Page 104 of 279 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 6954

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2576
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pizdrav ljudi
    Interesuje me đe je najbolje imat račun devizni na koji pristižu dolari ,da ih podižem da ne plaćam provizije ogromne

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  2. #2577
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Mislim da banke mogu da okače obavještenje o promjeni tarifa na svoj sajt i time su ispunili svoju zakonsku obavezu obavještavanja klijenta. Meni je to suludo, ali je tako kako je. U ugovoru vjerovatno stoji da postoji mogućnost promjene tarife i da će klijent biti obaviješten o tome. A obavještavaju tako što okače nove tarife na sajt. Kad sam uzimao paket u podgoričku banku, koštao je 2.8 eura. U međuvremenu su poskupili dva puta po 50 centi.
    a ako klijent nema kompjuter ili pametni telefon ,kako ga obavijestit da se tarifa promijenila

  3. #2578
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    289
    Thanked in
    190 Posts

    Default

    u adiiko banku je solidna kamata na stednju na 6 mjeseci ,sto mislite je li sigurno tamo drzat pare

  4. #2579
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    a ako klijent nema kompjuter ili pametni telefon ,kako ga obavijestit da se tarifa promijenila
    U tom slucaju je njegova obaveza da se sam informise, posto nije dostavio potrebne podatke pri samom sklapanju ugovora (to je obicno mail adresa + broj telefona)

    Iako vjerujem da tu grupu cini manje od 1% korisnika te je prakticno zanemarljiv.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #2580
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    u adiiko banku je solidna kamata na stednju na 6 mjeseci ,sto mislite je li sigurno tamo drzat pare
    Do 50. 000 gdje hoces garantuje ti fond za zastitu depozita

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  6. #2581
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    a ako klijent nema kompjuter ili pametni telefon ,kako ga obavijestit da se tarifa promijenila
    Nije potreban pametni telefon da bi se primila sms poruka. Ako klijent nema internet da pogleda koliko se promijenila, neka svrati do poslovnice i neka pita. Ovo u slučaju da se šalje samo poruka sa generičkim sadržajem koja ne sadrži detalje o promjeni tarife već samo informaciju da je došlo do promjene tarife. Polazim od pretpostavke da bi banke izabrale najjednostavnije rješenje. Lično mislim da bi banka trebalo da pošalje detaljne informacije, sa nazivima paketa, starom i novom cijenom, ali ne vjerujem da će se to ikad zahtijevati od banaka.

  7. #2582
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,655
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Da ne idemo dalje - NBS je to zakonom regulisala i moraju da salju upravo tako detaljno - stari i novi uslovi. Oni su i zabranili naplatu za otkaz kartice i gasenje racuna. Kod nas atlas uzimao 10 eur!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2583
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Kod njih na sudu padaju i naplate obrade kredita, samo što je to malo nejasno definisano regulativom pa sudovi odlučuju od slučaja do slučaja. Iako ih sve više odlučuje da banke nisu smjele da naplaćuju obradu kredita. Zato banke sad svako malo reklamiraju kao povoljnost da ne naplaćuju obradu kredita u okviru navodnih akcija od određenog do određenog datuma, iako dobro znaju da je stav da se obrada kredita ne smije naplaćivati.

  9. #2584
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Da ne idemo dalje - NBS je to zakonom regulisala i moraju da salju upravo tako detaljno - stari i novi uslovi. Oni su i zabranili naplatu za otkaz kartice i gasenje racuna. Kod nas atlas uzimao 10 eur!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Atlas sto je uzeo uzeo je.

  10. #2585
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Da se samo jos jednom vratim na ovo moje sto ce mozda zanimat' i druge, posebno korisnike NLB banke...

    Znaci SMS obavjestenja su iskljucivo 'informativnog i sigurnosnog karaktera' i kao takva ne moraju se uopste poklapat' sa pravim stanjem. To vazi za sve - i za prilive i za odlive kao i za samo stanje na racunu.

    Po meni besmislica totalna i dovoljan razlog da pozdravim NLB banku, trajno.

    Uporedjivao sam SMS-ove i listing i vrlo se rijetko sto poklapa. U vecini slucajeva su drugacije cifre i za odlive i za stanje na racunu a nerijetko se cak ni redoslijed ne podudara izmedju SMS-a i listing-a.

    Zanimljivo je da sam prema listing-u u jednom trenutnu bio u minusu iako moja kartica ne podrzava minus vec obicno javlja da nema dovoljno sredstava za transakciju. Po SMS-u sam tada ostao na nekih 7e na racunu ali u listing-u jasno pise da mi je saldo u tom trenutku bio preko 3 eura u minusu.

    Ne bih dalje gubio vrijeme ni zivce na ovu banku i njihov nacin poslovanja pa cu ih samo pozdravit'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #2586
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Stambeni kredit kod Erste banke, koliko iznosi max opterecenje zarade?

  12. #2587
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Trebalo bi kao i svugdje do 50% zarade

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  13. #2588
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    I to je maksimalno po zakonu.
    Može manje, ali više ne bi smjelo...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #2589
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Stambeni kredit kod Erste banke, koliko iznosi max opterecenje zarade?
    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Trebalo bi kao i svugdje do 50% zarade

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    I to je maksimalno po zakonu.
    Može manje, ali više ne bi smjelo...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    Zakon o radu

    Obustava zarade i naknade zarade
    Član 85

    (1) Poslodavac može novčano potraživanje prema zaposlenom naplatiti obustavljanjem od njegove zarade samo na osnovu pravosnažne odluke suda, u slučajevima utvrđenim zakonom ili uz pristanak zaposlenog.
    (2) Zaposlenom se može prinudno obustaviti zarada ili naknada zarade najviše do jedne polovine radi obaveznog izdržavanja, na osnovu pravosnažne odluke suda, a za ostale obaveze najviše do jedne trećine zarade ili naknade zarade.

    Evidencija zarade


    Dakle dobrovoljno, poslodavac bi smio da te zaduži do trećine tvoje plate. Odnosno kupovina tehnike, namjestaja, cipela i svega ostalog na rate bi po zakonu trebalo max da ide do trecine plate. Svjedoci smo da neki poslodavci dozvole rata i više od jedne trecine plate.
    S obzirom da je administrativna zabrana instrument prinudne naplate, ona može ići masimalno do polovine zarade. I to definiše zakon o izvršenju i obezbjeđenju

    Član 103
    Izvršenje na zaradi i penziji, kao i naknadi umjesto zarade može se odrediti i sprovesti do iznosa od jedne polovine tih primanja.

    Na minimalnoj zaradi koju izvršni dužnik prima u skladu sa zakonom izvršenje se može sprovesti do iznosa od jedne trećine te zarade.
    Izvršenje na primanju ratnih i mirnodopskih vojnih invalida po osnovu invalidnine, ortopedskog dodatka i invalidskog dodatka može se sprovesti samo za potraživanja po osnovu zakonskog izdržavanja, naknade štete nastale usljed oštećenja zdravlja ili umanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti i zbog izgubljenog izdržavanja usljed smrti davaoca izdržavanja, i to do iznosa od jedne polovine tog primanja.
    Izvršenje na primanju po osnovu novčane rente, doživotne rente, ugovora o doživotnom izdržavanju, kao i na primanju po osnovu ugovora o osiguranju života, može se sprovesti samo na dijelu koji prelazi najviši iznos primanja stalne socijalne pomoći.


    U praksi je česta situacija da klijent da saglasnost kod notara da mu se obustavlja više od pola zarade. E sad to neko gleda kao potpuno validno, a neko kaže da ne možeš uredit notarskom izjavom nešto što je definisano zakonom. Zavisi od slučaja do slučaja ili dok negdje u bliskoj budućnosti sud to ne odluči i kaže je li to validno ili ne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #2590
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Znam da je kod nas sve moguce, al tehnicki ne moze notarska izjava bit iznad zakona.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #2591
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    464
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zakon o radu



    Dakle dobrovoljno, poslodavac bi smio da te zaduži do trećine tvoje plate. Odnosno kupovina tehnike, namjestaja, cipela i svega ostalog na rate bi po zakonu trebalo max da ide do trecine plate. Svjedoci smo da neki poslodavci dozvole rata i više od jedne trecine plate.
    S obzirom da je administrativna zabrana instrument prinudne naplate, ona može ići masimalno do polovine zarade. I to definiše zakon o izvršenju i obezbjeđenju



    U praksi je česta situacija da klijent da saglasnost kod notara da mu se obustavlja više od pola zarade. E sad to neko gleda kao potpuno validno, a neko kaže da ne možeš uredit notarskom izjavom nešto što je definisano zakonom. Zavisi od slučaja do slučaja ili dok negdje u bliskoj budućnosti sud to ne odluči i kaže je li to validno ili ne.
    Procitah da u Srbiji ima neki zakon koji bas regulise to poslovanje banaka, i da je predvidjeno 50% max opterecenje. Medjutim, u toj istoj Srbiji su dozvoljavali do 70% kredit.
    Sto je i logicno na neki nacin, imas npr dobru platu od 3000e, ne vidim razlog zasto ne bi mogla rata da ti bude 2000e, sa 1000e mozes normalno da zivis.
    Ne znam kakve veze imaju odredbe ovih zakona?
    Uzmes kredit i stavis hipoteku na stan koji kupujes- 1:1,1 je odnos kredita i vrijednosti stana, ako ne placas na vrijeme, stan ode na dobos, tako da banka ne moze da ostane kratka

  17. #2592
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da se samo jos jednom vratim na ovo moje sto ce mozda zanimat' i druge, posebno korisnike NLB banke...

    Znaci SMS obavjestenja su iskljucivo 'informativnog i sigurnosnog karaktera' i kao takva ne moraju se uopste poklapat' sa pravim stanjem. To vazi za sve - i za prilive i za odlive kao i za samo stanje na racunu.

    Po meni besmislica totalna i dovoljan razlog da pozdravim NLB banku, trajno.

    Uporedjivao sam SMS-ove i listing i vrlo se rijetko sto poklapa. U vecini slucajeva su drugacije cifre i za odlive i za stanje na racunu a nerijetko se cak ni redoslijed ne podudara izmedju SMS-a i listing-a.

    Zanimljivo je da sam prema listing-u u jednom trenutnu bio u minusu iako moja kartica ne podrzava minus vec obicno javlja da nema dovoljno sredstava za transakciju. Po SMS-u sam tada ostao na nekih 7e na racunu ali u listing-u jasno pise da mi je saldo u tom trenutku bio preko 3 eura u minusu.

    Ne bih dalje gubio vrijeme ni zivce na ovu banku i njihov nacin poslovanja pa cu ih samo pozdravit'.
    Dođi u CKB pa ćeš reć "uh zlatna li je bila NLB"

  18. #2593
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Dođi u CKB pa ćeš reć "uh zlatna li je bila NLB"
    CKB sam otpisao isto odavno, sve raskinuto crno na bijelo... Prilicno sam lagano zavrsio sa njima iako ocekivah vece peripetije...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #2594
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,655
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    A koliko smori sa tim sms, a na racunu drzis 7 eur. Prati stanje kroz eBank/mBank.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #2595
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Ukratko
    Provjerio sam u Hipotekarnu stanje i slaže se...

    Malo duže...
    25 listova gustog teksta sam prekucao u Excel..

    Postavio sam pitanje da li mogu da dobijem listing na mail, i odgovor je bio negativan. Mora lično u poslovnici sa ličnom kartom i to samo u papirnoj formi. Moj brate 21.vijek.

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #2596
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,094
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,450
    Thanked in
    2,364 Posts

    Default

    Meni su iz NLB-a poslali na mail bez ikakvih problema, no questions asked.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #2597
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,823
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Kažu zloupoteba

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #2598
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    velike zloupotrebe se cine sa ispisom kartice
    f6

  24. #2599
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Nije konkretno vezano za banku, već za Mtel, slična situacija sa listingom... Neće da pošalju listing na mail, a nemaju poslovnicu na Žb, tako da se mora ići do Nk ili Pljevalja (ne znam ni imaju li u Pljevljima) radi listinga...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  25. #2600
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije konkretno vezano za banku, već za Mtel, slična situacija sa listingom... Neće da pošalju listing na mail, a nemaju poslovnicu na Žb, tako da se mora ići do Nk ili Pljevalja (ne znam ni imaju li u Pljevljima) radi listinga...

    Sent from Tapatalk
    Zamisli tek EPCG. Nema kontakt telefona sa operaterom, samo call centar automatizovani koji te na kraju uputi na salter ako imas neki problem, nema maila na koji mozes poslati zalbu....

    Nego OT je.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 104 of 279 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108114154204 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •