Page 264 of 287 FirstFirst ... 164214254260261262263264265266267268274 ... LastLast
Results 6,576 to 6,600 of 7175

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #6576
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije novo sto se zakona tice. Odavno to stoji.
    Vjerovatno nije bilo dovoljno sredstava na koje bi se kamata obracunala pa nisu imali sto da plate ili je obracunato nesto sitno na cem nije bilo dovoljno osnovice za porez i prirez.

    Ka kazem nije bilo dovoljno, treba da bude i nekoliko dana neki iznos jer je po zakonu obracun kamate dnevni.

    Mislim da su te kamate 0.01% mjesecno do tipa 5.000 manje vise kod svih banaka.
    To je 40tak centi kamate.
    To i jeste zbunjujuce. Veoma slicna suma novca je duzi period ( vise od godinu dana ) na racunu. Pogledah na sajtu, u NLB-u je 0.05%.

    U svakom slucaju veliko hvala, znam gdje da guram mailom kod podrske da mi objasne zasto ranije nije bilo istih priliva/odliva.

  2. #6577
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    A zato brate sto moram poci svakako do banke da podignem novac za čistačicu. a nismo vezani za nijednu firmu za odrzavanje ulaza.ja sam direktor upravnik...nemas uplatu preko digitalnog kioska ckb banci kao fizicko lice na racun odrzavanja

    Sent from my SM-F926B using Tapatalk
    Ima mobilno bankarstvo i za pravna lica. Ocigledno im je cilj da smanje dolaske na saltere.

  3. #6578
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pročitao sam po portalima da je, napokon, uspostavljen platni promet između CG i SRB. Koliko sam vidio za sad je to sprovela samo UCB i očekuje se da će u narednom periodu i ostale naše banke da krenu u realizaciju platnog prometa kako ne bismo više koristili kroespondenske banke i čoplili nas provizijama.
    Znaš li dobri moj admine što to konkretno znači kako za pravna tako i za fizička lica? Hožemo li kao pravna lica moći da plaćamo robu i usluge po mnogo manjim provizijama do sad, i hoćemo li kao fizička lica moći da šaljemo novac na SRB račune bez nekih provizija koje smo imali kod WU trasnfera
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  4. #6579
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Prosle godine mi je kao firmi banka uzela 800e provizije na transakcije preko pos terminala. S obzirom da ce se platne kartice koristit sve vise, ocekujem da ce ove godine to bit i duplo vise.
    9og januara je izasa zakon o bankarskim provizijama vezanim za platne kartice. Centralna banka objavila, a mediji prenijeli kako banke nece moci trgovcima da naplacuju proviziju vecu od 0.2% za transakcije debitnim, a 0.3% kreditnim karticama. Hipotekarna banka nama naplacuje 2.5 i 3%, za transakcije Hb karticama, odnosno karticama drugih banaka.
    Zvao sam Centralnu banku, da se informisem prije nego kontaktiram Hipotekarnu, i kaze gospodja "pozovite se na ovaj zakon, nemaju pravo vise od 0.2 odnosno 0.3% da vam naplacuju".
    Medjutim, u Hb kazu nista od toga, mozda mozemo da vam damo 2.2%, pogrijesili su u CB sto su uopste to objavljivali.

    Na nekakvom vodicu za pravna lica koji je naknadno objavila Cb, kazu da se smanjuje provizija za medjubankarske transakcije placanja karticama na pos terminalima, sa dosadasnjih 1.6 na 0.2 odn 0.3%, sto je ukupno 1.3% manje nego ranije.
    Znaci za mene i javnost nista interesantno, ali s obzirom da se bankama smanjuju troskovi, Centralna banka ocekuje od banaka da smanje provizije trgovcima i preporucuju da PREGOVARAMO sa bankom. Znaci totalna glupost, jer banke su u prednosti.
    Ako sam dobro protumacio ovo, banke ce povecat zaradu ovim zakonom, a drugi nemaju koristi.

    Ako se ispostavi kao tacno, razmisljam da bi bilo dobro se pokrene akcija u trgovinama, da se stimulise placanje gotovinom, pa da se umjesto bankama, odredjeni procenat prometa donira u humanitarne svrhe, za najugrozenije u Crnoj Gori npr. Jer trgovci od koriscenja Pos terminala imaju vecu stetu nego korist. Te iste pare koje idu bankama, neka idu onima kojima je najpotrebnije. Njima korist, trgovci nemaju stetu, banke ostaju bez naknade.


  5. The Following User Says Thank You to Lommy For This Useful Post:


  6. #6580
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    То се своди на ово

    Sent from my SM-A536E using Tapatalk

  7. The Following 3 Users Say Thank You to bvladan For This Useful Post:


  8. #6581
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Prosle godine mi je kao firmi banka uzela 800e provizije na transakcije preko pos terminala. S obzirom da ce se platne kartice koristit sve vise, ocekujem da ce ove godine to bit i duplo vise.
    9og januara je izasa zakon o bankarskim provizijama vezanim za platne kartice. Centralna banka objavila, a mediji prenijeli kako banke nece moci trgovcima da naplacuju proviziju vecu od 0.2% za transakcije debitnim, a 0.3% kreditnim karticama. Hipotekarna banka nama naplacuje 2.5 i 3%, za transakcije Hb karticama, odnosno karticama drugih banaka.
    Zvao sam Centralnu banku, da se informisem prije nego kontaktiram Hipotekarnu, i kaze gospodja "pozovite se na ovaj zakon, nemaju pravo vise od 0.2 odnosno 0.3% da vam naplacuju".
    Medjutim, u Hb kazu nista od toga, mozda mozemo da vam damo 2.2%, pogrijesili su u CB sto su uopste to objavljivali.

    Na nekakvom vodicu za pravna lica koji je naknadno objavila Cb, kazu da se smanjuje provizija za medjubankarske transakcije placanja karticama na pos terminalima, sa dosadasnjih 1.6 na 0.2 odn 0.3%, sto je ukupno 1.3% manje nego ranije.
    Znaci za mene i javnost nista interesantno, ali s obzirom da se bankama smanjuju troskovi, Centralna banka ocekuje od banaka da smanje provizije trgovcima i preporucuju da PREGOVARAMO sa bankom. Znaci totalna glupost, jer banke su u prednosti.
    Ako sam dobro protumacio ovo, banke ce povecat zaradu ovim zakonom, a drugi nemaju koristi.

    Ako se ispostavi kao tacno, razmisljam da bi bilo dobro se pokrene akcija u trgovinama, da se stimulise placanje gotovinom, pa da se umjesto bankama, odredjeni procenat prometa donira u humanitarne svrhe, za najugrozenije u Crnoj Gori npr. Jer trgovci od koriscenja Pos terminala imaju vecu stetu nego korist. Te iste pare koje idu bankama, neka idu onima kojima je najpotrebnije. Njima korist, trgovci nemaju stetu, banke ostaju bez naknade.
    Provizija koju prodavac placa banci za placanje na pos terminalu je cost of doing business. To je tvoj trosak kao biznismena. Takodje, mogucnost da kod tebe usluga/proizvod bude placena karticom je privlacna za kupce i generise ti vise prihoda.

    Ja u zadnjih 10 godina nisam preko 10 puta kesom platio nedje. Izbjegavam mjesta dje ne mogu da platim karticom, jer kes ne nosim sa sobom. I milion puta sam posao na mjesto dje mogu da platim karticom, a zaobilazim tamo dje ne mogu.
    Nekad bih posao na neko mjesto, ali ne mogu da platim karticom, znaci izgubili su musteriju, radi 2-3% naknade banci.

    Naravno, banke treba da smanje ovu proviziju za prodavce jer je visoka.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  9. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  10. #6582
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Realno, mi smo mala firma ali vece firme kao sto su poznatiji butici ili trgovine tehnickom robom, procjenjujem da godisnje plate banci, pojedinacno, 50.000e
    Npr na dnevni pazar od 10.000e, a mozda neko zna konkretne cifre, neka je pola placeno platnim karticama. A vjerujem da jeste. A ako nije, brzo ce kartice potisnut gotovinu.
    Vjeruj mi da nama odbijaju preko 3%. Ali uzmimo 3% kao prosjek. To je na 5000e - 150e. Puta 26 dana mjesecno = 3900e, puta 12 mjeseci ispada 46.800e godisnje.

    Neke banke imaju minimalnu proviziju 0,30e. Kad platis karticom nesto sto kosta 0.30e, cio iznos ide banci.

    Mene kao trgovcu je lakse naplatit racun platnom karticom ali troskovi su veliki. Nekome je dosta robe na 10% marze. Kad banka uzme 3%, kad plati pdv, radnike, ostale troskove ne ostane puno. Zato siva ekonomija i dalje cvjeta kod nas.

    Sad posto su se bankama smanjili troskovi transakcija za 1.6%, umjesto da za toliko smanje proviziju trgovcima, oni daju 0.8% manje nego ranije. I to je pitanje oce li nam dati. Vazda im je malo.


  11. The Following User Says Thank You to Lommy For This Useful Post:


  12. #6583
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Tobože je bankama ograničeno da ne mogu od prodavaca da naplaćuju proviziju preko 0.2%, odnosno 0.3% po transakciji. Centralna banka rekla da to stvara mogućnost da prodavci snize svoje cijene za tu razliku u proviziji. Naravno da nijednom prodavcu neće padat na pamet da snižava cijene, ali mi nije jasno otkud sad nekakvo pregovaranje sa bankama oko niže provizije koja je iznad ovih koje propisuje novi zakon.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #6584
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Prosle godine mi je kao firmi banka uzela 800e provizije na transakcije preko pos terminala. S obzirom da ce se platne kartice koristit sve vise, ocekujem da ce ove godine to bit i duplo vise.
    9og januara je izasa zakon o bankarskim provizijama vezanim za platne kartice. Centralna banka objavila, a mediji prenijeli kako banke nece moci trgovcima da naplacuju proviziju vecu od 0.2% za transakcije debitnim, a 0.3% kreditnim karticama. Hipotekarna banka nama naplacuje 2.5 i 3%, za transakcije Hb karticama, odnosno karticama drugih banaka.
    Zvao sam Centralnu banku, da se informisem prije nego kontaktiram Hipotekarnu, i kaze gospodja "pozovite se na ovaj zakon, nemaju pravo vise od 0.2 odnosno 0.3% da vam naplacuju".
    Medjutim, u Hb kazu nista od toga, mozda mozemo da vam damo 2.2%, pogrijesili su u CB sto su uopste to objavljivali.

    Na nekakvom vodicu za pravna lica koji je naknadno objavila Cb, kazu da se smanjuje provizija za medjubankarske transakcije placanja karticama na pos terminalima, sa dosadasnjih 1.6 na 0.2 odn 0.3%, sto je ukupno 1.3% manje nego ranije.
    Znaci za mene i javnost nista interesantno, ali s obzirom da se bankama smanjuju troskovi, Centralna banka ocekuje od banaka da smanje provizije trgovcima i preporucuju da PREGOVARAMO sa bankom. Znaci totalna glupost, jer banke su u prednosti.
    Ako sam dobro protumacio ovo, banke ce povecat zaradu ovim zakonom, a drugi nemaju koristi.

    Ako se ispostavi kao tacno, razmisljam da bi bilo dobro se pokrene akcija u trgovinama, da se stimulise placanje gotovinom, pa da se umjesto bankama, odredjeni procenat prometa donira u humanitarne svrhe, za najugrozenije u Crnoj Gori npr. Jer trgovci od koriscenja Pos terminala imaju vecu stetu nego korist. Te iste pare koje idu bankama, neka idu onima kojima je najpotrebnije. Njima korist, trgovci nemaju stetu, banke ostaju bez naknade.
    Da probam da pojasnim. Novi zakon ogranicava naknade koje su banke izmedju sebe naplacivale od klijenata koji posluju preko POS terminala.

    I to se odnosi na medjubankarske transakcije. U prevodu ako ti imas POS od Hipotekarne banke, a ja kod tebe dodjem ja platim NLB karticom tebi su NLB i Hipotekarna za prenos novca sa mog racuna u NLB na tvoj u Hipotekarnu naplacivale 3-4%.

    Novim zakonom je to limitirano na 0.2-0.3%.
    Ono sto je kod tebe bio slucaj jeste da na pos terminal Hipotekarne banke neko provukao Hipotekarnu karticu i tu zakon ne limitira koliko moze banka da ti naplati. Je li dranje da za prenos sa racuna na racun u okviru iste banke naplate 3% - jeste.

    Svakako sto bih ti ja preporucio jeste da podneses pisani prigovor i trazis pisani odgovor. Da ti pojasne sto i kako su naplatili i po kojim stavkama tarifnika.

    Svakako, ne kosta te nista da im podneses zahtjev da ti smanje naknadu za kartice Hipotekarne banke. Mozda ti i izadju u susret.

    Ako ti ne daju, vazda mozes uzet jos jedan POS terminal od druge banke pa tamo iskljucivo provlacit HB kartice. Njima je veci trosak
    CKB je davao neke promocije za POS na android telefon npr.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  15. #6585
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    U suštini banke sad naplaćuju

    Troškovi kartinih šema i ostali troškovi %

    Meni konkretno 0,77% i to je to kad provičem hb karticu na njihov pos…. Ranije je bilo nekih 1,5%

  16. #6586
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,603
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Koja je sada najbolja banka za stambeni kredit?

    Послато са M2002J9G помоћу Тапатока

  17. #6587
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,500
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Banke su ko na pijacu, pogadjas se. Pogotovo za kredit.
    Ovo sto čuh Lovćen,Nlb i Erste

    Sent from my Redmi Note 12 Pro 5G using Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  19. #6588
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post

    I to se odnosi na medjubankarske transakcije. U prevodu ako ti imas POS od Hipotekarne banke, a ja kod tebe dodjem ja platim NLB karticom tebi su NLB i Hipotekarna za prenos novca sa mog racuna u NLB na tvoj u Hipotekarnu naplacivale 3-4%.
    Znaci obje banke uzimaju proviziju na isto placanje karticom druge banke? Ili ukupno 3-4%?
    Mi nemamo detaljan uvid, npr na kraju dana, koliko % je koja transakcija naplacena. Samo mogu da izracunam razliku u iznosu koji je prometovan preko POS terminala u jucerasnjem danu sa onim iznosom koji nam je banka uplatila danas, i to je cesto preko 3%, iako se kartice HB, ciji terminal koristimo, upotrebljavaju veoma rijetko.


  20. #6589
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    U suštini banke sad naplaćuju

    Troškovi kartinih šema i ostali troškovi %

    Meni konkretno 0,77% i to je to kad provičem hb karticu na njihov pos…. Ranije je bilo nekih 1,5%
    Jesu li ti automatski smanjili proviziju ili si isao kod njih?


  21. #6590
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Znaci obje banke uzimaju proviziju na isto placanje karticom druge banke? Ili ukupno 3-4%?
    Mi nemamo detaljan uvid, npr na kraju dana, koliko % je koja transakcija naplacena. Samo mogu da izracunam razliku u iznosu koji je prometovan preko POS terminala u jucerasnjem danu sa onim iznosom koji nam je banka uplatila danas, i to je cesto preko 3%, iako se kartice HB, ciji terminal koristimo, upotrebljavaju veoma rijetko.
    Ne znaci. Procitaj jos jednom sto sam napisao.
    Banke su naplavicale - proslo vrijeme.
    Novim zakonom je to regulisano da bude 0.2% do 0.3%.

    Svakako, pisani prigovor i trazi detaljno da ti obrazloze koliko je za koju transakciju skinuto i koliko je to %.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #6591
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Stani, razumijem li ja dobro pa cu kroz primjer. Novi zakonom Cbcg je propislaa provizije samo za placanje kartica a izmedju banaka.

    Primjer

    1. Dodjem u prodavnicu i moju HB karticu provucem na NLB terminal i tada trgovac placa max 0.3%
    2. Dodjem u prodavnicu i moju Hb karticu provucem na HB terminal tada Hb banka moze da naplati trgovcu 3%

    Nisu organicili transakcije u okviru banke?

  23. #6592
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Tako je
    Zakon se odnosi samo na transakcije putem platnih kartica izdatih u Crnoj Gori, kada se plaćanje vrši sa računa potrošača kod jedne banke na račun trgovca kod druge banke u Crnoj Gori.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #6593
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Stani, razumijem li ja dobro pa cu kroz primjer. Novi zakonom Cbcg je propislaa provizije samo za placanje kartica a izmedju banaka.

    Primjer

    1. Dodjem u prodavnicu i moju HB karticu provucem na NLB terminal i tada trgovac placa max 0.3%
    2. Dodjem u prodavnicu i moju Hb karticu provucem na HB terminal tada Hb banka moze da naplati trgovcu 3%

    Nisu organicili transakcije u okviru banke?
    Mislim da nije, nego:

    1. Dođeš u prodavnicu i tvoju HB karticu provučeš na NLB terminal i tada trgovac plaća svoju ugovorenu proviziju NLB-u (npr 3%), a HB plaća 0.3% za prenos sredstava u NLB. Ovo ako sam dobro skontao Herculesa, jer je rekao da banka čija je kartica ima veće troškove ako joj se kartica provuče na terminal druge banke.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  25. #6594
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Totalni bezmisao, mada trgovci ce uspjeti sa dva terminala nesto da ustede, ali moze biti sada da banke ne daju terminale bez jedan. Evo vidjecemo kako ce se situacija odvijati.

  26. #6595
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    U vodicu koji je objavila Centralna banka stoji: "Medjubankarska naknada je naknada koju banka trgovca placa banci potrosaca kada to nisu iste banke."

    To je dio ukupne naknade koja se naplacuje trgovcu. Taj dio se sa 1.6% ogranicava na 0.2% za debitne, a 0.3% na kreditne kartice.
    Dok interno u istoj banci ostaje 2.5%. Bar je tako u HB.
    Ako je tako, onda jedini logican izbor je da uzmemo 2 pos terminala (razlicitih banaka) i uvijek koristimo onaj cijoj banci ne pripada kartica

    Herkules, sad kapiram tvoju ideju.
    Last edited by Lommy; 14-01-24 at 11:09.


  27. #6596
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Ili, najbolje, uzmes POS terminal banke cijih kartica nema na trzistu toliko... Tipa UCB, Ziraat i sl...

  28. #6597
    Join Date
    May 2020
    Posts
    592
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Pitanje za korisnike CKB GO usluga - da li aplikacija dozvoljava pregled aktivnih rata i prijevremenu otplatu rata koje postoje na osnovu CkB shoping kartice?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  29. #6598
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice View Post
    Pročitao sam po portalima da je, napokon, uspostavljen platni promet između CG i SRB. Koliko sam vidio za sad je to sprovela samo UCB i očekuje se da će u narednom periodu i ostale naše banke da krenu u realizaciju platnog prometa kako ne bismo više koristili kroespondenske banke i čoplili nas provizijama.
    Znaš li dobri moj admine što to konkretno znači kako za pravna tako i za fizička lica? Hožemo li kao pravna lica moći da plaćamo robu i usluge po mnogo manjim provizijama do sad, i hoćemo li kao fizička lica moći da šaljemo novac na SRB račune bez nekih provizija koje smo imali kod WU trasnfera
    Koliko sam čuo, ali nisam još probao, slanje će biti omogućeno i fizičkih i pravnm licima. I neće biti uslov da klijent ima račun i da radi preko UCB banke.
    Pokušaću ovih dana da provjerim pa ti javim.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:

    ice

  31. #6599
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Pročitao sam na ovom forumu prije par dana da ukoliko platim račune preko Digitalnog kioska da nema provizije. To je djelimično istina jer provizije nema ukoliko plaćam kao fizičko lice, ali ako plaćam kao pravno lice onda idu klasične provizije HB, a to je 0,13e ukoliko je račun iste banke a 0,30e ukoliko je račun druge banke.
    Čisto da znate
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  32. The Following User Says Thank You to ice For This Useful Post:


  33. #6600
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Pitanje za Hercija ali i druge kao znaju. Nedje načuh a možda je već počelo (mrzi me listing da pogledam haha) da će se korišćenje naših platnih kartica u insotranstvu naplaćivati. Da li se naplaćuje po procebtu, fiksna provizija, šta i kako?

Page 264 of 287 FirstFirst ... 164214254260261262263264265266267268274 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •