Page 164 of 285 FirstFirst ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... LastLast
Results 4,076 to 4,100 of 7104

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #4076
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Znači sve druge banke rade mimo propisa, osim CKB? Pošto radim garancije i u NLB, Prvu, Hipotekarnu, SOGE ranije, Kombank, Erste, Lovćen, Addico, UCB, i ni izbliza nisu ovakvi uslovi kao u CKB. Pa u Kombank sam radio dokumentaciju za klijenta za odobrenje kreditnog limita od 200.000 €, otprilike nesto slicno onome sto sam postavio je bila prica tamo. A da mi kazete da se ista procjena mora raditi za kreditni limit od 200 hiljada i pokrice po depozitu je suludo, i ako je regulator to propisao oni su potpuno ludi.

  2. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  3. #4077
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    i ozbiljna banka pozdravila tebe, jer neozbiljno pristupaš poslu, jer da pristupaš ozbiljno imao bi sve ove odgovore u roku od 5 minuta da popuniš. što dalje znači da si i prije dublje analize rizičan.
    Možda ste vi u milionima ali posao koji zahtjeva 1000e garancije znači da firma ima promet od 50.000.

    Te firme nemaju softver za analizu podataka, misiju, viziju, SWOT analizu i ostale stvari.

    Ali milioni, kamioni, avioni...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #4078
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    @hercules
    @EgZeKuToR

    Po svemu što ste naveli može se zaključiti da banka sama može da odradi kreditnu analizu a ne da maltretira da joj klijent dostavi papire i brojeve koja ona već ima.
    Ne može sama Bugi nikako.
    Đe ću da nađem bruto bilans firme online? Kartice kupaca i dobavljača? Kako ću da odredim strukturu zaliha? Može bit da je vrijednost zaliha poveća, ali da su to neke stavke koje ne prolaze redovno. Npr autodiler ima vrijednost zaliha od 1,000,000 eura.
    Nije isto je li to 40 golfova po 25,000 koji će vjerovatno bit prodati ili je jedan Rols Rojs i jedan Majbah koji vjerovatno neće proći pa je firma prividno likvidna a u realnosti nije jer ne može zalihe pretvoriti u gotovinu.
    Može li bit da mu je jedan kupac dužan već nekoliko godina isti iznos. Ili da je firma zavisna od malog broja kupaca i dobavljača a da su dani obrta kupaca i dobavljača perfektni za tu industriju.

    Ako ti ovo vidiš iz kratkih bilansa koje za prethodnu godinu možeš skinuti sa sajta poreske uprave onda ti svaka čast

    Pričamo o ozbiljnoj analizi, naravno da ovakva analiza nije potrebna za tendersku garanciju, ali ću ti reć da je iz ugla regulatora poželjna za svaki odnos sa klijentom.
    Ja iskreno ne vidim poentu pravljenja analize za garanciju/kredit koji je osiguran keš depozitom. Osim bespotrebnog maltretiranja klijenta i zaposlenih banke.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  6. #4079
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Možda ste vi u milionima ali posao koji zahtjeva 1000e garancije znači da firma ima promet od 50.000.

    Te firme nemaju softver za analizu podataka, misiju, viziju, SWOT analizu i ostale stvari.

    Ali milioni, kamioni, avioni...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Pa nije baš tako, garancija od 1000 € se daje za ponudu od 50.000, firma ima oko 3 miliona prihoda godišnje. Nije poenta da li mogu sve to da pripreme, naravno da možemo i to lagano, ali nećemo da radimo nešto što je nepotrebno.

    I je li CKB izdala garanciju mimo propisa, obzirom da su je odmah izdali nakon sto smo im na mail odgovorili da necemo ono da pripremamo i da nam treba garancija odmah, a ako oni nece preci cemo u drugu banku? Da ih prijavimo?

  7. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  8. #4080
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Lupio sam brojeve.
    Poenta je upravo ovo što si istakao a što ja tvrdim.
    Ostale banke imaju automatski sistem i zdrave klijente tretiraju kako treba, ne maltretiraju ih da im dostave podatke koje oni već imaju.

    Za garancije pozdravio bih bilo koju banku ako mi je promet veći od 300x od tražene garancije.
    Nego imamo izbor i dobro je dok je tako, biće problem kada ga ne bude bilo.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Last edited by Bugi; 26-02-21 at 12:54.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  9. #4081
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne može sama Bugi nikako.
    Đe ću da nađem bruto bilans firme online? Kartice kupaca i dobavljača? Kako ću da odredim strukturu zaliha? Može bit da je vrijednost zaliha poveća, ali da su to neke stavke koje ne prolaze redovno. Npr autodiler ima vrijednost zaliha od 1,000,000 eura.
    Nije isto je li to 40 golfova po 25,000 koji će vjerovatno bit prodati ili je jedan Rols Rojs i jedan Majbah koji vjerovatno neće proći pa je firma prividno likvidna a u realnosti nije jer ne može zalihe pretvoriti u gotovinu.
    Može li bit da mu je jedan kupac dužan već nekoliko godina isti iznos. Ili da je firma zavisna od malog broja kupaca i dobavljača a da su dani obrta kupaca i dobavljača perfektni za tu industriju.

    Ako ti ovo vidiš iz kratkih bilansa koje za prethodnu godinu možeš skinuti sa sajta poreske uprave onda ti svaka čast

    Pričamo o ozbiljnoj analizi, naravno da ovakva analiza nije potrebna za tendersku garanciju, ali ću ti reć da je iz ugla regulatora poželjna za svaki odnos sa klijentom.
    Ja iskreno ne vidim poentu pravljenja analize za garanciju/kredit koji je osiguran keš depozitom. Osim bespotrebnog maltretiranja klijenta i zaposlenih banke.
    Ja kad sam rekao "bilansi" u prvom postu nisam ni mislio na bilans stanja i uspjeha, vec sve ono sto nam racunovodja daje u kompletu - zakljucni list - bruto bilans, kupci i dobavljaci, stanje zaliha itd. Valjda se podrazumijeva da se iz BS/BU ne moze mnogo toga procitati.

  10. #4082
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Znači sve druge banke rade mimo propisa, osim CKB? Pošto radim garancije i u NLB, Prvu, Hipotekarnu, SOGE ranije, Kombank, Erste, Lovćen, Addico, UCB, i ni izbliza nisu ovakvi uslovi kao u CKB. Pa u Kombank sam radio dokumentaciju za klijenta za odobrenje kreditnog limita od 200.000 €, otprilike nesto slicno onome sto sam postavio je bila prica tamo. A da mi kazete da se ista procjena mora raditi za kreditni limit od 200 hiljada i pokrice po depozitu je suludo, i ako je regulator to propisao oni su potpuno ludi.
    Ne rade. Nego su vjerovatno inicijalno napravile analizu i sad je samo ažuriraju po potrebi. Ukucaju zadnje bilanse u porgram, eventualno presjek od tekuće godine, koji sračuna sve pokazatelje, tekst imaju od ranije copy paste i složen fajl.
    Kao što smo rekli, regulator je taj koji to traži da se radi što se banke tiče je li Bog da da uzmu naknadu za jedan fino štampani tekst na ukrasnom papiru, a neke ni to ne rade.

    ODLUKA O MINIMALNIM STANDARDIMA ZA UPRAVLJANJE KREDITNIM RIZIKOMU BANKAMA u članu 4 kaže:

    Kreditni dosijeČlan 4
    Banka je dužna da obezbijedi da svaka kreditna izloženost bude adekvatno i tačno dokumentovana i da se za svaki kredit uspostavi i održava uredan i kompletan kreditni dosije, koji hronološki prati odobravanje i kvalitet odobrenog kredita, sve do njegove konačne naplate ili regulisanja duga na drugi način. Kreditni dosije, pored zahtjeva za odobravanje kredita i ugovora o kreditu, kao minimum mora da sadrži i druge dokumente, podatke i informacije kojima se dokumentuje:
    1) identitet korisnika kredita i sa njim povezanih lica, kao i njegovog garanta;
    2) pravna sposobnost korisnika da uzima kredite, odnosno pozajmljuje finansijska sredstva;
    3) finansijsko stanje korisnika kredita u posljednje tri godine, njegova sposobnost za vraćanje kredita, kao i dinamika i izvori otplate kredita,
    4) vrsta i kvalitet kolaterala;
    5) namjena odobrenog kredita i namjensko korišćenje utrošenih sredstava, i
    6) odobreno restrukturiranje duga (zahtjev korisnika kredita za restrukturiranje duga i analizu koja sadrži uzroke koji su doveli do restrukturiranja duga i razloge za prihvatanje restrukturiranja duga).
    U tekstu kredit = garancija.
    Kad regulator dođe u kontrolu, on traži kreditni fajl koji treba da bude jednak za kredit/garanciju od 1,000 eura ili od milion eura bez obzira čime je ta garancija obezbijeđena. I redovno se desi da bankama pišu preporuke, nekad i izreču kazne zbog nekompletne sadržine kreditnog fajla.

    I jedna preporuka - firma kojoj često trebaju ganracije može da traži od banke da joj odobri limit za garancije i da iz tog limita po skraćenoj proceduri izdaju garancije. Ako firma učestvuje na tenderima, npr traži limit od 50,000€ i banka može da joj izdaje garacnije iz tog limita sve dok suma izdatih (aktivnih) garancija ne prelazi odobrenih 50,000€.
    Okviri za kredite i garancije u katalogu porizvoda otpirlike bi tako trebalo da se zove.
    Last edited by hercules; 26-02-21 at 17:13.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  12. #4083
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Postoji li ovako nešto kod nas? Mislim da je odlična stvar, makar na prvi pogled.


    https://www.klix.ba/biznis/finansije...tica/210225119
    Mislim da imaš preko HB, novčanik app.

  13. #4084
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,942
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne rade. Nego su vjerovatno inicijalno napravile analizu i sad je samo ažuriraju po potrebi. Ukucaju zadnje bilanse u porgram, eventualno presjek od tekuće godine, koji sračuna sve pokazatelje, tekst imaju od ranije copy paste i složen fajl.
    Kao što smo rekli, regulator je taj koji to traži da se radi što se banke tiče je li Bog da da uzmu naknadu za jedan fino štampani tekst na ukrasnom papiru, a neke ni to ne rade.

    ODLUKA O MINIMALNIM STANDARDIMA ZA UPRAVLJANJE KREDITNIM RIZIKOMU BANKAMA u članu 4 kaže:



    U tekstu kredit = garancija.
    Kad regulator dođe u kontrolu, on traži kreditni fajl koji treba da bude jednak za kredit/garanciju od 1,000 eura ili od milion eura bez obzira čime je ta garancija obezbijeđena. I redovno se desi da bankama pišu preporuke, nekad i izreču kazne zbog nekompletne sadržine kreditnog fajla.

    I jedna preporuka - firma kojoj često trebaju ganracije može da traži od banke da joj odobri limit za garancije i da iz tog limita po skraćenoj proceduri izdaju garancije. Ako firma učestvuje na tenderima, npr traži limit od 50,000€ i banka može da joj izdaje garacnije iz tog limita sve dok suma izdatih (aktivnih) garancija ne prelazi odobrenih 50,000€.
    Okviri za kredite i garancije u katalogu porizvoda otpirlike bi tako trebalo da se zove.
    Pa kako onda objasnjavas da su nam odmah izdali garanciju, nakon sto smo rekli da necemo one podatke da pripremamo i da cemo u drugoj banci zavrsiti ako oni nece?

  14. #4085
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Čuš kako, žrtvovali su se za vas.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  15. #4086
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Da vas pitam nešto bankari, da li bi izdali garanciju od 80.000 firmi koja ima 2 miliona prometa, sredstvo obezbjeđenja mjenica, kako gleda regulator na to

  16. #4087
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,420
    Thanks Thanks Received 
    347
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da vas pitam nešto bankari, da li bi izdali garanciju od 80.000 firmi koja ima 2 miliona prometa, sredstvo obezbjeđenja mjenica, kako gleda regulator na to
    Kakav je promet u pitanju? Jel preprodaja neka ili kako? Mislim da bilansi geberalno ifraju veću ulogu.

    Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

  17. #4088
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Proizvodnja i trgovina, sad se sjetih još jednog slučaja, posredovanje u transportu, promet 2 miliona i kusur a garancija 30.000. Mogu zamisliti zbunjenost kad bi im neko tražio onoliko podataka za 1000 €.

  18. #4089
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Pa kako onda objasnjavas da su nam odmah izdali garanciju, nakon sto smo rekli da necemo one podatke da pripremamo i da cemo u drugoj banci zavrsiti ako oni nece?
    Prva recenica prethodnog posta. Vjerovatno su vec imali analizu samo dok su se konsultovali sa nekim ko je vodio kompaniju u Podgorickojili nasli fajlove.

    Valjalo bi imat razumijevanje za zaposlene koji se time bave. Ipak su to dvije banke koje su spojene i ne mozes ocekivati da CKB zaposleni znaju sve o klijentima Podgoricke.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Da vas pitam nešto bankari, da li bi izdali garanciju od 80.000 firmi koja ima 2 miliona prometa, sredstvo obezbjeđenja mjenica, kako gleda regulator na to
    Kakvu garanciju? Tendersku, cinidbenu, plativu? Kome? Ino ili domaca firma?
    Kakav je rezultat firme? Je li bilo blokada? Dugujete li poreze? Imate li sudske sporove? Dobavljaci pritiskaju li? Kasne li plate? Kasnite li kredite? A osnivaci? Je li firma one man show?
    ...

    I mogao bih da nabrajam sad 50 pitanja koja su bitna da ocijenis bojitet firme na koja regulator gleda i pita.

    Sad je jasnije nadam se.

    Nije to bas laicki: a dobro i da protestvuje neko garanciju naplatices je kao banka za 15 dana po prometu jer firma ima 5.5k prometa dnevno.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Last edited by hercules; 26-02-21 at 23:02.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. #4090
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    355 Posts

    Default

    /QUOTE]
    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Mislim da imaš preko HB, novčanik app.
    Ima ali se placa dodatno i nije bas povoljno. Plus odrzavanje. Pa onda i neki rok trajanja..
    Last edited by Apolo; 27-02-21 at 09:58.

  20. #4091
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Prva recenica prethodnog posta. Vjerovatno su vec imali analizu samo dok su se konsultovali sa nekim ko je vodio kompaniju u Podgorickojili nasli fajlove.

    Valjalo bi imat razumijevanje za zaposlene koji se time bave. Ipak su to dvije banke koje su spojene i ne mozes ocekivati da CKB zaposleni znaju sve o klijentima Podgoricke.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Zar ne dođosmo na moju priču od početka?
    Reče li ti isti da je to za CKB to nov klijent?

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #4092
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Nismo dosli na tvoju pricu.

    Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #4093
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    /QUOTE]Ima ali se placa dodatno i nije bas povoljno. Plus odrzavanje. Pa onda i neki rok trajanja..
    Nisam probao samo sam primjetio da ima.

  23. #4094
    Join Date
    May 2013
    Location
    Budva
    Posts
    988
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Je li se ko bavio stambenim kreditom u zadnje vrijeme?koje banke gledati, koje izbjegavati?svaka info dobrodosla dok ne krenem u akciju

    Послато са SM-A750FN помоћу Тапатока

  24. #4095
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,955
    Thanks Thanks Given 
    1,360
    Thanks Thanks Received 
    1,669
    Thanked in
    947 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Nije mi jasno sledece....


    Krenem da platim preko HB i piše nemate dovoljno na računu blabla...

    Iznos sa provizijom je 5678e npr

    Prebacim taj iznos i imam npr 15ak € i naravno sve skine tj bude provizija oko 35e... (15e više nego sto piše)


    Je li moguće da im ne radi dobro to racunanje, kao da je to teško napraviti....
    Evo saznah jutros jer sam im poslao mail da je 15€ više zbog opcije OUR prilikom plaćanja (na iznose 5-15 hiljada) ako dobro zapamtih...

    Nije mi jasno zašto ne naprave kad je već opcija OUR da izračuna i tih 15€ pa da dobijem tačan iznos

  25. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  26. #4096
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moze li mi neko reci iz licnog isksutva , kakva je Hipotekarna banka kao poslovna banka ?

  27. #4097
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,237
    Thanks Thanks Given 
    431
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko007 View Post
    moze li mi neko reci iz licnog isksutva , kakva je Hipotekarna banka kao poslovna banka ?
    Dobra.
    Mala banka, koja zbog toga što nema "majku banku" van Crne Gore ima značajno brže procedure odlučivanja od većih banaka.
    Loša strana je da iz istih razloga ne može da konkuriše većim bankama sa visinom kamatnih stopa.
    Raspolaže kvalitetnim kadrovima.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  28. #4098
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa i meni su u razgovoru djelovali dosta ozbiljno

    Ima li neko da preporuci neku drugu poslovnu banku ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  29. #4099
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Korisnik sam bio sosijet banke, a sad ckb.
    Na račun kod iste imam otvoren racun gdje mi se uplaćuje crkavica, i neke druge uplate itd.
    Ovim spajanjem banaka povecavaju mi se nekakva odrzavanja na mjesecnom nivou, troskovi transakcije koje mi skidaju kad uplatim nesto online itd
    Onda mi skidaju sledece:
    0,99€ za sms naknadu
    1,8€ za ckb go naknadu
    1,19€ za odrzavanje racuna
    + 1€ na osnovu provizije za uplatu (kakvu uplatu ne znam) a zadnjih pola godine mi je uplacivana samo plata na istom
    Da li su ovo "normalni" troskovi za ovu banana republik ili da mijenjam banku jer su postali mnogo bahati
    Takođe kartice master i vaza, koje sam koristio do sad za pej pal, ebay, mmog-a, amazon, itd a povezane su za ovaj racun vise nisu prihvatljive na istim a validne su do 2022.
    Koju bi mi banku preporučili, umjesto ckb-a, a i nemam nikakav kredit itd ako to što znači

    Poslato je nadam se
    Last edited by licmius; 05-03-21 at 08:25.

  30. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  31. #4100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,942
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,329
    Thanked in
    1,861 Posts

    Default

    Hipotekarnu.
    Nijesu normalni troškovi jer naplaćuju PRIJEM SMS po cijeni od 0.07€ kao i proviziju na UPLATU novca u iznosu od 0.20%.


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 164 of 285 FirstFirst ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •