Page 102 of 102 FirstFirst ... 252929899100101102
Results 2,526 to 2,532 of 2532

Thread: Banke u Crnoj Gori

Vjerujem da je pitanje vise za pravnika ali aj da postavim odje jer je relevantno sa temom a mozda neko bude imao neki korisni komentar...

Naime, prije 10-ak dana je drugu trebala da stigne uplata za neki projekat sto je radio (freelancer, uplata iz inostranstva)... Cijena je bila 1000e ali je bilo nejasno da li ce uplatit' svih 1000e odjednom ili 500e tad a 500e sledeceg mjeseca.

Drugu je stigla poruka da je legla uplata od 1000e i posao do banke da podigne pare. Dobar dan, dobar dan, koliko imam na racunu? 1000e gospodine. U redu, podizem sve. U redu, hvala, dovidjenja.

Kasnije, u prepisci sa klijentom, kapira da mu je ovaj zapravo uplatio 500e a ne 1000e te mu nista nije bilo jasno. Ali su ga ubrzo zvali iz banke da je doslo do greske i da su mu obracunali uplatu 2 puta umjesto jednom (ili sto vec) i da dodje do banke da vrati tih 500e.

Drug je u medjuvremenu spiskao te pare i tih 500e nema da vrati. Tako da su iz banke poceli da prijete, da salju neke opomene pred utuzenje i da navodno svaka opomena koju posalju kosta 3e ili kako vec.

Da li je drug u obavezi da vrati pare koje mu je banka sama uplatila njihovom greskom? Mogu li da "naplacuju" opomenu 3e?

Ja kao laik ovu situaciju mogu da posmatram iz 2 ugla. Iz jednog je on uzeo pare koje nisu njegove (iako nije ni znao) a iz drugog ugla su oni napravili gresku i vjerujem da je 500e sasvim fer cifra za pocinjenu gresku.

Kako bi to islo na eventualnom sudu?

Informativno... u medjuvremenu mu je stigla neka druga uplata od 200e i oni su je automatski skinula sa racuna racunajuci da im sad duguje jos 300e + ne znam koliko za te opomene koje su slali.

Danas pricasmo o tome pa me zanima ima li neko kakvo strucnije misljenje od mojeg laickog?
    Tako mi Posejdonovog trozupca!

Ako ima druga advokata (da se naplati od troškova, da ga zastupa inace bez para ) mislim da lagano to ide u njegovu korist, i te 200e da mu moraju vratiti

Al sacekajmo ipak nekog strucnijeg.

Stari je imao identičnu situaciju (jedino nije frilenser) prije nekoliko godina, s tim sto je suma bila mala, <100€, uvijek podize sve sa računa sto primi do sledeceg mjeseca, tako je uzeo nesto ne znajući i posle 2 godine zvali da vrati, prijetili sudom, is*****rali su se medjusobno i nikad im nije vratio to, mada smo utvrdili da nisi bile njegove pare, tj. da su mu dva puta isplatitili neki dodatak.

Poslato s Jadrana

Profesor sa ETF-a Boris Marković par puta duplo podigao pare, naravno da nije vraćao novac.... nije njegova krivica...

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vjerujem da je pitanje vise za pravnika ali aj da postavim odje jer je relevantno sa temom a mozda neko bude imao neki korisni komentar...

Naime, prije 10-ak dana je drugu trebala da stigne uplata za neki projekat sto je radio (freelancer, uplata iz inostranstva)... Cijena je bila 1000e ali je bilo nejasno da li ce uplatit' svih 1000e odjednom ili 500e tad a 500e sledeceg mjeseca.

Drugu je stigla poruka da je legla uplata od 1000e i posao do banke da podigne pare. Dobar dan, dobar dan, koliko imam na racunu? 1000e gospodine. U redu, podizem sve. U redu, hvala, dovidjenja.

Kasnije, u prepisci sa klijentom, kapira da mu je ovaj zapravo uplatio 500e a ne 1000e te mu nista nije bilo jasno. Ali su ga ubrzo zvali iz banke da je doslo do greske i da su mu obracunali uplatu 2 puta umjesto jednom (ili sto vec) i da dodje do banke da vrati tih 500e.

Drug je u medjuvremenu spiskao te pare i tih 500e nema da vrati. Tako da su iz banke poceli da prijete, da salju neke opomene pred utuzenje i da navodno svaka opomena koju posalju kosta 3e ili kako vec.

Da li je drug u obavezi da vrati pare koje mu je banka sama uplatila njihovom greskom? Mogu li da "naplacuju" opomenu 3e?

Ja kao laik ovu situaciju mogu da posmatram iz 2 ugla. Iz jednog je on uzeo pare koje nisu njegove (iako nije ni znao) a iz drugog ugla su oni napravili gresku i vjerujem da je 500e sasvim fer cifra za pocinjenu gresku.

Kako bi to islo na eventualnom sudu?

Informativno... u medjuvremenu mu je stigla neka druga uplata od 200e i oni su je automatski skinula sa racuna racunajuci da im sad duguje jos 300e + ne znam koliko za te opomene koje su slali.

Danas pricasmo o tome pa me zanima ima li neko kakvo strucnije misljenje od mojeg laickog?
    Za ovih 500€ morace da vrati. Nijesu njegove I gotovo. To da je greska do banke jeste, ali prenijeli su pare koje nijesu njegove I on ima neosnovano pravno bogacenje, ako me dobro sjecanje sluzi tako se to zove, I pare mora da vrati. Ako ga tuze sve su prilike da ce dobiti.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

U slučaju da banka pokrene spor i dobije ga moraće da vrati pare.
    Neka promijeni banku da se ne bi desavalo da mu skidaju pare opet.

Није банка погријешила него службеник или овлашћено лице. Тако да ће да најебе службеник а не супротна страна која је паре подигла.

Page 102 of 102 FirstFirst ... 252929899100101102

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)