Page 138 of 287 FirstFirst ... 3888128134135136137138139140141142148188238 ... LastLast
Results 3,426 to 3,450 of 7164

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #3426
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ladno naplaćuju 12 centi za unutarbankarske transakcije, plus malo skuplje održavanje paketa, plus skuplje međubankarske transakcije. Sve im je nepovoljnije nego u pg banci. Na moju žalost, kada sam uzimao stambeni kredit uslov je bio da platu primam preko banke u kojoj uzimam kredit. Pozdraviću ih čim se oslobodim kredita. Nažalost, ima još dosta do tada.

  2. #3427
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    I HB za pravna lica preko ebankinga 0.13€ prema HB a prema drugim bankama 0.30 il 0.40€

  3. #3428
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ovo u CKB 12 centi je za fizička lica ili pravna?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  4. #3429
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Inace sam CKB pozdravio kao pravno lice (koristio samo njihov POS, kod njih uplacivao pazare) i kažu mi da traku za pos terminal kupim u knjižari da to nije njihova dužnost...Nego imaju monopol pa ih briga vjerovatno...


    HB me razočarala kad sam tražio veći kredit oko 200 hiljada bili su spremni da ponude samo 80k iako sam naglasio da mi 1€ ispod 200k ne znači i kamata 7-8% (7 godina rok otplate)

    Dok me npr momak iz NLB banke oduševio šta mi je sve ponudio kao firmi, neku karticu za plaćanje ka inostranstvu bez prozivije (ako sam ga dobro shvatio) garancije za ino plaćanje, kamatu oko 5% na kredit 200k blabla al na kraju mi nije trebao kredit pa se ne prebacih kod njih...

    Erste je sličnu ponudu dala za kredit, a da kažem "matična" banka (hb) trt...

    Dok npr drugu (pravno lice) NLB nije odobrila 20k kredita a kod njih je 10+ godina i pozdravio ih je, a ckb jeste lagano
    Last edited by stefke; 11-11-20 at 13:51.

  5. #3430
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,236
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Hercules, koristimo vise banaka i ima puno pravo za CKB da kazem da su derikoze i zmog ugla. Nema sto dijeliti sa klijentima i slicno, vrlo dobro znam po sebi. Jednostavno, najvece troskove imam u CKB.

  6. #3431
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ovo u CKB 12 centi je za fizička lica ili pravna?
    Fizička.

    https://www.ckb.me/upload/gradjani/P...a_31072020.pdf

  7. #3432
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    4.99% stambeni kredit, ostalo se odnosilo da ako vec postoji tu kredit, plata ide preko iste banke. Sve ostale moguce transakcije je logicno da se obavljaju preko iste banke ustedjevina takodje. Zelim kad vec placam odrzavanje racuna ebanking i ostale zezancije da to radi i da imam neku tehnicku podrsku... A to nazalost osim hipotekarne banke(koja nema stambene kredite) ne znam koja banka ima kao sto je imala podgoricka...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Evo u NLB npr ima ta kamata ovako na brzinu. Ne znam o kakvoj tehničkojh podšci je riječ, ali najmanje 5 banaka ima mobilnu aplikaciju nke i viber chat botove tako da je ponuda raznovrsna.

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Hercules, koristimo vise banaka i ima puno pravo za CKB da kazem da su derikoze i zmog ugla. Nema sto dijeliti sa klijentima i slicno, vrlo dobro znam po sebi. Jednostavno, najvece troskove imam u CKB.
    Probaj neđe sa Prvom bankom

    @Dejan fizička fizička.



    Meni je čudno je kako svi gotivite Podgoričku Banku. To je jedna od rijetkih koja je naplaćivala 0,5% od priliva na platu npr. Dakle na neto platu 500€ oni uzmu 2.5€ na priliv i to je većini bilo OK. Ista tarifa je bila i kad vam bilo ko drugi uplati nešto, ne mora biti plata. Nego vjerovatno kvalitet usluge to opravdava
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. #3433
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Samo da dodje N26, revoult, monese...

  9. #3434
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Npr bankomat CKB banke ne dozvoljava da se sa njega podigne više od 800 eura u jednoj transakciji. Da ne kažem mrtvi bankomat
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  10. #3435
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ja u Podgoricku nisam imao 0,5% na platu, mada to je firma ispregovarala sa njima da ne naplacuju jer nam nije maticna banka. Ne vjerujem da tako nesto nema i u ckb


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #3436
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,329
    Thanks Thanks Given 
    730
    Thanks Thanks Received 
    1,193
    Thanked in
    666 Posts

    Default

    CKB banka se ne može odbraniti sa njihovim bezobrazno visokim troškovima i sakrivenim troškovima. I dalje tvrdim da su najgora opcija za fizicko lice.

    Ovo pricam za nekoga ko ne treba da uzme kredit, za kredite ne znam kakvi su ali vjerujem u skladu sa ostalim uslugama.

  12. #3437
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Meni je čudno je kako svi gotivite Podgoričku Banku. To je jedna od rijetkih koja je naplaćivala 0,5% od priliva na platu npr. Dakle na neto platu 500€ oni uzmu 2.5€ na priliv i to je većini bilo OK. Ista tarifa je bila i kad vam bilo ko drugi uplati nešto, ne mora biti plata. Nego vjerovatno kvalitet usluge to opravdava
    Meni nikad nije odbijeno ništa za priliv plate. Daleko od toga da ih nešto pretjerano hvalim, nisam ni obraćao pažnju na druge banke nego sad zbog spajanja viđeh ovaj cjenovnik ckb-a. I kod PG banke sam paket plaćao 2.8 pa 3.3 pa 3.8€. Sva ta poskupljenja u dvije godine i maksimalno me nerviralo što se promjene samo na sajt banke postave i to je to. Ko još gleda rekreativno sajt neke banke? A sad gledam ckb da je i skuplje od toga. Plus interne transakcije naplaćuju plus skuplje eksterne transakcije. Plus ne znam kakava je politika za bankomate, ima li provizije za podizanje gotovine i slično.

    Usput, ne znam ni kakava je apoenska struktura na bankomatima. PG banka je imala mogućnost podizanja apoene od 5, 10, 20 i 50€ i njihovu kombinaciju. Većina banaka nema toliku granularnost u isplati. Neke banke imaju minimalni inkrement 20€.
    Last edited by ćepanica; 11-11-20 at 17:14.

  13. #3438
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,117
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    127
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Nadjoh ovo ako koga interesuje o migraciji paketa na ckb

    https://www.ckb.me/upload/documents/...paketa_MNE.pdf


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #3439
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Npr bankomat CKB banke ne dozvoljava da se sa njega podigne više od 800 eura u jednoj transakciji. Da ne kažem mrtvi bankomat
    To može da se poveća na veće limite, radi tvoje bezbjednosti ako ti neko skimuje karticu pa je definisano max dnevno da ti ne bi dok ti skapiraš pokupio svo bogatstvo.

    Quote Originally Posted by dusman View Post
    Ja u Podgoricku nisam imao 0,5% na platu, mada to je firma ispregovarala sa njima da ne naplacuju jer nam nije maticna banka. Ne vjerujem da tako nesto nema i u ckb
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Meni nikad nije odbijeno ništa za priliv plate. Daleko od toga da ih nešto pretjerano hvalim, nisam ni obraćao pažnju na druge banke nego sad zbog spajanja viđeh ovaj cjenovnik ckb-a. I kod PG banke sam paket plaćao 2.8 pa 3.3 pa 3.8€. Sva ta poskupljenja u dvije godine i maksimalno me nerviralo što se promjene samo na sajt banke postave i to je to. Ko još gleda rekreativno sajt neke banke? A sad gledam ckb da je i skuplje od toga. Plus interne transakcije naplaćuju plus skuplje eksterne transakcije. Plus ne znam kakava je politika za bankomate, ima li provizije za podizanje gotovine i slično.

    Usput, ne znam ni kakava je apoenska struktura na bankomatima. PG banka je imala mogućnost podizanja apoene od 5, 10, 20 i 50€ i njihovu kombinaciju. Većina banaka nema toliku granularnost u isplati. Neke banke imaju minimalni inkrement 20€.
    Jer vam je poslodavac tako dogovorio sa Bankom.
    15 Osim u slučajevima izvršavanja ugovorne obaveze od strane poslodavca/ Except in case when paid by employer
    16 Osim u slučajevima drugačije ugovorene naknade sa pravnim licima/ Except in cases when differently agreed with legal enti
    Ali većina plaća ovu naknadu a da vjerovatno nije ni svjesna.

    Za CKB kartice podizanje sa njihovog bankomata za sve kartice im je besplatno. Upit stanja 40 centi.
    Evo tarife za kartice https://www.ckb.me/upload/gradjani/K...a_17062020.pdf
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #3440
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Ne znam dal se naplacuje kod drugih banaka sms poruke po 0.07 centi.
    Taj sms sam iskljucio kada sam uzeo kredit u pg banci prije 5 godina i nesto se ne sjecam tada dal naplacivali sms?
    Do decembra 2024 cu izdrzat sa ckb dok kada nam je kredit,pa posle cemo vidjeti ko daje bolje uslove.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  16. #3441
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Sad gledam ovaj link za migraciju paketa. Piše da pg banka ima pakete Superior i Superior 2015. Potpuno su isti, samo što jedan košta 3.3 a drugi 3.9. Očigledno je da sam nekad bio na ovom paketu od 3.3 a da su me sami prebacili na ovaj od 3.9. Iako nema nikakve razlike između njih, osim u cijeni.

  17. #3442
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    To može da se poveća na veće limite, radi tvoje bezbjednosti ako ti neko skimuje karticu pa je definisano max dnevno da ti ne bi dok ti skapiraš pokupio svo bogatstvo.
    Znam na šta misliš, ali ne radi se o tom limitu. Pošao sam do Erste bankomata potom i uredno podigao 2000, kad sam vidio da mi ovaj od CKB kaže da je max. 800.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  18. #3443
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Ne znam dal se naplacuje kod drugih banaka sms poruke po 0.07 centi.
    Taj sms sam iskljucio kada sam uzeo kredit u pg banci prije 5 godina i nesto se ne sjecam tada dal naplacivali sms?
    Do decembra 2024 cu izdrzat sa ckb dok kada nam je kredit,pa posle cemo vidjeti ko daje bolje uslove.

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Ako me sjećanje dobro služi, za sve odlive karticom besplatna SMS poruka bi trebala da bude omogućena klijentu. Provjeri sa Bankom, nisam siguran 100%.

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Znam na šta misliš, ali ne radi se o tom limitu. Pošao sam do Erste bankomata potom i uredno podigao 2000, kad sam vidio da mi ovaj od CKB kaže da je max. 800.
    Možda je bankomat bio pri kraju sa parama? Nagađam samo
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #3444
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Možda je bankomat bio pri kraju sa parama? Nagađam samo
    Ne vjerujem. Jednom mi se desilo da naletim na bankomat koji nije imao da mi isplati koliko sam mu tražio, i samo mi je odbio transakciju sa porukom da nema dovoljno novca i otišao u sleep, nije više ni prihvatao kartice posle toga. Erste bankomat je bio u pitanju, bila je nedjelja pa kontam da ih ne dopunjavaju nedjeljom. Ovaj od CKB-a je odbio transakciju jednog radnog jutra sa obrazloženjem da je maksimalna transakcija 800€.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  20. #3445
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Evo sad gledam na ove tarife što okačih, piše da je ATM limit 1000€ tako da vjerujem da je tada bio 800€ i da je zato odbio.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  21. #3446
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ima li razlike u limitu na ATM za CKB kartice i kartice druge banke? Inače ima li banka kakve koristi od toga što neko podiže novac sa njenog bankomata pomoću kartice druge banke? Ona provizija, kontam da ide njoj?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  22. #3447
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Ima ima proviziju kako nema
    Svaka banka podešava svoje limite za svoje ali i za eksterne kartice. Mada ima nekih kartica bolje reći vlasnika kartica koje moraš da puštiš da uzme što oće ono VIP varijante ali baš VIP VIP.

    Čuvena priča iz 2008-9 kad je Prva imala problem sa likvidnošću. Stizale plate na računu ali nisu mogli da ih isplate, ljudi su išli na bankomate drugih banaka i podizali plate i plaćali naknade kukavci.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #3448
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,957
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    NLB godinama mlati pare na provjeravanju stanja na računu, na bankomatu. 0.5e to naplaćuju od kad postoje bukvalno, ja vam garantujem da trećina možda zna ovu informaciju, ako i toliko. U firmu kad sam rekao ovo mislili su da se sprdam, naćerali su me referenta u banku da zovem...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    War. War never changes.

  24. #3449
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    NLB godinama mlati pare na provjeravanju stanja na računu, na bankomatu. 0.5e to naplaćuju od kad postoje bukvalno, ja vam garantujem da trećina možda zna ovu informaciju, ako i toliko. U firmu kad sam rekao ovo mislili su da se sprdam, naćerali su me referenta u banku da zovem...

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Ja sam mislio da to radi svaka banka
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  25. #3450
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,957
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Ne rade jedini ali mislim da dosta banki ne naplaćuje tu glupost.

    Posebno je ciganski što za tih 50 centi ne stiže poruka o odlivu.


    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    Last edited by BiTrAtE; 11-11-20 at 18:45.
    War. War never changes.

Page 138 of 287 FirstFirst ... 3888128134135136137138139140141142148188238 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •