Page 227 of 279 FirstFirst ... 127177217223224225226227228229230231237277 ... LastLast
Results 5,651 to 5,675 of 6954

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #5651
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Ne razumijem te bas najbolje, ako cu placati vise skratice se rok otplate, tipa za 6god cu to zavrsiti?!

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  2. #5652
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Do 10k godišnje možeš da vratiš glavnice bez nadoknade. Nisam siguran kakva je tačno procedura, najbolje u banci da ti objasne.

    Čini mi se da je to zakonski riješeno, i da je u svakoj banci isto.

    Sent using Tapatalk


    primjer

    Imas kredit 160 000€ sa kamatama to je 180 000€

    I ti mjesecno placas 2500€ (2000€ glavnice 500 kamate)
    Za godinu dana platis 30 000€
    Možeš da platiš 10 000€ samo glavnice preko toga?
    Tj za godinu dana da maknes 34 000€ glavnice umjesto 24?

    Onda ide novi obračun ili?

  3. #5653
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ne razumijem te bas najbolje, ako cu placati vise skratice se rok otplate, tipa za 6god cu to zavrsiti?!

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Pa napisali smo gore.
    Uplacuj vise na kredit. Kad skupi s1000 eura viska npr podneses zahtjev za prijevremenu otplatu duga.
    Tvoj dug se sa tadasnjih 8.700 smanji na 7.700 i anuitet sa 220 na 200 npr.

    Par puta tako odradis i doci ces do glavnice 0. Dzabe ce ugovor trajati jos 5 godina ako je glavnica 0. Nema na cem da se obracunava kamata i time je dug otplacen ranije bez potpisivanja aneksa.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  5. #5654
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa napisali smo gore.
    Uplacuj vise na kredit. Kad skupi s1000 eura viska npr podneses zahtjev za prijevremenu otplatu duga.
    Tvoj dug se sa tadasnjih 8.700 smanji na 7.700 i anuitet sa 220 na 200 npr.

    Par puta tako odradis i doci ces do glavnice 0. Dzabe ce ugovor trajati jos 5 godina ako je glavnica 0. Nema na cem da se obracunava kamata i time je dug otplacen ranije bez potpisivanja aneksa.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    I ovo moze? Ali mora novi plan otplate ako se anuitet smanjuje?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  6. #5655
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    I ovo moze? Ali mora novi plan otplate ako se anuitet smanjuje?

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Naravno da moze. Banka ce ti dati novi plan otplate.
    Smanjuje je anuitet ali ne i rocnost. Nju ne diras pa nema aneksa. A do 10k smanjenja glavnice banka ne smije da naplati naknadu.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  8. #5656
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,289
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    10.000e godišnje ili jednokratno?

    Recimo. Može li kvartalno 10.000e?

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #5657
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,492
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Godišnje.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  10. #5658
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Zakon o potrošačkim kreditima član 23:

    Prijevremena otplata​​

    Član 23​​

    (1) Potrošač ima pravo da prijevremeno, u bilo kom trenutku, djelimično ili u potpunosti​​ ispuni svoje obaveze iz ugovora o kreditu, u kom slučaju ima pravo i na smanjenje ukupnih troškova kredita za preostali iznos kamata i drugih troškova u vezi preostalog roka trajanja ugovora.​​
    (2) U slučaju prijevremene otplate kredita kreditor ima pravo na pravednu i objektivnu naknadu opravdanih troškova neposredno povezanih sa prijevremenom otplatom kredita, pod uslovom da je prijevremena otplata izvršena tokom perioda za koji je ugovorena fiksna kamatna stopa​​
    (3) Iznos naknade iz stava 2 ovog člana ne​​ smije biti veći od 1% iznosa kredita koji se prijevremeno otplaćuje ako je period između dana prijevremene otplate i roka dospijeća iz ugovora o kreditu duži od 12 mjeseci.​​
    (4) Ako period iz stava 3 ovog člana nije duži od 12 mjeseci, iznos naknade ne smije biti veći od 0,5% iznosa kredita koji se prijevremeno otplaćuje.​​
    (5) Kreditor nema pravo na naknadu iz stava 2 ovog člana ako:​​
    1) se otplata vrši prema ugovoru o osiguranju koji je sredstvo obezbjeđenja otplate kredita;​​
    2) se radi o dozvoljenom prekoračenju, ili​​
    3) je prijevremena otplata izvršena tokom perioda za koji nije ugovorena fiksna kamatna stopa.​​
    (6) Kreditor ima pravo na naknadu iz stava 2 ovog člana ako je iznos prijevremene otplate u periodu od 12 mjeseci veći od 10.000,00 Eur-a.​​
    (7) Iznos naknade iz st. 3 i 4 ovog člana ne smije biti veći od iznosa kamata koje bi potrošač platio tokom perioda između dana prijevremene otplate kredita i dana prestanka ugovora o kreditu.​​
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #5659
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Jedno pojašnjenje vezano za odluku Centrlane Banke koje stupa na snagu 1og aprila a tiče se dužnika koji kasne sa otplatom duga.
    Naime od prvog aprila sve banke su u obavezi da vrše klasifikaciju kredita u skladu sa novim brojačem dana kašnjenja.
    U praksi taj brojač se zove "Bazel 2 brojač" (po regulativi koja uređuje bankarstvo) ili "IRB brojač" (internal rating based).

    Što to znači? Zašto se uvodi? Zašto se razlikuje od klasičnog ekonomskog brojača dana kašnjenja? Koji brojač se gleda kad se obračunava zatezna kamata?

    Ekonomski brojač dana kašnjenja funkcioniše po FIFO metodu - First In First out. Odnosno uplatom dospjelih obaveza prvo se rasknjižavaju najstarija dospijeća. Zakonom o obligacionim odnosima, član 320, je definisano da se prvo naplaćuju naknade, zatezna kamata, redovna kamata pa glavnica.

    Evo primjer kašnjenja u otplati kredita, dospjela su 3 anuiteta

    Iznos 100 eura od 31.12.2022
    Iznos 100 eura od 31.01.2023
    Iznos 100 eura od 28.02.2023

    Ukupan preostali dug klijenta je 9,000 eura.
    Zbog lakšeg pojašnjenja zanemarićemo zateznu kamatu.

    Vi ste na današnji dan u kašnjenju 81 dan iznos 300 eura. Ako danas uplatite 100 eura banka će da "zatvori" potraživanje od 31.12.2022. godine i vama će se kašnjenje evidentirati od 31.01.2023 i kašnjenje će da bude 50 dana.
    Dakle uplatom od 100 eura vi ste oborili dane kašnjenja za 31.

    Kod bazel brojača dana uplatom od 100 eura se ne bi smanjili dani kašnjenja. Zašto? Zato što Bazel brojač dana kašnjenja funkcioniše po dručaijem principu.
    Sve banke su bile u obavezi da definišu interne procedure kako će da se računa ovaj brojač dana, i ono što je manje više isto kod svih je sljedeće:

    Vaš broj dana kašnjenja će u kontinuitetu da raste dokle god su ispunjena dva uslova: dospjele obaveze po svim proizvodima koje imate kod banke su veće od XY eura i to je ujedno više od X% vašeg ukupnog duga prema Banci.
    Ovo se u praksi zove prag materijalne značajnosti.
    Bazel brojač dana kašnjenja može samo da se smanji na 0.



    Za pokazni primjer neka bude da je neka banka definisala da je prag materijalne značajnosti dospjeli dug u iznosu od 20 eura i da to predstavlja više od 1% ukupnog preostalog duga klijenta.

    Ako se vratimo na primjer sa početka, i primijenimo ovaj prag materijalne značajnosti evidentno je da uplatom od 100 eur nećemo smanjiti bazel dane kašnjenja jer preostali dospjeli iznos je 300-100= 200 eura a to predstavlja 2.2% ukupnog duga klijenta prema banci i više je od 20 eura dospjelih obaveza.
    Dakle oba uslova je klijent prekršio: dospjeli dug je veći od 20eura i a to je više 1% ukupnog duga

    Još jednom uplatom od 100 eura presotali dospjeli dug iznosi 300-100-100= 100 eura i predstavlja 1.1% ukupnog duga prema banci. Ni ta uplata neće smanjiti bazel brojač dana kašnjenja.

    Ako nakon dvije uplate po 100 eura uplaite još 20 eura odnosno 300-100-100-20 = 80 EUR. To je veće od uslova koji je definisan na 20 eura ali je manje od 1% ukupnog preostalog duga, i kako nisu oba uslova ispunjena vaš bazel brojač dana kašnjenja se resetuje i vrijednost mu je 0.

    Bazel brojač je većina sistemski značajnih banaka u Crnoj Gori i onih u vlasništvu stranih Banaka koje dolaze iz EU uvela unazad nekoliko godina. Primjena je odlagana na zahtjev nekoliko banaka i zbog COVID-19 pandemije. On predstavlja osnov po kojem Banke vrednuju kredite koje su plasirale stanovništvu. Što su dani kašnjenja veći, to je vrijednost tih kredita manja odnosno banke moraju da izdvajaju rezervacije i knjiže ispravke vrijednosti tih kredita.
    Nakon krize 2008 godine, Bazel 2 standard je uveo ovaj brojač kako bi se izvrio pritisak na banke i njihov kapital da bude adekvatan da podnesu teret neke buduće krize
    Ovaj brojač gdje god se primijenio je doveo do povećanja nivoa loših kredita.
    On se koristi za revizorske i regulatorne izvještaje, i ne tangira krajnjeg korisnika kredita u dijelu zatezne kamate.

    Zatezna kamata će nastaviti da se obračunava u skladu sa ekonomskim danima kašnjenja. Danas je Centralna Banka Crne Gore izdala i zvanično sopštenje tim povodom.

    Kako je u Crnoj Gori nacionalni sport za većinu stanovništva preskakanje plaćanja računa i anuiteta za kredite, može se očekivati da će banke morati da povedu više računa o klijentima i njihovim navikama plaćanja.
    Last edited by hercules; 22-03-23 at 23:35.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. The Following 4 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  14. #5660
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Mene interesuje sledece ... ako ja sad odem u banku i dignem kredit po sadasnjim uslovim tipa po kamatnoj stopi 6% , prodje 5 godina i prodje kriza u svijetu i redovne kamate panu na tipa 3.5% ... Jel mogu ja da pisem zahtjev i reprogramiram kredit po tim trenutnim kamatama (u tom slucaju nizim kamatama) ?

    Da bi bilo jasnije pitanje... pitam jer ako dignem kredit po sadasnjim uslovima koji su ocajni da znam mogu li se nadat da za odredjeni period mogu izboksovati bolju otplatu kredita. Po ovim kamatama trenutnim na duzi vremenski period bukvalno se otplacuje duplo koliko se podigne novca
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #5661
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Mislim da bi u tom slucaju mogao da podignes kredit kod 'neke druge' banke i sa tim (novim) kreditom zatvoris stari (postojeci).

  16. The Following User Says Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


  17. #5662
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Mene interesuje sledece ... ako ja sad odem u banku i dignem kredit po sadasnjim uslovim tipa po kamatnoj stopi 6% , prodje 5 godina i prodje kriza u svijetu i redovne kamate panu na tipa 3.5% ... Jel mogu ja da pisem zahtjev i reprogramiram kredit po tim trenutnim kamatama (u tom slucaju nizim kamatama) ?

    Da bi bilo jasnije pitanje... pitam jer ako dignem kredit po sadasnjim uslovima koji su ocajni da znam mogu li se nadat da za odredjeni period mogu izboksovati bolju otplatu kredita. Po ovim kamatama trenutnim na duzi vremenski period bukvalno se otplacuje duplo koliko se podigne novca
    Jedino u neku drugu banku da da ga uzmes pa da ga zatvoris samo je pitanje koliko ces ustedjet. Zavisi od troskova kredita i kamata koje otplacujes. Mislim da se to jedino isplati ako je dugorocnost veca.

  18. #5663
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,887
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Mene interesuje sledece ... ako ja sad odem u banku i dignem kredit po sadasnjim uslovim tipa po kamatnoj stopi 6% , prodje 5 godina i prodje kriza u svijetu i redovne kamate panu na tipa 3.5% ... Jel mogu ja da pisem zahtjev i reprogramiram kredit po tim trenutnim kamatama (u tom slucaju nizim kamatama) ?

    Da bi bilo jasnije pitanje... pitam jer ako dignem kredit po sadasnjim uslovima koji su ocajni da znam mogu li se nadat da za odredjeni period mogu izboksovati bolju otplatu kredita. Po ovim kamatama trenutnim na duzi vremenski period bukvalno se otplacuje duplo koliko se podigne novca
    Mozes da trazis da ti smanje kamatu... Radilo se to... S tim sto po trenutnim desavanjima u zemlji i svjetu kamata ce nažalost teško biti povoljnija nego ova sad narednih par godina... Povoljnija u smislu da ce biti drasticna razlika ka dolje

    Sent from my Mate 40 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  19. #5664
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,969
    Thanks Thanks Given 
    530
    Thanks Thanks Received 
    770
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    da da to i ja mislim , nego razmisljam da nebi cekao da bih digao kredit , razmisljam unaprijed da pregrmim tipa tih 3-4-5 godina pa da se ide na to da se izvuce manja kamata
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  20. #5665
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,344
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Trazi da ti stave prijevetemenu otplatu 0% , da bi mogao refinansiranje kod druge banke…


    Inače nlb (iako su prevaranti) nudi valjda fiksnu kamatu na 5 godina, a onda npr 34% + euribor

  21. #5666
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zakon o potrošačkim kreditima član 23:
    Mene zanima ovih 1 posto naknade kod prijevremene otplate, da li se obracunava u odnosu na ukupan iznos kredita ili na preostali dug?
    Podiglo se 20 hiljada, ostalo je nekih 7 koje sam mislio da zatvorim, na preostali dug plaćam koliko?
    Upisana mi je hipoteka na jednom stanu kao obezbedjenje tog kredita, za koliko se brise-koliko traje procedura?

  22. #5667
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,492
    Thanked in
    1,746 Posts

    Default

    Možeš do 10k godišnje da vratiš bez nadoknade.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  23. #5668
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Mene interesuje sledece ... ako ja sad odem u banku i dignem kredit po sadasnjim uslovim tipa po kamatnoj stopi 6% , prodje 5 godina i prodje kriza u svijetu i redovne kamate panu na tipa 3.5% ... Jel mogu ja da pisem zahtjev i reprogramiram kredit po tim trenutnim kamatama (u tom slucaju nizim kamatama) ?

    Da bi bilo jasnije pitanje... pitam jer ako dignem kredit po sadasnjim uslovima koji su ocajni da znam mogu li se nadat da za odredjeni period mogu izboksovati bolju otplatu kredita. Po ovim kamatama trenutnim na duzi vremenski period bukvalno se otplacuje duplo koliko se podigne novca
    Možeš da tražiš da ti smanje kamatu na kredit. Jednostavno situacija na tržištu se promijenila, i dođeš kod njih sa ponudom druge banke evo oni nude da mi refinansiraju po toj i toj ks jeste li vi voljni da snizite kamatu.
    To se radilo u periodu 2016 do 2021 kad je euribor većinom bio negativan.

    Quote Originally Posted by 357 View Post
    Mene zanima ovih 1 posto naknade kod prijevremene otplate, da li se obracunava u odnosu na ukupan iznos kredita ili na preostali dug?
    Podiglo se 20 hiljada, ostalo je nekih 7 koje sam mislio da zatvorim, na preostali dug plaćam koliko?
    Upisana mi je hipoteka na jednom stanu kao obezbedjenje tog kredita, za koliko se brise-koliko traje procedura?
    Kao što piše, plaća se na preostali dug ako je otplata veća od 10k. Mada većina banaka ne naplaćuje tu naknadu jer se čeka konačna presuda u slučaju grua građana protiv CKB-a. Vjerovatno će regulator to zabraniti da se naplaćuje, ili dat neku definiciju da se ne može ni obračunat.

    Kad otplatipš dug, 8 dana od podnošenja zahtjeva Banka je dužna da ti izda brisovnu izjavu sa kojom ideš u katastar i skidaš hipoteku.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #5669
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    214
    Thanked in
    65 Posts

    Default

    Ali se brisovnica obicno posalje preporucenom postom, pa se neuruceno pismo vrati banci... bolje poci direktno u banku i uzeti brisovnicu, pa katastar treba da posalje rjesenje banci i klijentu, pa se ceka odgovor da nema zalbi, sto opet preporucujem da klijent odradi na svoju inicijativu...
    kad se dobije povratna informacija od obje stranke da nema zalbi, onda se formalno brise hipoteka
    COMMUNITAS CIVITATIS CATHARI
    navigare necesse est, vivere non est necesse



  25. #5670
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,620
    Thanks Thanks Given 
    10,574
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Može li biti da CKB naplaćuje štampanje listinga ž.r. 0.8€(upit na stanje)?
    A zašto listing,pitate se?Pa kad starom dižem penziju na bankomat često ne izađe ona potvrda sa bankomata na kojoj je i stanje na računu.U poslovnici u B.Jedinstva mislim da nikad nikome nije odštampao bankomat.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  26. #5671
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Može li biti da CKB naplaćuje štampanje listinga ž.r. 0.8€(upit na stanje)?
    A zašto listing,pitate se?Pa kad starom dižem penziju na bankomat često ne izađe ona potvrda sa bankomata na kojoj je i stanje na računu.U poslovnici u B.Jedinstva mislim da nikad nikome nije odštampao bankomat.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Provjeru upita stanja na bankomatu ja mislim da naplacuju sve banke. CKB naplacuje 40 centi koliko vidim po njihovom tarifniku. Evo cijeli tarifnik ovdje.
    Mjesecni izvjestaj o prometu po racunu su zakonski obavezni da ti daju besplatno, pa im trazi i vidi na cem je tacno poslo 80 centi mada rekao bih 2 upita stanja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  28. #5672
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    298
    Thanks Thanks Received 
    704
    Thanked in
    320 Posts

    Default

    Koliko treba vremena da se otkazana rezervacija oslobodi na računu? Ckb je u pitanju.

    https://instagram.com/highlander_brushes/

  29. #5673
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Zavisi, je li otkazana u inostranstvu? Nekad se ne "umecuje" dobro taj reversal preautorizacije, pa hold ostane da stoji 30 dana dok se automatski ne makne...
    Ako ti se u roku od 2-3 radna dana ne oslobodi, kontaktiraj banku sa detaljima da ti oslobode taj hold...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  30. #5674
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Koliko treba vremena da se otkazana rezervacija oslobodi na računu? Ckb je u pitanju.

    https://instagram.com/highlander_brushes/
    Meni u Lovcen stoji 30 dana, i onda im pisem da ga uklone, inace bi stojalo ko zna do kad...

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #5675
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Što mislite do kad će rasti ovaj Euribor?

Page 227 of 279 FirstFirst ... 127177217223224225226227228229230231237277 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •