Page 14 of 285 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast
Results 326 to 350 of 7104

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #326
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Ja sam vam vec napisala da nista nije besplatno, pogotovo ne podizanje novca na bankomatima u inostranstvu. Samo vece bankarske grupe mogu sebi da dozvole besplatno podizanje novca na svojim bankomatima (u zemlji, ne i u inostranstvu), ali takve grupe u Cg ne posluju (u regionu da - Srbija, BIH, Hrvatska, Albanija).

    Sto se tice cjenovnika, koji vam ne dolazi uz karticu, to nije ni za komentarisati. Da uprostimo, to vam je kao da kupujete cokoladu od 100 g iznad koje u prodavnici ne pise cijena. Bas bezveze, jer cak i na sajtu cjenovnik nije jasno istaknut (po pravilu, trebalo bi da bude napisan jasno na sajtu banke, ispod rubrike kartice, a ne u nekim skrivenim pdf-ovima). Ali, o tim detaljima vjerovatno niko ni ne razmislja i sasvim logicno je sto su klijenti ZBUNJENI
    Ja mislim da bi sve banke trebale tebe da angazuju da odrzavas sajtove i radis prodaju, posto vidim da sve znas. Skoro svaka banka u CG na svom sajtu ima jasno istaknute uslove koriscenja svojih proizvoda, pojedine to imaju i u poslovnim jedinicama. Dakle, posto vidim da se razumijes jer hejtujes evo 3 strane, prije nego sto izaberes banku valjda napravis neku analizu uslova/cijena/infrastrukture itd, sto god te zanima jel, pa onda otvaras racun i koristis proizvode i usluge. To sto ti ne umijes da pretrazis sajt i da kliknes na link gdje jasno pise da se odnosi na cijenu proizvoda nije problem ni jedne banke, nego tvoj. Cak postoji rubrika/sekcija pod nazivom Cijena proizvoda u okviru koje stoji samo link na koji je potrebno kliknuti ili na nekim sajtovima i ne treba, jer postoji tabela. Dakle, nemoj da prdnjavis ovuda s pricom o netransparentnosti, jer ako umijes da koristis internet pretrazivac i ako te zanima cijena nekog proizvoda, vrlo lako mozes doci do nje. Ako si imala iskustvo da ti neko od zaposlenih neke banke kaze "Ne, necu da ti dam cjenovnik" onda tvoja prica stoji.
    Postoje strukture u CBCG koje se iskljucivo bave ovim stvarima, pa mi je nesto logicnije da su oni u pravu, nego ti. Jer da oni nisu u pravu, banke bi placale ogromne penale za to, a to oni (citaj drzava) jedva cekaju. Ljudi su mnogo vise informisani danas nego sto su bili prije tako da vrlo dobro svi znaju sto ce da kupe i kolko ce da plate. Nije vise vrijeme ekonomskog buma kad se uzimalo sve na nevidjeno, sad se itekako gleda dje ce se ustedjet 1 eur.
    Da se razumijemo, odje ne zastupam i ne branim ni jednu banku, ali definitivno nisi u pravu za ovu netransparentnost koju pominjes. Daj mi jednu jedinu stvar koju ne mozes da nadjes na sajt bilo koje CG banke da ti ja pronadjem.

  2. #327
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    znamo mi koliko si ti para uzeo tako da tishu da te zamolim
    this is pointless

  3. #328
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Rvasanin ne napadaju curu tako ona to piše na osnovu zaključka ljudi koji postuju ovdje. Drugo je što naš narod daje potpise olako i ne čita ništa što potpisuje.
    Najveća greška ovog naroda je što ima jedan cilj da uzme pare. Ne zanima ga koliko će to da košta, koja je kamata i slično. Ili ih ne zanima u 99% slučajeva.
    A cijelu priču možemo da uporedimo sa kafanom. Ako ti je račun 4,60€ a ti konobaru daš 5€ moguće su dvije varijante:
    1. Da te iskulira i ne vrati ti kusur. Ujedno pravi te budalom zbog 40 centi.
    2. Vrati ti kusur, a na tebi je oćeš li da ga častit ili ne.

    E tako je i za kredite i kartice. Ili ćeš poć u tu i tu banku na preporuku kusog i repatog jer ti odivična zaovićićevog tasta od brata od tetke radi tamo ili ćeš se sam raspitat što ti se sve nudi, po kojim cijenama itd itd.
    A generalno poznati smo kao narod koji za svoje greške uvijek nalazi drugog krivca, nikad samog sebe
    Last edited by hercules; 24-12-12 at 12:03.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. #329
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ja sam jedan od onih sto prvo dobro premjeri i skonta sve stvari pa onda radi nesto.Ali sad mi je iskrslo da bih mogao koristiti tu karticu vani, a kad sam je uzimao nisam planirao.Dosta su oprecna i razlicita misljenja.Jedna osoba koja radi u banci mi kaze da je bilo slucajeva da ljudima kada dizu vani umjesto npr 20 skine 50-tak eura i da kad se vrate ovamo dodju i zale se, a oni im samo kazu da su trebali tamo da se zale i da nije do njih.Da idem u ITA da tuzim banku zbog 30e??? E gdje bi mi bio kraj...Zato kesh u dzep dok sve ne bude skroz jasno da mu ne gatam.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  5. #330
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Ja mislim da bi sve banke trebale tebe da angazuju da odrzavas sajtove i radis prodaju, posto vidim da sve znas. Skoro svaka banka u CG na svom sajtu ima jasno istaknute uslove koriscenja svojih proizvoda, pojedine to imaju i u poslovnim jedinicama. Dakle, posto vidim da se razumijes jer hejtujes evo 3 strane, prije nego sto izaberes banku valjda napravis neku analizu uslova/cijena/infrastrukture itd, sto god te zanima jel, pa onda otvaras racun i koristis proizvode i usluge. To sto ti ne umijes da pretrazis sajt i da kliknes na link gdje jasno pise da se odnosi na cijenu proizvoda nije problem ni jedne banke, nego tvoj. Cak postoji rubrika/sekcija pod nazivom Cijena proizvoda u okviru koje stoji samo link na koji je potrebno kliknuti ili na nekim sajtovima i ne treba, jer postoji tabela. Dakle, nemoj da prdnjavis ovuda s pricom o netransparentnosti, jer ako umijes da koristis internet pretrazivac i ako te zanima cijena nekog proizvoda, vrlo lako mozes doci do nje. Ako si imala iskustvo da ti neko od zaposlenih neke banke kaze "Ne, necu da ti dam cjenovnik" onda tvoja prica stoji.
    Postoje strukture u CBCG koje se iskljucivo bave ovim stvarima, pa mi je nesto logicnije da su oni u pravu, nego ti. Jer da oni nisu u pravu, banke bi placale ogromne penale za to, a to oni (citaj drzava) jedva cekaju. Ljudi su mnogo vise informisani danas nego sto su bili prije tako da vrlo dobro svi znaju sto ce da kupe i kolko ce da plate. Nije vise vrijeme ekonomskog buma kad se uzimalo sve na nevidjeno, sad se itekako gleda dje ce se ustedjet 1 eur.
    Da se razumijemo, odje ne zastupam i ne branim ni jednu banku, ali definitivno nisi u pravu za ovu netransparentnost koju pominjes. Daj mi jednu jedinu stvar koju ne mozes da nadjes na sajt bilo koje CG banke da ti ja pronadjem.
    Koliko ja vidim, 'hejtujem' samo na jednoj stranici (al ocigledno je moj grijeh trostruki na ovom topiku cimě sam 'takla' Cg banke :oops. Ma kako se usudjujem?!!
    Iskreno, ja nemam ovdje nikakvog interesa da pisem, niti imam racun u nekoj od Cg banaka, niti koristim njihove usluge. Pisem zbog ljubavi prema bankarstvu (sto ti vjerovatno ne mozes shvatiti) i zbog zelje da pomognem nekome, ako znam odgovor na pitanje. U ovom slucaju napravila se pometnja na prethodnoj stranici, i posle par pokusaja nasla sam link i proslijedila clanu Skoljci. Sta sam pogrijesila, ne razumijem?

    Ipak, ja nemam zelju da se ovdje raspravljam niti nadmudrujem sa nekim. Ubuduce, postedjecu vas svog prisustva na ovom podforumu.

    Jedan veliki TRANSPARENTNI Pozdrav.
    Last edited by AltaMarea88; 24-12-12 at 12:33.
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  6. #331
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sto se mene tice hvala ti na pomoci,meni je korisna.I drago mi je sto ima vise vas sa razlicitim misljenjima i iskustvima, a na kraju ipak ja sam odlucujem za sebe.I ne treba odmah pocinjati sa napadima na druge, svak ima svoje misljenje ili iskustvo i treba da ga podijeli sa drugima.Jos jednom tebi hvala i izvini sto ti je neprijatnost stvorio pokusaj da meni priblizis ovu za mene skroz nepoznatu temu i oblast.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  7. #332
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CBCG mijenja izgled kursne liste od 01.januara 2013.godine

    http://www.bankar.me/2012/12/24/cbcg...a-2013-godine/

  8. #333
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    E ja sam jedan od onih sto prvo dobro premjeri i skonta sve stvari pa onda radi nesto.Ali sad mi je iskrslo da bih mogao koristiti tu karticu vani, a kad sam je uzimao nisam planirao.Dosta su oprecna i razlicita misljenja.Jedna osoba koja radi u banci mi kaze da je bilo slucajeva da ljudima kada dizu vani umjesto npr 20 skine 50-tak eura i da kad se vrate ovamo dodju i zale se, a oni im samo kazu da su trebali tamo da se zale i da nije do njih.Da idem u ITA da tuzim banku zbog 30e??? E gdje bi mi bio kraj...Zato kesh u dzep dok sve ne bude skroz jasno da mu ne gatam.
    Malo si neodlučan sa samim sobom. Oćeš ili nećeš. Ja bih, ali možda neću, ako bi moglo. Ubismo se od priče ovdje i ti dođeš i zaključiš dvosmisleno.
    A zar je toliko teško poslat mail u Banku u koju si komitent i zahtijevat da ti daju informacije? Plus sjutra ako se što pogrešno obračuna biće ti to relevantan dokaz da su te pogrešno informisali.

    I molim te, razumijem tvoju ptorebu da nakrcaš postove, samo nas poštedi ovih priča odivičić bratnične od šurinoga brata od tetke je bio u Italiju uzeo 30€ a skinuli mu 50€. Banke su, iako to nestvarno djeluje da se dešava u CG, ozbiljnije nego što ih ti zamišljaš i kad bi se tako pare gubile davno bi sve banke bile ugašene.
    Quote Originally Posted by AltaMarea88 View Post
    Koliko ja vidim, 'hejtujem' samo na jednoj stranici (al ocigledno je moj grijeh trostruki na ovom topiku cimě sam 'takla' Cg banke :oops. Ma kako se usudjujem?!!
    Iskreno, ja nemam ovdje nikakvog interesa da pisem, niti imam racun u nekoj od Cg banaka, niti koristim njihove usluge. Pisem zbog ljubavi prema bankarstvu (sto ti vjerovatno ne mozes shvatiti) i zbog zelje da pomognem nekome, ako znam odgovor na pitanje. U ovom slucaju napravila se pometnja na prethodnoj stranici, i posle par pokusaja nasla sam link i proslijedila clanu Skoljci. Sta sam pogrijesila, ne razumijem?

    Ipak, ja nemam zelju da se ovdje raspravljam niti nadmudrujem sa nekim. Ubuduce, postedjecu vas svog prisustva na ovom podforumu.

    Jedan veliki TRANSPARENTNI Pozdrav.
    Opušti se, Rvasanin je malo grublji bio vjerovatno se nije naspavao. Evo reći ću ga kod šefa da ne koristi forum dok je na posao
    Last edited by hercules; 24-12-12 at 15:45.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #334
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,330
    Thanked in
    1,862 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Prije par godina sam bio u Podgorici uzeo neku masters karticu, nesto kao pripejd sistem, uplatis 100 eura i dobijes tu karticu (ne znam vise ni koja je bila banka, da li CKB ili Atlas), trebalo mi je da kupujem nesto sitno preko interneta oko 11 evra, gdje moram online ukucati broj kartice pa da ne moze niko da zloupotrijebi jer ce biti prazna. U Pireus banci u Beogradu prvo dignem na automatu dinare u vrijednosti 50 evra po prodajnom kursu, poslije nekoliko dana isto tako 25 eura i poslije toga mi ostane na kartici 4.95 evra. Naplatili su mi proviziju za dva dizanja oko 20 evra. Naravno, odnesem ona dva odsjecka poslije nekoliko mjeseci u Podgoricu u banku da pitam kako je moguce da je tolika provizija, oni mi kazu da je to nemoguce, da je provizija 3-4 evra... Od tada vise ne koristim crnogorske kartice u Beogradu...
    Uplatio si 100e?
    Platio nešto preko neta 11e
    Digao 50e + 25e = 75e
    Ostalo ti 5e.
    Ispada da su ti dva dizanja naplatili 9e

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #335
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Imam ja jedno pitanje za ove bankare silne odje
    Imao sam kartice u ckb onu elektron i maestro i sad sam presao u drugu banku i sad ovi iz ckb mi vjerovatno obracunavaju pretplate jel? Interesuje me tuze li narod za to, jer im ja nemam namjeru placat to kad vec ne primam platu tamo.

  11. #336
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    A zašto onda pitaš uopšte? Evo si već sam sebe ubijedio da im to nećeš plaćat, što je poenta pitanj onda? Ne razumijem.
    Pozajmio si komšiji rezervni točak, on nikako da ga vrati. Bi li tražio da ti vrati ono što je tvoje? Bi i . Tako i banka traži svoje potraživanje.
    To što ti nemaš namjeru je stvar ličnog stava, ali je problem što sudija nema taj stav, nego presuđuje po osnovu ugovora koji si potpisao sa bankom.
    U prevodu, što više odugovlačiš, više će se nadonkada i zateznih kamata nakupit, pa ćeš pored većeg troška tog tipa, platit troškove advokata postupka i čega sve već ne.
    Pročitaj fino što si potpisao. Kartica se obnavlja dok ti sam ne zatražiš raskid ugovora a ima i još nekih varijanti kad se ugovor raskida.
    Nemoj da te zavravaju pričama kako se to lagano izbjegne, prima se plata na ruke i slično. Sudsko rješenje kad dođe, nema šale sa njim, no ti pukne blokada na račun dok se sve ne skine. Plus se firma tako prepane inspekcija i čuda pa ti uredno sama sprovede odluku. A sve i da izbjegneš zatvor ti ne gine.
    Banke je u principu inače jako teško nadmudrit.

    Last edited by hercules; 24-12-12 at 17:04.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #337
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ti si nesto masu kao nervozan neki lik jel? Lijeci svoju histeriju nedje drugo da te zamolim. Moje pitanje je bilo da li tuze za tu sicu od para i.

    A vidim da pricas o nekoj kontroli itd, da banke imaju kontrolu bilo bi:
    1. Zabranjeni ugovori sa automatskim obnavljanjem
    2. Morali bi ugovor raskinuti ukoliko vam neko ne vrace rate vise od 3 mjeseca, a ne da obracunavate do unedogled pa kad vam se svidi tuzite
    3. Tarifna lista bi morala biti u svakom ugovoru, a ne bi pisalo: korisnik potvrdjuje da je upoznat
    4. Krediti u stranim valutama bi bili zabranjeni
    5. Iznos kamate bi morao biti iskazan sa uracunatim porezima

    Ovo je mali dio, koji se treba uvest bankama, a ti sad nastavi sa branjenjem banaka i prikazivanjem "rigoroznih" ko.trola ali nekom drugom da te zamolim.
    Last edited by kupus; 24-12-12 at 18:03.

  13. #338
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    A prvi put cujem za zatvorsku kaznu u obligacionim odnosima od tebe, sto onda brkovic ne ide u spuz?

  14. #339
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @hercules sto je tebi druze? Kao da je ovo tvoj privatni forum ili thread pa ti odredjujes ko ce sto da pita? Ako si nesto isfrustriran zaobidji nas normalne.Zao nam je sto u ovu tematiku nismo svi upuceni kao ti, kralju.Ako ti se moje pitanje nije svidjelo ili mislis da je glupo iskuliraj ga i ne odgovaraj, a ako te sef na poslu gazi rijesi to sa njim.Ne znam na osnovu cega si zakljucio da sam ja neodlucan? Ja sam postavio konkretno pitanje, a dobio dosta razlicitih odgovora za proviziju (1-1.5%, 1.5%, 3%, min 5e), tako da nisam dobio jedan konkretan ili sve iste odgovore pa sad ja ne mogu da odlucim da li cu koristiti karticu ili ne.
    I za ovu pricu treba izgleda da dovedem covjeka kome se desilo da ga tebi pokazem da bi ti povjerovao? Bas imam koristi od toga to da izmislim!
    Toliko od mene za tebe, vise te necu komentarisati ni polemisati sa tobom, a moje postove zaobilazi sledeci put ako kao vecina na ovom forumu nemas namjeru da pomognes nekom. Pozdrav eaceful:
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  15. #340
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,261
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    @kupus
    Ne shvati pogrešno (vidim da jesi Herculesa na konkretan odgovor), ali se 100% slažem sa njim. Iz ličnog primjera: kod CKB sam imao studentski kredit, prestao da ga primam, proslo godinu dana i legla mi je neka uplata od 100€. Došao sam do šaltera i pokušao da ih podignem ali: SAMO 80€ je bilo na raspolaganju. Kad sam pitao WTF?!, oni su uredno rekli da je kartica otkazana a da je taj iznos ODRŽAVANJE+ZATEZNA KAMATA za period od skoro godinu i po.

    Raspitao sam se i u principu te neće tužiti dok nekome ne pane na oči neka fina cifra od recimo 20.000-30.000€ nenaplaćenih kartica. Tada će sve staviti u jedan koš i utužiti mjenice. Naredni koraci su identični kao što ti ih je Hercules opisao. Na kraju: ako si potpisao mjenicu bez pokrića u imovini koja ti se može oduzeti, to je krivično djelo i u to ime možeš čekati red na sobu u Spužu ako nemaš keša da izmiriš dug.

    Savjet: pođi ugasi kartice čim prije budeš mogao. Razlog: u registru CBCG će ostati zabilježena kartica koja se nije ugasila i to može poslužiti kao razlog odbijanja tvog nekog budućeg zahtjeva za kredit - jer si bio neuredan u otplati. Ako moraš platiti 20€ - plati ih u ime toga da sjutra bez sjekiranja digneš kredit npr....

    Nadam se da je koristilo

  16. #341
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemoj tako, on je sam odredio sto ce da radi, tako da ga nemoj ti ucit

  17. #342
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja sam u momentu izdavanja mjenice imao pokrice tako da kao krivicno djelo to mogu macku o rep. Za taj zatvor mislim da bi morali jedan grad odvojit koliko im ljudi to ne placa.
    Ovi mangupi iz banaka se ufatili za to sto sam rekao necu da placam, da preformulisem nisam planirao da platim jer ih ne koristim.
    Da li to ulazi u kreditni biro? To nisu kreditne kartice nego samo debitne za podizanje sa racuna maestro i elektron.

    I box nisam ja shvatio njega pogresno, jednostavno ima neki pristup koji mi ide na nerve. Ja pitam uvijek u saljivom tonu jer me pravo da ti kazem nije briga za to (10e ne moze bit taj dug) a on pocne sa nekom histerijom odma.
    Last edited by kupus; 25-12-12 at 08:07.

  18. #343
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ti si nesto masu kao nervozan neki lik jel? Lijeci svoju histeriju nedje drugo da te zamolim. Moje pitanje je bilo da li tuze za tu sicu od para i.

    A vidim da pricas o nekoj kontroli itd, da banke imaju kontrolu bilo bi:
    1. Zabranjeni ugovori sa automatskim obnavljanjem
    2. Morali bi ugovor raskinuti ukoliko vam neko ne vrace rate vise od 3 mjeseca, a ne da obracunavate do unedogled pa kad vam se svidi tuzite
    3. Tarifna lista bi morala biti u svakom ugovoru, a ne bi pisalo: korisnik potvrdjuje da je upoznat
    4. Krediti u stranim valutama bi bili zabranjeni
    5. Iznos kamate bi morao biti iskazan sa uracunatim porezima

    Ovo je mali dio, koji se treba uvest bankama, a ti sad nastavi sa branjenjem banaka i prikazivanjem "rigoroznih" ko.trola ali nekom drugom da te zamolim.
    Nijesam nervozan niti imam histeriju pa da je liječim. Odgovorio sam ti na pitanja ali evo izgleda nijesam trebao. Ne, nijesam očekivao hvala odmah da ti kažem ali sam mislio da će ti se upalit lampica signalna za uzbunu.
    Nijesu ti se sviđeli odgovori, pa sad pravdaš samog sebe. Kao i većina naroda koji bitiše na ovim prostorima. Kriv si, i dužan. Što prije to shvatiš prije će ti naši postovi bit jasniji.
    Odgovor na pitanje: Tuže. Samo kad dođeš na red.
    Znam da nijesi srećan zbog odgovora ali evo ponavljamo više puta.
    Cijenim svu pamet koju dijelite sa nama ovdje. Kao i većina naroda koja bitiše na ovim prostorima, tuđi posao svi znamo bolje od svog. Pa evo malo ja da doprinesem odgovorima na ovih 5 stavki a nekako su mi vezana za posao, 5 stavki koje uzgred budi rečeno nemaju veze sa ičim ali ajde papir trpi sve.
    1. Ugovori sa automatskim obnavljanjem nijesu zabranjeni. Imaš ih u Telekom, EPCG, Vodovod i skoro svaku firmu koja podrazumijeva neku mjesečnu nadonkadu.
    2. Ništa se ne mora, bez umrijet. U ugovoru svake banke ti piše da banka ima pravo da raskine ugovor nakon neplaćena 2 ili 3 anuiteta zavisno kako je definisano. Banka ima pravo, ali je pitanje hoće li da iskoristi svoje pravo ili ne. Ovo da banke čekaju da se nagomilaju kamate tek silno griješiš, podogtovo kad su fizička lica u pitanju, nego zbog velikog broja slučajeva i često nedovoljnih kapaciteta teško je sve postić.
    3. Ne znam sa kakvim bankama posluješ, ali svaka mora imat iskazane opšte uslove poslovanja tako da je ovo priča od brzine nijesma čitao nego sam potpisao tra la la...
    4. Zašto bi bili zabranjeni krediti u stranim valutama? Euro je strana valuta, CG koristi EURO kao valutu bez dozvole Evropske Monetarne Unije. Da zabranimo sve kredite u CG onda? Eh ta neobaviještenost. A ti si vjerovatno mislio na kredite u švajcarskim francima. Ti krediti su sami po sebi jeftiniji, tj kamatna stopa im je niža, ali ta niža kamtna stopa sa sobom nosi rizik zvani devizni kurs EURO vs CHF.
    5. Iznos kamate da bude iskazan sa uračunatim porezima? Kakvim porezima? Ti kad uzmeš kredit ne plaćaš porez državi na to. Jedino kad držiš depozit i ostvaruješ kapitalnu dobit, a i tada ti se može iskazat na osnovu trenutnog stanja ako ispuniš sve uslove ugovoreni period. E sad oće li Mugi promijenit svoju odluku i povećat prirez i slično to je drugo pitanje.
    Uglavnom zakonom o bankama je definisano što se sve uključuje u EKS ili efektivnu kamatnu stopu, a mislim da je neko pametniji od svih nas pisao taj zakon.

    Vidim da si vjerovatno prošao nekoliko kontrola CBCG. Pffff. Koliko to vama smiješno djelovalo, te kontrole su ipak kontrole. Ne zaboravite da su svojevremeno te kontrole rezulitrale mjerama protiv nekih banaka.

    I za kraj evo ti prijateljski savjet. Kao i box, ja sam imao slično iskustvo, pa sam na vakat platio kartice, održavanje, e-banking i ostale dugove. Ako ti se nagomilaju dugovi, i budeš kasnio sa plaćanjem kartica, dobićeš lošu klasifikaciju kao klijent u kreditni biro. To ti sad nije bitno, ali kad budeš tražio neki kredit, i kad ti banka vidi da imaš loše klasifikacije, prvo što će da uradi je da te pošalje da fino pozatvaraš sve obaveze i dovedeš svoju klasifikaciju u urednu, i onda će te tek razmotrit tvoj zahtjev za kredit.
    A neke banke i ne razmatraju klijente koji su ikad imali lošu klasifikaciju. Ja ovo iz najbolje namjere, a ti shvati kao nerviranje, svađanje ili kako već.

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    A prvi put cujem za zatvorsku kaznu u obligacionim odnosima od tebe, sto onda brkovic ne ide u spuz?
    Izdavanje mjenice bez pokrića je jedan od razloga zašto se ide u zatovr.
    Davanje banakama pogrešnih podataka i dovođenje u zabludu, a u to upada i neprijavljivanje novog radnog mjesta ili prestanak radnog odnosa itd itd.
    Za Brkovića pravo da ti kažem ne znam, niti me zanima trenutno. A što će vrijeme donijet Bog sami zna.

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    @hercules sto je tebi druze? Kao da je ovo tvoj privatni forum ili thread pa ti odredjujes ko ce sto da pita? Ako si nesto isfrustriran zaobidji nas normalne.Zao nam je sto u ovu tematiku nismo svi upuceni kao ti, kralju.Ako ti se moje pitanje nije svidjelo ili mislis da je glupo iskuliraj ga i ne odgovaraj, a ako te sef na poslu gazi rijesi to sa njim.Ne znam na osnovu cega si zakljucio da sam ja neodlucan? Ja sam postavio konkretno pitanje, a dobio dosta razlicitih odgovora za proviziju (1-1.5%, 1.5%, 3%, min 5e), tako da nisam dobio jedan konkretan ili sve iste odgovore pa sad ja ne mogu da odlucim da li cu koristiti karticu ili ne.
    I za ovu pricu treba izgleda da dovedem covjeka kome se desilo da ga tebi pokazem da bi ti povjerovao? Bas imam koristi od toga to da izmislim!
    Toliko od mene za tebe, vise te necu komentarisati ni polemisati sa tobom, a moje postove zaobilazi sledeci put ako kao vecina na ovom forumu nemas namjeru da pomognes nekom. Pozdrav eaceful:
    Kaeko je, kralju? Moj privatni forum ili thread nije, niti određujem ko će što da pita. Ali...
    Napisao si jedno veliko ništa. Time si potvrdio svoje neznanje o ovoj tematici, i moju pretposatavku da si tipičan građanin kojem su za svoje greške uvijek drugi krivi.
    Da si neodlučan nije bilo teško zaključit. Evo da ti ponovim još jednom, a ti pročitaj što si napisao:

    E ja sam jedan od onih sto prvo dobro premjeri i skonta sve stvari pa onda radi nesto.Ali sad mi je iskrslo da bih mogao koristiti tu karticu vani, a kad sam je uzimao nisam planirao.

    Tvoja priča je interesantna nekom besposličaru ispred zgrade, nedovoljno finansijski obrazovanom građaninu i tome slično. A ko je iole išta pismen zna da se pare u bankama ne mogu tek tako izgubit. Pogotovo ne definitivno tj. krajnje. Jer ako fali jedan cent na računu mora se istražit gdje je i što je sa njim, a ne o većim ciframa. Znaš, u bankama postoje informacioni sistemi pomoću kojih se bilježi svaka transakcija, i zna se odakle su došle pare na račun tj bilježi sve prilive, i bilježi svako skidanje para sa računa ili mudro rečeno odlive.

    Pitanje si postavio na pogrešno mjesto, ja sam ti fino rekao gdje treba pitanje da se postavi. Najlakše ti je bilo da pošalješ e-mail i imaš zvaničan odgovor od banke i ako što bude pogrešno pa ti isprai 20€ ka ovom tvom drugu prijatleju kumu bratu eto ti osnova za tužbu. Ali i ti znaš da to ne može tako "braCki".
    A ovako, em što nabijaš postove jednim velikim ništa većinom ali meni je to ok, em kad ti se konkretno odgovori ti si slijep kod očiju poetski rečeno, da uradiš stvari kako treba. A da sa mnom ne možeš polemisat... Hvala što si to sam zaključio.
    Važno je da ti ideš u Italiju sa kešom, a kartice ćeš drugi put koristit Ohhh.

    P.S. Ignorance is bliss.
    Quote Originally Posted by box View Post
    @kupus
    Ne shvati pogrešno (vidim da jesi Herculesa na konkretan odgovor), ali se 100% slažem sa njim. Iz ličnog primjera: kod CKB sam imao studentski kredit, prestao da ga primam, proslo godinu dana i legla mi je neka uplata od 100€. Došao sam do šaltera i pokušao da ih podignem ali: SAMO 80€ je bilo na raspolaganju. Kad sam pitao WTF?!, oni su uredno rekli da je kartica otkazana a da je taj iznos ODRŽAVANJE+ZATEZNA KAMATA za period od skoro godinu i po.

    Raspitao sam se i u principu te neće tužiti dok nekome ne pane na oči neka fina cifra od recimo 20.000-30.000€ nenaplaćenih kartica. Tada će sve staviti u jedan koš i utužiti mjenice. Naredni koraci su identični kao što ti ih je Hercules opisao. Na kraju: ako si potpisao mjenicu bez pokrića u imovini koja ti se može oduzeti, to je krivično djelo i u to ime možeš čekati red na sobu u Spužu ako nemaš keša da izmiriš dug.

    Savjet: pođi ugasi kartice čim prije budeš mogao. Razlog: u registru CBCG će ostati zabilježena kartica koja se nije ugasila i to može poslužiti kao razlog odbijanja tvog nekog budućeg zahtjeva za kredit - jer si bio neuredan u otplati. Ako moraš platiti 20€ - plati ih u ime toga da sjutra bez sjekiranja digneš kredit npr....

    Nadam se da je koristilo
    Ne vrijedi njima išta pisat. Jer mi smo svi protiv njih. I neće oni bit krivi nego banke!
    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Nemoj tako, on je sam odredio sto ce da radi, tako da ga nemoj ti ucit
    ​Ja fino pitah zašto iko pita nešto kad je već odredio koji mu je odgovor prihvatljiv.

    Na kraju, ne znam ni što mi bi da se uključujem u diskusiju jer sam otprilike znao čemu sve vodi nego ajde reko da budem(o) od koristi.
    Last edited by hercules; 25-12-12 at 08:54.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #344
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja sam ti napisao sta treba da se uvede i sta bi trebalo da bude zabranjeno.
    Automatsko obnavljanje nema u Telekomu ni nidje nego nakon sto istekne minimalno trajanje svaki dan mozes da raskines.
    Pricam o orocenoj stednji i kamati koju iskazujete tamo.
    Zasto bi bili zabranjeni krediti u stranim valutama- nemoj da si smijesan zato sto iskoriscavate odnos franka i euro- i nemoj to da poredis sa eurom kao stranom valutom da te zamolim.
    Mora drzati objavljene na sajtu tarife? e tu si tek smijesan koliki procenat crne gore koristi internet? Tarife moraju biti zakacene za ugovor jer su dio istog. Da ne pricam o famoznom clanu:
    " Ukoliko dodje do promjene kamatne stope Banka ce o istom obavijestiti klijenta i on moze raskinuti ugovor" - sta je ovo druze? Kako mozete da date pare po jednoj stopi a onda da je podignete i da kazete ako ti se ne svidja ti vrati pare odma SVE ODJEDNOM iako si ih podigao na 10 godina.

    Vidis kako pricas Banka ima pravo da tuzi nekog kad joj se svidi. E o tome ti ja pricam da postoje PRAVE kontrole bankama bi to bilo zabranjeno i sve ovo gore navedeno. Do tad banke iskoriscavaju postojecu situaciju i neka iskoriscavaju jer nema drzave da stane na stranu gradjana.

    I na kraju ovaj dio sa zatvorom, ja nisam dao mjenicu jer su debitne kartice- nemam minus. A sve i da jesam bio bi prvi koji bi otisao u zatvor zbog toga i duga za odrzavanje racuna od 70centi mjesecno.

  20. #345
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ja sam u momentu izdavanja mjenice imao pokrice tako da kao krivicno djelo to mogu macku o rep. Za taj zatvor mislim da bi morali jedan grad odvojit koliko im ljudi to ne placa.
    Ovi mangupi iz banaka se ufatili za to sto sam rekao necu da placam, da preformulisem nisam planirao da platim jer ih ne koristim.
    Da li to ulazi u kreditni biro? To nisu kreditne kartice nego samo debitne za podizanje sa racuna maestro i elektron.

    I box nisam ja shvatio njega pogresno, jednostavno ima neki pristup koji mi ide na nerve. Ja pitam uvijek u saljivom tonu jer me pravo da ti kazem nije briga za to (10e ne moze bit taj dug) a on pocne sa nekom histerijom odma.
    Evo da ti se izvinim što ti moj pristup ide na nerve! Izvini molim te. Ja sam mislio da su ovo ozbiljne teme, pa se ne šalim.
    Hvala za ovo mangupi iako sebe ne doživljavam tako, ali ti si sam napisao da nemaš namjeru plaćat pa se sad uvijaš. Izvini što ti ne čitam misli.

    Opet ti kažem logika ti je pogrešna. Rukovodiš se pričama naroda koje su potpuno pogrešne. To što si imao pokriće u momentu je normalno, ali što nemaš pokriće u momentu naplate je sudski kažnjivo. Upravo o tome pričamo ja i box.

    I da probam na tebi prihvatljiv ton da kažem onako prijateljski. Svi računi ulaze u kreditni biro. Primjera radi ti sad imaš 0€ na račun. Na kraju mjeseca obračunava se naknada za državanje računa neka bude 1€ i naknada za održavanje kartice 1€. Ti si banci dužan 2€. Na računu nemaš tih sredstava i ideš u nedozvoljeni minus. Kamate na nedozvoljeni minus su ogromne. Naredni mjesec se cijela priča ponavlja samo je dug veći. I biće viši od 10€ kad dođe na naplatu.

    Ja bih najiskrenije volio da nikad u životu ne dođeš u situaciju da kažeš sebi da si sam kriv za takvu tvoju sliku u bankama (neurednog klijenta) i da nikad sebi ne dozvoliš da kažeš viđi onaj hercuzles je bio u pravu.

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Ja sam ti napisao sta treba da se uvede i sta bi trebalo da bude zabranjeno.
    Automatsko obnavljanje nema u Telekomu ni nidje nego nakon sto istekne minimalno trajanje svaki dan mozes da raskines.
    Pricam o orocenoj stednji i kamati koju iskazujete tamo.
    Zasto bi bili zabranjeni krediti u stranim valutama- nemoj da si smijesan zato sto iskoriscavate odnos franka i euro- i nemoj to da poredis sa eurom kao stranom valutom da te zamolim.
    Mora drzati objavljene na sajtu tarife? e tu si tek smijesan koliki procenat crne gore koristi internet? Tarife moraju biti zakacene za ugovor jer su dio istog. Da ne pricam o famoznom clanu:
    " Ukoliko dodje do promjene kamatne stope Banka ce o istom obavijestiti klijenta i on moze raskinuti ugovor" - sta je ovo druze? Kako mozete da date pare po jednoj stopi a onda da je podignete i da kazete ako ti se ne svidja ti vrati pare odma SVE ODJEDNOM iako si ih podigao na 10 godina.

    Vidis kako pricas Banka ima pravo da tuzi nekog kad joj se svidi. E o tome ti ja pricam da postoje PRAVE kontrole bankama bi to bilo zabranjeno i sve ovo gore navedeno. Do tad banke iskoriscavaju postojecu situaciju i neka iskoriscavaju jer nema drzave da stane na stranu gradjana.

    I na kraju ovaj dio sa zatvorom, ja nisam dao mjenicu jer su debitne kartice- nemam minus. A sve i da jesam bio bi prvi koji bi otisao u zatvor zbog toga i duga za odrzavanje racuna od 70centi mjesecno.
    Kažeš da kad istekne ugovor od 3 mjeca za telekom, da ti oni sami ugase telefon, kablovsku internet itd itd? Onda ti da vratiš opremu sam, pa opet kad ti se ćefne napraviš ugovor i tako dalje? Veliki su transakcioni troškovi i tebi i njima.
    Takođe po isteku ugovora, trebalo bi da ti je dug 0€, a tebi u banci nije trenutno dug 0€ čini mi se.

    Ne znam u koju si banku bio i pitao za štednju, znam za 3 banke u koje sam se ja raspitao za štednju (neću ih imenovat da ih ne reklamiram) da mi je pomenut u sve 3 prirez na porez koji se plaća na teritoriji opštine. U ugovoru o depozitu ti pišu svi podaci i koji su ti troškovi, što dobijaš i kako.

    Kako to banke iskorišćavaju odnos franka i eura? Osim što su prevalile na korisnike kredita rizik deviznog kursa. Ako znaš caku, ti onda možeš da se obogatiš za čas posla. Samo je problem što cake nema, ali ima u glavama polupismenih novinara koji pišu tekstove uzmeš 50,000€ vratiš 90,000€ a niko ne pominje vremenski period.
    Korisnik kredita je znao što potpisuje kad je uzimao kredit u francima. Ahh da, rijetko ko kad čita ugovor, a napisani su prilično veikim slovima.
    Rekao sam da moraju bit istaknute na vidnom mjestu, čitaj što pišem.

    " Ukoliko dodje do promjene kamatne stope Banka ce o istom obavijestiti klijenta i on moze raskinuti ugovor" - sta je ovo druze? Kako mozete da date pare po jednoj stopi a onda da je podignete i da kazete ako ti se ne svidja ti vrati pare odma SVE ODJEDNOM iako si ih podigao na 10 godina.

    Pa ako je stambeni kredit kamata se sastoji od fiksnog dijela tj marže i promjenljivog dijela EURIBOR. EURIBOR je cijena novca na međubankarskoim tržištu, ne definiše ga banka, nego ponuda i tražnja. Banka je rizik prevalila na korisnika kredita što bi svako racionalan uradio pa i ti da imaš firmu koja tako posluje.

    Ugovor o kreditu je kao i ugovor o pordaji i kupovini robe između dvije firme. Prodavac ti daje mogućnost da platiš za recimo 60 dana, i ti mu ne platiš, on je stekao uslove iz ugovora da ga raskine i aktivira mjenice.
    Tako je i sa kreditom. Banka ti ponudila kreditni aranžman pod određenim uslovima. Na tebi je da ga prihvatiš ili ne. Niko te ne tjera na tako nešto. Ugovorom su definisane međusobna prava i obaveze obije strane. Nema tu nikakvog iskorišćavanja, a i tebi niko ne brani da osnuješ Banku ili MFI pa da se baviš pozajmljivanjem para zar ne?

    Vjeruj mi da bi uradio sve u zakonskim okvirima da zaštitiš sebe i svoje pare koje si pozajmio nekome.

    Vidim da pominješ državu i slično. U bilo kojem nesporazumu saslušaj argumente obije strane pa onda sudi. Baš kao sudija. Jer to što neko izađe u novine i kaže da ga je prevario komšija i banka, zato što mu je potpisao papire na blanko iznos kredita na riječ je krivica tog fizičkog lica jer se nije ponašao razumno i odgovorno. A ima i krivice banke, ako nije ispoštovala sopstvene procedure što se rijetko dešava.

    U životu za sve postoji prvi put

    Još jednom da ti ponovim, jer vidim da imaš izrazito negativan stav prema meni, pitao si, dobio si odgovore. Nijesu ti se svidjeli. Ali su ispravni vjeruj mi, jer ti ja i box pričamo iz iskustva i prakse.

    A da imam dobre namjere, rado ću platit kafu da se ispričamo za sve što te zanima o bankama i njihovom poslovanju.
    Poslat ti je PM.
    Last edited by hercules; 25-12-12 at 09:53.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #346
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kako ovdje ima isfrustriranih degenericnih likova koji ne mogu da shvate da nismo svi zavrsili te "teske" skole i da svi ne radimo po bankama.A posto se i u bankama ponasaju ovako ne vrijedi ni tamo pitati (cast onim normalnim sluzbenicima).Mnogima nije ni mjesto da rade sa ljudima nego u nekoj zamracenoj kancelariji da ne gledaju svjetlost dana.I sad su oni jadni najposteniji, a kad se desi nesto nekom od klijenata svi se prave ludi i niko nije kriv.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  22. #347
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Gleda majmun sebe u zrcalo. Lijep opis samog sebe. FTW! Bravo.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #348
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zdravo ti meni bio brate!!!
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  24. #349
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Vazda braCki.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #350
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Herculese ja tebi kazem sta bi trebalo da bude zabranjeno. Ja se slazem sa tim da je to sad dozvoljeno i da banke rade po zakonu, i da je CB kriva za to sto se ne bavi vise svojim poslom.

    Sto se tice kredita franak-euro ja sam bio korisnik toga kredita u franacima i nije sporno ja sam i procitao ugovor i procijenio svoj rizik i taj kredit me kostao za 10 mjeseci 10k eura ali sam ja bio svjestan toga i nema problema jer sam znao da cu ga zatvoriti za najvise godinu dana.
    Problem je to sto na moje pitanje u tvojoj banci sto mi ne date franke (ironicno naravno), dobio sam odgovor da vi ni nemate tu kolicinu franaka uglavnom meni su pare isplacene u eurima- kakav osnov vise ima franak? osim sto vi zaradjujete na odnosu a u slucaju negativnom po sebe koristite euribor i rata samo ide gore nikad dolje, takvu vrstu kredita sigurno ne mozes naci ni u jednoj uredjenoj zemlji.

    Kako to banke iskorišćavaju odnos franka i eura? Osim što su prevalile na korisnike kredita rizik deviznog kursa. Gdje su sebe zastitile izborom svajcarskog franka- zasto ne prevale na mene rizik dinara? evo ja ga sad prihvatam
    Last edited by kupus; 25-12-12 at 11:48.

Page 14 of 285 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •