarbankarska plaćanja, je sramno.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Da nisu izmijenili cijeli e-banking "sistem" nedavno preporucio bih ti NLB ali poslije ovog novog *ranja od interfejsa, te nedostatka nekih funkcija koje su bile ranije dostupne, mogu samo reci da se klonis njihovog e-bankinga, barem sto se tice desktop "aplikacije" (web verzije).
    Inace je fee od 1€ prisutan i u NLB ali to je samo kada se vrsi uplata/isplata na salteru u banci, sve oko e-bankinga je besplatno (osim mjesecne naknade za koju iskreno ne znam kolika je).

    Jedino sto se treba raspitati detaljno jeste koliki su posrednicki troskovi za primanje novca iz inostranstva jer za pojedine banke primaju preko ne znam ni ja kojih posrednickih banaka te fee zna da bude poprilicno veci nego u drugim bankama u CG.

    Al' generalno i mene interesuje isto jer razmisljam da mijenjam NLB samo radi novog e-banking sistema (da, toliko me iritira), tako da su preporuke dobro dosle.

  11. #4561
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    HB - za 2 sa visa ili 2.5 eur sa mc premium paket - kartica, mbank (ili ebank) i sms. Nema provizije za placanje na HB racune.

    Samo nemaju Apple Pay… Kao bice pocetkom naredne godine.

    Malo smaraju OTP / TAN sms pri svakom logovanju na eBank (a ne samo pri placanju). I nema push notifikacija / viber poruka za transakcije
    Last edited by Sale; 01-12-21 at 23:37.

  12. #4562
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Heh, stize danas od NLB-a. Od prvog februara mijenjaju podosta, pa evo mozda nekome dobro dodje.

    https://api.nlb.me/files/1638285360-...vu-1122021.pdf

    Jel' ima neko info dal' je ista situacija i kod drugih banaka?

  13. #4563
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Inace mi nije jasno vezano za ova nova pravila NLB banke.

    Salju mi poruku da nova pravila stupaju na snagu od 1. Feb 2022. godine i salju mi PDF sa pravilnikom na kojem pise da pravila vaze od 01. Dec 2021.

    Zna li se koji je datum posto ocigledno oni ne znaju ili ne umiju da usaglase/usklade datume... [?]
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #4564
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Kako ne radim sa inostranstvom, samo me interesuje unutrašnji PP.

    Inače me u CKB nervira naknada za priliv.

    CKB GO aplikacina na telefonu mi je odlična, ali ove gadne fore naknada za priliv mi baš idu na onaj.

    Dakle, PP (u zemlji), da je normalan e-banking za telefon, podizanje keša i prilivi da se ne naplaćuju po mogućnosti i to bi bilo to i da su im naknade za PP (međubankarski) normalne.

    To je poželjno, ali šta se nudi na tržištu trenutno i po kojim cijenama, pojma nemam.

    Ono CKB je ok jer ima dosta komitenata, pa samim tim dosta toga se može unutar banke, ali opet malo me nerviraju sa ovim naknadama a i na veće prilive ta naknada je poželjna da se izbjegne. A i naplaćuju mi naknadu za priliv unutar banke (ako nije plata).

    Ako mi nekad treba dokaz o uplati, pa idem da ovjerim nalog koji sam već pustio preko e bankinga, užasne su im gužve svuda. Baš smor teški za čekanje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #4565
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,881
    Thanked in
    2,290 Posts

    Default

    Hipotekarna Banka + uzmeš njihovu ,,premium karticu".

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  17. #4566
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Inace mi nije jasno vezano za ova nova pravila NLB banke.

    Salju mi poruku da nova pravila stupaju na snagu od 1. Feb 2022. godine i salju mi PDF sa pravilnikom na kojem pise da pravila vaze od 01. Dec 2021.

    Zna li se koji je datum posto ocigledno oni ne znaju ili ne umiju da usaglase/usklade datume... [?]
    Nisam ni primjetio to da pise da vaze od prvog decembra... Damn, a taman im maloprije poslah mail sa gomilu pitanja posto ovaj PDF nije u potpunosti jasan.

  18. #4567
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Najava o promjeni u Listi uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja

    Poštovani klijenti,
    Obavještavamo vas da će od 8. februara 2022. godine na snagu stupiti nova Lista uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja. Promjena se odnosi na minimalne cijene gotovinskih plaćanja - opštih uplatnica.
    Trenutno važeća Lista uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja je dostupna na sajtu banke i primjenjuje se do 8. februara 2022. godine, kada na snagu stupa izmijenjena Lista uslova za račune fizičkih lica, overdraft i transakciona plaćanja.




    https://www.ckb.me/opste/novosti-detalj?nid=393
    Jesam li ja ovo dobro skontao ? ako nekom uplatis na salteru novac umjesto min 40c sad placas min 1e provizije ... ???

    Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  19. #4568
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,954
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    ocekivana reakcija posle obavjestenja da ce od 01.01. bankama da se naplacuje porez na provizije koje uzimaju od naroda
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #4569
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ovo je i meni stiglo.Nema detalja za overdraft.Šta se tu mijenja?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 02-12-21 at 17:33.

  21. #4570
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Ne znam stvarno sta se desva ali su poprilicno "chudni". Ranije sam imao samo pozitivna iskustva sa NLB recimo (minus novi e-banking), na mailove se odgovaralo redovno i konkretno na sva postavljena pitanja... Danas ne mogu da mi odgovore na jednostavna pitanja, tacnije izgleda kao da na zele jer me vec par referenata pokusalo da "nagovori" da se cujemo telefonom te ce kao sve da objasne... Cak mi ni na najjednostavnije pitanje "Da li ovje promjene vaze od 01.12.2021 ili 01.02.2022?" nisu odgovorili, potpuno sam iznenadjen.

    Samo neka nastave ovako, jos jedan razlog vise da apsolutno sve prebacim u crypto pa sta bude, bude.

  22. #4571
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Podizanje novca na šalterima NLB Banke (Cash advance) - 2,50% (min 1 EUR)

    Jel' ja ovo dobro vidim i razumijem ili se oni shale? Dva i po % za podizanje kesha sa ovim novim "pravilima"?

  23. #4572
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nemam pojma sta je 'cash advance' u ovom kontekstu.

    Neka mi neko pojasni prije nego odem tamo da podignem neke pare

    Ali ova konfuzija oko datuma implementacije novuh tarifa mi je spektakularna, u stilu "Original tester parfemi Podgorica".

    E pa pakao Mileve mi.



    EDIT: Evo kazu da je to gdje pise decembar dopunjeno izdanje i da na stavkama pise koje pocinju da vaze od 1. februara. Ili ukratko - promjene stupaju na snazi od 1. februara, taj 1. decembar moze da se zanemari kad oni ne umiju da razjasne stvari u startu...

    P.S. Taj 'cash advance' se nije mijenjao tako da je vjerovatno nesto specificno sto vecinu ne bi trebalo da tangira. Znam da sam nedavno dizao novac na salteru i nije bilo tih 2.5% sigurno inace bi ih trajno pozdravio svakako.
    Last edited by Fidel Castro; 02-12-21 at 20:21.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #4573
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,324
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Dobih odgovor, istina parcijalni, nakon veoma duge prepiske pa evo da se neko drugi ne smara... Mada idem sutra/prekosutra da mi opet daju sve crno na bijelo direktno u banci.


    - Sva nova pravila su od februara 2022
    - Podizanje sa tekuceg racuna na salteru NLB banke je 2.5% ili 1€ ukoliko je 2.5% manje od 1€... Mislim da nema ni potrebe komentarisati koliko je ovo nebulozno i kako nema smisla al' ajd...
    - Za podizanje novca na bankomatima sa Mastercard debitnom karticom nema provizije ako se radi o NLB bankomatu
    - Podizanje sa deviznog/stednog racuna nema fee
    - Uplata iz inostranstva na devizni racun "metodom" SHA ima 0.5% fee (+ fee korespondentne banke ukoliko ide preko neke)
    - Uplata iz inostranstva gdje uplatioc koristi "motodu" OUR nema nikakav fee za onoga ko prima novac

    Izgleda da nesto slicno ovome ceka sve banke, barem ako je suditi po informacijama koje su mi proslijedili iz NLB-a (ne sumnjam da nesto od ovog gore nije tacno ali barem imam crno na bijelo).

  25. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  26. #4574
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,452
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Znaci neko ti uplati kiriju na tekuci a ti castis banku 2.5% pri podizanju? Pa fino.

    Ja ostavljam ovaj devizni jer ostaje 'no fee' za OUR uplate, ostalo gasim i trazim bolje uslove.

    Iako je ocigledno da se skoro sve banke spajaju a ako se ne spajaju onda sporazumski dizu cijene i kolju ostrijim nozem.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  27. #4575
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Znači čovjek prima penziju recimo 400€,stariji,ne umije sa karticom ode jednom mjesečno da podigne penziju i na "dobar dan,izvolite" kaže "penziju molim i uzmite vi 10€ za doručak"
    A zlatili se poštari,kućni prijatelji su ti postajali ako si zaokruživao penziju na svoju štetu u iznosu 50-60centi
    Na kraju,ne znam ni je li ustavno da čovjek zaradi 500€ plate i pošto mora preko banke da je primi,ta plata je u stvari 487,5€?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 183 of 279 FirstFirst ... 83133173179180181182183184185186187193233 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •