Page 96 of 99 FirstFirst ... 46869293949596979899 LastLast
Results 2,376 to 2,400 of 2475

Thread: Banke u Crnoj Gori

Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Htio bih poslije 16 mjeseci vratiti sav preostali iznos kredita (uzet je na 5 godina). Nisam realizovao sto sam planirao, a nema smisla da mi novac stoji na racunu.
    Vracam li samo preostali iznos bez kamate ili jos nesto uz to? To planiram uraditi u junu, pa cu tada pitati i za proceduru. Prvi put sam dizao kredit.

Zanemari sve što su ti rekli. Štiti te zakon o zaštiti potrošača - korisnika finansijskih usluga. Član 27 propisuje prijevremenu otplatu kredita:
    Prijevremena otplataČlan 27
    (1) Korisnik ima pravo da u bilo kojem momentu vrati kredit, u potpunosti ili djelimično, prije roka određenog za vraćanje, pri čemu ima pravo na umanjenje ukupnih troškova kredita za iznos kamate i troškova za preostali period trajanja ugovora (prijevremena otplata), ali je dužan da o namjeri prijevremene otplate kredita unaprijed obavijesti banku u ugovorenom roku.
    (2) U slučaju prijevremene otplate kredita, banka ima pravo na objektivno opravdanu i ugovorenu naknadu troškova koji su direktno u vezi s prijevremenom otplatom kredita, pod uslovom da je prijevremena otplata izvršena u periodu tokom kojeg se primjenjivala fiksna nominalna kamatna stopa, a kod ugovora o kreditu čiji je predmet kupovina nepokretnosti ako je ugovorena fiksna ili promjenljiva nominalna kamatna stopa i ako je iznos prijevremene otplate kredita u periodu od godine dana veći od iznosa granične vrijednosti, koji utvrđuje CBCG.
    (3) Naknada iz stava 2 ovog člana može se ugovoriti do visine pretrpljene štete zbog prijevremene otplate, a najviše do 1% iznosa prijevremeno otplaćenog kredita, i to ako je period između prijevremene otplate i roka ispunjenja obaveze iz ugovora o kreditu duži od jedne godine. Ako je to period kraći od jedne godine naknada ne može biti veća od 0,5% iznosa prijevremeno otplaćenog kredita.
    (4) Banka ne može zahtijevati naknadu za prijevremenu otplatu:
    1) ako je otplata bila učinjena na osnovu zaključenog ugovora o osiguranju čija je namjena osiguranje otplate kredita,
    2) ako se otplata vrši tokom perioda za koji je ugovorena promjenljiva nominalna kamatna stopa, osim kod kredita čiji je predmet kupovina nepokretnosti i
    3) u slučaju dozvoljenog prekoračenja računa.
    (5) Naknada za prijevremenu otplatu kredita ni u jednom slučaju ne može biti veća od iznosa kamate koju bi korisnik platio za vrijeme od dana vraćanja kredita do dana kada je kredit po ugovoru trebao biti vraćen.
    (6) CBCG može propisati dodatne uslove prijevremene otplate kredita.

(7) Odredbe ovog člana primjenjuju se i na ugovor o lizingu.

Ono što je tebi bitno, nećeš vratiti buduću kamatu koja bi ti se obračunala da si nastavio da reodvno otplaćuješ krediti svakog mjeseca. Narodski popularno rečeno Banka će je otpisati.
    Ako je saldo tvog duga po glavnici manji od 10,000 vratićeš cijelu glavnicu i kamatu obračunatu od dospijeća perhtodnog anuiteta do dana zatvaranja (obračunava se dnevno kamata).
    Ako ti je dug veći od 10,000 onda ako ugovorom nije manje definisano vratićeš 1% na tu glavnicu.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Hvala na odgovorima.
    Naravno, mogu da izracunam koliko sam otplatio i koliko mi je preostalo, ali ne znam koliko se jos na ostatak isplacuje.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Pomoglo bi kad bi rekao koja banka... U societe uzimaju 1% za prijevremenu otplatu

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/Oprema
    [email protected]

Quote Originally Posted by acs View Post
    ovo sam htio da napisem, ali nisam bio 100% siguran, a to je da ti imas cak i penale za prijevremenu otplatu kredita. tako da tek o otpisu kamate i ne razmisljaj...
    Kamata se svakako mora otpisati za svaki mjesec za koji se kredit prije vrati.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Trebalo bi da je zakonom o potrošačkim kreditima regulisano koliko se plaća prilikom zatvaranja kredita. Mislim da ne smije preko 1%.

EDIT:

Član 23
    (1) Potrošač ima pravo da prijevremeno, u bilo kom trenutku, djelimično ili u potpunosti ispuni svoje obaveze iz ugovora o kreditu, u kom slučaju ima pravo i na smanjenje ukupnih troškova kredita za preostali iznos kamata i drugih troškova u vezi preostalog roka trajanja ugovora.

(2) U slučaju prijevremene otplate kredita kreditor ima pravo na pravednu i objektivnu naknadu opravdanih troškova neposredno povezanih sa prijevremenom otplatom kredita, pod uslovom da je prijevremena otplata izvršena tokom perioda za koji je ugovorena fiksna kamatna stopa

(3) Iznos naknade iz stava 2 ovog člana ne smije biti veći od 1% iznosa kredita koji se prijevremeno otplaćuje ako je period između dana prijevremene otplate i roka dospijeća iz ugovora o kreditu duži od 12 mjeseci.

(4) Ako period iz stava 3 ovog člana nije duži od 12 mjeseci, iznos naknade ne smije biti veći od 0,5% iznosa kredita koji se prijevremeno otplaćuje.

(5) Kreditor nema pravo na naknadu iz stava 2 ovog člana ako: 1) se otplata vrši prema ugovoru o osiguranju koji je sredstvo obezbjeđenja otplate kredita; 2) se radi o dozvoljenom prekoračenju, ili 3) je prijevremena otplata izvršena tokom perioda za koji nije ugovorena fiksna kamatna stopa.

(6) Kreditor ima pravo na naknadu iz stava 2 ovog člana ako je iznos prijevremene otplate u periodu od 12 mjeseci veći od 10.000,00 Eur-a.

(7) Iznos naknade iz st. 3 i 4 ovog člana ne smije biti veći od iznosa kamata koje bi potrošač platio tokom perioda između dana prijevremene otplate kredita i dana prestanka ugovora o kreditu.

EDIT 2: Čini mi se da ovo pod (5) znači da banka nema pravo na naknadau ako je kredit dat sa varijabilnom kamatnom stopom. Cijeli član se odnosi na kredite sa fiksnom kamatnom stopom. Makar ja to tako tumačim, nisam siguran jesam li u pravu.
    Last edited by ćepanica; 16-04-19 at 09:20.

Herkules pa svi smo mu to i rekli da će vratiti ostatak glavnice ( malo je vratio od nje ) i jedan dva posto zbog zatvaranja .

U koju banku mogu da odem da zalozim stan 40m2 vrijednost 50k realno 2-3k gore dolje..
    Za kredit od 15k
    Ili moram da budem zaposlen,da budem sebi takodje zirant ili jednog jakog da nadjem ?
    Nekad su trke davali kredit na hipoteku

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Za taj iznos traze stalno zaposlenje, zbog duzine otplate, i eventualno ziranta, zavisno od boniteta firme.
    Sad su za pucanstvo poostrili maksimalno...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Za taj iznos traze stalno zaposlenje, zbog duzine otplate, i eventualno ziranta, zavisno od boniteta firme.
    Sad su za pucanstvo poostrili maksimalno...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    E presmijesno.Kad ne mozes garantovat sa stanom od 50k za 15

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Kredit je bio 20k, na 5 godina, u junu ce biti isplacena 16-a rata. Tada se iskrcavam sa broda, ne mogu prije da ga otplatim.
    Hvala na odgovoru.
    Quote Originally Posted by hercules View Post

Zanemari sve što su ti rekli. Štiti te zakon o zaštiti potrošača - korisnika finansijskih usluga. Član 27 propisuje prijevremenu otplatu kredita:

Ono što je tebi bitno, nećeš vratiti buduću kamatu koja bi ti se obračunala da si nastavio da reodvno otplaćuješ krediti svakog mjeseca. Narodski popularno rečeno Banka će je otpisati.
    Ako je saldo tvog duga po glavnici manji od 10,000 vratićeš cijelu glavnicu i kamatu obračunatu od dospijeća perhtodnog anuiteta do dana zatvaranja (obračunava se dnevno kamata).
    Ako ti je dug veći od 10,000 onda ako ugovorom nije manje definisano vratićeš 1% na tu glavnicu.
    P r i m o r a c

Addiko banka je u pitanju.
    Mislio sam da sam to stavio na pocetku....

P r i m o r a c

Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Herkules pa svi smo mu to i rekli da će vratiti ostatak glavnice ( malo je vratio od nje ) i jedan dva posto zbog zatvaranja .
    Ok. Vidio sam da je bilo i drugacijih sugestija. Mada generalno o ovome narod bas malo zna. Da li zbog neznanja, nemanja volje da nauci ili nesto trece ko ce ga znat. Zato treba ovako i pitati i pojasniti.
    P.S. max moze 1% da mu se naplati.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Treba mi info.
    Imam aplikaciju hipotekarne, napisase mi kaznu za prekoracenje brzine, pa u predefinisane sablone stoji novcane kazne jel to to da olatim?

Mozes i tako

Quote Originally Posted by stefke View Post
    Mozes i tako
    To je taj racun 100%?

Htio bih poslije 16 mjeseci vratiti sav preostali iznos kredita (uzet je na 5 godina). Nisam realizovao sto sam planirao, a nema smisla da mi novac stoji na racunu.
    Vracam li samo preostali iznos bez kamate ili jos nesto uz to? To planiram uraditi u junu, pa cu tada pitati i za proceduru. Prvi put sam dizao kredit.
    Daj iznos i kamatnu stopu

Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Kredit je bio 20k, na 5 godina, nisam siguran za kamatnu stopu (nije kod mene ugovor, a da ne napisem pogresnu), rata je 398,33e

Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Daj iznos i kamatnu stopu

P r i m o r a c

Kamatna stopa 6.99.
    Uzeli su ti još malo za obradu kredita.

Evo ti plan otplate, vidi se da ti je ostalo još
    15.046,49e. Oduzmi kamatu iz prve kolone i eto ti okvirno koliko treba da vratiš..

-> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Obrada kredita je bila 0.
    Hvala!

P r i m o r a c

U kojoj banci su generalno najpovoljniji stambeni krediti? Negdje sam procitao u Lovcen banci, sad ulazim na njihov sajt, pise 1% troskovi obrade kredita... pa zar to jos uvijek postoji, cus troskovi obrade kredita 500e??

Svudje imas obradu kredita... U lovcen jeste najpovoljnije ako je firma u kojoj radis dobra

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/Oprema
    [email protected]

U Lovćen banku su za 50.000e uzeli 375e za obradu kredita.

Erste 0.5 posto

Quote Originally Posted by Mirakul View Post
    U Lovćen banku su za 50.000e uzeli 375e za obradu kredita.
    Da li je u pitanju stambeni ili neka druga vrsta kredita ?
    Who let the dogs out

Obrada kredita, alo!!! Koji su to troskovi, papir, toner i struja? I zasto naplacivati tako nesto kad na 50000 banci vraces 80000e. Tj, nije na 50000e nego 49500e
    Mislio sam da to vise ne rade.
    https://www.google.com/amp/s/www.vij...-kredita%3famp
    A evo kako je regulisano u Srbiji
    http://efektiva.rs/aktuelnosti-efekt...nje-stava-vks/

Page 96 of 99 FirstFirst ... 46869293949596979899 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)