Page 12 of 285 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 276 to 300 of 7104

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #276
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Alter Modus: Škola za jačanje preduzetničkog duha
    http://wp.me/p1P4Nf-5RK

  2. #277
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milion posjeta na portalu Bankar.me
    http://wp.me/p1P4Nf-5S8

  3. #278
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    nisam locirana
    Posts
    2,539
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bankar View Post
    Milion posjeta na portalu Bankar.me
    http://wp.me/p1P4Nf-5S8
    Bravo!
    Non sum uni angulo natus: patria mea totus hic mundus est.

  4. #279
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukupni depoziti banaka su iznosili 2.001,1 miliona eura na kraju septembra, što je u odnosu na prethodni mjesec više za 2,4%, a u odnosu na septembar 2011. godine za 6,6%.

    U ročnoj strukturi ukupnih depozita, oročeni depoziti su činili 59,0%, dok su depoziti po viđenju činili 41,0% ukupnih depozita. U strukturi oročenih depozita, najveće učešće imali su depoziti ročnosti od tri mjeseca do jedne godine (52,6%) i depoziti ročnosti do tri mjeseca (22,3%).

    Posmatrano po sektorima, u ukupnim depozitima dominirali su depoziti fizičkih lica sa 55,7% učešća.

    Depoziti stanovništva su na kraju septembra 2012. godine iznosili 1.113,7 miliona eura i viši su za 0,5% u odnosu na prethodni mjesec, dok su u odnosu na septembar prethodne godine viši za 7,6%. U ročnoj strukturi depozita stanovništva, oročeni depoziti su činili 68,8%, dok su depoziti po viđenju učestvovali sa 31,2%.

    Krediti

    Ukupni krediti banaka su iznosili 1.891,8 miliona eura na kraju septembra, što je za 0,7% niže u odnosu na prethodni mjesec, odnosno za 3,3% niže u odnosu na septembar prethodne godine.

    Koeficijent krediti/depoziti iznosio je 0,95% na kraju septembra, pokazuju podaci Biltena CBCG.

    Odnos kredita i depozita uvećanih za ukupno uzete pozajmice iznosio je 0,77 na kraju septembra i poboljšan je i u odnosu na prethodni mjesec (0,79) i u odnosu na septembar 2011. godine (0,80).

    Krediti odobreni privredi i stanovništvu dominantna su kategorija u strukturi ukupnih kredita banaka sa 91,7% učešća, dok se preostalih 8,3% odnosilo na kredite odobrene finansijskim institucijama, organizacijama u javnom vlasništvu, inostranim firmama, Opštoj vladi i neprofitnim organizacijama.

  5. #280
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kreditne kamate su nenormalno velike.kod svih.ovo su haracli-banke kod nas.

  6. #281
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Primam platu preko Hypo banke, i dozvoljeno prekoracenje mi je do iznosa plate koji primam preko banke. Znaci, ako primam preko banke 400 eura, to znaci da 400 eura mogu biti u minusu.
    U ovom ugovoru koji su mi dali u banci ima jedna stavka koja mi nije najjasnija:
    Banka moze raskinuti ugovor i traziti naplatu cjelokupnog potrazivanja, ukoliko je:
    Racun korisnika u nedozvoljenom prekoracenju duze od 15 dana.


    Sad meni nije jasno kako mogu doci u situaciju da budem u nedozvoljenom prekoracenju?

  7. #282
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ako ti Ugovor o prekoracenju traje npr do 31.12.2012 treba da ga produzis da ti ne bi banka ``progutala`` zaradu
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  8. #283
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ne vjerujem da je to posto mi nigdje u ugovoru ne pise do kad traje...

    takodje postoji i ova stavka:
    U slucaju nedozvoljenog prekoracenja i krsenja ugovora, banka ce zaracunavati zateznu kamatnu stopu na nivou od 100% uvecane ugovorene kamatne stope.

    ako moze ko da mi objasni sta znaci ovo nedozvoljeno prekoracenje bio bih zahvalan...

  9. #284
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    238
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To znaci da si naje*ao!!! Ako ti je kamata 10% na dozvoljeni minus i ti prekoracis dozvoljeni minus, banka ce ti obracunavati kamatu 100% vecu od onih 10%.
    Recimo da ti je plata 500e, ti odes u minus 500e i na kraju tog mjeseca pokrivas minus i dodatnih 50e kamate. Znaci 550e.
    Prekoracenjem dozvoljenog minusa npr odes u minus 700e, sto ti dodje 200e preko dozvoljenog, kamata ce ti na ovih 200e biti 20%. Na kraju mjeseca ces morati da izmiris dugovanje od 500+0.1*500+200+0.2*200= 790e. U ovom slucaju bi za 700e minusa morao da platis 790e na kraju mjeseca.
    Nisam zavrsio ekonomiju, ali bi ovo trebalo da bude tacno sto sam napisao pod uslovom da se radi o mjesecnoj kamati. Nemoj se cuditi ako budes morao da doplatis jos nesto preko navedene sume iz primjera jer oni obracunavaju i kasnjenje u isplati.
    Ponavljam da se se ne bavim ekonomijom i bankarstvom, ali je jedno jasno: Banka je tu da bi zaradila, ona samo fiktivno pomaze.

  10. #285
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milos88s View Post
    To znaci da si naje*ao!!! Ako ti je kamata 10% na dozvoljeni minus i ti prekoracis dozvoljeni minus, banka ce ti obracunavati kamatu 100% vecu od onih 10%.
    Recimo da ti je plata 500e, ti odes u minus 500e i na kraju tog mjeseca pokrivas minus i dodatnih 50e kamate. Znaci 550e.
    Prekoracenjem dozvoljenog minusa npr odes u minus 700e, sto ti dodje 200e preko dozvoljenog, kamata ce ti na ovih 200e biti 20%. Na kraju mjeseca ces morati da izmiris dugovanje od 500+0.1*500+200+0.2*200= 790e. U ovom slucaju bi za 700e minusa morao da platis 790e na kraju mjeseca.
    Nisam zavrsio ekonomiju, ali bi ovo trebalo da bude tacno sto sam napisao pod uslovom da se radi o mjesecnoj kamati. Nemoj se cuditi ako budes morao da doplatis jos nesto preko navedene sume iz primjera jer oni obracunavaju i kasnjenje u isplati.
    Ponavljam da se se ne bavim ekonomijom i bankarstvom, ali je jedno jasno: Banka je tu da bi zaradila, ona samo fiktivno pomaze.
    a dje mjesecna kamata 10% mjesecna kamata je 1.5%

    meni samo jedna stvar nije jasna, ako su oni meni dozvolili da odem u minus 500 eura, kako ja mogu biti u minusu vecem od tog?

  11. #286
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    220
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dje je najbolji sada stambeni

  12. #287
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    jednu stvar da rayjasnimo... ti u prekoračenje doyvoljenog minusa ulaziš na način, ako ti je dozvoljeno prekoračenje 200 eUR i ti podigneš svih 200 eur, prvim obračunom kamate ti će prekoračiti dozvolljeni minus, jer se kamata dodaje na tih 200 eur... bitno je i da kamatu plaćaš samo na iskorišćeni minus, ako koristiš 50 eur plaćaš kmatu samo na 50 eur...
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  13. #288
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    jednu stvar da rayjasnimo... ti u prekoračenje doyvoljenog minusa ulaziš na način, ako ti je dozvoljeno prekoračenje 200 eUR i ti podigneš svih 200 eur, prvim obračunom kamate ti će prekoračiti dozvolljeni minus, jer se kamata dodaje na tih 200 eur... bitno je i da kamatu plaćaš samo na iskorišćeni minus, ako koristiš 50 eur plaćaš kmatu samo na 50 eur...
    i meni je to palo na pamet kao jedini nacin da prekoracim dozvoljeni minus...hvala puno

  14. #289
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    jednu stvar da rayjasnimo... ti u prekoračenje doyvoljenog minusa ulaziš na način, ako ti je dozvoljeno prekoračenje 200 eUR i ti podigneš svih 200 eur, prvim obračunom kamate ti će prekoračiti dozvolljeni minus, jer se kamata dodaje na tih 200 eur... bitno je i da kamatu plaćaš samo na iskorišćeni minus, ako koristiš 50 eur plaćaš kmatu samo na 50 eur...
    Tačno. Upravo tako narod ide u nedozvoljeni minus.
    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    i meni je to palo na pamet kao jedini nacin da prekoracim dozvoljeni minus...hvala puno
    Nećeš vjerovato koliko ljudi ima nedozvoljeni minus, a sve preko kartica marketa, robnih kuća i slično. I to se godinama nagomilava pa kad se izvadi kreditni biro muka nastane.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #290
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nećeš vjerovato koliko ljudi ima nedozvoljeni minus, a sve preko kartica marketa, robnih kuća i slično. I to se godinama nagomilava pa kad se izvadi kreditni biro muka nastane.
    bice dobro a i muke ujedno ako u registar uvedu i druge dugove gradjana, pporezi, voda, struja, komunalije...
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  16. #291
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Dobro za Banke, muka za neplatiše što će bit javni. Začudili bi se pojedini ko sve duguje struju, vodu, komunalije (na firme prvenstveno mislim).
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #292
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nećeš vjerovato koliko ljudi ima nedozvoljeni minus, a sve preko kartica marketa, robnih kuća i slično. I to se godinama nagomilava pa kad se izvadi kreditni biro muka nastane.
    sta je kreditni biro?

    edit:
    evo nadjoh sta je kreditni biro...na koji nacin mogu izvaditi svoj?

    hercules, uskoro cu otplatiti jedan mali kredit koji sam uzeo u jednoj MFI, pa me interesuje kad se otplate te rate ima li jos kakve papirologije ili nema potrebe da idem kod njih...
    Last edited by Brent1986; 21-12-12 at 12:50.

  18. #293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Pođeš u banku platiš upit 3-3.5€ zavisi kako gdje i dobiješ upit.
    U MFI radi lične savjesti ja bih tražio potvrdu da sam sve obaveze izmirio i da im više ništa ne dugujem
    To bih i bankama tražio i bilo kome.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #294
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    ok, hvala

  20. #295
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pođeš u banku platiš upit 3-3.5€ zavisi kako gdje i dobiješ upit.
    U MFI radi lične savjesti ja bih tražio potvrdu da sam sve obaveze izmirio i da im više ništa ne dugujem
    To bih i bankama tražio i bilo kome.
    ma i ja jedva cekam da se okacim od jednog vaseg i da vam trazim potvrdu ali imam jos da guslam
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  21. #296
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedno pitanje: je li istina da se MAESTRO karticom CKB-a ne mogu podizat pare na bankomatima u inostranstvu ?

  22. #297
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    sta je kreditni biro?

    edit:
    evo nadjoh sta je kreditni biro...na koji nacin mogu izvaditi svoj?

    hercules, uskoro cu otplatiti jedan mali kredit koji sam uzeo u jednoj MFI, pa me interesuje kad se otplate te rate ima li jos kakve papirologije ili nema potrebe da idem kod njih...
    Ne možeš nikako osim ako ne radiš u neku od poslovnih banaka. Tu uslugu CBCG naplaćuje i daje je samo poslovnim bankama i MFI.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Bolje imat no' nemat....

  23. #298
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    istina je maestro je samo za cg ja mislim

  24. #299
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salmajster View Post
    Ne možeš nikako osim ako ne radiš u neku od poslovnih banaka. Tu uslugu CBCG naplaćuje i daje je samo poslovnim bankama i MFI.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    moze brat ed apodje u biolo koju banku potpise saglasnost plati 3 eur i iyvadice mu, samo poslije 10h ujtro
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  25. #300
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    istina je maestro je samo za cg ja mislim
    Par ljudi mi je istu stvar reklo, da su im cak sluzbenici banke rekli da je Maestro samo za CG, a na njihov sajt kaze: Prednosti korišćenja Maestro kartice - Omogućava Vam plaćanje roba i usluga na prodajnim mjestima i podizanje gotovine na bankomatima i cash advances isplate u zemlji i inostranstvu sa oznakom Maestro. http://www.ckb.me/web/code/navigate.jsp?Id=171
    Ko ce im ga znat..

Page 12 of 285 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •