Page 163 of 285 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LastLast
Results 4,051 to 4,075 of 7108

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #4051
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,107
    Thanks Thanks Given 
    2,231
    Thanks Thanks Received 
    2,392
    Thanked in
    1,232 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Masu klijenata mi se žali da imaju problem sa CKB bankom, tranziciju sa SOGE su baš očajno izveli.
    Mi ne možemo izvode dobiti nego kažu da čekamo u redu. Oni baš nijesu normalni. Vrijeme korone a oni te ćeraju u red.

  2. #4052
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Mi ne možemo izvode dobiti nego kažu da čekamo u redu. Oni baš nijesu normalni. Vrijeme korone a oni te ćeraju u red.
    Kako ne možeš izvode dobit, imaš li ckb go?

  3. #4053
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,028
    Thanks Thanks Given 
    797
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    356 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Kako rijesiti problem placanja karticom preko interneta, da mi ne stize kod (broj) na telefon, za potvrdu porudzbine ? Necu biti na mrezu na telefon koji mi je registrovan u banku (znam da mogu da dam neciji drugo broj telefona, ali ne radi mi se to). Ckb je banka u pitanju, rekli su mi da oni ne mogu da ukinu taj kod, da to zavisi od sajta do sajta, ima li rjesenja ?
    A to nikako. Za domaca placanja racuna preko aplikacije Digitalni kiosk ne trazi se kod.
    Last edited by hercules; 25-02-21 at 21:16.

  4. #4054
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    Gdje otvoriti racun za stednju ( bez orocavanja), u NLB su mi rekli da moram prvo donjeti novac koji zelim da stedim a prije toga ne mogu da otvore.racun ....
    U onu koja ti je najbliža mjestu stanovanja.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #4055
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Najjača fora, radim za klijenta garanciju za tender, i pazite ovo: U zahtjevu za izdavanje garancije navedem da je pokriće garancije iz depozita, a CKB traže da im dostavimo uz zahtjev bilanse i sledeće podatke:

    Osnivanje i istorija razvoja Datum osnivanja firme
    Hronološki pregled djelatnosti koju/e su obavljali od osnivanja, sa dinamikom razvoja
    Detaljna analiza trenutne djelatnosti Pregled aktuelne djelatnosti firme
    Pregled prodajnog/ proizvodnog asortimana
    Pregled materijalne imovine kojom raspolažu
    Pregled maloprodajnih objekata
    Pregled broja zaposlenih
    Planovi razvoja Plan korigovanja u poslovnoj djelatnosti (proširenje/ sužavanje asortimana, organizacione promjene, promjene u broju zaposlenih)
    Plan investiranja za naredni period
    Osnivači i menadžment firme Pregled lica koja su osnovala firmu
    Pregled postojeće vlasničke i menadžemnt strutkure firme
    Komentar vlasnika (imovina u posjedu, kapital, iskustvo u biznisu i sl...)
    Tržište prodaje Tržište na kojem firma nastupa
    Geografski opis tržišta
    Ekonomski opis tržita – ko su kupci proizvoda i usluga, kupovna moć kupaca, opšta ekonomska situacija
    Tržište nabavke Pregled najzanajnijih dobavljača firme
    Pregled odnosa sa najznačajnijim dobavljačima (istorija saradnje, obimi prometa, rok na koji su ugovori skloljeni, valute plaćanja)
    Konkurencija Pregled direktnih konkurenata

    Tržišno učešće i pozicija
    Potencijalni konurenti/ indirektni konkurenti - ponuda supstitut proizvoda

    SWOT analiza
    Snage
    - Dugogodišnje iskustvo
    - Dobra tržišna pozicija
    - Visoka kapitalizovanost firme
    - Kontinuirano pozitivno poslovanje
    Šanse
    - Nova tržišta
    - Nova ponuda
    - Planirane invesiticije
    -
    Slabosti
    - Visoka zaduženost
    - Loša kreditna istoraija
    -
    Prijetnje
    - Gubitak tržišta
    - Ulazak konkurenata
    - Slaba kupovna moć

    Veli klijent: što ću, da li da ovo sastavljam? Ne, nego im odgovori da nemaš vremena i ako neće odmah da ti daju garanciju iz depozita da ćeš neđe drugo.

    Ima banaka đe garanciju iz depozita završavaš isti dan čak i ako nisi njen klijent, bukvalno ti odmah otvore račun, položiš depozit i izdaju ti garanciju. U CKB po nedelju dana se čeka. Smijurija od banke su postali.

  6. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:

    acs

  7. #4056
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,958
    Thanks Thanks Given 
    1,362
    Thanks Thanks Received 
    1,670
    Thanked in
    948 Posts

    Default

    Mene zvali da pitaju treba li kredit (za firmu) reko ne hvala, pozdravio sam vas davno

  8. #4057
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Da je plativa ka dobavljaču od 100k eura pa da razumiješ.
    Ali za tendersku tražit ovo je baš bespotrebno. Ne znam je li 10 tenderskih garancija sve ove godine a to su pet smiješne cifre.

    E sad, ima momenat što i regulator traži finansijsku analizu klijenta od strane banke za svaku firmu sa kojom Banka ima dužničko povjerilački odnos.
    Tako da ako si potpuno novi klijent banke onda bih razumio traženje bilansa ne i ovo ostalo.

    A za keš depozit bukvalno za sat da ti izdaju garanciju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #4058
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da je plativa ka dobavljaču od 100k eura pa da razumiješ.
    Ali za tendersku tražit ovo je baš bespotrebno. Ne znam je li 10 tenderskih garancija sve ove godine a to su pet smiješne cifre.

    E sad, ima momenat što i regulator traži finansijsku analizu klijenta od strane banke za svaku firmu sa kojom Banka ima dužničko povjerilački odnos.
    Tako da ako si potpuno novi klijent banke onda bih razumio traženje bilansa ne i ovo ostalo.

    A za keš depozit bukvalno za sat da ti izdaju garanciju.
    Ma stalni klijent banke, samo sto su bili u SOGE, pa sad u CKB. A garancija iz depozita, iznos nesto ispod 1000 €. Bukvalno smijurija. Bilansi ok, ali ovo ostalo je za ne povjerovati.

  10. #4059
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ma stalni klijent banke, samo sto su bili u SOGE, pa sad u CKB. A garancija iz depozita, iznos nesto ispod 1000 €. Bukvalno smijurija. Bilansi ok, ali ovo ostalo je za ne povjerovati.
    vjerovatno im je ovo set pitanja "po defaultu" koji daju klijentima sa kojima uspostavljaju odnos ili kada se radi revizija boniteta. od januara prošle godine (čini mi se) se, po instrukcijama CBCG, mora raditi analiza boniteta nezavisno od kvaliteta i strukture kolaterala. to znači da se jednako radi analiza poslovanja preduzeća bilo da mu se aranžman odobrava na mjenice, hipoteku ili depozit.

  11. #4060
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,943
    Thanks Thanks Given 
    511
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    658 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    vjerovatno im je ovo set pitanja "po defaultu" koji daju klijentima sa kojima uspostavljaju odnos ili kada se radi revizija boniteta. od januara prošle godine (čini mi se) se, po instrukcijama CBCG, mora raditi analiza boniteta nezavisno od kvaliteta i strukture kolaterala. to znači da se jednako radi analiza poslovanja preduzeća bilo da mu se aranžman odobrava na mjenice, hipoteku ili depozit.
    Bilans je dovoljan za osnovnu ocjenu boniteta. Plus nikako nije isto da se odobrava kreditni limit na osnovu istorije poslovanja i kad se daje na depozit.

  12. #4061
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Bilans je dovoljan za osnovnu ocjenu boniteta. Plus nikako nije isto da se odobrava kreditni limit na osnovu istorije poslovanja i kad se daje na depozit.
    Bilans nije dovoljan osnov za ocjenu boniteta.

  13. #4062
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    A je li dovoljna kreditna istorija?
    Forma je koliko vidim duže vrijeme korisnik usluga te banke.
    Banka je mogla kreditnu istoriju sama da odradi, ali pošto se ponašaju kao državna firma ja sam ih pozdravio isti dan kada sam završio sa ležanjem u krevet.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #4063
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    A je li dovoljna kreditna istorija?
    Forma je koliko vidim duže vrijeme korisnik usluga te banke.
    Banka je mogla kreditnu istoriju sama da odradi, ali pošto se ponašaju kao državna firma ja sam ih pozdravio isti dan kada sam završio sa ležanjem u krevet.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    utvrđivanje rejtinga preduzeća je izuzetno kompleksan i zahtjevan posao, ako se radi po proceduri. paušalo određivanje kreditne sposobnosti je i dovelo do prethodne krize, i nijesu bez razloga uvođeni standardi koji su propisali obavezne aspekte analize poslovanja.
    druga stvar je što i dalje ima nekih lokalnih banaka koje taj posao odrađuju na bazi instinkta a ne na bazi analize, mada se i tu sve više sužava prostor.
    ocjenjivanje boniteta preduzeća na bazi bilansa je isto kao kad kupiš auto na osnovu toga što si ga vidio spolja. može da izgleda super, očuvano, sija se i slično, a da ispod toga bude trop.
    zato postoje specijalizovana odjeljenja u bankama koja se bave analizom svih aspekata preduzeća.
    konstatovati da je za rejting dovoljan bilans je naivno, kratkovido i amatersko stanovište.
    takođe, kreditna istorija može da bude bitan ali ne i presudan faktor. ako kreneš od činjenice da 99% (ako ne i svako) preduzeće u jednom trenutku propadne ili dođe u situaciju da bude nesolventno i nelikvidno, banka treba da analizira da li će to konkretno preduzeće doći u tu situaciju sada, u narednom periodu (periodu otplate) ili ne. ako si bio dobar momak, ne mora nužno da znači da ćeš nastaviti da budeš, jel? to može da zavisi od milion eksternih ali i internih faktora.

  15. The Following User Says Thank You to EgZeKuToR For This Useful Post:


  16. #4064
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    Hoćeš da kažeš da je relevantnije da klijent sam odradi u ovom slučaju SWOT analizu ili Cash Flow ili banka iz sopstvenog programa?

    Pojednostavljena analiza banke svodi na
    1) prihode (prodaja roba, usluge, ostalih prihoda≈
    2) rashode (rate, krediti, Nabavka robe, plate, amortizacija, režije...)

    Ako sve ide preko postojeće banke prije bih verovao svojim podacima nego maltretira klijenta da popunjava papire i pravi analize za 1000e.

    Rezerviše mu depozit u tom isnosu i ne treba mu nikakva analiza. Tako rade druge banke, a cilj im nije kao što kažeš upumpavanje novca (jer je dosta njih izloženo), nego pomoć privredi i stanovništvu i povećanje obrta novca kojeg imaju viška zbog depozita građana.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. #4065
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Pa nisi baš potrefio ni ovu pojednostavljenu analizu odmah da ti kažem Bugi Cash flow može on, a možeš i ti da uradiš, isto ćete dobiti nije to nikakva filozofija a i ne otkriva previše detalja o firmi.

    Kao što rekoh ja i Egzekutor banka ovo traži zbog regulatora. Plus je ovdje situacija, da je to za CKB novi klijent, iako su ga preuzeli od Podgoričke Banke.
    Ja razumijem što on priča jer znam kako to izgleda kad dođe kontrola CBCG i krene u kontrolu kreditnog fajla.

    Ako vi uspijete da ubijedite regulatora da je to bespotrebno smaranje zbog garancije, vjerujete mi da bi vam banke bile zahvalne. Jer evo 20 godina se to ne mijenja. Za svaki kredit/garanciju/akreditiv pa iako je obezbijeđen keš depozitom moraš da uradiš finansijsku analizu. Ja razumijem da je to klijentu smorno i bespotrebno, ali ne bi te banka dodatno iritirala tim glupostima da ne mora.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #4066
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pa nisi baš potrefio ni ovu pojednostavljenu analizu odmah da ti kažem Bugi Cash flow može on, a možeš i ti da uradiš, isto ćete dobiti nije to nikakva filozofija a i ne otkriva previše detalja o firmi.

    Kao što rekoh ja i Egzekutor banka ovo traži zbog regulatora. Plus je ovdje situacija, da je to za CKB novi klijent, iako su ga preuzeli od Podgoričke Banke.
    Ja razumijem što on priča jer znam kako to izgleda kad dođe kontrola CBCG i krene u kontrolu kreditnog fajla.

    Ako vi uspijete da ubijedite regulatora da je to bespotrebno smaranje zbog garancije, vjerujete mi da bi vam banke bile zahvalne. Jer evo 20 godina se to ne mijenja. Za svaki kredit/garanciju/akreditiv pa iako je obezbijeđen keš depozitom moraš da uradiš finansijsku analizu. Ja razumijem da je to klijentu smorno i bespotrebno, ali ne bi te banka dodatno iritirala tim glupostima da ne mora.
    upravo tako.

  19. #4067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Hoćeš da kažeš da je relevantnije da klijent sam odradi u ovom slučaju SWOT analizu ili Cash Flow ili banka iz sopstvenog programa?

    Pojednostavljena analiza banke svodi na
    1) prihode (prodaja roba, usluge, ostalih prihoda≈
    2) rashode (rate, krediti, Nabavka robe, plate, amortizacija, režije...)


    Ako sve ide preko postojeće banke prije bih verovao svojim podacima nego maltretira klijenta da popunjava papire i pravi analize za 1000e.

    Rezerviše mu depozit u tom isnosu i ne treba mu nikakva analiza. Tako rade druge banke, a cilj im nije kao što kažeš upumpavanje novca (jer je dosta njih izloženo), nego pomoć privredi i stanovništvu i povećanje obrta novca kojeg imaju viška zbog depozita građana.

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    nije tačno. analiza podrazumijeva mnogo više.
    gleda se struktura prihoda, dinamika prihoda, fluktuacija prihoda, sezonski karakter, radi se projekcija budućih prihoda, moguće reakcije na konkurenciju, povezanost njegove djelatnosti sa stanjem na tržištu lokalno ili regionalno (u zavisnosti od djelatnosti), analiziraš rashode, cash flow, strukturu potraživanja, dinamiku naplate potraživanja, ugovorene uslove za najznačajnijim partnerima, radi se poređenje saradnje sa najznačajnijim partnerima u uporednom periodu, analizira se osnivačka struktura, prikupljaju meke informacije sa tržišta, urednost u izmirivanju obaveza prema dobavljačima, odnos sa ostalim bankama, iskorišćenost limita, kašnjenje u izmirenju obaveza, upoređuje se dinamika dospijeća kreditnih i garancijskih obaveza sa planiranim prihodima, analiziraju se racija zaduženja, likvidnosti, profitabilnosti, istorija odnosa sa klijentom itd itd itd.
    naravno, uzaludno je to objašnjavat ljudima koji nikad nijesu vidjeli kako izgleda kreditna analiza. samo treba da znaš da nije baš tako kao: prihodi vs rashodi jer postoji mnogo toga iza i pored te priče.
    i svakako se ne svodi na ovo "Rezerviše mu depozit u tom isnosu i ne treba mu nikakva analiza" jer, kao što ti je objašnjeno, regulator traži da se radi analiza nazvisno od kvaliteta kolaterala.

  20. #4068
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Postoji li ovako nešto kod nas? Mislim da je odlična stvar, makar na prvi pogled.

    ZiraatBank BH, po prvi put na tržištu BiH, predstavila je jedinstveni proizvod, Bankkart Virtualnu karticu namijenjenu za sve internet potrebe svojih klijenata.
    https://www.klix.ba/biznis/finansije...tica/210225119

  21. The Following User Says Thank You to the Genius For This Useful Post:

    GaD

  22. #4069
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,948
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    @hercules
    @EgZeKuToR

    Po svemu što ste naveli može se zaključiti da banka sama može da odradi kreditnu analizu a ne da maltretira da joj klijent dostavi papire i brojeve koja ona već ima.
    Ne umanjujem niti odbacujem ulogu regulatora koji je ovaj propis donio zbog raznih zloupotreba, ali sam mislio da uzaludni posao poznat kao dodatni papir traže samo državne firme.

    U svakom slučaju druge banke za iznose od 1000e ili ne poštuju pravila regulatora (a nešto mi je to nevjerovatno) ili imaju mehanizme (možda čak i automatiku ) koja im omogućava brži odziv prema klijentima. Mogu da navedem Hipotekarnu banku koja uz depozit na štednju od 5000e izdaje garanciju od 1000e to za fizička lica bez ikakvih težinjanja.

    Za pravna lica je drugačije, ali ako si klijent nekoliko godina i saldo je pozitivan moraš imati malo sluha za klijenta koji traži garanciju od 1000e.

    (sada očekujem priču o regulaciji tržišta, krizi, i svačemu, ne uzimajući u obzir da to nije nov klijent za CKB jer kreditna istorija postoji za svakog i SGB, a CKB je sa pravima koja je dobila preuzimanjem SGB dobila i neke obaveze prema klijentima). Ukratko ne možeš me gledati kao novog klijenta ako imam kredit kod tebe koji sam vraćao uredno u SGB 5 zadnjih godina.

    Ja sam moje mišljenje o takvom odnosu CKB sa klijentima već nekoliko puta ispisao, pa sam bio rad dići kredit u drugu banku i platiti kamatu na njega, nego se ciganisati sa naplatom sms poruka od 0.07€ ili 0.2% provizije na uplaćen novac.

    Da se meni desi da mi banka traži sve ovo za 1000e garancija, samo bih pozdravio banku i prešao u drugu.



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #4070
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    15
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Zirat u CG je samo za poslovne korisnike koliko znam.

  24. #4071
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Ma stalni klijent banke, samo sto su bili u SOGE, pa sad u CKB. A garancija iz depozita, iznos nesto ispod 1000 €. Bukvalno smijurija. Bilansi ok, ali ovo ostalo je za ne povjerovati.
    pa nije stari klijent CKB-a nego Soge-a, veelikka razlika za njih.

  25. #4072
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    utvrđivanje rejtinga preduzeća je izuzetno kompleksan i zahtjevan posao, ako se radi po proceduri. paušalo određivanje kreditne sposobnosti je i dovelo do prethodne krize, i nijesu bez razloga uvođeni standardi koji su propisali obavezne aspekte analize poslovanja.
    druga stvar je što i dalje ima nekih lokalnih banaka koje taj posao odrađuju na bazi instinkta a ne na bazi analize, mada se i tu sve više sužava prostor.
    ocjenjivanje boniteta preduzeća na bazi bilansa je isto kao kad kupiš auto na osnovu toga što si ga vidio spolja. može da izgleda super, očuvano, sija se i slično, a da ispod toga bude trop.
    zato postoje specijalizovana odjeljenja u bankama koja se bave analizom svih aspekata preduzeća.
    konstatovati da je za rejting dovoljan bilans je naivno, kratkovido i amatersko stanovište.
    takođe, kreditna istorija može da bude bitan ali ne i presudan faktor. ako kreneš od činjenice da 99% (ako ne i svako) preduzeće u jednom trenutku propadne ili dođe u situaciju da bude nesolventno i nelikvidno, banka treba da analizira da li će to konkretno preduzeće doći u tu situaciju sada, u narednom periodu (periodu otplate) ili ne. ako si bio dobar momak, ne mora nužno da znači da ćeš nastaviti da budeš, jel? to može da zavisi od milion eksternih ali i internih faktora.
    mnogo dobro objašnjeno... Pretpostavljam da si kolega iz neke banke?

  26. #4073
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    mnogo dobro objašnjeno... Predpostavljam da si kolega iz neke banke?
    Tako je

  27. #4074
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,393
    Thanks Thanks Given 
    386
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    88 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    @hercules
    @EgZeKuToR

    Po svemu što ste naveli može se zaključiti da banka sama može da odradi kreditnu analizu a ne da maltretira da joj klijent dostavi papire i brojeve koja ona već ima.
    Ne umanjujem niti odbacujem ulogu regulatora koji je ovaj propis donio zbog raznih zloupotreba, ali sam mislio da uzaludni posao poznat kao dodatni papir traže samo državne firme.

    U svakom slučaju druge banke za iznose od 1000e ili ne poštuju pravila regulatora (a nešto mi je to nevjerovatno) ili imaju mehanizme (možda čak i automatiku ) koja im omogućava brži odziv prema klijentima. Mogu da navedem Hipotekarnu banku koja uz depozit na štednju od 5000e izdaje garanciju od 1000e to za fizička lica bez ikakvih težinjanja.

    Za pravna lica je drugačije, ali ako si klijent nekoliko godina i saldo je pozitivan moraš imati malo sluha za klijenta koji traži garanciju od 1000e.

    (sada očekujem priču o regulaciji tržišta, krizi, i svačemu, ne uzimajući u obzir da to nije nov klijent za CKB jer kreditna istorija postoji za svakog i SGB, a CKB je sa pravima koja je dobila preuzimanjem SGB dobila i neke obaveze prema klijentima). Ukratko ne možeš me gledati kao novog klijenta ako imam kredit kod tebe koji sam vraćao uredno u SGB 5 zadnjih godina.

    Ja sam moje mišljenje o takvom odnosu CKB sa klijentima već nekoliko puta ispisao, pa sam bio rad dići kredit u drugu banku i platiti kamatu na njega, nego se ciganisati sa naplatom sms poruka od 0.07€ ili 0.2% provizije na uplaćen novac.

    Da se meni desi da mi banka traži sve ovo za 1000e garancija, samo bih pozdravio banku i prešao u drugu.



    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    i ozbiljna banka pozdravila tebe, jer neozbiljno pristupaš poslu, jer da pristupaš ozbiljno imao bi sve ove odgovore u roku od 5 minuta da popuniš. što dalje znači da si i prije dublje analize rizičan.

  28. #4075
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loodilo View Post
    pa nije stari klijent CKB-a nego Soge-a, veelikka razlika za njih.
    Istina, samo što bih prije vjerovao onome što je radila SGME nego onome što radi CKB. Iz ugla zaposlenih u CKB to je naravno nemoguće. SGME je bila najuređenija banka na tržištu.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to ćepanica For This Useful Post:


Page 163 of 285 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 21 users browsing this thread. (0 members and 21 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •